Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zmiany w podatkach w 2012 r.

Zmiany w podatkach w 2012 r.

Money.pl / 2012-01-01 10:37
Komentarze do wiadomości: Zmiany w podatkach w 2012 r..
Wyświetlaj:
Trollstein / 94.75.112.* / 2012-01-02 07:58
A mnie zastanawia, dlaczego zaden dziennikarzyna nie napisze o tym, ze przez kolejny rok nie zostana zrewaloryzowane progi podatkowe. W ten sposob coraz wiecej osob i coraz szybciej wpada w 32%. Nie robia zadnej łaski, zeby go zwiekszyc o inflacje, a tak juz od paru lat nic - gdyby go normalnie zwiekszano, powinien wynosic kolo 100 tys.

Te dane gus o paru procentach placacych najwyzsza stawke to tez bujda - wiekszosc tych rzekomo zarabiajacych najnizsza krajowa otrzymuje duzo wiecej pod stolem, gdyby ich normalnie opodatkowac, to sie okaze ze zwollennikow podatku liniowego nagle znacznie przybylo.
abnegat finansowy / 87.251.252.* / 2012-01-01 20:10
Jeżeli zarobiłem legalnie czy to złotówkę , czy to milion, to przecież zapłaciłem od tego wszystkie należne podatki.

Mam już swoje lata, nie potrzebuję nowego samochodu ani mieszkania , a że emerytura blisko i zdrowie już nie to co w młodości, więc zakładam lokatę terminową "na czarną godzinę".

Po uwzględnieniu inflacji na pewno siła nabywcza mojej lokaty jest niższa niż w momencie jej zakładania - a więc nie ma mowy o tym ,że ja na lokacie coś "zarabiam", wręcz przeciwnie, tracę.

Podatek Belki jest NIEMORALNY, bo przecież zgromadzone przeze mnie pieniądze przynoszą dochody BANKOM i to ZYSKI BANKÓW POWINNY BYĆ OPODATKOWANE !
door / 83.12.255.* / 2012-01-01 13:11
dlaczego trzymanie gotówki i powiększanie oszczędności ma sens, wbrew temu, co twierdzą ekonomiści?
Ciekawe spojrzenie na ten aspekt kryzysu- interia.

http://biznes.interia.pl/finanse-osobiste/news/trzymanie-pieniedzy-w-skarpecie-ma-sens,1731296
asfdsdfsd / 164.126.198.* / 2012-01-01 15:46
jacy ekonomisci pesudo keynsienowskie tluki tak twierdza. co i nnego mowimy my austryjacy, bo tylko oszczdnosci tworza inwestycje a nie odwrotnie jak te k**** zlodziejskie twierdza. wciaz czekam na ich obiecany moment przemienienia kamienia w chleb i doczekac sie nie moge.
odpowiedzi na wszystkie pytania znajdziesz w austryjackiej szkole ekonomi ahoj!
doo / 83.12.255.* / 2012-01-01 18:43
czytałeś?

Ja jakoś intuicyjnie przeczuwalem, że z tymi "nieproduktywnymi, niepracującymi" oszczędnościami ludzi nie jest tak, jak urabiają media.

Ale ja ze starej PRL-owskiej szkoły, wyćwiczony w wychwytywaniu przekłamań i manipulacji i bez telewizoroczaszki.

Dziękuję za podpowiedź, gdzie szukać odpowiedzi, ahoj!

Najnowsze wpisy