Forum Forum prawnePracy

zmiana umowy na czas nieokreślony

zmiana umowy na czas nieokreślony

wancia / 2011-10-18 11:56
ile możemy przepracować na umowie na czas określony nim pracodawca zmieni nam umowę na czas nieokreślony? jak długo ma on prawo przedłużania naszego zatrudnienia na warunkach umowy na czas określony?
Wyświetlaj:
szklarek / 2011-10-18 18:56
Obecnie na podstawie art. 13 ustawy antykryzysowej jest to łącznie 24 miesiące. Uregulowanie to obowiązuje od 22 sierpnia 2009 do 31 grudnia 2012.
misza24 / 2011-10-20 13:43
a ja chciałam zapytać o przedłużenie umowy, otóż kończy mi się ona wraz z końcem października, czyli to już za tydzień, pracodawca nie podejmuje ze mną żadnej rozmowy na ten temat, co mogę zrobić sama w tej sprawie, czy mogę go sama o to zagadnąć? byłam przyjęta na okres próbny, to moja pierwsza praca i naprawdę nie wiem jak mam się w tej sytuacji zachować i czego mogę się spodziewać?
wiwan / 2011-10-20 19:14
Trochę nietrafiony wątek, bo umowa próbna nie podlega ww regulacjom limitującym umowy na czas określony.
W prawie pracy to taka nieco ułomna umowa okresowa podobnie jak umowa na zastępstwo.
Do rzeczy.
Pracodawca nie ma żadnego obowiązku informacyjnego wobec Ciebie, jeśli nie chce kontynuować współpracy.
Po prostu zapytaj- nic nie tracisz, bo jeśli ma zamiar- to to potwierdzi i pewnie za ciosem od razu ustalicie wynagrodzenie i każe kadrom umowę przygotować. Jeśli nie ma zamiaru- będziesz miała jasność wcześniej.

Najnowsze wpisy