Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zmiany w Karcie Nauczyciela. Rząd chce prowadzić rejestr skazanych nauczycieli

Zmiany w Karcie Nauczyciela. Rząd chce prowadzić rejestr skazanych nauczycieli

Wyświetlaj:
ewa870 / 178.36.10.* / 2016-02-17 08:42
Lepiej się weżcie za tych nauczycieli co musza wypic przed prowadzeniem lekcji; weźcie sie za emerytów w szkołąch; weźcie się za drugie etaty w szkołąch; nigdy nie rozwiążecie tych problemów bo szkoła rządzi się swoimi prawami i rączka rączkę myje;
sss557 / 194.247.62.* / 2016-02-17 08:41
Wycofać religie ze szkoły !!!! Dlaczego podatnik płaci katechetom i katechetkom ,kościół powinien za to płacić !!!!
ayna / 89.161.6.* / 2016-02-17 08:39
Nauczyciel karany nie powinien pracować w szkole, to absolutna podstawa. Czas stawiać na standardy. Chcesz pracować na rzecz Państwa, to nie możesz wchodzić w konflikt z prawem. Powinno być tak, że osoba karana nie ma szans na pracę na rzecz Państwa. To wymusi szacunek dla postaw etycznych.
czekam 251 / 178.21.136.* / 2016-02-17 08:33
Kiedy rząd weźmie się za przywracanie wieku emerytalnego? Ludzie schorowani czekają.
Leon78 / 193.243.143.* / 2016-02-17 08:31
Zastanawia mnie kto pisze takie komentarze jak te poniżej. Chyba frustraci i ludzei z kompleksami. Jeśli uważacie że nauczyciele mają tak dobrze to również zmieńcie zawód, ale chyba z takim poziomiem wypowiedzi nikt by nie chciał, żebyście uczyli dzieci.
Ja nie jestem nauczycielem pracuję 40 godzin tygodniowo, ale to nie oznacza, że nie mam szacunku do pracy jaką wykonują. Naprawdę podziwiam wszystkich którzy na ten zawód się decydują. A nauczyciele którzy są dobrzy i szanowani przez uczniów i Rodziców znają swoją wartość, naprawdę. Uważam, że powinni mieć jak najwięcej przywilei bo w dużej mierze od nich zależy przyszłość młodego pokolenia.
TIRówka / 91.232.91.* / 2016-02-17 08:29
Rząd chce prowadzić rejestr skazanych ...... parlamentarzystów !!! i bardzo dobrze !!!
TIRówka / 91.232.91.* / 2016-02-17 08:27
wiaruchna !! czy chodziliści do szkoły i UCZYLIŚCI SIE ????? nobo chyba kiepsko ztym było !! wylewacie wszelkie pomyje na belfrów, oskażacie ich jak to oni maja klawe życie, że nic nie robia , że tylko ciągle wakacje itd itd itd ALE CO JEST W TYM ARTYKOLE ???? toć tam niema ani słowa otym że oni mają labe a wy wszyscy musicie cięzko pracować , TAM NIE MA ANI SŁOWA O TYM !!! WIĘC O CZYM WY PISZECIE ??? CZYTAJCIE ZE ZROZUMIENIEM!! bo piszczecie stare te same farmazony i nie na temat !!
Ar883 / 91.223.225.* / 2016-02-17 08:25
nauczyciele zatrudniani sa na umowach smieciowych od wrzesnia do czerwca, niech z tym cos zrobia
Gościu / 80.55.65.* / 2016-02-17 08:16
Kiedyś to przynajmniej można było wydrukować brakujące pieniądze...
nikttttt / 87.204.83.* / 2016-02-17 08:11
Jeśli to taka ciężka praca, zawsze można iść do lżejszej ....umysłowej bądź fizycznej i pracować uczciwie 40 godz.tygodniowo mieć 26 dni urlopu i nie narzekać że ":"trzeba cudze dzieci uczyć", a o 11 rano w domu już siedzieć po 4 godzinach "ciężkiej pracy". Wstyd! Z dzwonkiem do domu....ciągłe narzekanie na pensje( które wcale małe nie są) na prace (że ciężka) na dzieci (że głupie) na wolne (że dyżur się ma)! Już całkiem wam się we łbach poprzestawiało. Najlepiej by było zarabiać ze trzy razy tyle i mieć jeszcze więcej ferii,wakacji, rekolekcji i ....hak wie jeszcze czego.Uprzywilejowany zawód...kto to w ogóle wymyśli? Należy to zmienić! Normalnie pracujcie jak wszystkie inne zawody....miejcie tyle samo wolnego i zarabiajcie podobnie to dopiero zobaczycie co to znaczy praca.
Quela / 78.9.110.* / 2016-02-17 08:30
Nauczyciele sa rózni dobrzy i źli. Wkładanie ich do jednego worka jest krzywdzące. Praca z dziecmi wymaga dużo cierpliwości , stalowych nerwów i czujności bo nigdy nie wiadomo co dziecku oddanemu pod opiekę strzeli do głowy . I co by się nie stało za wszystko odpowiada nauczyciel, odpowiedzialnośc ogromna. Zmienic zawód zawsze można ale kto w koncu będzie uczył te dzieci ,ty? Powiesz : ja nie ale inni ...zapytam jacy inni? kto będzie taki głupi żeby pracowac w takim stresie niemal za friko? Co ci przeszkadzają przywileje innych grup? Zabrali hutnikom ich przywileje czy coś tobie dołozyli? nie! Górnikom też okroili i tez nic nie dostałeś, więc nie licz że jak zabiora kolejnej grupie cokolwiek ci skapnie. Zazdrośc nie jest ładną rzeczą, lepiej staraj się o przywileje dla emerytów , jak np : darmowe leki , czy darmowe wizyty u lekarzy specjalistów bez kilkumiesięcznych kolejek lub o podwyżke świadczen .
ssafed / 178.219.30.* / 2016-02-17 09:03

i czujności bo nigdy nie wiadomo co dziecku oddanemu pod opiekę strzeli do głowy . I co by się nie stało za wszystko odpowiada nauczyciel, odpowiedzialnośc ogromna.

Kierowca TIR-a, autobusu, kierowca osobówki -zawodowy
Ja nie musze uwazac na nikogo , nie patrzyc na przejscia i wogole wogole
Przeciez dziecku moze strzelic do glowy cos .............. a innym uzytkownikom drogi????-alez skad --oni sa "bardzo rozsadni"
Twoje tlumaczenie nijak sie ma do calosci

Siostra jest nauczycielka-mlodą- i nie pracuje wcale za takie friko jak napisalas.........
Zabrali gornikom??? troche jeszcze mało..
W jakim kurna zawodzie wyplaca sie 13,,14 ,,barborke,, premie,, deputat weglowy(nie maly) ,1500zł na kazde dziecko na rozpoczecie roku szkolnego na przybory....
Mam wymieiniac dalej????
ODROBINE ROZSADKU POPOROSZE!!!!
Jaki to wielki gornik z paniusi , ktora przychodzi do pracy w szpileczkach ,zasiada za biurkiem , robi se kawusie i tylko patrzy kiedy bedzie 14:30......
belfer991 / 83.28.93.* / 2016-02-17 08:27
było sie uczyc za nauczyciela a nie teraz wytykac.......
ssgfsf / 178.219.30.* / 2016-02-17 09:44
uczylem sie w innym zawodzie --po to abyś nie musiał do pracy chodzić głodny, brudny i na piechotę i abyś nie był w "stroju Adama"
mocher / 31.6.144.* / 2016-02-17 08:09
najwyżzy czas skonczyć z PRZYWILEJAMI "nauczycieli"! Nie generalizuję,ale wśród "nauczycieli",są takie MIERNOTY,że strach! to Towarzystwo wzajemnej adoracji,ma się bardzo dobrze,za dobrze! Czas polikwidować nie należne pewnym "grupkom" Przywileje! Albo R Ó W N O Ś C,albo nieustanne podziały? zawód nauczyciela wybierają te osoby,które nie mają szans,na inne studia! A będąc "nauczycielem",to kupa przywilejow!Tak,górnicy,lekarze,wiele,wiele innych "grup",tylko POLSKI EMERYT,przymiera głodem,pozbawiony GODNOŚCI,pieniędzy,HONORU!!!!
Fonia / 164.126.49.* / 2016-02-17 11:30
...a jakie to przywileje mają lekarze?????nie wiem a jestem!! chyba że praca nocą i mierny dodatek za to uważasz za przywilej! nie mamy 13-tek, darmowych leków już dawno! pewnie nawet nie wiesz! dlatego też dawno należało zabrać przywileje dla wszystkich!
uczen12 / 62.148.81.* / 2016-02-17 08:07
, od kiedy nauczyciele mają 40 godzinowy tydzień pracy? no chyba, że mają dwa etaty co czesto ma miejsce
mama2 / 83.23.100.* / 2016-02-17 08:26
Od wielu,wielu lat uczniu nauczyciele maja 40 godz. tydzień pracy - doucz się jak zabierasz głos w sprawie.
cg / 83.13.10.* / 2016-02-17 08:22
oficjalnie maja 40 h tygodniowo w praktyce to 18 razy 45 minut i 22 godziny samokształcenia w domu. do tego dochodzi oczywiście wolne we wszystkie święta wakacje ferie oraz tak zwane dni dyrektora kiedy szef mówi dziś nie pracujemy (chyba 5 w roku). złota praca aha i najważniejsze ZERO odpowiedzialności za to co robisz ... tak zazdrosze i to bardzo
Do cg / 178.37.168.* / 2016-02-17 08:54
Proszę się douczyć gdyż wiedzy na ten temat żadnej nie posiadasz.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
kinia12698 / 79.184.71.* / 2016-02-17 08:03
Zabrać Karty nauczycieli. Mają za duże przywileje i pensje bardzo dobre. 3 miesiące min wakacji urlopy zdrowotne ok 1 roku płatne. weekendy wszystkie wolne. Pracują do godz. 12 w piątki i pozostały tydzień. A jeszcze w podstawówce trzeba i tak wysłać dzieci na korepetycje bo nic nie nauczą. Zastanawiam się po co są szkoły podstawowe z koro i tak muszę opłacić korepetycje. Za co oni pieniądze biorą. Jak ja chodziłam do szkoły to oceny ze sprawdzianu świadczyły o umiejętności nauczyciela który nas uczył . A teraz Rodzice winni że nie umieją. Już czas z tym skończyć!!!!!!!!!!!!
Pani Premier liczymy na to że w końcu się ta zabawa skończy i pomożecie
mercedes / 83.16.217.* / 2016-02-17 11:05
do KINIA pamiętaj,że kiedyś to nauczyciel miał prawa a uczeń obowiązki !!! - uczyć się, uczyć, i jeszcze razUCZYĆ, a teraz to uczeń ma prawa a nauczyciel obowiązki, żeby ucznia nie urazić, nie krzyknąć, nie zwrócić uwagi,że nie odrobił lekcji itp.Kiedyś nauczyciel złapał za głowę, potrząsnął i już tabliczka mnożenia weszła go głowy i nie trzeba było na korepetycje posyłać, zresztą kto takie rzeczy robił. Kiedyś nauczyciel powiedział i dotarło do ucznia, a teraz można mówić po 10 razy i nic a jeszcze uczeń powie mamie lub tatusiowi, że się nad nim znęca albo molestuje bo się na niego spojrzał a broń Boże jak się obok niego przesunie, wtedy rodzic wie co ma zrobić ale jak ma pomóc nauczycielowi w wychowaniu i kształceniu swojego "GENIUSZA" to nie wie. Wie natomiast,że to nauczyciel powinien zrobić z głąba geniusza. Nauczyciel to nie cudotwórca.Rodzice tak sie interesują swoimi dziećmi, że na spotkania z wychowawcą przychodzi od 10 -20 % rodziców bo nie mają czasu.
matka pełna podziwu / 83.16.172.* / 2016-02-17 08:34

Zastanawiam się po co są szkoły podstawowe z koro i tak muszę opłacić korepetycje.

wygląda na to że ,,kiedyś"nie bardzo miało wpływ na przyswojenie wiedzy SKORO nie znasz pisowni w języku polskim... No a jeśli chodzi o wolne weekendy i czas pracy to w wielu innych zawodach jest podobnie i nikt o tym nie mówi, dlaczego? Nie zazdrośćmy nauczycielom, każdy mógł się uczyć i zostać nauczycielem. Jest takie powiedzenie: ,,obyś cudze dzieci uczył" i uważam, że trafione gdyż obecnie większość dzieci jest tak mocno rozwydrzona że jestem pełna podziwu dla nauczycieli że nie kończą w ,,wariatkowie" po kilku godzinach przebywania w szkole z grupą takich pociech! Powinni dostawać dodatek specjalny za pracę w warunkach szkodliwych.
Nie jestem nauczycielem i nigdy w życiu nie chcę nim być!!!
mercedes / 83.16.217.* / 2016-02-17 11:26
Nie rozumiem dlaczego wyróżnione jest przez Ciebie słowo"KIEDYŚ" ,pisownia tego słowa oznacza czas nieokreślony, którego piszący nie może lub nie chce zidentyfikować. Polecam słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego
Quela / 78.9.110.* / 2016-02-17 08:15
Człowieku! Dlaczego zazdrościsz skoro nie wiesz co to za kawałek chleba? U nas tak się wpoiło polakom by wszystkim zabierać ich przywileje a nie walczyć o inne nowe dla pozostałych grup zawodowych. Gdybys ty w swojej pracy dostał jakieś przywileje np: trzynastą pensję czy pieniądze na książki dla dzieci tez bys się cieszył, więc walcz o swoje a nie namawiaj do zabrania innym.
Marta697 / 185.40.115.* / 2016-02-17 07:57
Katecheta może być karany, a i tak pracować będzie!
Marcelina / 83.11.238.* / 2016-02-17 08:05
Marto, katecheta jak inni nauczyciele składa zaświadczenie o nie karalności i nie od biskupa tylko z sądu!
Maria 09 / 83.3.106.* / 2016-02-17 07:53
Leszku nikt Cię nie zmuszał do tego zawodu, takie przywileje jakie ma nauczyciel to czołówka w naszym kraju, 18 godz tygodniowo to po prostu nie moralne, ja pracuję w 2 szkołach, tygodniowo 36 godz, oczywiście daję radę bo matematyków brakuje, mam wakacje , ferie i urlop zdrowotny. Koleżanka, która pracuje w naszej adm. ma 40 godz. tygodniowo, 26 dni urlopu i w razie choroby 80% chorobowego.Jeden zakład a takie różnice, nie mówiąc, że nauczyciel-wicedyrektor na 30 stycznia otrzymuje za godziny ponadwymiarowe 1.200zł. a 01 lutego swoje wynagrodzenie 3.300, gdzie pracownik obsługi otrzymuje 30 stycznia za 40 godzin trudnej pracy 1.600zł netto. Art. 42 KN mówi o 40 godzinach pracy tygodniowo i tak nauczyciel powinien pracować wykonując swoje zadnia;kółka zainteresowań, uzdolnieni uczniowie, zaj, wychowawcze i inne, anie jak dotychczas z dzwonkiem do domu lub tak jak ja do drugiej szkoły./
MarioM / 85.164.1.* / 2016-02-17 08:15
Bardzo ciekawy komentarz, nigdy nie wnikałem jak to jest z godzinami pracy nauczycieli, a już broń Boże przed zaglądaniem komuś do portfela. Większą uwagę skupiałem na prowadzeniu zajęć i przekazywaniu wiedzy dzieciom z tym bywa różnie. Masz dużo racji pisząc o zadaniach nauczycieli, kółkach itp. realizując takie założenia przyciąga się ucznia (przynajmniej tego który chce). Tylko w ten sposób można się samorealizować. Problemem są nauczyciele z nikłym zaangażowaniem, a potem jest płacz, że dzieciaki są złe. Część pewnie tak, bo rodzice prezentują przerost formy nad treścią ale zdecydowana większość oczekuję od nauczyciela wsparcia i akceptacji, a nie tylko pomiaru IQ w stwierdzeniach typu - nic nie umiecie tumany. Pytanie dzięki komu nic nie wiedzą.
marian465 / 145.237.2.* / 2016-02-17 08:14
Skoro jako nauczyciel matematyki pracujesz na dwóch etatach to Mario jesteś kiepskim nauczycielem nie mającym czasu ani na dokładne sprawdzenie sprawdzianów, ani na dobre przygotowanie się do zajęć, pewnie powielasz raz przygotowany materiał i zero rozwoju. Nie nie jestem nauczycielem , ale mam dzieci w liceum i gimnazjum, chodzę na wywiadówki i interesuję się tym co robią moje dzieci. Z tad też mogę powiedzieć, że jest część dobrych nauczycieli którzy solidnie przygotowują się do zajęć, proponują nietypowe sposoby zainteresowania dzieci swoim przedmiotem, uczestniczą w przygotowywaniu dzieci do konkursów, solidnie sprawdzają klasówki wcześniej przygotowując samemu pytania a nie korzystając z gotowców zamieszczonych w intrenecie, ale jest spora grupa nauczycieli która prowadzi zajęcia na zasadzie proszę przeczytać z podręcznika i opracować notatkę. Pomijam nauczycieli "wf" ci dopiero po 18 godzinkach obijania się zaczynają własną działalność najczęściej typu nauka jazdy.
fgr / 66.51.79.* / 2016-02-17 08:23

Mario jesteś kiepskim nauczycielem nie mającym czasu ani na dokładne sprawdzenie sprawdzianów, ani na dobre przygotowanie się do zajęć, pewnie powielasz raz przygotowany materiał i zero rozwoju.

... Maria jako nauczyciel matematyki ma wymyślić twierdzenie Pitagorasa II...?, nowe równanie...? Na czym miałoby polegać "nie powielanie" "raz przygotowanego materiału"...? Jest program nauczania, który nauczyciel musi zrealizować. Materiał i jego zakres ustala Ministerstwo, nie pojedynczy nauczyciel.

Najnowsze wpisy