Forum Forum emerytalneOFE

Zmiany nazw OFE a na dzien dzisiejszy wielka nie wiadoma?

Zmiany nazw OFE a na dzien dzisiejszy wielka nie wiadoma?

Podrozniczka / 178.42.137.* / 2014-01-07 12:58
Witajcie, mam takie pytanie, nie wiem w ktorym kierunku isc a czasu malo. Przed kilkoma laty zapisalam sie do OFE ktore zwalo sie Norwich Union, wyjechalam z kraju i po kilku latach wrocilam, dostalam zawiadomienie z ZUS ze zaden OFE nie zglosil mnie jako swojego czlonka. Wiem ze Norwich U... zmienilo sie na Sampo bo posiadam jeden jedyny list z 2004 roku,a teraz wyczytalam ze Sampo to Nordea, jak dla mnie to wiekszego burdelu nie mogli zrobic. I tu kieruje sew pytanie, co moglo sie stac z moim czlonkostwem skoro pesel sie zgadza? Musze szukac, tylko gdzie? Czy skoro ZUS mnie o tym informuje to moge podpisac nowa umowe? Jest ktos kto by mogl mi to wyjasnic, bede wdzieczna bardzo, pozdrawiam i dla wszystkich wszystkiego dobrego w Nowym Roku.
wiwan / 2014-01-07 14:31
Jeśli ma Pani podpisaną umowę z Norwich, to od jego następcy prawnego, a więc OFE, które go ostatecznie przejęło można dochodzić uznania członkostwa, zgłoszenia do ZUS, wstecznego przekazania składek itd. Bo to zwykła sukcesja prawna, a więc wejście w obowiązki podmiotu przejmowanego.

No chyba, że Pani zapisanie się było nieskuteczne z mocy ustawy- tj. umowę zawarto w sytuacji, gdy nie podlegała Pani jeszcze ub. społecznemu lub nie podlegała mu w ciągu 12 miesięcy przed dniem zawarcia umowy.

Kluczowy dla Pani- art. 81 Ustawy z dnia 28 sierpnia 1997 r. o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych:

http://prawo.money.pl/akty-prawne/dziennik-ustaw/obwieszczenie;marszalka;sejmu;rzeczypospolitej;polskiej,dziennik,ustaw,2013,000,989.html

Najnowsze wpisy