Forum Forum emerytalneOFE

Zmiany w OFE zniszczyły zaufanie do państwa

Zmiany w OFE zniszczyły zaufanie do państwa

Money.pl / 2015-07-28 07:18
Komentarze do wiadomości: Zmiany w OFE zniszczyły zaufanie do państwa.
Wyświetlaj:
twardypol / 87.205.80.* / 2015-07-28 10:53
Bzdury totalne pan opowiada panie profesorze..Dlaczego?? To m in. pan byl wsrod tworcow OFE tam wtedy kiedy to wprowadzano w zycie jako BARDZO ZLE PRZYGOTOWANY I PRAWIE KOMUNISTYCZNY przyrzad i narzedzie do oszukiwania ludzi ....w majestacie prawa zlego ktore akceptowaliscie oczywiscie.. Zle skonstruowana m in. przez pana formula OFE weszla w zycie tam wtedy bo nie bylo wsrod was czlowieka (profesora) ktory mial by na tyle oleju w glowie by sie przeciwstawic zlej formule tego narzedzia finansowego .Czy to jest jasne dla pana ?? Wiec prosze glupot medialnie nie opowiadac .To tyle .
Waniek / 2015-07-28 11:18 / Bywalec forum
Głupoty to ty wciskasz gość tłumaczył że ofe to był jeden z elementów reformy emerytalnej. Którą należało wprowadzić dla całego społeczeństwa a tego nie zrobiono!!! Co teraz aby ukryć zrabowano kasę z ofe i po problemie no ale ty wiesz lepiej nie? Sama konstrukcja ofe również z czasem powinna być reformowana ale tego też nie robiono bo łatwiej było ludziom ciemnotę wcisnąć ze ofe to zło.
Daniel1055 / 188.146.50.* / 2015-07-28 22:10
Święte słowa zgadzam sie z Tobą w 100% okradli tym ludzi z resztki zaufania do rządzących a przede wszystkim z ich pieniędzy
alexa2015 / 91.231.71.* / 2015-07-28 10:45
Wprowadzić od zaraz emerytury obywatelskie, uwolnić pieniądze płacone na ZUS, uświadamiać ludziom, że minimum da im państwo- za obecne składki na zus- a na resztę sami muszą składać. Tyle ze skladki na ZUS nie tej wysokości co teraz, np. połowa tego co dziś a druga połowa do dyspozycji pracownika ale nie do przejedzenia tylko na konto emerytalne.
Floyd / 2015-07-28 11:13 / Tysiącznik na forum

Wprowadzić od zaraz emerytury obywatelskie, uwolnić pieniądze płacone na ZUS

Czy to miało by dotyczyć także aktualnych emerytów?
Ciekawe ile by wówczas musiała wynosić tak emerytura obywatelska aby emeryt mógł utrzymać mieszkanie, mieć pieniądze na inne stale opłaty i jeszcze wyżywić się.
Proponuję emeryturę obywatelską w wysokości równej stawce przeznaczonej na utrzymanie więźnia.
A, może emeryt ma być potraktowany gorzej niż więzień? No to wybieram więzienie, tylko najpierw trzeba by dokonać jakiegoś przestępstwa, ale to da się zrobić. :)
Marcyjanna / 79.173.61.* / 2015-07-28 10:35
to nie jest wina Unii. Po prostu przywileje niektórych grup zawodowych kosztuja.
20% pracujących nie zapewni emerytur górnikom, mundurowym, sędziom, politykom i urzędnikom, a także - o dziwo tzw. biznesmenom, którzy zawsze płacą najniższe składki do ZUS
Waniek / 2015-07-28 10:43 / Bywalec forum
Biznesmeni mają własny system emerytalny ci bogaci. Politycy i urzędnicy odkładają składki na emeryturę chociaż w małym stopniu w stosunku do zarobków, ale to ich problem. Najgorzej sprawa ma się z sędziami prokuratorami i mundurów-ką tutaj jest niezły cyrk bo się kasę dosypuje a wciąż tam brakuje.
oskubany emeryt / 94.230.22.* / 2015-07-28 10:04
A bo do tego pookrągłostolcowego Państwa może jeszcze ktoś mieć zaufanie ? ....no może prezes Amber Gold , Balcerowicz i POsłanka Sawicka ale nie obywatel który jest bezkarnie skubany jak gęś przed Wielkanocą . Zapieprzyli ludziom 63 miliardy złotych ze składek emerytalnych i śmią mówić o zaufaniu ?
Tu powinna stanąć gilotyna przed Belwederem którą łby powinno się ścinać i to bezustannie przez dwa dni aby stało się zadość tym szkodom jakich byli autorami.
pytanie na śniadanie / 62.89.83.* / 2015-07-28 09:59

choć ludzie utracili zaufanie do powszechnego systemu emerytalnego, to wcale nie przełożyło się to na ich większą skłonność do samodzielnego oszczędzania na starość.

- A z czego mam oszczędzać jak ledwie mogę przeżyć?
tomcio_paluch / 2015-07-28 09:58 / Bywalec forum

Według prognoz za kilkadziesiąt lat na jednego emeryta przypadać będzie tylko jeden pracujący, a nie jak dzisiaj trzech.

I ot cała prawda o kapitałowym znaczeniu składek na ZUS.
Profesorze Góra, proszę się zdecydować, czy Pana reforma to pic i nadal składki na ZUS to parapodatek, czy rzeczywiście składka na przyszłą emeryturę?
Verayher / 83.27.63.* / 2015-07-28 09:56
Pan Góra pracuje na uczelni, gdzie ma w miarę stabilny etat. Niech idzie pracować do prywatnego biznesu to się dowie, jak jest to niestabilne i jak małe szanse na zatrudnienie mają osoby 50+. Oni wolą mieć niższe emerytury i żyć niż kiedyś wyższe, ale dziś nie mieć w ogóle dochodu. A poza tym co z pasożytami społecznymi: wojsko, policja, sędziowie, górnicy?
ateista-realista / 83.29.34.* / 2015-07-28 09:46
A po kiego grzyba są w ogóle emerytury? Jak sobie ktoś sam nie zaoszczędził, to państwo powinno co najwyżej robić takiemu pogrzeb na koszt podatników, a nie utrzymywać nieudacznika i darmozjada przez długie lata.
anna 50+ / 83.5.107.* / 2015-07-28 09:43
ja pracuje 30 lat, sama zarobiłam na swoje emeryturę.Zgromadzone środki ZUS powinien jakoś pomnażać? Dlaczego mi wmawia się,że na moja emeryturę ma ktoś pracować? mm swoje odłożone?/a pytam. moi dwaj bracia pracowali i pomarli w wieku 53lata i 56 lat? to gdzie są ich pieniądze odłożone ? nie doczekali emerytury,a pracowali? i tak wielu z nas nie doczeka emerytury w tym kraju, to gdzie są ich pieniądze??
mam lat 50+ i pracy dla mnie w tym kraju nie ma? jak mam dopracować do swojego wieku emerytalnego? Kto mi da pracę??
nad tym się zastanówcie co zrobić z takimi ludźmi jak ja? dajcie nam pracę?? pobudujcie zakłądy pracy??
w. / 193.16.255.* / 2015-07-28 10:23
Nie ma dla Ciebie pracy bo masz 50+ lat a po polsku pisać nie umiesz. Od kiedy to zdania oznajmiające kończą się znakiem zapytania?
A na Twoją emeryturę ma ktoś pracować bo z Twoich pieniędzy została opłacona emerytura Twoich rodziców. ZUS to nie jest konto oszczędnościowe. Nie wiem kto wymyślił tą instytucję ale moim zdaniem ZUS nie powinien nigdy powstać. Kiedyś ludzie pracowali do śmierci jak nie potrafili odkładać, albo oddawali gospodarkę/warsztat dzieciom i byli na ich utrzymaniu do końca swoich dni. Jak źle dzieci wychowali no to trudno... jednym słowem była pewna forma sprawiedliwości. Teraz my sobie wypruwamy flaki żeby starzy mieli emeryturę a na naszą już nikt nie zapracuje bo proste zawody umarły wraz z zawodówkami a ludzie z wykształceniem wyższym nie będą na szczocie jeździć - co za tym idzie, wyjeżdżają stąd zarówno niewykształceni i wykształceni. Był kiedyś człowiek, który przypadkiem miał rację mówiąc "nie będzie niczego".
Floyd / 2015-07-28 11:43 / Tysiącznik na forum
Kiedyś większość ludzi mieszkała na wsiach w rodzinach wielopokoleniowych i praktycznie starsze pokolenie mogło żyć bez pieniędzy i pracowało się do końca życia, choćby przy bawieniu dzieci czy oporządzaniu gospodarstwa. W dzisiejszych miastach życie bez pieniędzy jest praktycznie nie możliwe bo za wszystko trzeba płacić, także za wodę, bo nie pójdzie się do źródełka i nie rozpali ogniska dla ugotowania czegokolwiek. Rodziny wielopokoleniowe to w dzisiejszych czasach też są rzadkością. Kto nie uwzględnia zmieniającego się w czasie stylu życia jest najzwyczajniej głupcem.
Nie bez powodu wprowadzono we wszystkich rozwiniętych krajach emerytury obywatelskie umożliwiające przeżycie w obecnej cywilizacji.
Staś777777 / 87.205.173.* / 2015-07-28 09:39
7% prowizji przez pierwsze lata za zarządzanie, gdyby nie akcja GW trwałoby tak nadal. Z czego mam oszczędzać na starość jak muszę spłacać kredyt we "frankach".Nie mam żadnej nadziei na godziwą starość i rządy PO mnie jej pozbawiły. Mam nadzieję, że ZUS będzie prowadził akcję usypiania emerytów po 67 roku życia, bo teraz sami muszą popełniać samobójstwa, gdy dostają "nowy" portfel - przepustkę do śmierci.
kolczyk / 78.8.29.* / 2015-07-28 09:36
Zlikwidować OFE, dobre są dla ich założycieli, twórców i pracujących tam. Ludzie wkładający tam pieniądze, wychodzą na tym tak samo jak na poliso - lokatach, ubezpieczeniach, itp., służą do "ogolenia" ich z pieniędzy.
Tuti1978 / 77.112.193.* / 2015-07-28 09:33
Utworzenie OFE to wielki przekręt i oszustwo. Okradanie polaków z marnych i uczciwie zarobionych pieniędzy to przestępstwo.
Waniek / 2015-07-28 09:57 / Bywalec forum
Ja mam prywatny system emerytalny założony wraz z firmą za granicą i po 20 latach opłat jestem w stanie żyć na emeryturze dobrze przez kolejne 60 lat jak dożyje. Czy nadal chcesz powiedzieć że to jest samo zło?
poz / 213.158.223.* / 2015-07-28 09:28
Wczoraj dostałem z ZUSu wykaz składek za rok 2013 i 2014. Oczywiście nie ma w niej ani śladu po kliku tysiącach, które zostało przekazano z OFE w lutym 2014 roku. Napisałem pismo do ZUS, gdzie mogę znaleźć moje pieniądze z OFE na subkoncie ZUS...Radzę wszystkim zainteresowanie się tym tematem...!
ab1 / 148.81.188.* / 2015-07-28 09:21
a ja sie tylko pyatam dlaczego emerytury sa opodatkowane PIT? toż to złodziejstwo w biały dzień
ananalityk / 77.254.70.* / 2015-07-28 09:20
Prawda o emeryturze OFE i ZUS- 1000 zł x 12=12000 a to daje 2,93 uncji złota rocznie .2.93 x 47lat pracy=137,7 uncji . 137,71x4089=563096zł. Jeśli dożyję 87 lat to moja miesięczna emerytura na dzień dzisiejszy wyniesie 2346.23zł . Jeśli jednak wykituję wcześniej to zostawię mojej rodzinie 137,.71 uncji złota a nie złodziejom z OFE i ZUS !!!Szacowana emerytura po 23 latach mojej pracy wynosi na dzień dzisiejszy 878zł i z racji niżu demograficznego ,długu tego państwa i ograbienia go z wszelkiego kapitału za kolejne 23 lata emerytura będzie równa dla wszystkich jak w Kanadzie i nie będzie realnie wyższa jak 1200zł !!!!OTO CAŁA PRAWDA O PRZYSZŁYCH EMERYTURACH!!!

Najnowsze wpisy