Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zmiana wizji państwa czy puste hasła? Ekonomiści podzieleni w sprawie planu Morawieckiego

Zmiana wizji państwa czy puste hasła? Ekonomiści podzieleni w sprawie planu Morawieckiego

Wyświetlaj:
fss / 89.71.96.* / 2016-02-16 22:06
"oznaczałaby ponadto powrót do tego, co było w PRL, a tego chyba nie chcemy" ???
Maliniaka już mamy. Sekretarza Partii również.
tomek 11 / 78.11.88.* / 2016-02-16 20:54
Ogromne pieniądze w rękach państwa na rozwój /gdyby nawet było to realne/ to jak balansowanie zimą w śliskich butach na skraju przepaści i ogromne ryzyko bankructwa z powodu nietrafionych inwestycjii.
Na dzień dzisiejszy nasz ostatni rozwój zawdzięczamy w głównej mierze SLD, który zamienił 38 procentowy CIT na 19 procentowy. Ludzie biznesu sami wiedzą lepiej w co inwestować. Zadanie państwa powinno polegać na zapewnieniu infrastruktury i właściwej polityki podatkowej.
Już sobie wyobrażam co by się stało, gdyby nasze państwo kilka lat temu zainwestowało np. w łupki. - TOTALNA KATASTROFA. Niech państwo zajmie się lepiej tym, czym powinno. Niech zwalnia innowacyjne projekty z podatku np. na 15 lat. Jasno, krótko i na temat ! Niech realizuje politykę zagraniczną w interesie własnych obywateli / choćby rozwiązanie na własnych warunkach problemu z polskim transportem w Rosjii/ a nie chore wizje, sny o wielkości. Małe kroki we własciwym kierunku są lepsze niż jeden wielki w niewłaściwą stronę.
rex107 / 31.174.132.* / 2016-02-16 20:42
Bydło z agenturalnego Moneya znowu jatrzy .Ale fakty są takie .Mamy w rzadzie wielkiego człowieka praktyka ekonomiste który w kazdym punkcie wie co robi.To geniuszna miare wielkich naszych poprzedników t.j Kwiatkowskiego i Grabskiego .Dałbym mu absolutna władze nad kazdym ministerstwem .Balcerowicz ,Petru i im podobni po nauki do Pana Morawieckiego.Wiem co mówie bo kierowałem duza firma wiele lat ,tak mądrego ekononiste nie widziałem nigdy.
htrt / 89.71.96.* / 2016-02-16 22:12
Na razie ten twój Morawiecki NIC nie zrobił, a pis popsuje to co było. Tu 50 baniek na kościelnego guru i jego sektę, tam 20 na muzeum patrona kościelnych pedofil i świątynię obłudy, kilka miliardów na dzieci patologii i choćby na rzęsach stanął zostawi Polskę w ruinie. Kto za to zapłaci? Jak boga kocham rzucę robotę jak moje dziecko nie dostanie 500zł bo za dużo zarabiam. Mam dosyć bycia jeleniem do dojenia. Nie mam wielkich wymagań, spokojnie będę żył na garnuszku państwa i cieszył się czasem wolnym.
JJ1313 / 188.146.74.* / 2016-02-16 21:22
Przyszlosc to zweryfikuje. Poki co to nic innego, jak gospodarka planowa dobrze znana z PRL, jej skutecznosci nie trzeba opisywac.
Nastepnym faktem jest to, ze wlasnie ze wzgledu na takie plany i destabilizacje kraju firma w ktorej pracuje wstrzymala inwestycje w Polsce i wybiera sie do Rumunii//Bulgarii... Amen!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
inż / 78.10.134.* / 2016-02-16 20:15
Brawo Morawiecki ! Polska ma wielkie możliwości rozwoju własnego przemysłu i Polacy nie muszą by c wyłącznie tanią siłą roboczą w obcych montowniach.
Wyborca Muszki / 83.30.44.* / 2016-02-16 20:01
1 bilion zł na inwestycje w ciągu kilka lat to czysta fantasmagoria, chyba że rządy PiS-u zamierzają zadłużyć nas na niebotyczną skalę. Dochody budżetu państwa to jakieś 310 miliardów zł, deficyt wynosi 54,7 miliarda zł, w tym ponad 30 miliardów zł kosztuje Polskę, obsługa długu zagranicznego. Dług publiczny wynosi blisko 1 bilion zł i z dnia na dzień się pogłębia. Tutaj potrzebne są reformy podatkowe i strukturalne, oparte na cięciach (administracja, przywileje) i obniżenie podatków, a nie zapożyczaniu się i ewentualnym dodruku pieniędzy. To, co postuluje Morawiecki i PiS, przypomina mi 5-latki, które komuniści wdrażali w życie dla ludu pracującego miasta i wsi, żeby żyło się lepiej- oczywiście nam towarzyszom. To już było drodzy panowie i panie.
Morawiecki chce, żeby udział środków publicznych (państwa) w gospodarce był powyżej 25% PKB- przecież nawet socjalistyczne Niemcy mają ten wskaźnik niższy. Następna sprawa. Pieniądze mają pochodzić z takich źródeł jak: środki unijne, Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju, Europejski Bank Inwestycyjny, Europejski Fundusz Inwestycji Strategicznych, Bank Światowy- to jest robienie z wyborców idiotów. Tutaj niby ''walczą'' z zagranicznym kapitałem, opodatkowując go ''podatkiem sklepowym''- w tym polski kapitał- a z drugiej strony chcą brać miliardy od UE- w tym niemieckich podatków. PiS zadłuży nas gorzej niż Gierek i Tusk razem wzięci. Jednak USA wiedziało, co robi, wybierając PiS na swoich popleczników w Europie.
Morawiecki powinien wyjść na trybunę Sejmową i ogłosić wszem Wobec, że od dzisiaj zaczynamy reformować kraj, poprzez:
-obniżenie kosztów płacowych i pozapłacowych
- radykalnie uproszczenie prawa podatkowego. Pisanie prawa-a raczej pudrowanie już istniejącego podatkowego przez Modzelewskiego( tego pana nie muszę przedstawiać), które liczyć ma 441 stron, mówiąc oględnie, jest robieniem z wyborców idiotów
- ograniczenie ilości urzędników, zbędnych urzędów, nawet likwidację powiatów i zbędnych Urzędów Marszałkowskich dublujących kompetencje z Wojewódzkimi- PIS robi zupełnie co innego- jeszcze powołuje dodatkowe urzędy
- reforma ZUS i KRUS
- likwidację przywilejów emerytalnych- 30 miliardów rocznie
- ograniczenie wydatków Centralnych Organów Administracji Rządowej
- podniesienie kwoty wolnej od podatku, ale nie do 8 tys stopniowo, przez 2-3 lata( Kambodża ma blisko 9 tys zł rocznie), a do 12-krotności najniższej krajowej
- albo likwidacja podatku dochodowego, który karze za pracę. Dlaczego emeryci i renciści płacą ten podatek- skandal
- itd
pogromca głupoty / 5.172.237.* / 2016-02-16 20:22
Skąd ty się urwałeś - 30 mld obsługa długu?, jeżeli deficyt wynosi 54 mld. Dobry ekonom z ciebie.
mat_ / 78.10.57.* / 2016-02-16 22:38
ty pogromca. roczny deficyt wynosi 54mld. a obługiwać trzeba co roku całość czyli 1bln.
mariomoney / 176.115.13.* / 2016-02-16 22:37
Obsługa długu to nie obsługa deficytu roku bieżącego. To koszt 1 rocznych odsetek z całości długu. Prawie 1 bln. 30 mld wyjdzie jak nic.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Darknews / 213.233.147.* / 2016-02-16 20:17
Wszystko ładnie pięknie tylko jedno - ale. Stwórz Pan partie wygraj wybory i działaj według swojego planu. Bo że wszystkich obecnych parti żadna nie ma takiego jak pan opisał
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
jerzy3000 / 83.6.172.* / 2016-02-16 20:00
Gierek byl lepszy - az tak nie bredzil. Reindustrializacja - ciekawe czego - rozporka prezesa ??
idzie zmiana / 89.229.214.* / 2016-02-16 19:55
przy dobrej pogodzie z Polski już na horyzącie widać grecję..................
pisowski przepis na dobrobyt / 89.229.214.* / 2016-02-16 19:49
To od kiedy zaczynacie drukować pieniądze?????????bo widziałem maszyny już przywieżli............słyszałem że od 500setek zaczynacie...................
ekonomista1234 / 188.121.15.* / 2016-02-16 19:43
Kolejny dowód na to że PiS chce nam zbudować PRL-bis.
Już dziś podobnie jak PZPR w PRLu PiS ma pełnię władzy ustawodawczej, wykonawczej, sądowniczej i dzień po dniu zdobywa media.
Już dziś jak PZPR za PRLu PiS próbuje decydować o cenach w sklepach o oprocentowaniu lokat i kredytów, o wysokości wynagrodzeń itd.
Następnym krokiem będzie tworzenie wielkich państwowych firm.
Tylko czy my Polacy na pewno chcemy powrotu PRLu ?
Bo ja za PRLem jakoś nie tęsknię i wolałbym by w obecnej Polsce było jak na Zachodzie niż jak za czasów PRLu
jolks / 77.253.78.* / 2016-02-16 20:09
no tak ty jesteś ekonomista któremu odpowiada boni rostowski( 3x nowelizował budżet w ciągu roku ,szczurek ,balcerowicz itp. jełopy, no a za PO media były podzielone na 3 partie (PO PSL SLD) to wg ciebie było dobre,ty tez hcesz aby Polacy byli niewolnikami we własnym kraju i pracowali za psie pieniądze w zachodnich koncernach
Alfons / 79.185.176.* / 2016-02-16 19:37
Wystarczy, że urzędnicy odejdą nie od leseferyzmu, ale od złodziejizmu i Polska wyjdzie na prostą bardzo szybko.
Mosze Nasze. / 212.186.14.* / 2016-02-16 19:37
Panie Morawiecki -wszyscy dobrzy fachowcy juz z Polski wyjechali , wiedz z kim chcesz Pan ta gospodarke budowac?. Brakuje pielegniarek , lekarzy, mieszkan , itp. Ja czekalem na fachowca 5miesiecy- poniewaz chlopisko sie rozchorowalo a niby fachowcom odpuscilem.Taka jest prawda, a Kaczynski i spolka to panu pomoga ?. Smiechu warte.!!
aniek / 178.235.102.* / 2016-02-16 19:36
Program strasznie mętny, bo na przykład..... Co to są te innowacje ? Kombinacje - to taaaak ! Ale innowacje ? Strasznie to mętny program...
Henryk z Gdyni / 85.237.176.* / 2016-02-16 19:34
Gospodarkę sterowaną rynkiem już mieliśmy przez ostatnie ponad 15 lat i co z tego wyszło? G.wno! Tym wszystkim, którzy apelują - nie psujcie tego co osiągnęliśmy! polecam rozejrzeć się dookoła. Jest, owszem wiele sukcesów, szkoda tylko że beneficjentów tych sukcesów jakby znacznie mniej i o dziwo ciągle ci sami. Nie chcemy powrotu do PRL przestrzega niejaki Winiecki. Cóż, tylko do jakiego PRL nie chce wracać pan Winiecki. Do tego z lat do 1982 czy do tego po? Do 1982 był członkiem PZPR i robił karierę zawodową, tak do habilitacji włącznie. Później się nawrócił. Ciekawe? Karierowicz, czy ideowiec? Zresztą jak wielu innych podobnych specjalistów. Ale dość o tym,
Może czas zrobić coś inaczej? Nie jestem ekonomistą i nie będę mówił czy to dobry, czy zły pomysł to co planuje Morawiecki. Ale przecież za bezdurno cudzoziemcy go w banku nie zatrudnili i dobrej kasy nie płacili? To może i myśli niegłupio?
p. piotr / 5.172.232.* / 2016-02-16 19:32

Zbiór ogólników i pięknych haseł,

Oto wizja naszej Ojczyzny.
Kombinator i nic więcej - slogany wyuczone na pamięć
janusz564 / 5.172.232.* / 2016-02-16 19:29
tak postępują żydzi - kręcą mataczą i kombinują

Najnowsze wpisy