Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Zmiany w OFE to 52 miliardy złotych mniej na GPW

Zmiany w OFE to 52 miliardy złotych mniej na GPW

Wyświetlaj:
Pilsener / 2011-01-25 09:07 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
1. Najpierw pracodawca płaci mi 5000 brutto
2. Potem księguje się z tego:
- ponad 670 zł podatku na ZUS
- ponad 100 zł podatku na fundusz pracy i fundusz gwarantowanych czegoś tam
3. Zostaje około 4220 tak zwanego "polskiego brutto" wmawiającego nam, że jest to
rzeczywista kwota brutto, jaką zarabiamy, potem:
- podatek emerytalny
- podatek rentowy
- podatek chorobowy
- podatek na NFZ
4. Powstaje tak zwana "podstawa opodatkowania", pozostaje jeszcze tylko potrącić podatek PIT
i zostaje nam 3000 na rękę.
5. Z części podatku, którą dostaje ZUS (a dostaje ją w kilku częściach ch.. wie po co) część
trafia do OFE (z tej części ZUS potrąca sobie prowizję za przekazywanie podatku do OFE) a
część zostaje w ZUS i TERAZ NAJLEPSZE! Ta część, która trafia do OFE zostanie ZNÓW
PODZIELONA na część, która zostaje w ZUS i część, która trafia do OFE, haha!

W którym kraju jest bardziej chory i absurdalny system? W żadnym! Podobnie jak w żadnym nie
ma prawie 20 ministrów i 100 wiceministrów.

A ilu urzędników trzeba będzie dotrudnić by obsłużyć te "subkonta"? Ile zagarnie Prokom za
zmiany w systemie informatycznym? Ale oczywiście emerytury będą dzięki temu większe, hahah,
kto w to wierzy?

W normalnym kraju dostajesz pensję brutto, płacisz podatek i dostajesz netto - przecież i
tak to wszystko trafia do budżetu państwa i dzielą to politycy (tyle na ZUS, tyle na NFZ,
tyle na fundusz jakiś tam), więc po co taki chory system? Nietrudno zgadnąć...
antyelektorat / 2011-01-25 09:22 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jak to taki genialny sposób, dzięki któremu "emerytury będą wyższe", to dlaczego nie wprowadzili go 3 lata temu?

Przecież wg płemieła zasługujemy żeby żyć lepiej TU i TERAZ, dlaczego oddalił nas od tego dobrobyty o 3 lata?
zbyszek 52 / 46.112.229.* / 2011-01-25 09:15
To ile Ty razy na ten ZUS placisz?
ucho / 83.12.52.* / 2011-01-25 09:25
DWA
Raz płaci pracodawca, a drugi raz Ty. No widzisz jak Cię w konia robią nawet nie wiesz ile ZUS kradnie Ci pieniędzy.
zbyszek 52 / 46.112.229.* / 2011-01-25 09:43
Nieprawda. Tylko raz. Tylko niektóre Ty niektóre on a niektóre wspólnie. Zgadza się?
antyelektorat / 2011-01-25 09:50 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ty albo od urodzenia jesteś na rencie albo na emeryturze. ZUS płaci pracodawca i pracownik.
zbyszek 52 / 46.112.229.* / 2011-01-25 09:53
Co Cię obchodzi moja renta czy emerytura. Ja nigdy na emeryturę nie przejdę.
No widzisz przyznaleś rację. Dokladnie jest tak jak napisalem.
ucho / 83.12.52.* / 2011-01-25 10:00
No widzisz jak Cie w bambuko robią płacisz składki na emeryturę a sam twierdzisz że na nią nie przejdziesz.
Chyba że robisz na czarno, wtedy nie robią Cie w konia, ale dziwny byłby wtedy twój upór przy obronie złodziei.
Albo pracujesz na umowie o dzieło, siedzisz na zasiłku, rencie, albo na utrzymaniu zony dzieci matki albo kogoś innego tzw. pasożyt.
ucho / 83.12.52.* / 2011-01-25 09:50
No jakby się czepiać szczegółów to zgadza się. Co nie zmienia faktu że mnie okradają na bajońskie sumy. Ja od państwa nie chcę ani opieki medycznej ani szkół, ani emerytury. Chcę jedynie obrony wewnętrznej (Policja) i zewnętrznej (Wojsko). Sam sobie to zapewnię pod warunkiem że mnie nie będą okradać na takie sumy jakie mnie okradają co roku.
zbyszek 52 / 46.112.229.* / 2011-01-25 09:59
Rozumiem takie podejście. Tylko trzeba jednak pamiętać, że trzeba mieć pieniądze na opiekę zdrowotną i wyplaty dla tych co nie mieli możliwości zabezpieczenia sobie starości. Bo pracowali za komuny. Chyba, że umówimy się, że te pieniądze bedziemy przeznaczać z wyzszych podatków. Bo z nieba ta kasa nie spadnie. Pieniądze budżet ma zawsze z naszych kieszeni.
EURO STUDENT / 2011-01-25 09:39
co Ty on jest od nich... ZASADY obowiązują tylko podwładnych czyli obywateli.

Donaldowaci robią co chcą. dlatego tak bronią tego układu. Nawet jak się sypie wszystkim na głowę.
ucho / 83.12.52.* / 2011-01-25 09:42
Dla mnie PO i PiS to ta sama banda, z tym że PiS po WYPADKU samolotu to banda niezrównoważonych oszołomów. Te dwie partyjki to socjalistyczne świnie i złodzieje.
ucho / 83.12.52.* / 2011-01-25 09:55
Nie, ja nie wybieram żadnego zła.
EURO STUDENT / 2011-01-25 10:01
to zło wybierze się samo... w dodatku to może być to zło które teraz Ci tnie emerytury i powoduje inflację. trzeba próbować... inaczej się nie dowiemy czy to Państwo jest już całkowicie przegrane i trzeba uciekać
ucho / 83.12.52.* / 2011-01-25 10:03
To że nie zagłosuje na PO lub PiS nie znaczy że nie zagłosuję wcale. Zagłosuję ale na opcję która nie jest ani mniejszym, ani większym złem, nie jest nim wcale.
I nie jest ani SLD ani PSL jakby się ktoś domyślał hahaha
zbyszek 52 / 46.112.229.* / 2011-01-25 10:19
No widzisz jak slabo czaisz. Jedna jest tylko liberalna partia - UPR.
Ale Ty na nią nie glosuj. UPR ma program dla tych co sobie sami dają radę. Czy Ty możesz sobie sam dać radę? Nie sądzę. Tobie proponuję Haslo - komuno wróć.
EURO STUDENT / 2011-01-25 10:28
nie znam UPR ale zanim coś o nich powiem zaczerpnę informacji z wiarygodnego źródła bo informacje od Ciebie są na równi z informacjami jacka r. von Vincenta lub donalda. t

Ja sobie dam radę gdybym otrzymywał 100% wynagrodzenia - mogę jedynie odprowadzić składkę na straż pożarną, na mojego lekarza rodzinnego, szpital w razie W, policję (choć to są straszne nieroby)
O emeryturę swoją lepiej zadbam nić ta białogłowa postać widmo na zdjęciu.

Drogi, chodniki są bez zmian od czasów komuny - jakieś prace widziałem w okresie 2006-2009
Brzydzia Analna / 2011-01-25 08:53 / portfel / _
Te, Student i inni polityczni ujadacze na zlecenie

fora wam się pomyliły, to forum giełda i inwestowanie

forum o polityce macie tutaj - http://www.money.pl/forum/katalog,1,0,0,40,0,polityka;aktualnosci.html
zbyszek 52 / 46.112.229.* / 2011-01-25 09:19
Dla nich każdy temat polityczny. I zawsze na nie.
EURO STUDENT / 2011-01-25 08:57
jak mnie ktoś okrada to się krzyczy ZŁODZIEJ tak? to normalne, ludzkie zachowanie. Ten co kradnie POstawiony w świetle prawdy tak jak ty i twój rząd będą się bronić to normalne , ludzkie zachowanie.

Nie mam do ciebie żalu. Rób swoje bo masz juz mało czasu
Brzydzia Analna / 2011-01-25 09:00 / portfel / _
to nie tylko mój rząd, ale także i Twój, nie podoba się? europa, ba świat stoi przed Tobą otworem, skończ sobie te studia za moje pieniądze i wypieprzaj jak Ci się nie podoba.

Pozatym widać że piszesz na zlecenie opozycji, na ilu forach masz szkalować rządzących, dobrze płacą?

Jeszcze raz powtóze, to nie forum o polityce tylko o inwestowaniu.
EURO STUDENT / 2011-01-25 09:10
gdzie tu widzisz inwestowanie na emeryturę ? składki do ZUSu ? to musisz pracować w ZUSie
EURO STUDENT / 2011-01-25 08:39
Wiosna będzie ratunkiem dla ludzi którym powoli nie opłaca się już dojeżdzać do pracy autem ! 5 zł litr benzyny ...

Rowerek będzie zdrowszy. Donald T. dba w ten sposób o nasze zdrowie.
zbyszek 52 / 46.112.229.* / 2011-01-25 08:42
Donek ustala ceny ropy na rynkach światowych?
EURO STUDENT / 2011-01-25 08:48
akcyza mistrzu - nie wiesz ? nie wiem czy zauważyłeś że drastyczna podwyżka nastąpiła przed 2011 rokiem i na początku po podwyżce VAT

1% - przy tankowaniu za 100 zł to 1 zł
Akcyza też zrobiła swoje

Mam w aucie paragon na pamiątkę z listopada jak tankowałem na stacji SHELL za 4,57 zł
zbyszek 52 / 46.112.229.* / 2011-01-25 08:57
Przeciez te obciążenia sa stale. Ani ten ani popszedni rząd ich nie wprowadzal. Co Cię olsnilo. Po co to piszesz kazdy to wie. Miotasz się. Potrzebna Ci sila spokoju. I filozofioa inna. Pracowac tak aby więcej zarabiać. A nie walczyć ze wzrostem cen. Od tego jest RPP. Na razie nie aspirujesz do tego gremium?
EURO STUDENT / 2011-01-25 09:05
RPP - podniesie stopy procentowe (schładzanie gospodarki) myślisz że gospodarka jest już na szczycie w swojej fluktuacji ?

nie pisz o mnie bo mnie nie znasz.

CENY ROSNĄ PRZEZ INFLACJĘ PODATKOWĄ ! VAT, AKCYZA

Nawet jak nie rosną ceny to nie mówi się o INFLACJI ukrytej bo producenci żeby nie podnosić cen zmniejszyli wartośc produktów (gorsza jakość) i cena ta sama co była.

nie słyszałem o wzroście wynagrodzeń - no chyba że w Budżetówce =) co też przyczynia się do Inflacji. Choćby POlitycy podnieśli sobie wynagrodzenia o 500 zł na "bezpieczeństwo"
zbyszek 52 / 46.112.229.* / 2011-01-25 09:35
Gospodarka jeszcze nie jest na szczycie. Ale dzięki naszemu rzadowi i osobiscie panu premierowi tylko patrzec jak będzie. A stóp nie ustala sie na podstawie wróżenia z fusów. A na podstawie analizy furmanki dokumentów. Przyznaj się, że o tym nie wiedzialeś.
antyelektorat / 2011-01-25 09:55 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Niezły jajcarz z Ciebie :)))
A już myślałem że Ty na poważnie :)))

Ubawiłeś mnie tym:

Gospodarka jeszcze nie jest na szczycie. Ale
dzięki naszemu rzadowi i osobiscie panu
premierowi tylko patrzec jak będzie.

:)))
zbyszek 52 / 46.112.229.* / 2011-01-25 10:04
Ja trochę tak, a trochę tak.
EURO STUDENT / 2011-01-25 09:48

Gospodarka jeszcze nie jest na szczycie. Ale
dzięki naszemu rzadowi i osobiscie panu
premierowi tylko patrzec jak będzie

jesteś fanatykiem.

jeżeli coś dobrego ma się stać w Polsce to tylko za sprawą PRACOWITYCH OBYWATELI a wymieniłeś zdrajców oraz ludzi którzy niszczą nie tylko sektor prywatny (podatki, akcyzy) oraz sektor Budżetówki - zrywaniem umów na zlecenia budżetowe (drogi, modernizacja kolei, źle zarządzane spółki państwowe przez "kolegów")

Miałem Ciebie za mądrego człowieka który może w dyskusji przekazać trochę wiedzy a Ty emanujesz KŁAMSTWEM
jeziorołabędzie / 79.188.238.* / 2011-01-25 08:37
kto chce przepytac donka z cen rynkowych ? Tai cwaniaczek z "nocnej zmiany"
EURO STUDENT / 2011-01-25 08:36
CZY LUDZIE JUŻ TAK SIĘ PRZYZWYCZAILI DO OKRADANIA PRZEZ RZĄD DONALDA T. ŻE NAWET NIE PROTESTUJĄ?
jeziorołabędzie / 79.188.238.* / 2011-01-25 08:35
nie znam żadnego przykładu poza Orlikami. teraz najważniejszy jest ten "duży" Orlik aby Neron mógł jak Cezar zasiąść jak w Coloseum i zbierać glorię od wazeliniarzy, zeby świat go zobaczył jaki to on ważny.

Od kampani wyborczej, od "Białego Szczytu" do czasów obecnych , do tego zapewniania z trybuny Sejmowej, że rosjanie przesiewali dokładnie ziemie metr po metrze na głebokość 1 metra"

Niekończące sie kłamstwa, matactwa z aferami, nagłe 2 miliony nieważnych głosów no i ten raport, który wysmazył ptzyjaciel PUTIN naszym d y p l o m a t o ł o m do kwadratu !
zeb11 / 83.12.199.* / 2011-01-25 08:22
Gdzie gwarancja wartości składek odprowadzanych do OFE. Akcje których wartość rośnie dzięki sprzedawaniu między OFE za coraz wyższą cenę to nie pieniądz a jedynie pobożne życzenie że maja taką wartość a nie inną. Akcje mają wartość jedynie w momencie dokonania sprzedaży w przypadku gdy znajdzie się chętny na ich zakup wierzący że kiedyś znajdzie się następny gotowy zapłacić za te akcje więcej.
zbyszek 52 / 46.112.229.* / 2011-01-25 08:41
Akcje na gieldzie kupują i sprzdają rózne podmioty. Od indywidualnych inwestorów, przez OFE, inwestorów zagranicznych po wielkie zagraniczne instytucje finansowe. Skladki na emerytury odprowadza się przez kilkadziesiąt lat. Taki jest też horyzont inwestowania. W tym czasie są rózne cykle. Parę razy bessa, parę razy hossa. Dlatego to nie jest tak, że jakieś zalamanie spowoduje, że nie będzie pieniędzy na wyplatę emerytur. Problem jest inny. Za dużą część skladki wplaca się do OFE. To powinno być dawno skorygowane. Pieniądze odprowadzane sa do OFE a państwo musi się zadlużać na emerytury i renty. Gdyby te proporcje byly od razu ustawione tak jak w/g projektu to dlug publiczny wynosilby ok. 300mld zl mniej. Ale można zostawić tak jak jest . Tylko trzeba pogodzic się z narastającym dlugiem publicznym.
antyelektorat / 2011-01-25 09:31 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Powiedz mi skąd państwo polskie weźmie pieniądze na wypłatę emerytur za 20 - 30 i więcej lat?
zbyszek 52 / 46.112.229.* / 2011-01-25 09:41
Za 20-30lat zródlo finansowania bedzie to samo. Za dwa pokolenia będzie tak jak się marzylo twórcom reformy emerytalnej z 1999r.
antyelektorat / 2011-01-25 09:48 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
To samo czyli z podatków? Wyższych podatków, bo na jednego emeryta będzie mniej pracujących niż teraz.

Za dwa pokolenia to Polska będzie krajem starców. To się marzyło twórcom reformy z 1999r?
zbyszek 52 / 46.112.229.* / 2011-01-25 10:14
Podobno więcej nas się lęgnie. Więc jest jakaś nadzieja.
A do tego wydluży się wiek emerytalny. Specjalne komisje będą decydować czy już dyny obywatel nie jest zdolny do pracy.Problem tylko ze znalezieniem pracy dla juz niedoslyszących, niedowidzących.
Budyń / 89.78.50.* / 2011-01-25 23:55
@zbyszek 52

O, tak, bo teraz zbliża się końcówa wieku prokreacyjnego ostatniego wyżu demograficznego w historii Polski - dziwnym trafem, w większości poza granicami kraju.
EURO STUDENT / 2011-01-25 08:13
Boni nie KŁAM skąd Ty możesz wiedzieć co będzie za 20 lat ? Waszą statystykę wsadźcie sobie w trampki !

NIE zgadzam się na OKRADANIE moich składek.

PO uważa że jak 5% składek zamiast na OFE co jest ANTYREFORMĄ wpłacą na konta do ZUSu to nie będą mi tych pieniędzy DŁUŻNI. Więc PO prostu je mi UKRADNĄ żeby ratować się przed zatonięciem.

Najważniejsza jest KASA w dzisiejszych CZASACH. Donald T. o tym wie i cała jego VAT-aha ale OBYWATELE tego nie wiedzą ... ale jak wyjdą z pod garnuszka Mamusi i Tatusia to się szybko obudzą... tylko że może być za późno.
amator 1122 / 78.8.88.* / 2011-01-25 08:37


NIE zgadzam się na OKRADANIE moich składek.

jak zapłacisz za ojca, matkę, dziadka, babkę to będziesz miał swoje składki a teraz do roboty i nie pitol
Pawtyg / 151.88.22.* / 2011-01-25 08:47
akurat moi rodzice cale życie przcowali na emeryture wiec zarobili sobie-. a skoroty tak uważasz to pewnie musimy sie dożucic do twoich rodziców -> policjaci ? strzacy ? gornicy/ wojskowi? rolnicy? a może nauczyciele?? to grupy które nie zarobiły na swoje emerytury i dlatego jest tak do d... ale czemu ja mam na nich płacic? ja im nie dalem przywilejów.
zbyszek 52 / 46.112.229.* / 2011-01-25 09:08
Twoi rodzice nie napracowali się w swoim życiu. Za komuny raczej pracę markowali. To co powinien robic jeden robilo trzech. Gdyby zracjonalizować zatrudnienie to by się okazalo że bezrobocie byloby 30%.Oni niczego nie zarobili. Niczego nie odlozyli. Wszystki skladki byly przejedzone. Przecięż z czegoś trzeba bylo doplacać do mięsa, do cukru, do benzyny do PGRów, do nierentownych przedsiębiorstw, do węgla itd itp. Pytasz dlaczego masz placić? Myślę, że wyposażylem cię chociaz w szczątkową wiedzę.

jak zapłacisz za ojca, matkę, dziadka, babkę to będziesz miał
swoje składki a teraz do roboty i nie pitol

Zacytowalem to co napisal wyżej ~amator1122.
Zazdroszczę mu tego pragmatyzmu i tego, że potrafi w kilku slowach przekazać tyle prawdy.
EURO STUDENT / 2011-01-25 08:51
zaufali ludzie Platformie że zrobi zmiany wystarczy wejśc na ich strone i wcisnąż zakładkę PROGRAM z 2007 roku.

NIC NIE ZROBILI.

POpulistyczna partia która obniża standard życia na koszt swoich rodzin i koleżków w urzędach
amator1122 / 2011-01-25 08:51 / Tysiącznik na forum)
chory jesteś a zabierasz głos, gdzie twoi rodzice składali i komu czyżbyś nie wiedział , że komuna oddala bankruta z pustą kasą ZUS jak to zrozumiesz to przestaniesz pitolic.
EURO STUDENT / 2011-01-25 08:53
komuna czyli SLD? Pawtyg widzisz jak piszesz trudne tematy to jesteś chory. Taka będzie zawsze odpowiedz tych Szczurów z tonącego statku
amator1122 / 2011-01-25 08:57 / Tysiącznik na forum)

piszesz trudne tematy

najpierw niech pozna historie Polski a potem na fora.
EURO STUDENT / 2011-01-25 08:44
tak w ogóle to cały problem wziął się z przerośniętą biurokracją i urzędnikami którzy przejadają pieniądze i kreują deficyt na skalę SKANDALU !
zbyszek 52 / 46.112.229.* / 2011-01-25 08:19
To nie jest takie proste jak Ci się wydaje.Bez detalicznego, lopatologicznego tlumaczenia nie zrozumiesz.
EURO STUDENT / 2011-01-25 08:31
Może Ty się zgadzasz bo zostało Ci kilka lat wyrzucania pieniędzy w błoto ja będę płacić przez kilkadziesiąt lat żeby dostać KIESZONKOWE !

N I E ZGADZAM SIĘ NA OKRADANIE MNIE !

to tak samo jak Podatek Belki - okradanie moich oszczędności

Tak samo PO obecnie kradnie moje inwestycje na LATA NIEZDOLNOŚCI DO PRACY

Ludzie użyjcie wyobraźni ! jako starzy ludzie jedyną naszą formą zarobków jest emerytura i ewentualnie ŻEBRANIE.

Wiadomo warto się zabezpieczyć i nie wierzyć w cuda Donalda T. odkładać samemu w takim razie SAM LEPIEJ ODŁOŻĘ NA SWOJĄ EMERYTURĘ NA LOKATĘ 30 LETNIĄ !

Boże kradną to czego dziś nie odczujemy bo tych pieniędzy nie widzimy ale KRADNĄ !

ANTYREFORMY !

PiS zaoferował że sami wybierzemy gdzie wpłacimy składkę emerytalną do OFE czy ZUSu.

To jest liberalne podejście !


Zbyszek 52 milcz bo jesteś adwokatem złodzieja i na pewno dostajesz jakąś dolę ...
zbyszek 52 / 46.112.229.* / 2011-01-25 08:51
TY jesteś niezrównoważony emocjonalnie. Szwajcarzy w takiej sytuacji w referendum by uchwalili taką zmianę. Bo nie ma innego wyjścia. Malo tego oni by podnieśli sobie sami podatki, które po wyborach parlamentarnych przy wielkiej spolecznej awanturze będzie musial podnieść obojętnie z jakiej opcji wybrany rząd. Podnieść będą musieli bo nie ma innego wyjścia. Ale szwajcarzy myślą o swoim kraju jako o wspólnym dobru. A nie tak jak Ty. Nabelkoczesz bez skladu i ladu i myślisz, że tak ma być. Bo Tobie się coś majaczy.
EURO STUDENT / 2011-01-25 09:00

TY jesteś niezrównoważony emocjonalnie

porównujesz Polskę do Szwajcarii ?

byłeś tam kiedyś czy tylko na mapie widziałeś napis
zbyszek 52 / 46.112.229.* / 2011-01-25 09:13
Chcialem uzmyslowić, że oni podejmują korzystne dla państwa decyzje taki ES nie potrafi zobaczyć dalej niż czubek wlasnego nosa.
EURO STUDENT / 2011-01-25 09:21
zapewne ich rząd zasłużył sobie na takie ustępstwo. Nasz kłamał o zielonej wyspie i oczekujesz że za kłamstwo odpłacę się im moimi zarobionymi pieniędzmi z uśmiechem na twarzy ? Norwegowie żyją w dobrobycie za roczną pensję kupuja auta z salonów.... Ty też tak masz ? jak tak to wiem czemu Ci nie zrobi różnicy 50 zł więcej w portfelu miesięcznie
zbyszek 52 / 46.112.229.* / 2011-01-25 09:50
Nie rozumiesz co to państwo. I buduj tu teraz z takimi obywatelskie państwo.
Tak tez tak mam i wielu tak ma. Jak Ty chcesz tak mieć to musisz się wziąć za robotę. Pyskowaniem nic nie osiągniesz. No i ta twoja mentalność. Czarno widzę.
Budyń / 89.78.50.* / 2011-01-25 23:58
@zbyszek 52

Ty nie rozumiesz różnicy między Szwajcarią i Polską. Choćby takiej, że Szwajcarzy są Panami we Własnym Kraju, który nie ma masy durnych zobowiązań międzynarodowych.
BILILU-SB / 83.12.116.* / 2011-01-25 08:09
TYLKO ŻE KOMPLETNIE TYCH 52 MILIARDÓW NA TEJ GIEŁDZIE NIE WIDAĆ JAK DO TEJ PORYTYCH WPŁACANYCH !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
andy2024 / 83.18.109.* / 2011-01-25 07:39
dlaczego nikt nie policzy jak będą wyglądać emerytury - przecież do h... te pieniądze są potrącane z MOICH wynagrodzeń na MOJĄ przyszłą emeryturę a nie na wypłatę obecnych świadczeń czy zmniejszenie potrzeb pożyczkowych rządu...
antyelektorat / 2011-01-25 09:14 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Niestety nasze składki są na pniu przeznaczane na bieżące potrzeby, a i to mało, bo ZUS zaciąga kredyty w Bankach. W tym roku pożyczy 2 - 2,5 mld pln.

Mało tego. Sąd najwyższy orzekł, że składki zabierane nam na ZUS nie są nasze, tylko należą do państwa i ono nimi rozporządza tak jak uważa za stosowne.

Po***e to wszystko, ale żyjemy w po***m państwie, rządzonym przez po***h polityków wybieranych przez po***h wyborców, czyli to MY WSZYSCY ponosimy winę za ten stan.

"Jak sobie pościelisz tak się wyśpisz"
zbyszek 52 / 46.112.229.* / 2011-01-25 08:16
A na dzisiejszych emerytów drogi kolego to kto będzie placil? To co kamień im i do Wisly?
Pawtyg / 151.88.22.* / 2011-01-25 08:51
nie prosta logika kto zarobił ten ma -> chociaz mala emeryture 1000-2000zł, kto nie zarobił to najniższa (mundurówka+górnicy+nauczyciele + rolnicy) jeżeli nie zarobili to 500zł i s*****..., niech sami skaczą do wisły
axlros / 2011-01-25 08:34 / portfel
A gdzie są środki z prywatyzacji? Nie poszły na drogi, nie trafiły do ZUS. Co się z nimi stało?
antyelektorat / 2011-01-25 09:17 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dobre pytanie. Pieniądze z prywatyzacji "socjalistycznych" zakładów pracy powinny procentować na specjalnym funduszu i wspomagać świadczenia emerytalne, bo to były zakłady pracy tych ludzi którzy teraz są na emeryturach.
squun / 89.174.18.* / 2011-01-25 06:49
swoją drogą zabawnie jest patrzeć na tvn cnbc biznes jak różni obrońcy ofe kwiczą kiedy odcina się ich od koryta!
Eruvoo / 77.254.167.* / 2011-01-25 07:50
Tak dostawać kasę za nic to kazdy by chciał 8%to każdy nawet potrafi sobie sam wypracować myśle ze warto im podkrecic srube niech się wykaza ile potrafią zarobić dla nas.
axlros / 2011-01-25 07:49 / portfel
No tak, przecież OFE pobiera aż 3,5% składki...
Ciekawe ile bierze ZUS na utrzymanie armii urzędników, niekończącą się "informatyzację" i budowę pałaców? 30%, 40%?
ss88 / 91.199.246.* / 2011-01-25 08:32
chyba w zusie pracujesz... nie widzisz marnotrawienia naszych, a więc i moich pieniędzy?
zbyszek 52 / 46.112.229.* / 2011-01-25 08:24
Dla siebie budują te palace? Czy to w ogóle jest standard palaców trzeba zapytać. W XXIw ludzie mają pracować a klieńci zalatwiać sprawy w barakach?
OFE BBBBEEEEE / 83.12.233.* / 2011-01-25 07:31
Dokładnie tak . .. nic dodać nic ująć.
1 2 3 4
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy