Forum Forum podatkowePIT

Zmiana miejsca zameldowania a PIT.

Zmiana miejsca zameldowania a PIT.

stumpy / 83.7.223.* / 2013-02-25 19:40
Witam, chce teraz złożyć PIT za 2012. 3 stycznia zmieniłem miejsce zameldowania na Miasto Y. 31 grudnia byłem zameldowany w mieście X i według prawa powinienem rozliczyć się w urzędzie skarbowym w mieście X. Pracodawca wysłał PIT do urzędu w mieście X z moim miejscem zamieszkania X. Teraz mam wątpliwość czy w moim PIT którym złoże w urzędzie skarbowym w X, miejsce zamieszkanie mam wpisać takie jak pracodawca wpisał czyli X czy moje aktualne czyli Y. Mam wyrobiony nowy dowód. Proszę o pomoc i pozdrawiam
Wyświetlaj:
belladonna / 2013-02-25 21:13 / Tysiącznik profesjonalny
Dla US adres zameldowania, a adres zamieszkania to dwie różne sprawy. US jest właściwy wg ADRESU ZAMIESZKANIA.
W zeznaniu (PIT) ma być adres zamieszkania na dzień 31 grudnia rozliczanego roku. Tam ma też trafić PIT i to, że jak np 3 stycznia zmieniliśmy adres ZAMIESZKANIA i mamy nowy US, to nic nie zmienia (31 grudnia podlegaliśmy i mieszkaliśmy na terenie innego US, gdzie ma się znaleźć nasz PIT).
Dowodu się już w US nie zgłasza (NIP-3 to już historia) :)
stumpy / 83.7.223.* / 2013-02-25 21:54
Czyli w PIT za 2012 adres zamieszkania mam stary wpisać? Teraz sprawdziłem ze będę miał zwrot i jak wpisze stary adres to mi ten zwrot przyjdzie pocztą na stary adres a tam już nie mieszkam. Czy będę mógł ten zwrot w takiej sytuacji odebrać?
belladonna / 2013-02-25 21:57 / Tysiącznik profesjonalny
W poz. 127 PIT-37 piszesz "zwrot proszę przesłać przekazem pocztowym na adres - tutaj podajesz nowy" i tam wyślą. Na wszystko jest sposób, jak to mówią, wystarczy tylko chcieć :)
stumpy / 83.7.223.* / 2013-02-25 22:05
Brzmi to sensownie. Dzięki za pomoc.

Najnowsze wpisy