Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zmiany w OFE zabiją fundusze emerytalne?

Zmiany w OFE zabiją fundusze emerytalne?

Money.pl / 2013-10-29 16:46
Komentarze do wiadomości: Zmiany w OFE zabiją fundusze emerytalne?.
Wyświetlaj:
rob001 / 2013-10-29 20:22
Nie chodzi o to, aby po tak krótkim czasie robić tak drastyczne zmiany. W przeszłości ZUS sobie nie poradził! Chodziło o upaństwowiony fundusz emerytalny, z którego pieniądze szły na wydatki państwa a nie na nasze emerytury. I co teraz, kiedy już są jakieś wypracowane lub miej wypracowane zyski, z powodu nazwijmy to kryzysu. Politycy kładą swoje łapy na wszystkim, co nazywa się dochód. Na tym polega ich Liberalizm!
Teodor Ruffel / 89.74.246.* / 2013-10-29 17:37
Słusznie. Fundusze w OFE pobierające opłaty za zarządzanie bez połączenia ich wynagrodzenia z rentownością, to jedna wielka pomyłka. Mundusze powiny zarabiać nawet 25-30% ale wypracowanego zysku. Obecnie czy inwestują na ślepo i tracą , czy zyskują, to i tak zarbiają.
rer / 82.143.164.* / 2013-10-29 17:32
Spór wyłącznie o system, prawo,inżynierię hazardową i księgową, dopływ paliwa na GPW, w obronie uciśnionych miliarderów z OFE a nie o wysokość emerytur. Dyskusja na temat kto ma łupiż Kowalskiego?
Piotr Olszański / 46.175.45.* / 2013-10-29 16:46
Najpierw Państwo pożyczyło ode mnie pieniądze (za moje pieniądze OFE kupiło obligację)a teraz Państwo umorzy sobie dług wobec mnie (przeniesie obligację z OFE do ZUS i je umorzy ! NORMALNIE ZŁODZIEJE !!!
slaw74 / 46.238.239.* / 2013-10-29 23:28
Popieram, oczywiście że złodzieje. Tylko Ci
co nie płacą (PSL, KRUS, WBE - Mundurówka, i inni)
chcą tych zmian - wiadomo to nie z ich oszczędności.
Szkoda słow
zygfryd II / 178.36.180.* / 2013-10-29 16:57
Nasłuchałeś się propagandy PRowców z OFE i teraz bredzisz. W jakim państwie (oprócz takich samych naiwniaków z demoludów) istnieje taka konstrukcja systemu emerytalnego ?
Jak mają być Twoje pieniądze to powinieneś mieć możliwość samodzielnego decydowania czy chcesz OFE czy nie i w co mają inwestować i ile masz im za to płacić. Chociaż dlaczego miałbyś płacić ? Niech najpierw zarobią, a potem wezmą prowizję a nie z góry czy stracił czy zarobił 2% na rok to i tak wezmą 3,5% prowizji. Mam nadzieję, że teraz się zastanowisz pisząc bzdury pod dyktando OFEowych naganiaczy.
TT 7,62 / 62.141.232.* / 2013-10-29 17:24
Zygfryd - czytaj ze zrozumieniem... i najpierw dowiedz się jak działa system OBLIGACJI. p.Piotr nie poruszał sprawy prowizji czy innych opłat, które nota bene były narzucone przez państwo (ich maksymalna wartość) podobnie jak wysokość kapitału (nie mniej niż %), który miał być lokowany w obligacje. Doprowadziło to do zamrożenia części kapitału udziałowców OFE w papierach wartościowych o stabilnym acz niskim wzroście wartości. Teraz Państwo odbiera ludziom zmuszonym do inwestowania w OFE (bo przecież kto nie złożył deklaracji został wylosowany przez jeden z funduszy i musiał płacić chciał czy nie chciał) GWARANTOWANY zysk z obligacji... Sytuacja prosta: Pożycz mi Pan pieniądze a ja panu je oddam z procentem (albo i nie bo się rozmyślę)tak jak skarb państwa... Powiedzmy 10 mln PLN na początek. Co Pan na to? Ja zgarniam zyski z obrotów a oddaje panu pieniądze po 10 latach jak stracą na wartości ze względu na inflacje? Całe szczęście ktoś poruszył temat REWALORYZACJI i DZIEDZICZENIA, ale o tym też pewnie Skarb Państwa zapomni w swoim czasie... (oby nie).

Najnowsze wpisy