Forum Forum prawneCywilne

Zmiana zapisów umowy

Zmiana zapisów umowy

Kuba946 / 31.60.87.* / 2020-04-07 23:13
Witam,
Zwracam się z prośba o wyjaśnienie pewnej kwestii.
W styczniu tego roku, zapisałem się na program wymiany kulturowej Work&Travel USA. W wyniku obecnie panującej sytuacji związanej z pandemia koronawirusa, jest wysoce prawdopodobne ze wyjazd nie będzie możliwy do zrealizowania. Organizator zobowiązał się w umówię do zwrotu poniesionych kosztów w przeciągu 90 dni w razie odwołania programu, jednakże w odpowiedzi na moje zapytanie dotyczące tej kwestii, zostałem poinformowany ze obecna sytuacja nie była dla nikogo do przewidzenia i jest siłą wyższą w związku z czym maja oni prawo zmienić ten termin zgodnie z kodeksem. Nie zostałem poinformowany zgodnie z jakim punktem, ani tez z jakim kodeksem.
Z doświadczeń innych klientów wiem ze firma ma regularne kłopoty z dotrzymywaniem wcześniej ustalonych terminów zwrotów należności, przez co są zmuszani do płacenia odsetek wraz ze zwrotami. W tym momencie nie ma oficjalnej decyzji o odwołaniu, biuro podało informacje ze obawia się o nasze zdrowie i zaleca rezygnacje z wyjazdu przy czym zmusza do podpisania porozumienia na bazie którego ustało sobie wykonanie zwrotu pieniędzy w terminie do 28.02.2021 roku, przy czym musimy je podpisać do 8 kwietnia(maila z ta informacja otrzymałem dopiero 2 kwietnia), z informacji wiemy ze 14 kwietnia strona USA poda informacje na temat dalszych obostrzeń związanych z pandemią, co może oficjalnie uniemożliwić zrealizowanie programu i doprowadzi do jego odwołania.
Chciałbym się dowiedzieć jak z prawnego punktu widzenia wyglada ta sytuacja, czyli bardzo długi czas zwrotu należności, ustalenie bardzo krótkiego okresu do podjęcia decyzji, oraz przedłużenie terminu oddania pieniądze wbrew temu co podpisywałem w umówię.
Dziękuje i pozdrawiam

Najnowsze wpisy