Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zmiany w abonamencie RTV. Rośnie ściągalność, ale TVP liczy na więcej

Zmiany w abonamencie RTV. Rośnie ściągalność, ale TVP liczy na więcej

Wyświetlaj:
egon275 / 109.207.103.* / 2015-06-16 14:11
Za abonament i finansowanie pasożytów w czarnych kieckach , PO nie dostała mojego głosu w wyborach . I żadna inna partia także nie dostanie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kujon / 178.23.110.* / 2015-06-16 14:11
Na temat ciągle obowiązkowego w Polsce abonamentu RTV krąży wiele legend. Jedna z największych dotyczy listonoszy, wchodzących ludziom do domów i sprawdzających, czy przypadkiem nie mają tam niezarejestrowanego, nieopłaconego telewizora. Ile jest w tym prawdy? I czy takiego kontrolera naprawdę trzeba wpuścić do domu? Na te pytania odpowiedziała Gazeta Prawna na swojej stronie internetowej.

W temacie domowych kontroli związanych z abonamentem RTV warto na wstępie wyjaśnić jedno nieporozumienie – wcale nie przeprowadzają ich listonosze. Owszem, na mocy ustawy prawo do ich przeprowadzania zyskała Poczta Polska, ale odpowiedzialni są za to specjalnie wyznaczeni pracownicy. Odwiedzając nas w domu muszą się oni przedstawić odpowiednie upoważnienie, legitymację służbową, a także – jeżeli tego zażądamy – dowód osobisty. Dopiero wtedy mogą domagać się wpuszczenia do mieszkania i sprawdzenia, czy nie mamy tam odbiornika telewizyjnego. Alternatywnie możemy im od razu przedstawić dokumenty, które potwierdzają, że nasze urządzenia zostały już zarejestrowane. W takim wypadku kontrola nie będzie konieczna.

Ale co, jeżeli takiego dokumentu nie mamy? W takim wypadku, na mocy prawa, powinniśmy dać kontrolerowi możliwość sprawdzenia tego. Problem, na który zwracają uwagę prawnicy, jest jednak taki, że za odmowę nie grożą aktualnie żadne konsekwencje. A sam kontroler nie może wejść do mieszkania siła ani podstępem – zgoda jest w każdym wypadku wymagana.

W przypadku, gdy zgodzimy się na przeprowadzenie kontroli i pracownik poczty znajdzie w naszym mieszkaniu odbiornik telewizyjny, przede wszystkim nakaże jego rejestrację. W drugiej kolejności nałoży na nas także dodatkową opłatę karną, wynoszącą trzydziestokrotność miesięcznego abonamentu – czyli aktualnie 645 złotych.

Przepisy w aktualnym stanie pozostają więc równie mocno niedopasowane do rzeczywistości co sama idea abonamentu RTV. Według prawa nie jest bowiem istotne, czy w ogóle oglądamy program TV – ważne jest tylko to, że stan techniczny naszego odbiornika to umożliwia. Nie ma znaczenia, że używamy go np. jedynie jako monitora komputerowego.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
xl / 79.184.191.* / 2015-06-16 14:02
Problem w tym ,że oni chcą kasę za posiadanie odbiorników RTV,a jeżeli tak to niech zwrócą nam koszty zakupu tychże.
Hbn / 94.254.145.* / 2015-06-16 14:00
Ja nie chce marnych polskich programow, niech mi je wylacza, choc ich nie ogladam to raz a dwa ze juz place abonament kablowce.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Aaaa330 / 213.216.110.* / 2015-06-16 13:46
Wzrosła ściągalnośc, bo Urząd Skarbowy wchodzi obywatelom nielegalnie na pensje i emerytury. Telewizja wysługuje się pocztą a ta skarbówką. A to się nazywa,złodziej popiera złodzieja wysługując się złodziejem.
kuba inny / 5.172.232.* / 2015-06-16 14:36
Zapomniałeś napisać poprawnie:"A to się nazywa, złodziej popiera złodzieja wysługując się złodziejem dla karania złodzieja! Bo na pewno ten kto łamie polskie prawo w zakresie nie płacenia USTAWOWEJ OPŁATY za odbiornik RTV to też złodziej!
Nawet jak to jest twój guru ksiądz, którego całujesz w rękę ale który żyje tylko po to aby brać!
Cud księżniczka / 178.167.254.* / 2015-06-16 13:46
A ja nie jestem usatysfakcjonowana poziomem TVP , ktora traktuje mnie jak debila z potrzebami na poziomie glonojada , czy to znaczy ze firma zwróci pieniądze za ten chłam , który emituje ?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
KAROLINA 777 / 31.1.175.* / 2015-06-16 13:40
NIE ROZUMIEM DLACZEGO MAM PŁACIĆ ABONAMENT , SKORO PŁACĘ ZA TELEWIZJĘ SATELITARNĄ W CYFROWYM POLSACIE , DWA RAZY ZA TE SAME PROGRAMY NIE BĘDĘ PŁACIŁA.
Dr.Drops / 83.26.76.* / 2015-06-16 13:39
Panie Tusek..obiecałeś Pan że abonamentu nie będzie,jesteś Pan zwykłym kłamcą.
Shmul Waserstein / 82.177.57.* / 2015-06-16 13:38
Zwolnienie po 75 roku życia?
Kanalie. Statystycznie emeryt osiąga 72-73 lata życia. Czyli zwolnienie z płacenia abonamentu przeciętny emeryt osiąga w trumnie. Trzeba wygonić tą antypolską chałastrę do Izraela.
jacaszka / 78.88.87.* / 2015-06-16 13:34
Czy znajdzie się ktoś odważny w końcu i uwolni nas od tego pieprzonego podatku i od tej popieprzonych wizji KRRIT.
Sprzedać to dosłownie, sprzedać ich razem z tą ich dziadowską misją. Niech się buraki wezmą do roboty a nie czekają aż im manna spadnie z nieba.
Chory kraj w którym każe się płacić takim baranom.
ROZWALIĆ TO W DROBNY MAK. Brak słów na to dziadostwo.
JA VOL / 95.41.38.* / 2015-06-16 13:28
SONDAŻ POKAZUJE CO O TYM SADZIMY MY NARÓD. DZIĘKUJEMY ZA TO DARMOWE REFERENDUM....
JKJKJKkkkkk / 95.41.38.* / 2015-06-16 13:40
MAMY NADZIEJĘ, ŻE DEMOKRACJA ZWYCIĘŻY!!!
JA VOL / 95.41.38.* / 2015-06-16 13:26
A OD KIEDY TO EMERYT MA 75 LAT???????????
Wolny i Myslacy / 185.45.52.* / 2015-06-16 13:12
Jak mozna zadac placenia ca cos czego sie nie uzytkuje??? Ciemnogrod i komunizm w jednym. Jak TVP przestanie placic tysiace na minute jakims dzinnikarzynom typu Lis i miernym aktorzynom to moze ludzi nie beda rezygnowac z ogladania TV. Osobiscie nie ogladam TV od 9 lat , jestem szczesliwy i wychowuje tak dzieci...
Tu i teraz / 46.113.248.* / 2015-06-16 13:07
Dziwne to prawo gdzie rząd ustanawia przepisy chroniące prywatną spółke akcyjną. Mamy więc tu do czynienia z przestępstwem na szkodę obywateli Dzikiego Kraju...

Najnowsze wpisy