Forum Polityka, aktualnościKraj

Zmiany w kodeksie karnym. Ofiary gwałtu odmówią zeznań?

Zmiany w kodeksie karnym. Ofiary gwałtu odmówią zeznań?

Wyświetlaj:
dgen / 2012-11-27 15:06 / Tysiącznik na forum
eszcze gorsze niż zeznawanie, jest dla zgwałconych kobiet pierwszy kontakt z policją po gwałcie.
zobaczcie jak wygladają komisariaty: z reguły obskórny hol, krzesła, ludzie czekający na wezwanie "na górę" i małe okienko, przy który trzeba głośno wytłumaczyć dyżurnemu o co chodzi.
gwałty powinno się zgłaszac wyłącznie na specjalną infolinię obsługiwaną przez policjantki z przygotowaniem psychologicznym a dopiero potem spisywać zeznania (w odpowiednich warunkach)
Zagadka12 / 2012-11-27 15:27
A czy wiadomo co nasz rząd zamierza zrobić z tymi ludźmi któ¶zy za niedługo mają skończyć osiadkę dwudziestu pięciu lat? I Któ¶zy adal twierdzą ze będą robic to samo co przed pójsciem do więzienia?
Drań / 93.159.53.* / 2012-11-27 14:25
Jestem pod dużym wrażeniem. Skoro prowadzili regulację o ściganiu z urzędu to odmowa zeznań jest możliwa. Aż dziw bierze jak Państwo dba o obywatela.

Moim zdaniem to nic nadzwyczajnego ale rzecz normalna. Czy się chwalić? Normalnością. Szkoda gadać.
alunia09 / 2012-11-27 14:27 / Bywalec forum
nie wiem czy to dobre, bo wiem, ze moze być upokorzające i niewygodne dla ofiar, ale pzrecież pomaga w schytaniu gwałciciela, nie tak?

Najnowsze wpisy