Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zmiany w OFE. Inwestycje unijne ważniejsze niż emerytury?

Zmiany w OFE. Inwestycje unijne ważniejsze niż emerytury?

Wyświetlaj:
miszczu / 89.78.49.* / 2013-11-07 00:05
Podstawą reformy jest stwierdzenie że rząd wpłaca comiesięcznie do OFE grube pieniądze na które wypuszcza obligacje. A jakież to pieniądze wpłaca za zwykłego śmiertelnika? Żadne!!!! Sprawa dotyczy wypaśnych emerytur budżetówki która zapisała się do OFE i tych niech"reguluje" sobie rostowski. Budżetówka chce do kloacznego dołu ZUSu wciągnąć zwykłych kowalskich!
bookbis / 5.174.10.* / 2013-11-06 17:59
Szukają żródła sfinansowania swoich nieudolnych posunięć,
dzisiaj p.rostek w gazecie wyborczej swierdził ,że ZUS jest obowiązkowy - nie ma sprawy- ale skoro 10 lat temu ZAPROPONOWANO nam również Ofe jako dorowolne oskładkowanie się w II filarze to dlaczego dzisiej traktowane jest to jako obowiązkowy ZUS?!
Nie rozumiem?rozumiem to wykradanie nie tylko moich pieniędzy nawet jeśli są żle zainwestowane, ale także pozbywanie mnie możliwości iż może przyjść hossa i bede miała wiecej niż w Zusie
Dlatego postanowiłam nie oddawać im swoich pieniędzy, bo rządy się zmieniają, zasady też,a te dziesięc czy dwadzieścia lat może jeszcze wiele zmian przynieść bo przecież żadne zło nie dział non stop
ter_nn / 77.255.251.* / 2013-11-06 19:22

Ofe jako dorowolne oskładkowanie się w II filarze

No nie dokładnie tak.
OFE zostało "wykrojone" z obowiązkowej składki ZUS a nasza decyzja dotyczyła tego czy cała składka ma iść do ZUS czy może ją podzielić pomiędzy ZUS a OFE.
Co nie zmienia oczywiście faktu że nie na to się umawialiśmy w 1999r.

Dlatego postanowiłam nie oddawać im swoich pieniędzy

Nie rób tego nawet jak tam masz dużo pieniędzy, nie warto(jedyną metodą na "odzyskanie" kapitału z OFE jest śmierć ubezpieczonego przed przejściem na emeryturę)
mao_777 / 89.71.145.* / 2013-11-06 17:50
to prawda, ze przez lata sie dosc sporo nakradlem, ALE MI WCIAZ MALO motlochu !!!!!!!!!!! dawaj swoj szmal i morda w kubel !!
Zmora idiotów / 89.75.185.* / 2013-11-06 11:13
A tak się sprawdzał w handlu pietruszką. Ale BUCH, BUM! rewolucja i premierem, ba doradzą ekonomicznym. Tylko czy rozumie to słowo ?
Francopilot / 89.66.244.* / 2013-11-06 09:53
ekonomiczni geniusze zabierają głos....Bielecki,Balcerowicz.....w trosce o "dobro" naszego biednego kraju
ryszardw / 46.170.14.* / 2013-11-06 09:52
ludzie którzy maja miliony zaczynają kpić z pracowników najemnych i emerytów.
Chcę być wolnym Człowiekiem / 212.160.172.* / 2013-11-06 09:41

- Rozwiązanie proponowane przez rząd przesunięcia środków z OFE do ZUS jest dobre dla finansów publicznych - uważa Jan Krzysztof Bielecki


Finanse "publiczne" to finanse zarządzane przez "kolesi".
Okrada się zwykłego Kowalskiego i wciska mu się "kit", że będzie "git"...

pan J.K.B wypowiada się tu jako jeden z "kolesi"

Najnowsze wpisy