Forum Forum emerytalneOFE

Zmiany w OFE: Jest pomysł, jak dziedziczyć emerytury

Zmiany w OFE: Jest pomysł, jak dziedziczyć emerytury

Wyświetlaj:
manso / 2013-05-12 16:10
Te dwie propozycje to praktycznie to samo.
Dlaczego nie dołożyć tej trzeciej "wypłaty programowej"?
Dlaczego chcą mnie zmuszać do kosztownego ubezpieczania się "na dożycie" za pieniądze z OFE?
Jeśli się obawiamy co będzie po 10 latach gdy skończą się pieniądze z OFE, dajmy wybór tym co część ZUSowską mają odpowiednio wysoką np 120% średniej emerytury. Więc w razie czego nie będą klientami pomocy społecznej.
I w tym przypadku, kiedy to emerytura z OFE będzie ok.20% tej z ZUS, można sobie na to pozwolić.
Jeśli Rostowski tak bardzo się martwi o tych co mają powyżej średniej z części ZUSowskiej, to co zrobi z tymi którzy sumę ZUS+OFE mają w okolicach minimalnej emerytury?
Widać tu jak na dłoni jego hipokryzję. Nie wiem dlaczego dziennikarze nie wytykają mu tego.
I jeśli nie chodzi o ratowanie budżetu, to o co chodzi?
1999 / 87.66.110.* / 2013-05-12 13:42
'
W pierwszej kolejnosci nalezy umorzyc obligacje SP zakupione przez OFE.
Nie ma sensu ich utrzymywac w OFE i placic od nich oplaty za zarzadzanie oraz co roku bulic wysokie odsetki.
Dość już tej manipulacji / 77.254.110.* / 2013-05-12 13:42
Dosyć już tego kombinowania jak tu zabierać ludziom ich pieniądze i spekulować nimi, szczególnie że oddali te PTE podmiotom zagranicznym, oddali rynek finansowy tak samo, wpuścili tu jednocześnie drapieżny kapitał spekulacyjny, w dużej mierze tych samych, co zarządzają PTE, i mają maszynkę do zarabiania bez ryzyka, na koszt przyszłych emerytów.
Oddajcie ludziom ich pieniądze i niech oni sami decydują co z nimi robić.
Wtedy każdy będzie się starał tak je inwestować,żeby dały mu jak największe zabezpieczenie na przyszłość, a na rynku powstanie prawdziwa konkurencja o te pieniądze.

Podstawową sprawą jednak jest właściwa polityka ekonomiczna, demograficzna i finansowa państwa, bo od niej zależy rozwój kraju, ilość miejsc pracy i przyszłość obecnych i przyszłych pokoleń.
Małpowanie zbankrutowanego modelu zachodniego bankowości frakcyjnej, marnotrawienie sił i środków na realizację utopijnych pomysłów, chorego modelu bezmyślnej i niepotrzebnej konsumpcji zamiast oszczędzania i ślepe, bezrefleksyjne powielanie jego błędów prowadzi do likwidacji gospodarki, miejsc pracy, wyprzedaży majątku narodowego z jednoczesnym wzrostem rekordowego zadłużenia, należy jak najszybciej skończyć, bo prowadzi do bankructwa i likwidacji państwa oraz jego obywateli, co już trwa.
rysiul104 / 77.255.239.* / 2013-05-12 13:20
Tyle mędrców i odkryli to co było ustalone w 1999roku.problem tylko w tym jak najwięcej ukrasć.
Proponuje wpłacajcie kase na moje konto a oddam Wam kiedyś po pobraniu opłaty ze zechciałem trzymac Wasze oszczędnosci
AS590 / 78.30.121.* / 2013-05-12 12:36
POPROSTU ODDAJCIE MOJE PIENIĄDZE ZŁODZIEJE
seta459 / 89.71.4.* / 2013-05-12 12:12
Nazywanie groszowej jałmużny z OFE szumnie "emeryturą" jest ogromnym nadużyciem. Po prostu: rachunek rentierski i w dodatku najdroższy ze wszystkich jakie w tej chwili w PL istnieją.
LaVega / 2013-05-12 12:05 / portfel / Bywalec forum
A po co o tych projektach dyskutowac..za pare lat zmieni sie rzad lub kocepcja ekonomiczna i wszystkie zapisy trafi szlag....
Rzad naruszyl zasade pacta sunt servanda i niech nie oczekuje odemnie ze uwierze w jedno jego slowo, chyba ze obwiesci podwyzke podatkow...

Mam wrazenie ze nasi poslowie maja coraz wieksze problemy z ogarnieciem rzeczywistosci w ktorej zyja..
Tomek127 / 89.74.29.* / 2013-05-12 11:45
Co to za bzdury... Jak osiągnę wiek emerytalny to poproszę o swoje wszystkie pieniądze odłożone w OFE na swoje prywatne konto i sam będę sobie wypłacał tyle ile chce. Jak umrę to moje pieniądze otrzyma rodzina. Jak wydam wszystko przed śmiercią to jest to mój problem. Po co ta cała dyskusja... Tyle znanych nazwisk w komitecie - tracą swój cenny czas proponując jakieś systemy wypłat lub zastanawiając się nad dziedziczeniem, gwarancjami itp... Pytam się po co?
Bzzt / 83.21.17.* / 2013-05-12 12:29
By okraść starych i naiwnych. Przymusowe emerytury są po to by okraść ludzi a nie by im dobrze zrobić. Nigdy nic przymusowego nie będzie dla twojego dobra.
Kolo_ / 94.112.82.* / 2013-05-12 11:44
skoro to 'moje' pieniadze.. wiec dlaczego nie ma opcji.. calosc od razu?
rer / 82.143.164.* / 2013-05-12 11:24
A komu przypadną pieniądze jak emeryt umrze tuż po gwarantowanym okresie dziedziczenia? Wspólny kocioł dobrym narzędziem dla kucharzy ale nie dla stołowników.
zxxzx / 89.76.102.* / 2013-05-12 11:23
Dziedziczenie emerytur kłuci się z dożywotnim wypłacaniem i daje pole do dużych nadłużyć (mamy już jeden system dożywotni i wystarczy , czyli ZUS). Powinno być tyle wypłacone, ile zostało odłożone.
trahytfsjyukiyu / 178.37.141.* / 2013-05-12 11:10
Polaczki i tak zostalo wam na starosc mieszkanie pod mostem i smietniki jako stolowki.

Najnowsze wpisy