Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zmiana czasu z letniego na zimowy. To się opłaca tylko nielicznym

Zmiana czasu z letniego na zimowy. To się opłaca tylko nielicznym

Wyświetlaj:
nocny marek / 159.205.194.* / 2012-10-28 14:23
Zmiany czasu są zupełnie bez sensu.. generują więcej strat na przestawianiu się niż zysków z ograniczonego zużycia energii (które i tak jest wątpliwe).

Dla mnie wygląda to tak: wstaję rano, jest praktycznie ciemno, idę do pracy gdzie mamy i tak non stop światło włączone, bo nawet w lecie jest ciemno w biurze, a wychodząc do domu znowu jest ciemno.. Jak tu w depresje nie wpadać?
No ale może ktoś kiedyś pomyśli i to zmieni.., a najlepiej jakby jeszcze 2 h różnicy zrobić zamiast 1.
jestem za a nawet przeciwko / 91.102.104.* / 2012-10-28 11:33
Byłem kiedyś zimą we Lwowie , oni mieli wtedy czas moskiewski i ze względu na nazwę , to im się nie podobało, ale jaka frajda, gdy po pracy, po szkole, czy będąc na wycieczce, masz o godz. 16 słońce jeszcze dość wysoko na niebie i możesz wybrać się na spacer czy na sanki z dziećmi do parku, na zakupy, czy po prostu zwiedzać miasto przy świetle dziennym do godz. 18-tej.

Po powrocie do kraju ,to miałem depresję, czułem się jak bym przeniósł się do jakiejś podziemnej krainy ciemności, gdy tuż po godz. 15-tej zapadały ciemności.
pio1528 / 84.59.155.* / 2012-10-28 11:32
W zeszłym razem tydzień chodziłem do tylu, Przebudzałem sie bez poczucia realnego czasu. Jak myślę godzinę łatwo przestawić, ale juz mając jakąś swoja systematyczność, to każdy może tylko strącić (Brakiem wydajności i.t.p). Jak nie w tym półroczu to w przyszłym .Co ty na to?
i co wy na to / 91.102.104.* / 2012-10-28 11:54
Bodajże w ubiegłym roku Money.pl podało wiadomość, że prezydent Łukaszenka nie zmienia czasu letni/zimowy , bo to działa stresująco na ludzi.
Wtedy ten artykuł miał być chyba kpiną z Łukaszenki,że nie jest "trendy", ale to chyba tylko dobrze świadczy o jego zdrowym rozsądku.

Ja też chodzę jak błędny po parę tygodni w roku przez tę zmianę czasu i nigdy do końca nie jestem pewien, czy w komputerze lub w samochodzie, na budziku, czy w telefonie komórkowym mam "poprawny" czas.

Dla mnie zmiana czasu to nie oszczędności , a też niepotrzebny stres!

Trochę światła słonecznego po pracy w zimie to chyba byłoby korzystne dla wszystkich.

Ostatecznie to elektrownie są dla nas a nie my dla elektrowni.
Jaka dla mnie różnica, czy płacę za prąd zużyty rano, czy wieczorem.
Czajniczek / 83.28.102.* / 2012-10-28 13:48
Oszczędności w energii może są jakieś znikome, ale czy ktoś pomyślał jakie to generuje koszty w informatyce? we wszystkich urządzeniach, bazach danych, aplikacjach, systemach transakcyjnych których jest coraz więcej wszędzie te zmiany czasu trzeba brać pod uwagę jak się projektuje jakikolwiek system. To jest masa zupełnie niepotrzebnej roboty, i w czasach kiedy praktycznie wszędzie stosuje się jakieś systemy informatyczne zmiana czasu 2x w roku jest kompletnym idiotyzmem.

Kiedyś jeszcze jak byłem małolatem to wkurzało mnie że muszę przestawiać zegarek, więc ustawiłem sobie na czas UTC i jak ktoś np. pytał mnie o godzinę to sobie przeliczałem. Potem zacząłem programować i widzę że wszystkie moje programy cały czas muszą to samo robić co ja wtedy z czystej fanaberii sobie wymyśliłem... Nie dość że przeliczanie czasu aplikacji/z bazy danych na strefy czasowe, to jeszcze zależnie od pory roku dodatkowa poprawka na zmiany czasu.

Myślę że każdy z branży IT się ze mną zgodzi że ze zmian czasu powinno się zrezygnować, zresztą nie tylko dla IT jest to kłopotliwe ale także dla całej branży logistycznej
gość1 / 79.185.175.* / 2012-10-28 10:25
Tak, nielicznym 2 000 000 bezrobotnym na pewno się opłaca. Dłużej pośpią.
dyrdix / 194.33.72.* / 2012-10-28 10:00
Nagłówek z najgorszego szmatławca...
to niesamowite / 188.33.67.* / 2012-10-28 09:40
"Na tym, co się stało tej nocy, stracimy prawie wszyscy"

Co za debilny tytuł. Byle kliki były.
luigi78 / 212.183.128.* / 2012-10-28 08:31
To ktòrą jest w Polsce???
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
semeo / 2012-10-28 08:22 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
u mnie w pracy też produkcja ma charakter ciągły i zmiana czasu nie wpływa na nią wcale, jedynie co to nocna zmiana trwa 9 godzin, za to wiosną tylko 7:)
nn_nn / 87.205.199.* / 2012-10-28 08:18
W moim zakładzie są niestety straty z tego powodu.
Trzeba było przerwać pracę na 1 godzinę bo SAP nie przewiduje takiej sytuacji-gdzie produkcja się dubluje w jednej godzinie(mogą się powtórzyć te same nr serii).
Sądzę że to samo się dzieje w innych zakładach o produkcji ciągłej.
semeo / 2012-10-28 08:22 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
u mnie w pracy też produkcja ma charakter ciągły i zmiana czasu nie wpływa na nią wcale, jedynie co to nocna zmiana trwa 9 godzin, za to wiosną tylko 7:)
nn_nn / 87.205.199.* / 2012-10-28 10:29
Może macie zdolniejszych informatyków?
Czajniczek / 83.28.102.* / 2012-10-28 13:55
Ja bym powiedział że nie tyle zdolniejszych tylko że chciało im się zajmować rozwiązywaniem problemu który w ogóle nie powinien istnieć. Mam na myśli zmiany czasu oczywiście.
polski patriota / 194.63.135.* / 2012-10-28 07:58
Ja wole jak jest widno w godzinach 17-20 niż tzw. rankiem . Według mnie powinniśmy mieć czas wschodnioeuropejski , np. czas strefy czasowej Gór Ural , wtedy do późniejszych godzin byłoby widno . Cała Hiszpania ma czas wg. południka 15 , który przechodzi przez Szczecin . Na tej samej zasadzie my powinniśmy mieć czas wg. południka przechodzącego przez Góry Ural ( południk 60 ) .
qwertygc / 89.234.202.* / 2012-10-28 08:54
Portugalia również a jest najbardziej wysunięta na zachód. Zagłosuje na jakąkolwiek partie która obieca rezygnację że zmian czasu i przesunie jeszcze co najmniej o godzinę. Mrok o 16 może lubi tyko robotnik co chodzi na 5 do roboty. To jakiś dziwoląg że mamy ta samą godzinę co w Barcelonie podczas gdy jest ponad 2h różnicy!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
semeo / 2012-10-28 08:30 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
jeśli wolisz jak jest widno w wieczornych godzinach to się zastanów z tym czasem dla gór Ural, bo będzie u nas jeszcza wcześniej ciemno wieczorem, wtedy powinniśmy zostać przy czasie letnim lub jak kto woli przy jakimś bardziej zachodnim, pamiętaj im czas bardziej wschodni to szybciej robi się widać i szybciej ciemno, a czas zachodni odpowiednio później
polski patriota / 194.63.135.* / 2012-10-28 08:48
To Słońce "jest u nas później" z uwagi na ruch obrotowy Ziemi , ale czas zegarkowy byłby ten sam co na w Górach Ural , tak więc wschody i zachody Słońca miałyby wtedy w Polsce miejsce kilka godzin później niż obecnie .
squun / 78.133.227.* / 2012-10-28 07:43
a aspekt społeczny? dzieci rano do szkoły wolą iść jak jest jaśniej niż jak jest ciemno, kierowcy będą lepiej widzieli je na drodze?

ile ludzkich żyć da się przez to uratować ile cierpienia uniknąć, ktoś to policzył ?!
meteo / 94.254.136.* / 2012-10-28 09:37
A jak będą wracały ze szkoły, to może być już je widać gorzej tak?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy