Forum Polityka, aktualnościKraj

Zmiany w emeryturach? Komorowski zapowiada projekt ustawy

Zmiany w emeryturach? Komorowski zapowiada projekt ustawy

Wyświetlaj:
leming / 5.172.247.* / 2015-05-20 15:04
Ale jaj, gosciowi odwala na starosc, nie poznaje kolegi. Teraz te obiecanki to sobie wsadz....... Bronakoski baj baj!!!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
DSSD / 178.37.36.* / 2015-05-20 14:40
BUL NASTEPNY PLAGIAT DAJ JUZ CHLOPIE SPOKOJ I NIE OSMIESZAJ SIE
Gość12 / 176.109.166.* / 2015-05-20 14:37
Już zrobił zmiany.Czyżby zapomniał.Nie łudzę się nie zrobi nic,walczy tylko o to by zostać na stołku.Jest w stanie obiecać nawet gruszki na wierzbie.W sejmie jest przewaga PO tych co właśnie nam podnieśli wiek emerytalny,podnieśli podatki,zabrali świadczenia i wypędzili młodzież z Polski.Ja też się pakuję.Sory nie damy rady żyć tutaj.W takiej obłudzie.Głosuję przeciw dupkowi, który przyjmuje w niedzielę Komunię Sw.a żyje jak łotr...słuchając baby gadającej mu do pleców,żenada.
Takitam / 77.65.114.* / 2015-05-20 14:36
UWAGA!!! Komorowski chce się podlizać publice, iż niby zapowiada zmiany w przepisach emerytalnych, że nie trzeba pracować do 67 lat, tylko wystarczy mieć 40 lat stażu pracy i można już przejść na emeryturę bez względu na wiek.
Toż to lipa i ściema! Niby wydaje się to skróceniem kryterium wieku emerytalnego o kilka lat, bo gdyby ktoś zaczął pracować w wieku 20 lat, to po 40 latach pracy miałby 60 lat, ale to tylko złudzenie!
Mamy bowiem rok 2015, - cofając się o 40 lat mamy rok 1975. Są to czasy PRL, gdzie był nakaz pracy dla osób pełnoletnich.
Po drodze, mamy rok 1990, gdzie nastąpiły przemiany ustrojowe i związane z tym likwidacje sporej części zakładów pracy, a co za tym idzie bezrobocie, a więc praca nie jest już przymusowa, a raczej stała się przywilejem dla nielicznych.
I teraz pytanie: Kto nieprzrwanie pracował 40 lat od roku 1975 do 2015 ?
Robotnik napewno nie, gdyż w niego uderzyły przemiany ustrojowe. Zatem Kto mógł pracować non-stop, bez obaw o utratę pracy?! Odpowiedź jest prosta!
Są to osoby mające status funkcjonariusza publicznego, lub korzystające z tej ochrony prawnej. Zatem jak zwykle władza robi furtkę tylko dla swoich ludzi, którzy nie dość, że nie obawiali się zwolnień, to jeszcze zapewnia im się przywilej wcześniejszej emerytury na żądanie. Czyż to nie jest bezczelne!!! Widać, iż obóz postkomunistyczny nadal rządzi w Polsce i dba o swoich ludzi.
wlo58 / 178.36.100.* / 2015-05-20 14:52
Ja przepracowałem 40 lat po 4 zwolnieniach grupowych i za każdym razem znajdowałem pracę z dnia na dzień. Dzisiaj mam 57 lat i do emerytury mam jeszcze 10 lat o ile dożyję. Chętnie przeszedłbym teraz na emeryturę. Tylko dlaczego teraz obiecanki? Co robił Pan Prezydent 5 lat?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
emi 62 / 50.74.19.* / 2015-05-20 14:33
Dlaczego nie zrobicie tak jak w USA.65 i rosnie wiek emerytalny jak w polsce ale mozesz przejsc w wieku 62 lat na pomniejszona procentowo.Za kazdy rok np. do 66 o ok.8%. Bez mozliwosci zwiekszenia po 66 latach. I koniec ze spekulacjami.
ukrain / 89.65.232.* / 2015-05-20 16:01
skoro mam konto to dlaczego man mieć obniżoną emeryturę,dzielą konto przez średnią życia i tyle powinieniem mieć i basta
Yo / 82.160.207.* / 2015-05-20 14:29
Rozdwojenie jaźni ma ten oszust - występuje sam przeciwko swoim wcześniejszym czynom i przejmuje programy wyborcze swoich konkurentów, byleby tylko pozostać przy darmowym korycie pod żyrandolem. Ale miejmy nadzieję że wystarczy tych, którzy nie mają alzheimera by oderwać wreszcie to tałatajstwo od koryta.
Maryja / 84.99.220.* / 2015-05-20 14:27
Panie Prezydencie trochę powagi, to co Pan teraz robi to nie wypada, Pan traci grunt pod nogami i resztę rozumu,
dhfeiu / 94.240.6.* / 2015-05-20 14:24
bronek kończ nie kompromisuj sie
sir.arthy / 80.85.229.* / 2015-05-20 14:20
Mówi się o wieku emerytalnym to powiedzmy otwarcie ile różnych grup zawodowych przechodzi na emeryturę dużo wcześniej niż cała reszta społeczeństwa. Mam znajomych którzy w wieku 40 lat zostali emerytami - /wojskowi/. Powiem tak, że ja nie chce płacić na kogoś kto 27 lat przede mną będzie pobierał emeryturę. Czy ja mam inny organizm? Wszyscy starzejemy się podobnie. Jeśli ktoś idzie do pracy w danym sektorze to doskonale zdaje sobie sprawę, że np. jako górnik dołowy nie da rady pracować 40 lat – bo to niewykonalne. Taka osoba zatrudnia się jednak w firmie wydobywczej z wielu względów np. właśnie wcześniejsza emerytura, w miarę pewna praca i pensja - nienajgorsza chociaż na pewno mogłaby być wyższa. Owszem praca trudna ale coś za coś. W takim przypadku jak opisane osoby po przepracowaniu np. 15 lat mogłyby być przenoszone na inne stanowiska /mniej absorbujące / aby dalej mogły pracować, a firma odprowadzać za nich składki i podatki. Nie ma zgody na to aby ludzi doświadczonych zawodowo, w sile wieku wysyłać do domu a inni będą na nich pracować do śmierci. Trzeba też zwrócić uwagę na to , że osoby które pracują w trudnych warunkach mają też częściej problemy ze zdrowiem i np. częściej są hospitalizowane. Ich praca przez to też jest automatycznie droższa i cała reszta pracujących musi na to zarobić. To jest niesprawiedliwe. Ja mam propozycję na wiek emerytalny dla wszystkich 60 lat, a dla tych którzy pracują w faktycznie trudnych warunkach 50 lat. Nie może być jakiś ekstremalnych taryf ulgowych, jeżeli tak to tylko w naprawdę szczególnych sytuacjach. W końcu każdy pracujący wymyśli coś, że akurat jego profesja jest bardzo specyficzna i dojdziemy do takich absurdów jakie mamy dzisiaj. Nie może też być tak,/ często tak się zdarza/ że osoba piastująca stanowisko np. policjanta czy innego mundurowego / pracownika sądownictwa czy więziennictwa / przechodzi po kilkunastu latach pracy na emeryturę, pobiera świadczenie i jednocześnie idzie do pracy np. w firmie ochroniarskiej. Taki fakt świadczy o tym, że wcale taka osoba nie jest taka wyczerpana fizycznie a jedynie szuka źródła łatwego zysku i „robienia w balona” współobywateli Kolejna sprawa to opłacanie składek zusowskich . Ile grup zawodowych nie płaci składek emerytalnych czy zdrowotnych ? Też sporo i niestety są to głownie ci, którzy właśnie przechodzą na wcześniejsze świadczenia emerytalne jednocześnie przez cały czas swojej aktywności zawodowej nie wpłacając nic do wspólnej kasy. Polecam artykuł na temat http://www.fakt.pl/Zobacz-kto-w-Polsce-ma-przywileje,artykuly,57067,1.html mimo że z 2009 roku to nie wiele się zmieniło w temacie a kasa jak uciekała tak ucieka. To niemoralne, antyspołeczne i zwyczajnie po ludzku nie sprawiedliwe. Mówi się że nie ma pieniędzy na emerytury. TO WIERUTNA BZDURA . Pieniądze są, tylko trzeba umieć je zagospodarować i zabrać tym, którym się zwyczajnie nie należą. Jeżeli stworzyliśmy państwo w którym są równi i równiejsi to teraz wielu nie chce z tego zrezygnować. Trzeba jednak pamiętać że wszyscy mamy takie same żołądki, wszyscy tak samo chorujemy i starzejemy się. Niektórzy udają że jest inaczej i chcieliby przejść przez życie „na barkach innych”. Trzeba zacząć pomagać tym którzy faktycznie tego potrzebują a nie tym którzy głośniej się tego domagają. Myślę że jednak większość obywateli chce normalnego i sprawiedliwego Państwa, a nie jak do tej pory kraju dla wybranych, którzy dobro ogółu mają gdzieś. To jest jedna z przyczyn dla której tylu ludzi poparło Pawła Kukiza w I turze wyborów . Jest to tez sygnał że czas zabrać się do roboty ponieważ kraj nie może istnieć tylko teoretycznie ponieważ my w nim istniejemy naprawdę i fizycznie.
emeryt po 50 latach pracy / 50.74.19.* / 2015-05-20 14:28
Ble,ble,ble.Bezkoczesz jak katolik.Moze lepiej przechodzic na emeryture po skonczeniu nauki.Apracowac niech pracuje ten kto ma taka potrzebe.
GOŚĆ287 / 91.216.213.* / 2015-05-20 14:17
40 lat powinni pracować wszyscy ,nie powinno być żadnych wyjątków.Wszyscy po równo po 40 .
JEN-SEN / 212.10.82.* / 2015-05-20 14:31
To jest dobra propozycja dla tzw.fizycznych bez wyksztalcenia. Taki jegomosc zaczyna w wieku 18 lat bo do szkol zadnych nie chodzi. i w wieku 58 lat otrzyma zasluzona emeryture. (pod warunkiem ze przez caly czas pracowal- ale bez kwalifikacji jest to niemozliwe) .Czlowiek po studiach i prakryce zaczyna akt. zawodowa ok.30 lat wiec rachunek jest prosty
jen-sen / 212.10.82.* / 2015-05-20 14:21
A jesli nie masz mozliwosci pracy 40 lat. Np.zle wybrany zawod, brak odpowiedniego wyksztalcenia nagla choroba nowotworowa w mlodym wieku.Co wtedy .Plan twojej pracy 40 lat pryska jak banka mydlana. Pamietaj jesli powaznie zachorujesz w Polsce to Ty i Twoja rodzina jest zrujnowana i 40 lat aktywnej pracy zawodowej pryska !!!!!!!!!!
Jen-sen / 212.10.82.* / 2015-05-20 14:11
Jesli Rzad na czele z p.KJomorowskim wliczy w staz emerytalny nauke w szkole podstawowej,liceum i studia to zgadzam sie na 35 lat stazu pracy. OK!
juju / 84.73.242.* / 2015-05-20 14:10
Łajdacka wyborcza kiełbasa komorowskiego - z małej litery.
Piada / 5.172.252.* / 2015-05-20 14:10
Podoba mi się podejście do tematu, sprawdzimy jakie będą koszty, gdy wiadomo, że Zakład Utylizacji Szmalu jest bankrutem i ruch w dół oznacza załamanie finansów państwa, nie starczy na ośmiorniczki i darmowe podróże
POpieram / 193.192.171.* / 2015-05-20 14:05
I wyszło szydło z worka że PISiarczyki opłacają hejterów aby szkalowali Bronka.

Wiadomo że Duda zostanie odsunięty od koryta przez Kaczora jak Miedwiediew przez Putina.
Trzy m-ce temu nikt o Dudzie nie słyszał chyba tylko po przekrętach SKOKów czy mamusi która na uczelni zbierała podpisy na synalka na zaliczenie semestru. Nagle wyskakuje Filipek z konopi który obiecuje cuda za 290 mld zł i nie za bardzo wie skąd te pieniądze wziąć. Już wam powiem skąd. Kaczor rękami Dudy wypierniczy pielęgniarki ze szpitali, podniesie opłaty na studia, ograniczy dotacje rolne, zablokuje emerytury i pensje dla nauczycieli, górników, hutników, lekarzy. Tym sposobem przygotuje eldorado dla Macierewicza i Kaczora bo Kaczor jedyny jest i basta. Od 7 lat przegrywa w wyborach a teraz ma okazję wjechać na swoim osiołku do Pałacu Prezydenckiego jak Jezus do Jerozolimy.
Jen-sen / 212.10.82.* / 2015-05-20 14:17
Fakt jest taki ,ze nie ma na kogo glosowac .Oboje kandydaci niczego dobrego nie rokuja dla przecietnego Kowalskiego , ktory bedzie zapirdalal do 70 lat jak bedzie mial szczescie i dobre geny ,zeby nie zemrzec po drodze do (szczesliwej starosci z emerytura 800 zl.) To gwarantuje zarowno Komorowski jak i Duda. To sa Panowie dla wyzszych sfer .
juju / 84.73.242.* / 2015-05-20 14:11
głupoty piszesz człowiecze
jen-sen / 212.10.82.* / 2015-05-20 14:38
Moze pisze glupoty bo te polska rzeczywistosc obserwuje z Danii ,gdzie mieszkam od 6 lat i glowa mi sie lasuje co dzieje sie w moim kraju .Wlasnie otrzymalam z polskiej ambasady papiery do glosowania i nie wiem na kogo glosowac ,bo to wszystko co sie dzieje w Polsce to jest nie do opisania.
pani / 79.184.194.* / 2015-05-20 14:05
Bul się ośmiesza w Wielkopolsce:) nic mądrego nie mówi i znowu pokazuje papierki co Pan Duda podpisał,a co ty szogunie podpisałeś,a to że moja córka musi iść do szkoły jako sześciolatka pajacu

Najnowsze wpisy