Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zmiany w podatkach przesądzone. Mogą oznaczać podwyżki

Zmiany w podatkach przesądzone. Mogą oznaczać podwyżki

Wyświetlaj:
aro569 / 88.156.133.* / 2015-07-09 09:38
ale zaraz, czy obniżki podatków i np zerowy pit dla osób do 30 nie jest drogą w kierunku Grecji, już się gubię w tym platformerskim bełkocie, podniesienie kwotyw wolnej to bankructwo, a 0 stawka pit jest ok?, podatki powinny być równe, niskie i powszechne, dla wszystkich, a połowę senatorów, posłów i urzędników należy wyp3rdolic z roboty bo są zbedni
Waniek / 2015-07-09 10:38 / Bywalec forum
Jednym podatki obniżą a drugim podniosą ktoś za wybory będzie musiał zapłacić. Ściemnianie że to jest neutralne można między bajki wsadzić. Zadłużenie kraju po tych manewrach wzrośnie i zrzutkę zrobimy wszyscy w podatkach lokalnych!!!
ukta / 77.253.20.* / 2015-07-09 09:37
Zwolnienie z podatku dochodowego do 30-u życia byłoby pogwałceniem równośći. Sam pomysł zmierza w kierunku walki o głosy wyborców i jeśli zostanie zaproponowany będzie to potwierdzeniem.
Wa1612 / 5.172.247.* / 2015-07-09 09:34
Pomysł zerowego PIT-u dla ludzi przed 30 jest co najmniej dziwny. Problemem młodych ludzi nie są głównie niskie zarobki , ale BRAK PRACY. Pomysł zerowego PIT-u premiuje przede wszystkim tych młodych ludzi , którzy dzięki partyjnym stryjkom załapali się na wysokopłatne posady np. w Agencji Rynku Rolnego albo czymś podobnym. I stryjkowie uznali,że bratankom należy się podwyżka 18% z puli budżetu, czyli podatków płaconych przez innych, którzy 30 rok życia już przekroczyli.
borek133 / 62.141.204.* / 2015-07-09 09:32
I jak zwykle skorzysta na tym bogaty. Przeciętny polski pracownik nic na tym praktycznie nie skorzysta.To mnie utwierdza w przeświadczeniu że nie będę popierał PO.
efsfes / 83.20.62.* / 2015-07-09 09:30
Poczekajcie, aż dowalą nam wszystkim podatek katastralny. Polacy przeskoczą z poziomu europejskich biedaków do totalnych nędzarzy, których nie będzie nawet stać na własny kąt. Zacznie się totalna dewastacja swoich domów byle tylko było ludzi stać na zapłacenie podatków - chory kraj.
isabell1340 / 145.237.2.* / 2015-07-09 09:22
Te ruchy w PObiedzie już i tak wam nie pomogą,już na was patrzeć się nie chce łącznie z psem gończym Nusselbaumem na czele.Jazdy pociagiem to żenada,gdyby koło mnie siadła i zaczęła gadać zmieniłabym miejsce bez słów.
torres218 / 5.172.247.* / 2015-07-09 08:41
patrzcie 8 lat siedzieli a teraz wzieli sie do roboty?
Beata 123 / 217.99.155.* / 2015-07-09 08:36
Ja mam takie pytanie jak ten idiotyczny pomysl ograniczajacy wiek do 30 lat bez placenia podatku ma sie do art 32 pkt 1., wszyscy sa wobec prawa rowni. Wszyscy maja prawo do rownego traktowania przez wladze publiczne i pkt 2 niekt nie moze byc dyskryminowany w zyciu politycznym, spolecznym lub gospodarczym z jakiej kolwiek przyczyny.
Czy aby na pewno ten pomysl jest zgodny z Konstytucja? Przeciez ograniczenie wiekowie jest dyskryminacja grupy powyzej 30 lat, czy nikt nie wpadl na pomysl aby skoro chcemy zachecic to uzaleznic to od kwoty a nie od wieku, Kto mial az tak idiotyczny pomysl bo chyba nikt z ministrow a jak ktos z ministrow to czy aby na pewno zna konstytucje?
Tutaj nie ma nawet mozliwosci bo w innych paragrafach Konstytucji jest odwolanie ze mozna wprowadzic zmiany ustawa ale tu takowego odwolania nie ma.
Dodatkowo art 84 Konstytucji mowi : Kazdy jest zobowiazany do ponoszenia ciezarow i swiadczen w tym podatkow okreslonych w ustawie.
Jak kazdy ma to robic skoro chcecie grupe do 30 roku zwolnic, czy na serio nikt nie przeczytal konstytucji? Moze w takiej sytuacji nie nadajecie sie do rzadzenia i ministra finansow trzeba odwolac aby sie nie wysilal tworzac nastepna kiepska ustawe sprzeczna z prawem?
Zastanawialam sie kiedys jak mozna takie buble wypuszczac ale teraz nawet sie nie zastanawiam, wskazcie choc jedno Panstwo na swiecie, ktore uzaleznia podatek od wieku, od dochodu jest to calkowicie normalne ale wieku podatnika? Czy komus nie zaszkodzilo ostatnio sloneczko?
tak, tak , mam rację :) / 91.240.30.* / 2015-07-09 11:24
niech no zgadnę Beata jest prawnikiem ? ( tylko nie zaprzeczaj )
jeremiah / 83.31.108.* / 2015-07-09 09:32
Absolutna zgoda! Sama ta propozycja to szczucie jednych na drugich! Wszyscy wiedzą że na świecie jedyną kwalifikacją do obliczania wysokości podatku dochodowego jest wysokość dochodu i związany z tym stan rodziny - dochód na 1 członka rodziny! A tu absurd to mało powiedziane! Jakaś totalna bzdura traktująca ludzi jak stado małp. 28 latek zarabiający powiedzmy 3 tysiące ma nie płacić ale 31 latek zarabiający 2,3 już tak! Nie mówiąc o większych różnicach! Oczywiście jest to niekonstytucyjny absurd przeczący zdrowemu rozsądkowi i zasadom! To dowód na to że minister, który z tym wychodzi ma kłopot z głową i jest idiotą który pewnie zdał studia na testach, które zerżnął od sąsiadów! Co jest wysoce prawdopodobne znając pewien typ tej hołoty!
fizjo / 83.143.47.* / 2015-07-09 08:26
a niby dlaczego pracownicy do 30 rz mieliby nie mieć podatku? przecież to nie fair ja mam tego dosyć ja płaciłam i teraz przekroczyłam 30tkę i znowu benefity mnie nie dotyczą to jest chore chory kraj
mam pracę rodzicielski też mnie nie dotyczy
do jasnej dla kogo ten kraj?
ktos405 / 109.173.209.* / 2015-07-09 08:23
Jak to mówił Tusk na wiecu PO. Robiłem wszystko aby Nam w PO żyło się dobrze. Nic więcej nie trzeba wiedzieć.
ile jeszcze? / 78.11.108.* / 2015-07-09 08:10
Bareja nie powstydził by się takich misiów. Do Października jeszcze trochę czasu zostało więc stawkę obietnic możną jeszcze dobrze podkręcić. Zakładam, że usłyszymy jeszcze od strony (nie)rządowej zapewnień o likwidacji dochodowego, 1500 na każde dziecko, darmowe mieszkania, autostradę łączącą Kołobrzeg z Ustrzykami Dolnymi przez Wałbrzych, no i nie zapominajmy o darmowych biletach lotniczych na pendolino i samoloty dla poszukujących swoich szans i doświadczeń za granicą :-) no i legalizacji wszystkiego co jest nielegalne, dla tych oburzonych oczywiście JOWy. Pali się pali, widocznie przewały musiały być dużo większe niż sobie to w najczarniejszym scenariuszu wyobrażamy.
JAN 731 / 77.255.205.* / 2015-07-09 07:31
8 lat PO i jej rządy spały a jak dupcia się pali wiec w trzy miesiące chcą zrobic to co nie robili przez lata swoich rządów,a teraz nagle wszystko jest możliwe -nie daj wygrają wybory to znowu oleją naród-SĄ NIEWIARYGODNI (dbali o interesy korporacji ,swoje i swoich kolesi a społeczeństwo nasze jest w ruinie społecznej
1999 / 109.129.195.* / 2015-07-09 07:17
Czy w Polsce nie ma specjalistow i znawcow systemow podatkowych?
1999 / 109.129.195.* / 2015-07-09 07:08
W Polsce powinien byc utrzymany niski VAT na produkty zywnosciowe, wprowadzony progresywny
piecioprogowy podatek dochodowy z 50% progiem dla kwot powyzej 150 tys. zl oraz podwyzszona wolna kwota od podatku przynajmniej do 20% sredniego krajowego wynagrodzenia czyli na dzien dzisiejszy do 8 tys. zl brutto, czyli kwota okreslajaca poziom skrajnego ubostwa.

Nie bede uzasadniac swojej propozycji bo jest to "oczywista oczywistosc".
---
Czy w Polsce nie mamy specjalistow i znawcow systemow podatkowych?
Czy polski rzad chce 'Grecji'?
4 5 6 7 8 9
na koniec starsze

Najnowsze wpisy