Forum Polityka, aktualnościKraj

Zmiana konstytucji pod dyktando euro

Zmiana konstytucji pod dyktando euro

Money.pl / 2010-12-15 13:57
Komentarze do wiadomości: Zmiana konstytucji pod dyktando euro.
Wyświetlaj:
Bela48 / 77.237.15.* / 2010-12-17 12:18
"Zamienił stryjek siekierkę na kijek". Nadrzędność naszego prawa nad unijnym? - skąd takie myślenie u przedstawiciela najlepszego (ponoć)urupowania politycznego Polski, jakim jest PO... Mrzonki lub dalsze ogłupianie społeczeństwa...
acomitam / 87.204.86.* / 2010-12-16 06:42
Nadrzędność naszego prawa nad unijnym? Przecież bezwarunkowe przyjęcie traktatu lesbijskiego to wyklucza. Każde państwo które ten traktat bezwarunkowo parafowało, wśród nich Polska, ma obowiązek powstrzymać się od działań, gdyby zagrażały one spójności Unii i jej nadrzędnym w stosunku do członka sojuza interesom.
Na czym ma zatem polegać nadrzędność naszego prawa nad unijnym? Jakże piękne koło zatoczyliśmy od czasu, gdy w polska konstytucja gwarantowała przynależność naszego fasadowego państwa do wielkiej rodziny państw socjalistycznych i dozgonną miłość do Związku Radzieckiego. Historia jednak kołem się toczy. Zaprzaństwo sprzed lat 50-ciu i to współczesne toczka w toczkę takie samo, a i naród jak był ogłupiały, tak jest nadal. Zaprzaństwo rodem z PRL kochało socjalizm, ten wschodniego rytu, i jego awangardę w postaci ZSRR, teraz miłuje nad życie socjalizm rytu zachodniego i jego awangardę w postaci ZSRE. I jest to zrozumiałe, bo kto inny teraz decyduje o awansie w strukturach władzy i gwarantuje konfitury z posiadania tej władzy wynikające.
krwawy optymista / 159.245.16.* / 2010-12-15 23:24
To jest rozmowa na tematy zastępcze - nie maszans na ojro przy obecnym deficycie, ale PO tego nie ogarnia, bo to dziadostwo, dziadostwo, dziadostwo itd. itp.
jot-24 / 62.152.153.* / 2010-12-15 22:01
A gdzie jest pełna treść zmian? Nie mogę postępować jak Tusk, który powiedział że nie zna traktatu lizbońskiego, ale go popiera !
emmi / 80.48.224.* / 2010-12-15 17:54
Moje zdanie jest takie nie wyrażam zgody na zmianę konstytucji.
Aleksander Kwaśniewski wprowadził zmianę konstytucji i znikł zapis o bezpłatnej służbie zdrowia oraz zostały zmienione zapisy o szkolnictwie.
Adam222 / 77.88.138.* / 2010-12-15 16:58
Oczywiście przemilczeli dwie bardzo niekorzystne zmiany dla Polaków:
1. Referendum ma być ważne obojętnie jaka będzie frekfencja. Czyli kilku działaczy z PO może zmanipulować referendum, nawet jak większość w proteście nie weźmie udziału.
2. Ważne zmiany prawa, na przykład zmiana konstytucji ma przechodzić w Sejmie zwykłą większością. Wtedy PO napisze nam taką konstytucję jaką zechce. Jest to w rzeczywistości próba dokonania zamachu stanu.
alen46 / 83.15.80.* / 2010-12-15 14:50
Obowiazkiem naszych władz: rządu, a także Prezydenta
jest przede wszystkim myślenie perspektywiczne czyli wszelkie zmiany należy wprowadzać w taki sposób, aby nasz kraj, nasza ojczyzna nie traciła na takich przemianach, ale wręcz przeciwnie wiele zyskała. To jest ich podstawowy obowiazek, a wszelkie działania niekorzystne dla Polski możnaby uznać za zdradę i powinni być z tego rozliczeni.
Lekon / 81.190.115.* / 2010-12-16 21:06
Chyba powieszeni?....
gkalewski / 79.110.194.* / 2010-12-15 14:32
Merkel musiała Tuskowi coś ważnego zaproponować tet a tet - może wspólne zdjęcie na Faceooku, a może pisanie wspólnego bloqa...Ale na pewno w takim tempie "wchodzenie" do strefy EURO, kiedy 84% ludzi nie ma żadnych oszczędności, 47% żyje na krawędzi minimum socjalnego, a 38 poniżej tej krawędzi -0 jest morderstwem zbiorowym dokonanym w imię niejasnych perspektyw i korzyści dla obywateli Polski
arch / 2010-12-15 13:57 / Tysiącznik na forum
Projekt Komorowskiego zakłada likwidację niezależności finansowej Polski. Podporządkowanie NBP UE i likwidacja RPP uniemożliwi nawet w minimalnym stopniu samodzielną regulację rynku finansowego w kraju. Kolejny segment Niepodległości oddajemy w praktyce Niemcom.
kaczorek ma motorek / 2010-12-15 19:08 / Tysiącznik na forum
Mam takie same zdanie jak arch ,to jest bardzo niebezpieczne zresztą wiemy jakich fachowców ma PO więc lepiej dla nas będzie jak PO już nic nam nie zmienia ,niech to robi następny Rząd
Floyd / 2010-12-15 14:23 / Tysiącznik na forum
Jak się napisze: "Niemcom", to można bardziej ludzi postraszyć?
Ja tam mam wątpliwości kogo trzeba się bardziej obawiać: Tych z Eurolandu czy polskich polityków kręcących swoje lody.

Najnowsze wpisy