Forum Forum emerytalneInne

Zmiany w emeryturach mundurowych. "Najgorsza jest niepewność"

Zmiany w emeryturach mundurowych. "Najgorsza jest niepewność"

Wyświetlaj:
waccek / 87.206.241.* / 2012-01-13 19:27
mam dość tych krokodylich łez wylewanych przez policjantów - nie jestescie żadną grupą "wybraną", to teraz macie zawdzięczacie PRL, które musiało wynagradzać swoich knechtów, nie podoba się wam? - to wyp......dalać, na wasze miejsca przyjdą inni o równie skrzywionej psychice - takich nie brakuje!, teraz do powszechnego systemu emerytalnego marsz i płacić grzecznie składki jak inni!
Piqś / 87.206.180.* / 2012-01-11 00:40
A może by kto pomyślał o służbie zdrowia,przecież to też urzędnicy państwowi :)
Jak odejdą od łóżek to dla wielu nie będą potrzebne emerytury.
Chyba,że to celowe takie działania w tej "demokraturze).
Niech moc będzie z Wami !
bMal / 83.14.11.* / 2012-01-10 19:27
W 1999 roku kiedy wchodziła reforma emerytalna pracowników (mężczyzn) zatrudnionych w warunkach szkodliwych podzielono na 2 grupy.
Tych co w 1999 roku mieli przepracowane 25 lat i co najmniej 15
lat szkodliwego, oraz tych co pomimo 15 lat i więcej szkodliwego
nie mieli 25 lat pracy.
Tych drugich miały objąć emerytury pomostowe. Odłożono
problem na następne lata. Przyszedł rząd Tuska - olali wszystko
i całe te szkodliwe lata przestały się liczyć. D....... sobie
mogę wytrzeć zaświadczeniem o 23 latach w warunkach szkodliwych.
A prawo nie miało działać wstecz. I zamiast przejść na
emeryturę w wieku 60 lat to najpierw wydłużono do 65 a teraz są
plany o kolejne 2 lata.
I jaki mam mieć stosunek do rządzących, szacunek? zaufanie?
Prawo jest tworzone wyłącznie pod rządzących i tak jak oszukano
mnie podobnie będzie z mundurowymi.
Ceneo / 79.187.93.* / 2012-01-10 10:22
Skoro zmiany w przepisach dotyczące emerytur mundurowych dotyczyć będą dopiero tych, którzy rozpoczną służbę po wejściu w życie ustawy, dlaczego zmiana wieku emerytalnego ma dotyczyć pracowników, którzy już pracują?
Czy oni nie zawierali umowy z państwem?
Gdzie jest granica zmian i stabilności prawa, oraz zaufania do państwa?
Najpierw Reforma Emerytalna 1999 i instytucja Kapitału Początkowego, który jak widać nic nie znaczy.
Potem OFE i stałe zmiany jego funkcjonowania - zawsze na niekorzyść ubezpieczonych, od dziedziczenia i jego zasad poczynając.
W tej sprawie jak widać klasa polityczna sobie nie radzi, nie potrafi spojrzeć na interes ogólnospołeczny, nawet kosztem swojego twardego elektoratu.
Referendum wydaje się być jedynym rozwiązaniem. Jeżeli nie dojdzie do skutku, powstanie chyba nowy ruch polityczny pod robocza nazwą "Oszukani przez Państwo"
Ciężarów zmian i braku reform w tym kraju, nie może stale ponosić jedynie pracujący legalnie pracownik najemny. To absurd.
Szerzej na temat polskiej partiokracji i reformy emerytur - Wymiar emerytury - dyskutujmy poważnie na: frankofil-francja-przede-wszystkim.blogspot.com
wwww / 83.28.27.* / 2012-01-10 14:27
A to dlaczego wiek 67 lat nie obowiązuje tych którzy dopiero rozpoczynają pracę?
Sady / 95.51.111.* / 2012-01-10 14:15
Strasznie mnie wkurza, że mnie - po 20 latach pracy - przyjdzie przyjąć do wiadomości, że wydłużono mi czas pracy o dwa lata (a co ma powiedzieć moja żona!), a byle posterunkowy z zaoczną maturą przyjęty do służby dwa tygodnie temu przed czterdziestką będzie emerytem całą gębą i jego ta przykrość się nie ima.
Swoją drogą co najmniej śmieszne jest konsultowanie tych zmian ze związkami zawodowymi w Policji - ostatecznie zmiany dotyczyć mają wyłącznie przyszłych funkcjonariuszy, więc osób, które dziś do związków należeć nie mogą...
waccek / 87.206.241.* / 2012-01-13 19:22
policmajstry mają prawa nabyte a ty frajerze cięzki nie!
Lorunia / 188.47.43.* / 2012-01-10 08:48
Aby zbytnio nie zdenerwować reszty społeczeństwa artykuł ukazuje się już nie na pierwszej stronie tylko trochę schowany ! Aby nie rozpisały się zdołowane rzesze normalnych pracowników , którym chcą przedłużyć pracę do 67 roku życia . O ich niepewności nikt nie będzie się martwił ! Ani też o to , że z tymi co zarabiają na to wszystko nikt się nie liczy . Ten kto ma siłę ! może negocjować ii wynegocjuje dla swojej branży satysfakcjonujące warunki . Reszta " hołoty 'nie ma nic do gadania nawet jak już ma lata wypracowane na tą chwile . A w takiej policji nic nie trzeba mieć wypracowane ! trzeba tylko zatrudnić się w przed dzień wprowadzenia ustawy ! to jest dyskryminacja , podział Polaków na gorszych i tych lepszych . Kłania się' folwark zwierzęcy '

Najnowsze wpisy