Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zmiany rozliczenia VAT. Co postanowili ministrowie?

Zmiany rozliczenia VAT. Co postanowili ministrowie?

Wyświetlaj:
Michalg701 / 77.252.254.* / 2012-10-05 06:54
Ha, 3 miesiące to firma wytrzyma bez zaplaconej Fv ale moi klienci płaca mi po 6 mies, a najlepszy był jeden co 2 lata wisiał 200 000 + VAT , I co się stało pomimo dużego kontraktu , nie było nas stać na CIT i VAT w wysokości ponad 80 000 więc Cichy Wspólnik Urzad Skarbowy wszedł na konta firmy, na każdym zrobił egzekucje na te ponad 80 000 pln, i firma która żywią przez ponad 10 lat 15-20 osób poszła ..... ;( szkoda mojej pracy było . A ja zacząłem nowa firmę na nowym lądzie - zapraszam do UK,
Więc 90 dni nic nie da.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
1Ziemowit / 150.254.166.* / 2012-10-04 22:53
Mam nadzieję, że aktualnie rządzący zrobią wreszcie coś dla ludzi w Polsce i wprowadzą obowiązkowo metodę kasowego księgowania faktur zakupu dla wszystkich firm: małych i dużych. Obecnie podatek VAT to taki "super" wspólnik, który ma w każdej firmie 23% udziału, funkcjonujący na niesprawiedliwych zasadach, gwałcących zasadę równości. Ten "super" wspólnik nie inwestuje w firmę, nie ponosi żadnych kosztów, ani żadnej odpowiedzialności, nie chroni firmy przed orżnięciem (a to mógłby w końcu zacząć robić), słowem niewiele z siebie daje. ALE KIEDY FIRMA TA PROGNOZUJE DOCHÓD ze swojej działalności, i wylicza ten dochód na fakturze VAT - to SUPER wspólnik wyliczony zysk chce otrzymać bezzwłocznie, nawet wtedy, kiedy Firma nie otrzymała jeszcze wynagrodzenia, nie ma zapasów finansowych ani też możliwości wzięcia kredytu na cholerny podatek. SUPER wspólnik wykończy Cię wtedy rodaku, pójdziesz z torbami, jakich było wielu...
Bo zawsze znajdzie się jakaś inna firma, która w glorii obecnego prawa sobie coś u Ciebie zamówi, weźmie fakturę, odliczy sobie podatek dochodowy i VAT, a Tobie zapłaci za 2-3 miesiące, kiedy Twojej firmy już nie będzie.

Najnowsze wpisy