Forum Polityka, aktualnościKraj

Zmiany w OFE. Wyrok Trybunału Konstytucyjnego "będzie pozytywny"

Zmiany w OFE. Wyrok Trybunału Konstytucyjnego "będzie pozytywny"

Wyświetlaj:
Tani Drań / 93.159.53.* / 2014-02-03 16:10
Panie Ministrze Pracy Władysławie Kosiniak-Kamysz z całym szacunkiem, ale to złodziejstwo i to moje zdanie. Nie interesuje mnie budżet. Sami narobiliście długów na 400 mld zł. (tylko rząd D. Tuska) to sami je spłacajcie. A moją kasę w OFE zostawcie w spokoju.

Na Pana na 100% nie zagłosuję.
-----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.---------
B_7 / 195.35.80.* / 2014-02-03 16:04
A ja mam do Ciebie kłamczuchu pytanie retoryczne: Czy sprawdziłeś jako minister pracy przed upychaniem jej kolanem byle szybciej czy uchwalona ustawa jest zgodna z konstytucją? Oczywiście, że nie i nawet się do tego przyznawałeś... mówiąc: cyt: "...ministerstwo finansów na pewno zbadało jej zgodność z konstytucją..."

Minister podkreślił, że rząd wspomnianą ustawę przygotował bardzo starannie, dbając o interes ubezpieczonych, dzisiejszych i przyszłych emerytów, dbając o finanse publiczne.


Pytanie do Trybunału powinno wyglądać tak:
+Czy wywłaszczenie obywateli z ich pieniędzy ulokowanych w OFE jest legalne i zgodne z konstytucją?
oraz drugie pytanie ode mnie:
+Czy rząd (raptem kilkadziesiąt ludzi) może okradać miliony swoich obywateli? i/lub w związku z tym czy od teraz obywatele mogą okradać swoje Państwo jak ono okrada ich?

Prezydent podpisał ustawę o OFE 27 grudnia 2013 r., a w ostatni piątek skierował do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o zbadanie, czy jest ona zgodna z ustawą zasadniczą. Chodzi m.in. o zakaz inwestowania w obligacje, nakaz inwestowania w akcje i zakaz reklamy OFE.

To tak jakby wybić komuś w zęby i połamać nogi a następnie zadać pytanie policji czy przestępstwem jest biganie po ulicy z zakrwawionymi pięściami...
2601 / 193.109.225.* / 2014-02-03 15:47
zalogowałem się do konta ofe
okradziono mnie na 5 314,17 pln :/
prosto w oczy / 83.5.103.* / 2014-02-03 15:16
I to jest właśnie niezawisły Trybunał. Ten gostek tylko przypomniał "trybunałowi" jaki ma być wyrok, na wypadek gdyby jakiś sędzia się zagapił.
Może darujmy już tą szopkę, bo przecież wyrok już jest znany.
Lelekpolny / 91.215.34.* / 2014-02-03 15:07
Trzeba ratować naciągnięty budżet, miliony darmozjadów wyżywić, posłać policje na emerytury po 15 latach czy 25 i inne służby gdzie każda emerytura wyniesie z pewnością 7000 zł co najmniej na dzisiaj. Utrzymać ten bałagan, setki tysięcy nikomu nie potrzebnych szkodliwych urzędników, dopłacać do strat w firmach państwowych jak PKP , LOT i wiele innych . Obarczać wszystkimi problemami podatnika to może tylko system dyktatorski,komunistyczny. Myślałem że tylko PIS czy komuna jest zdolna do takich posunięć to się pomyliłem i nie ja jeden.
Płacąc 33 lata do ZUS otrzymam 860 zł miesięcznie, to skandal ,poniżenie podstawowej godności człowieka płacącego podatki i ubezpieczenia a gdzie tam jeszcze do końca. Obiboki z drogówki 15 lat i 5000 zł emeryturki. A gdzie wysocy urzędnicy i reszta tej państwowej zgrai . Korupcja w 70 %, szara strefa i inne badziewie a nikt nic nie robi, tylko kłamać,kraść i korumpować.
Dziedzic Pruski / 194.242.62.* / 2014-02-03 14:46
"Przez trzy lata będą podlegać dziedziczeniu" no i właśnie o to nie zapytał Pan prezydent Trybunału Konstytucyjnego - wydawałoby się, że zapomniał. A trybunał nie pytany nie będzie odpowiadał. Zatem nie dowiemy się, że nasze prawa do dziedziczenia zostały naruszone. To zapytanie pokaże nam na ile w Polsce mamy sprawiedliwość na ile sędziowie Trybunału są dyspozycyjni i jakie naprawdę w Polsce liczą się wartości. Do 1 lutego z OFE dziedziczyliśmy całość środków - jak można coś dziedziczyć tylko przez 3 lata?
wiwan / 2014-02-03 15:07
Nie, do 1 lutego w OFE "dziedziczyło" się tylko środki do przejścia ubezpieczonego na emeryturę.
I nie jest i nie było to dziedziczenie na zasadach takich jak w KC w przypadku zwykłego spadku.
sisley / 213.77.28.* / 2014-02-03 14:35
Jeżeli tak dbasz o finanse publiczne to zrezygnuj z pensji. Finanse publiczne to jedno a moje pieniadze to drugie; do finansów publicznych przyczepione są moje podatki które płace, i to powinno być wszystko. Złodziejstwo trzeba nazywać złodziejstwem a nie reformą.
mister wygnany / 83.20.42.* / 2014-02-03 13:45
Donek dzwonił do trybunału
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
bsf / 87.205.244.* / 2014-02-03 13:43
Oczywiście,że POzytywny zrabowaliście 151 MILIARDÓW złotych obywatelom z kont indywidualnych OFE bezkarnie !
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy