Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zmiany w OFE. Część obligacyjna przeniesiona do ZUS

Zmiany w OFE. Część obligacyjna przeniesiona do ZUS

Wyświetlaj:
państwo prawa? / 5.226.78.* / 2013-11-19 12:31
Czyli jednym zdaniem: demontaż OFE z przyczyn krótkotermonowych potrzeb dalszego zadłużania się państwa, ale bynajmniej nie w trosce o przyszłe emerytury obywateli (obietnica wypłaty ch z ZUS nie jest żadnym ekwiwalentem posiadania papierów na raczunku kapitałowym).

Taki demontaż jest niezgodny z prawem (nie może nastąpić umorzenie obligacji bez ich wykupu). To jest jawne pogwałcenie państwa prawa (w tym prawa własności). Czy w takiej sytuacji pozostali posiadacze obligacji skarbu pństwa mogą spać spokojnie? Raczej nie. Nie znają dnia i godziny kiedy rzad zaproponouje a sejm przegłosuje kolejne umorzenie bez wykupu obligacji.
niepodam@wp.pl / 213.222.200.* / 2013-11-19 10:43
Mam nadzieję że konstrukcja umowy nie pozwoli im na przeniesienie pieniędzy z OFE do ZUS - tam przynajmniej rodzina odziedziczy kapitał w przypadku śmieci.

Pozdrawiam
H Szatkowski / 2013-11-19 10:46
Przeniesienie- jeśli nastąpi- to na istniejące przecież już od maja 2011 r. subkonto w ZUS, z którego środki są dziedziczone/przekazywane w sposób IDENTYCZNY jak w OFE.
antybezmozg / 89.71.145.* / 2013-11-19 18:27
gratuluje intelektu kolego :D moze zmajstrujemy jakas bibke a konto pozbawienia nas pieniedzy ktore samowolnie sobie przywlaszczano z nasszych pensji przez lata, a teraz pojda na wode i garniturki dla wladzy zamiasta na twoja emeryture intelektualisto !!!!
H Szatkowski / 2013-11-19 20:39
Niestety nie mogę tych gratulacji jak widać odwzajemnić. Z tego samego też powodu 'bibki' nie będzie.

Wszystkim pozostałym użytkownikom forum natomiast wskażę na podstawę prawną mojego porannego wpisu- art. 40e, ust. 1 USTAWY
z dnia 13 października 1998 r.
o systemie ubezpieczeń społecznych oraz kolejne projekty zmian w systemie emerytalnym opublikowane w BIP Ministerstwa PiPS-

Najnowsze wpisy