Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zmiany w emeryturach. ZUS przejmie większość składki OFE

Zmiany w emeryturach. ZUS przejmie większość składki OFE

Wyświetlaj:
ANTYFANKA ZUS / 80.238.101.* / 2010-12-30 16:56
POPIERAM WPIS byłego płatnika Zus i dodam coś od serca
CHCIAŁABYM ZOBACZYĆ MINĘ SZANOWNEGO PANA DONALDA TUSKA PO PRZECZYTANIU TYCH WSZYSTKICH,JAKŻE MIŁYCH KOMENTARZY NA FORACH INTERNETOWYCH PISANYCH PRZEZ UŻYTKOWNIKÓW. XD
rook / 83.6.224.* / 2010-12-30 20:50
No to teraz przegial pale - malarz kominowy, klamca polozyl lape na NASZYCH pieniadzach. Najwyzszy czas wyjsc na ulice...
ANTYFANKA ZUS / 80.238.101.* / 2010-12-30 16:50
Ja też nie zagłosuję na PO,a o Tusku w 2017 roku to juz wszyscy dawno zapomną...
Większość osób decydujących się na przystąpienie do OFE liczyło na dziedziczenie a teraz jak zwykle....łatanie długu publicznego!!!
Niech sobie diety i wynagrodzenia zmniejszą,ale nie lepiej ludzi okraść!!!
PRZECIEŻ WIADOMO , ZE W 2017 DZIURA W ZUSIE JESZCZE BARDZIEJ SIĘ POWIĘKSZY I BĘDZIE JESZCZE GORZEJ!!!!
zeldan / 193.193.181.* / 2010-12-30 16:47
SLD jest od nich lepsze. Bo przynajmniej nie ściemnia jacy to oni liberalni i prawicowi.
Lenie zamiast reformowac to jak zwykle wychodzą polityczni złozdieje !!
pamiętam komunę / 83.31.211.* / 2010-12-30 18:30
Komuniści od nikogo nie są lepsi
sceptyk / 2010-12-30 18:37 / Tysiącznik na forum
Są lepsi od tuskowniarzy i POwszczyków, bo za Millera obniżyli podatki i to ZNACZĄCO.
Tusk i jego złodziejska banda tylko POdatki POdnosi!
ANTYFANKA ZUS / 80.238.101.* / 2010-12-30 16:42
Banda złodzieji,mogli chociaz podzielić po równo. Teraz większość kapitału przepadnie w czarnej deficytowej dziurze (czyt/. ZUS -ZŁODZIEJSKIE UBEZPIECZENIA SPOŁECZNE)
Do dziedziczenia teraz niewiele zostanie,za to kasa na gmachy Zus i premie dla prezesa i zastępców się znajdą!
tkw / 87.207.214.* / 2010-12-30 17:06
Do tej pory OFE kupowało obligacje skarbu państwa (do 50% środków) i pobierało prowizje.Państwo po upływie określonego czasu wykupywało obligacje + ustalony procent zysku, za pieniądze z naszych podatków podatków.
Niezły interes co?
Budyń / 87.206.167.* / 2010-12-30 21:58
Oczywiście - bo to PAŃSTWO zmusiło OFE do tego, po to aby rolować własny dług. Kosztem, oczywiście, przyszłych emerytów. A teraz skoro "murzyn (ofe) zrobił swoje, to może odejść" - oczywiście, znowu kosztem przyszłych emerytów :)
Były płatnik ZUS-u / 178.36.27.* / 2010-12-30 16:40
Głosowałem na PO... Więcej tego błędu nie popełnię!!! Panowie Politycy z PO - informuję was, że popełniliście gigantyczny błąd, mówi to wasz typowy wyborca. 30 letni Manager.
Powyższa zmiana wynika z tego, że z budżetu Państwa trzeba dopłacać do ZUS-u na emerytury, przeniesienie pieniędzy z OFE na abstrakcyjne "Indywidualne konto zarządzane przez ZUS" oznacza, że o tyle mniej kasy będzie szło z budżetu do ZUS-u, dzięki czemu dług jako taki się zmniejszy... Nasze przyszłe emerytury również - ponieważ te pieniądze będą automatycznie wydawane na emerytury dla dzisiejszych emerytów. Informacje o indeksowaniu ich to najzwyczajniejsza ściema, co będą indeksować? Wirtualny pieniądz, przecież ta kasa z automatu będzie przejadana!!!.
To nie jest droga do usprawnienia systemu emerytalnego... to jest będzie jego kolejne zwyrodnienie!!!
Jeśli chcecie usprawnić system, zacznijcie od ZUS-u, a z automatu będziecie mieli te 5%, które kradniecie z naszych przyszłych emerytur.

Średnia płaca kierownika oddziału zus-u to 9000 netto!!! ZUS zatrudnia około 50 tyś. pracowników!!! 42 stanowiska Dyrektorskie!!! Nie licząc kosztów Pałaców ZUS-u... ZA CO?!!!! Pytam się. Za przekazywanie pieniędzy które zarabiam na moich Dziadków? Jeśli ktoś ma jeszcze wątpliwości, dlaczego emeryci skarżą się na niskie emerytury, to niech zapyta - ILE NAS KOSZTUJE ZUS!!!!??? ZUS przeprowadza informatyzację - dzięki temu ma mieć najnowocześniejszy system w Całej Europie. Pozwala to na oszczędności nawet 70% aktualnych kosztów działalności ZUS-u, pod warunkiem redukcji etatów... o 70%. CO z tego.... Jeśli związki zawodowe nie pozwalają na redukcję kompletnie niepotrzebnych docelowo stanowisk. Dalej będziemy mieli to samo co mamy. Jedynym lekarstwem jest zamknąć tą rozrośniętą do monstrualnych rozmiarów instytucję i postawić na nowo pod nadzorem. Ścisłym!!!
Zabraliście moje pieniądze z OFE, więc nie widzę sensu dalszej pracy na Zapyziały ZUS!! Przechodzę na umowę o dzieło, a pieniądze które nie pójdą na ZUS zainwestuję w przyszłą emeryturę, tych pieniędzy mi nie zabierzecie ;) Ile osób zrobi w Polsce tak samo?... Każdy zdrowo myślący Polak, który ma tylko taką możliwość. Pozdrawiam wszystkich, którzy nie wierzą w przyszłą emeryturę z ZUS-u...
jestem wku....!!! / 79.191.135.* / 2010-12-30 17:40
ile osób zrobi to samo? oby jak najwiecej!! tylko w ten sposób można sprawić że ta złodziejska instytucja powoli zeżre sama siebie!!!
to JA!!! powinienem decydowac gdzie trafią MOJE pieniądze!!! -Rzad? jakim prawem?!!!
door / 83.12.255.* / 2010-12-30 17:25
Zaraz zmienią przepisy dot. "umowy o dzieło", nie bój nic.
sceptyk / 2010-12-30 18:45 / Tysiącznik na forum
Ta forma jest dostępna tylko dla nielicznych. Jakim "dziełem" jest np. stałe księgowanie faktur? I kto jest właścicielem praw autorskich takiego "dzieła"?
Mario1881 / 89.73.49.* / 2010-12-30 16:31
Generalnie chodzi o to, że pieniądze z OFE są dziedziczone przez rodzinę. Natomiast pieniądze z ZUS nie. To o to chodzi. Tak się okrada Polaków.
Budyń / 87.206.167.* / 2010-12-30 21:59
@Mario1881
Otóż nie są :) Kiedy nabędziesz uprawnienia emerytalne, już nie są :D
gasslamp / 77.252.123.* / 2010-12-30 16:30
Czyli jednak nie było "telefonicznego" sukces Premiera Tuska w Komisji Europejskiej, w sprawie odliczania kosztów reformy emerytalnej od długu publicznego.

http://www.rp.pl/artykul/578870.html

Obecny rząd, to królestwo manipulacji...szkoda słów.
RATUJ-OFE / 77.65.2.* / 2010-12-30 16:23
W takiej sytuacji skoro to zmiana umowy to może można ją rozwiązać i wycofać z OFE do naszych rąk to co nie zostało skradzione !!!!!!!
Niech ktoś mądry znajdzie kruczek prawny w tej sprawie !!!!!!!!!!!!
oburzonaK / 95.51.93.* / 2010-12-30 16:22
Absurdalna i skandaliczna decyzja! Dzisiejsza decyzja o rozmontowaniu reformy emerytalnej pokazuje mi, że są PO jest już partią ściśle lewicową i nie interesuje ich dobrobyt obywateli za wiele lat, a wyłącznie dzisiejszy stan budżetu i słupki popularności. Odbierając wszystkim Polakom oszczędności pracujące na to, abyśmy po wielu latach pracy otrzymali uczciwe emerytury, na rzecz instytucji, której upadek w obecnej sytuacji demograficznej jest nieunikniony jest skandaliczne. Tak czy inaczej z haraczy płaconych z naszych pensji gros wędrowało, aby zapewnić emerytury dzisiejszym beneficjentom ZUS, a niewielka część była inwestowana w naszą przyszłość, fizycznie istniejąca i możliwa do dziedziczenia przez rodzinę. Mimo kryzysu finansowego dziś moje konto w OFE zawiera więcej pieniędzy (i to prawdziwych, a nie będących wyłącznie zapisem księgowym) niż konto w ZUS (rozpoczęłam pracę już po rozpoczęciu reformy, więc w teorii, gdyby oba systemy były równie efektywne, dziś stosunek moich oszczędności emerytalnych powinien stanowić równowartość 12.2 vs. 7.3% na korzyść ZUS) - a to oznacza, że nawet zakładając, że ZUS nie upadnie (a jest to w perspektywie około 25-35 lat dzielących mnie od emerytury wysoce prawdopodobne), moja emerytura w zmienionym dziś systemie tak czy inaczej będzie o przynajmniej 30-40% niższa, niż gdyby założenia reformy były kontynuowane. PO w programach politycznych mówiła o obniżaniu podatków i ograniczaniu wydatków, a dziś działa wprost przeciwnie, w sposób bezprecedensowy podnosząc haracze, a nadal chroniąc w sposób nieuzasadniony grupy interesu (rolnicy, służby mundurowe etc). Ze względów rodzinnych obecnie nie mam możliwości wyemigrować, a po dzisiejszej decyzji rządu widziałabym to jako jedyną szansę na godną starość (dziś nawet bardzo dobre zarobki w Polsce nie będą mi jej oferować). Zostanę więc w kraju póki moje dzieci nie dorosną - ale zrobię obecnie wszystko, żeby w kolejnych wyborach władzę w kraju mogli przejąć politycy, którzy będą realizować swoje obietnice złożone wyborcom - a nie opcja, która zmieniła przekonania o 180 stopni w stosunku do dawnych postulatów.
enwu / 195.74.50.* / 2010-12-30 16:26
ZŁODZIEJE!!!! ZUS "przepieprzy" nasze pieniądze!
Binarek / 2010-12-30 16:21 / Tysiącznik na forum
Pierwszy rząd, który dokonuje zmiany w systemie emerytalnym:
- ograniczył "pomostówki",
- zmniejszył dwukrotnie opłaty OFE,
- zminimalizował emerytury SBkom,
- kończy negocjacje odnośnie wydłużenia wysługi mundurowych
- tą decyzją zakończył chorą emisję długu na potrzeby OFE
taki tam / 62.152.151.* / 2010-12-30 16:31
ograniczenie pomostówek - ok
- kończy negocjacje odnośnie wydłużenia wysługi mundurowych - jak skończy to pogadamy na razie tylko gada a i tak najwczęśniej skutki będą za 15 lt bo obejmą tylko nowych (i słusznie) pracowników.
- chora emisja długu na potrzeby OFE - a może nie na OFE tylko na armię urzędasów i chory socjal?. W końcu z naszych pensji do ZUS wpłacamy prawdziwe pieniądze a w zamian dostajemy tylko obietnicę że w przysżłości rząd ograbi następnych frajerów
Binarek / 2010-12-30 16:39 / Tysiącznik na forum
Dlatego jak pisałem wcześniej zlikwidowałbym OFE oraz zminimalizowałbym ZUS stawiając na IKE lub PPE ale ludzie tego nie poprą, szczególnie starsi.

Taką zmianę mógłby zrobić jedynie jakiś Świr polityczny typu Balcerowicza lub JKM, który nie dba, że w ciągu roku straci całkowicie poparcie
taki tam / 62.152.151.* / 2010-12-30 16:46
Jak nie zrobi tego jakis - jak to ujałeś - świr, to problem rozwiąże ekonomia - bo można ignorować jej prawa ale nie na długo. Skończy się załamaniem systemu i wstrzymaniem wypłacania zobowiązań państwa
roti / 193.111.166.* / 2010-12-30 16:20
słupki (głupki) POparcia PO szybowały w górę - sondaże dla tvn-u mówią że już 80% POlaków jest za płemielem tak też podaje w newsach tvn24 i gw (a to dwa najbardziej opiniotwórcze media)!!!!!!!!tłum szaleje i woła jeszcze jeszcze !!!!!- poczekajcie.....za chwilkę mamy nowy rok i zobaczymy co cudaczek kłamczuszek nam jeszcze zabierze ale co by nie było to POparcie będzie wyższe niż dla łukaszenki na białorusi.
Binarek / 2010-12-30 16:22 / Tysiącznik na forum
Dziwisz się?
Słupki PIS i SLD spadają ponieważ to oni lekką ręką rozwalali ubezpieczenia rozdając przywileje
lohfdw / 178.42.140.* / 2010-12-30 16:17
Czuję się osobiście okradziony i oszukany.
Zamiast uzdrawiania systemu i szansy na to, żeby wreszcie w przyszłości było normalnie mamy powrót do złodziejstwa jakim jest ZUS.
Za to Pana Panie Premierze przy najbliższych wyborach nie omieszkam rozliczyć.
taki tam / 62.152.151.* / 2010-12-30 16:16
Ten facet już tak pie***oli że się tego słuchać nie da. "Pozostałe 5 procent trafi na indywidualne konto, zarządzane przez ZUS. Tam będzie waloryzowane podobnie jak obligacje:" - czyli zamieni realne pieniądze na papierki bez pokrycia. Ja już dawno pozbyłem się złudzeń że cokolwiek odzyskam z tego co mi ukradł ZUS.
lopez79 / 188.146.255.* / 2010-12-30 16:16
Ryży PINOKIO właśnie dostałeś CZERWONĄ KARTKĘ w następnych wyborach. Razem ze swoimi poplecznikami lepiej zabierz się za KRUS. Nie chcę być złym prorokiem ale śmierdzi mi Grecją oraz Węgrami.
placek na oleju / 188.123.223.* / 2010-12-30 16:13
takie działania skutecznie do tego zachęcają

Najnowsze wpisy