Forum Forum podatkowePIT

zmiana urzędu skarbowego...

zmiana urzędu skarbowego...

popop / 83.6.176.* / 2011-04-30 10:11
Na PIT'cie dostarczonym przez pracodawcę mam w miejscu składania zeznania oznaczony dajmy na to US zwany X (oczywiście kiedyś sam deklarowałem, że będę się w nim rozliczał), czy mogę go złożyć do innego US? Jeżeli tak, to czy wystarczy w zeznaniu podać po prostu inny US, czy też jeszcze coś powinienem zrobić?
Wyświetlaj:
belladonna / 2011-04-30 15:33 / Tysiącznik profesjonalny
W PIT wpisujemy adres zamieszkania na dzień 31 grudnia rozliczanego roku. Dane aktualizujemy do 30 dni. Czyli jeśli się mieszkało od grudnia w rejonie danego US, to na dzień dzisiejszy on już powinien mieć takie informacje, bo NIP aktualizacyjny w styczniu powinien być tam złożony. A jeśli PIT-11 trafił w inne miejsce, to go wyślą tam gdzie trzeba :)
popop / 83.6.176.* / 2011-04-30 16:33
Nie wiem czy dobrze rozumiem...

W takim razie powinniśmy nasze rozliczenie PIT kierować do US do którego administracyjnie przynależy lokal, w którym mieszkamy ? Czyli na przykład mieszkałem do listopada w Głogowie, w grudniu przeniosłem się do Bogatyni, to powinienem się rozliczać w US, do którego przyporządkowana jest Bogatynia?

I dalej... jeżeli przeprowadziłem się do Bogatyni pod koniec grudnia, to PIT aktualizacyjny powinien dostarczyć mniej więcej do końca stycznia, tak?


Ok, tylko jak mają się do tego kampanie organizowane przez największe miasta w Polsce (oraz miasteczka leżące w ich pobliżu), w których namawiano na rozliczanie się w nich? I dodatkowo owe kampanie nie ruszały w listopadzie czy grudniu, ale najczęściej początek miały w lutym/marcu?
belladonna / 2011-04-30 20:08 / Tysiącznik profesjonalny
US jest właściwy dla podatnika wg miejsca zamieszknaia. Jeśli od grudnia mieszkasz na terenie Bogatyni, to ten US powinien mieć Twój NIP ze zmianą w przeciągu 30 dni (rozumiem, że nie prowadzisz DG, bo wtedy zagadnienia wyglądają inaczej).

Najnowsze wpisy