Forum Polityka, aktualnościKraj

zmiany dotyczace zwolnien lekarskich

zmiany dotyczace zwolnien lekarskich

emerytr / 2013-02-22 09:22
rzad ma w planie w roku 2014 wprowadzic nowe zmiany dotyczace wydawan i legalnosci zwolnien lekarskich. Ma powstac elektroniczny system który pozwoli Zakladowi Ubezpieczen Spolecznych sprawdzic czy pracownik nie symuluje choroby
Wyświetlaj:
audiofil / 2013-06-14 12:42
Taki system pracuje i funkcjonuje tak naprawde w weiszkosci cywilizowanych krajach calego swiata. w polsce jak zwukle jest to zsotawiane na ostania chwile i wprowadzane na szybko jak najnizszym kosztem i potem pojawiaja sie problemy jak to bylo w przypadku eWUS. Ale system ruszl, pomalu ale napedza sie i zaczyna dzialac normlanie. Miejmu nadzieje ze taki system dotyczacy zwolnien lekarskich polaczony ze stanem firmy oraz z zusem i lekarzami skutecznie weliminuje osoby ktore nielegalnie pobierac beda pieniadze za l4
25filip / 2013-02-22 11:58
prawidlowo! znam wielu lawirantow ktorzy przynosza zwolnienia i wcale nie sa chorzy. trzeba to ukrocic jakos. mam nadzieje ze ten system szybko wejdzie bo w tym przypadku jak ktos jest nielegalnie na zwolnieniu to tak jakby nas okradal, bo zus wyplaca mu pieniadze z naszych pieniedzy osob ktorzy pracuja
kristal / 2013-02-22 11:41
i bardzo dobrze, moja koleznaka wziela wolne 2 tygodnie nizy ze taka chora, a ostatnio ja widzialam w centrum handlowym na zakupach, a ja przez nia wiecej roboty mam
nowelek / 2013-02-22 11:39
Kurczę nie będziemy chorować, co na to lekarze ,firmy farmaceutyczne na kim będą zarabiać?
nie_jestem_piratem / 2013-03-11 13:04
bedziemy chorowac ale legalnie. A nie tylko na papierze :) wreszcie cos sie zmieni, ale trzeba wielu lat zeby to ruszylo na wieksza skale i zeby to funkcjonowallo dobrze

Najnowsze wpisy