Forum Forum podatkowePIT

Zmiana miejsca zamieszkania a nowa praca

Zmiana miejsca zamieszkania a nowa praca

AxuSS / 2010-03-06 22:44
Witam, mam taki problem, mianowicie zameldowany jestem w miejscowości A w której znajduje się mój obecny Urząd Skarbowy.
Po studiach skończonych w miejscowości B podjąłem pracę w miejscowości B ( od 02.2009 tam pracuję). Obecnie będę składał zaznanie podatkowe i tutaj pojawia problem. NIP3 przy zmianie miejsca zamieszkania składa się do 30 dni od wystąpienia tego faktu... Ja tego przez rok nie zrobiłem bo nie miałem o tym pojęcia. Czy zeznanie podatkowe powinienem złożyć w miejscowości B (w której obecnie mieszkam i pracuję) wraz z NIP3 czy może w miejscowości A ? I jaką datę podać w NIP3 zmiany miejsca zamieszkania od 02.2009 czy że od tego roku niby ??

Pozdrawiam, Łukasz
belladonna / 2010-03-07 12:47 / Tysiącznik profesjonalny
PIT-37 powinien być złożony w US B wraz z NIP-3, gdzie podajesz datę, ze mieszkasz w B od któregoś lutego 2009r.
Raczej kar nie ma za tak późne zgłoszenie aktualizacji, no ale dołącz pismo wyjaśniające, ze nie byłeś świadomy, iż zmianę miejsca zamieszkania należy zaktualizować do 30 dni... pracodawcy też koniecznie zgłoś ADRES ZAMIESZKANIA.... co by Twój PIT-11 w przyszłości nie krążył po Polsce :-)

Najnowsze wpisy