Forum Polityka, aktualnościKraj

Zmiany w Kodeksie wyborczym. Radosław Sikorski wyznaczył datę

Zmiany w Kodeksie wyborczym. Radosław Sikorski wyznaczył datę

Wyświetlaj:
H Szatkowski / 2014-12-03 12:58

skład PKW miałby nadal być 9-osobowy


W jakim celu nadal tak duży ? Uchwały PKW nie dotyczą kwestii zbytnio dyskusyjnych przecież.
debos / 95.49.76.* / 2014-12-03 13:17
Nie mam kompletnie wyobraźni jaki jest zakres obowiązków PKW wtedy kiedy nie ma wyborów.
H Szatkowski / 2014-12-03 13:25
Są wtedy...wybory uzupełniające i właściwy czas na przeprowadzanie przetargów z myślą o...prawidłowym przebiegu kolejnych wyborów :-))))

Inna rzecz, że i tak PKW ma do różnych działań pracowników (teoretycznie) merytorycznych.

Ja zmierzałem do tego, że np. w odróżnieniu od TK, albo SN komisja nie podejmuje decyzji na tyle istotnych lub w kwestiach dyskusyjnych by jej skład miał być tak liczny. Spokojnie można by to czynić w składzie trzyosobowym zachowując to, że to trzy podmioty wskazują członków.

Zresztą jak to ładnie ktoś powiedział- członkowie PKW są 'notariuszami procesu wyborczego'.
debos / 95.49.76.* / 2014-12-03 12:53
Potrzebne są dwie zmiany. Jedna to, ale to będzie długotrwały proces, [...] która doprowadzi do takiej nieprawdopodobnej z dzisiejszego punktu widzenia sytuacji, że lud przestanie sobie dawać robić wodę z mózgu i wmawiać, że w Polsce można a co gorsza fałszuje się wybory, a druga to taka aby można było podawać statystyki poszczególnych typów nieważnych głosów. Założę się, że albo niewiele będzie pomysłów zmian albo większość tych które będą zgłoszone będą śmieszne lub żałosne

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###

Najnowsze wpisy