Forum Polityka, aktualnościKraj

Zmiany w prawie 2012. Gorzej dla firm, lepiej dla ludzi?

Zmiany w prawie 2012. Gorzej dla firm, lepiej dla ludzi?

Wyświetlaj:
firma ......x ..... / 89.231.189.* / 2012-12-29 23:03
Hmmm w firmie u nas jest 45% pracowników tzn ( robotników) a 55% umysłowych czyli prezes kierownik i tak dalej czasem grupa 20 ludzi ma 4 szefów zarobki na renke nasze 1800 zł a ich minima to od 5000 zł wiec firmy maja kase a o prezesie sie nie mówi jaka ma kase ale tych wszystkich szefów to przebija wiedza i podejściem wiec niech ma bo jest gość w porządku. Ale tym takim kierownikom co nawet nie maja pojęcia co w firmie sie robi to bym nie dał tego 1500zł bo oni wykończaja dobre firmy przez nieprzemyślane decyzje a nie ponoszą odpowiedzialności ty jak się pomylisz to zielona trawka .
jakub2 / 31.62.48.* / 2012-01-04 21:13
Orzeczenia europejskiego trybunału sprawiedliwości , to utrata suwerennosci i godności Polaków . Szkoda że ten tzw . trybunał europejski nie orzekł żeby polski rząd zaprzestał niszczenia tego kraju w którym ludzie żyją w ubóstwie za kilkakrotnie nizsze wynagrodzenia niż w unii , że też ten trybunał nie zauważył że takimi wyrokami okrada polskie dzieci przy pomocy nie polskich super marketów w których to bedą sprzedawane ubranka i buty dla dzieci , a kapitał bedzie wywieziony do unii . Dlaczego polscy rodzice godzicie sie na to żeby was okradano i wasze dzieć???
pirzmol / 2012-01-03 08:57
"Należy jednak pamiętać, NIP jest nadal obowiązkowy dla przedsiębiorców, niezależnie od tego, czy posiadają numer PESEL." brawo money.pl chcę być przedsiębiorcą i równocześnie nie posiadać numeru PESEL ? :)
krk2345 / 213.134.163.* / 2012-01-03 08:41
nie bron PO bo widac jaki to cudowny rzad. Bedzi nam sie zylo lepiej podwyzkami ktore nam PO serwuje. To jest zlodziejska partia.
W UE moze i nizszy vat- nie wiem za to ubranka o wiele tansze niz w Polsce. PO TO PARTIA KTORA PODLIZUJE SIE DO UE DBAJAC O WLASNE -POSLOW INTERESY-A CALY NAROD MAJA W TYLKU ZA PRZEPROSZENIEM
oddupystrony.pl / 95.40.157.* / 2012-01-02 16:53
eh, tak jak inni autorzy przyłożę kilka liter aby pokazać że wiele osób dostrzega błędy popełniane przez rządzących. Ja wiem że to się wydaje takie proste w gadaniu i myśleniu o usprawnianiu państwa a rządzący mają realne liczby i próg ustawiony na 55% PKB PL. I w sumie brak manewru, próbują niestety chwytać brzytwę za ostrze. W warunkach gdy podwyższanie podatków prowadzi do realnego zmniejszenia wpływów do budżetu państwa. Obniżenie lub utrzymanie podatków również nie pomorze bo potrzebujemy rozwiązania na już a nie na za 3 lub pięć lat. A w tym okresie nasze długi względem wierzycieli zwiększą swoje koszta z powodu przekroczenia ważnego progu. Dlatego najlepszym sposobem jest wprowadzenie nowego towaru do obrotu. Pozwoli to na utrzymanie obecnych stóp procentowych i nie zwiększy kosztów państwa. Lekiem na problem jest legalizacja Marihuany. W USA przyznaje się do palenia Marihuany 41% obywateli. W Polsce pewnie będzie więcej szczególnie jak się nagłośni jej lecznicze działanie. Na naszej planecie do palenia Marihuany przyznaje się 1,7 miliarda ludzi. Nie można tego bagatelizować. To olbrzymi rynek który był, jest i będzie nie ważne czy politycy tego chcą czy nie. Jedynym prawidłowym rozwiązaniem jest pozyskanie korzyści z tego ogromnego rynku.
jakub2 / 31.62.48.* / 2012-01-04 21:20
oddupystrony.pl"
Puknij sie w swój pusty łeb !!! jedni okradaja polskie dzieci a ty chcesz je otruć ?
ocelot / 83.238.175.* / 2012-01-02 18:48
i to jest o wiele sensowniejsze rozwiązanie niż przykręcanie śruby! mało tego legalizacja większości sfer dziś uznanych za zabronione pozwoliła by o wiele szybciej pospłacać długi! ale, co najważniejsze, nie można zapominać o tym, że żeby zwiększyć "zysk" nie koniecznie trzeba zwiększać "przychód" - równie dobrze można po prostu redukować "koszty"! i nie mówią to o duperelach typu pensje dla posłów, ale o poważnych kosztach, związanych np. z KRUSEM, emeryturami mundurowymi, wysokim dotacjom dla niektórych gałęzi przemysłu itp.! niestety niby wszyscy wiedzą, że tak trzeba (nawet rządzący!!!) ale nic z tym nie robią!
ocelot / 83.238.175.* / 2012-01-02 16:29
1.) podniesienie pensji minimalnej spowoduje redukcję "oficjalnego" zatrudnienia = przeniesienie pracowników do szarej strefy = uszczuplenie przychodów z tytułu PIT i ZUS
2.) podniesienie VATu na ubranka dziecięce spowoduje spadek sprzedaży w "firmowych sklepach" = większy ruch w "second handach" oraz sklepach typu "chińczyk" = uszczuplenie przychodów w zakresie VAT
3.) likwidacja lokat antybelkowych spowoduje odpływ kapitału z banków = pogorszenie płynności banków = stworzenie większych rezerw w bankach = spadek zysków w bankach = uszczuplenie przychodów w zakresie CIT od banków

Polacy są Narodem zbyt mądrym i zbyt sprytnym żeby dać się doić :) dzięki zmianom jeszcze więcej pieniążków zostanie w naszych kieszeniach a na przyszłość jeszcze trudniej będzie się do nich dostać rządzącym :)
fimra......x ........... / 89.231.189.* / 2012-12-29 23:06
Kolego sam już wybrałem kase z banku lepiej inwestować w siebie zanim nam rząd zabierze
życzliwy / 79.187.170.* / 2012-01-02 16:17
Nie ma lepiej dla ludzi , jak jest gorzej dla firm.Gorzej dla firm pociaga za sobą to , że bedzie też gorzej dla ludzi.
Ile jeszcze lat trzeba aby ten komuch wyszedł z ludzi. On siedzi w politykach , urzednikach , dziennikarzach , intelektualistach po prostu w większości masy społeczeństwa. Żeby ludzie mieli lepiej firmy muszą mieć lepiej. Pieniądze sa z pracy , z rozwijającej się gospodarki , a nie z tego że się uwali kilku przedsiebiorców czy kapitalistów , jak tam zwał.
Te ostatnie 100 lat dziejów ludzkości wyprało wiekszości mózgi.
SED / 31.63.172.* / 2012-01-02 21:44
Złota zasada, pracodawca nie może mieć gorzej od pracownika, w inny przypadku nie byłby pracodawcą.
Tadeusz w. / 77.45.44.* / 2012-01-02 14:42
Jeszcze gorzej dla firm, zwłaszcza dla małych i średnich o których problemach premier , mówiąc o ich zaskórniakach nie ma zielonego pojęcia i jeszcze gorzej dla rencistów i emerytów ! Komu będzie lepiej ? Rządzącym , posłom, dużym grupom zawodowym bo mogą sobie postrajkować i Tusk się wystraszy. A i lepiej będzie urzędasom.
SED / 31.63.172.* / 2012-01-02 13:02
Nie jestem Einstein ekonomi lecz dla mnie sprawa jest nad wyraz prosta. Zwiększyć minimalną płacę krajową, obniżyć podatek wat i odciążyć firmy od stosu papierów i kosmicznych opłat. Polacy są przyzwyczajeni do biedy i gdy nagle ich status materialny poprawi się, zaczną kupować więcej, konsumpcja wzroście ponieważ będzie ich stać na rzeczy o których wcześniej mogli tylko pomarzyć. Ze względu na na niskie podatki, wat i opłaty, do polski zaczną spływać zagraniczne firmy co wiąże się z niskim bezrobociem. Oczywiście nie można pominąć korzyści jakie odniesie gospodarka na eksporcie. Prosty i tani model państwa myślę że sprawdzi się najlepiej. Puki co nasz ukochany rząd i unia europejska, prowadzi nas do coraz większej biedy. Narzekamy na niski przyrost demograficzny i jednocześnie podnosimy wat na artykuły dziecięce, zabieramy becikowe i pozbawiamy ludzi pracy. W obecnych czasach posiadanie dziecka jest luksusem, mało kogo stać na to. Do puki korupcja w naszym państwie nie zniknie, nie zmieni się nic, a sytuacja polaków będzie nadal się pogarszać. A może to ja jestem naiwny i widzę to w tak prosty sposób?
łowca naiwnych / 213.227.88.* / 2012-01-02 19:52
Większa płaca minimalna = mniej miejsc pracy

i gdzie tu dobrobyt ?

No chyba że masz na myśli dobrobyt paru związkowców, których miejsca pracy są nie do ruszenia bo 'wadza' nie lubi smrodu palonych opon.
styczeń / 78.30.123.* / 2012-01-02 21:20
Nie pisz tych głupot, bo kraje zachodnie by popadały jak myśmy w komunie byli, a jakoś mają normalne płace. Nawet Grecja jak to mówią za dużo żyła na kredyt to pada, a my? Myśmy nie żyli na taki kredyt a dziadami wobec nich jesteśmy. To są bzdety o tej płacy minimalnej. Po trzy tysiące od jutra zrób, a nic się nie stanie. Uważasz że zwolnią połowę ludzi? Nawet fajnie by było, bo w końcu ruszyli by dupska i hołotę pognali.
SED / 31.63.172.* / 2012-01-02 21:10
Większa płaca minimalna = mniej miejsc pracy
Nie koniecznie, większa płaca minimalna, większe zbyt towaru, większe zapotrzebowania i przyzwyczajenie do zamożnego życia, co wiąże się z potrzebą przyjęcia nowych pracowników w celu wyprodukowania towaru. Nie pisze o marnej podwyżce rzędu 90, 100zł.
KtośKolwiek12 / 212.244.166.* / 2012-01-02 11:07
No nie wiem czy tak będzie lepiej...
NIEmysLPOCHOPNIE / 2012-01-02 10:46
I to jest państwo przyjazne rodzinie?
Kogo teraz stać na rodzenie i utrzymanie dzieci?
Zamiast dać ulgi przynajmniej w postaci obniżonego VAT'u to robią na przekór. Przyrost naturalny i tak jest na minusie.
Róbcie tak dalej a co tam. Założę się, że za chwilę wprowadzą mocno forsowane dofinansowanie do leków antykoncepcyjnych i będzie super.
miki159 / 80.50.137.* / 2012-01-02 10:23
niedługo wszystkie firmy padną i nie będzie komu płacić tych wszystkich podatków. wzrośnie bezrobocie, szara strefa i jestem ciekawa czy wtedy będzie lepiej dla ludzi. wszyscy powinni się obudzić i przetrzepać ten nasz chory złodziejski rząd. Polska już i tak jest na skraju bankructwa, moje biedne niedawno narodzone dziecko już ma ponad 21 tyś. długu, który zaciągnął rząd. to ludzi, który p****** w stołki w sejmie powinni swoim majątkiem odpowiadać za błędne decyzje, tak jak przedsiębiorca musi brać na siebie całą odpowiedzialność, niezależnie od sytuacji rynkowej czy finansowej!!!!!!!!!
Ś lusarz / 213.241.124.* / 2012-01-02 10:19
A ja uważam, że jest gorzej dla wszystkich, bo takie zmiany wymuszą na pracodawcach zwiększenie wydajności kosztem mniejszej liczby pracowników. Do kotła Państwowego trafi tyle samo pieniędzy a przemysł trochę przyhamuje.

Pracodawca !
Floyd / 2012-01-02 14:54 / Tysiącznik na forum
Nie słyszałem o pracodawcy który by doszedł do wniosku, że ma już dość kasy i może , ot tak z dobroci serca podnieść place swym pracownikom. Nawet gdyby były zerowe podatki, to i tak byś płakał, że masz za mało pieniędzy bo ten wyścig szczurów nie ma końca.
pirzmol / 2012-01-03 09:10

Nie słyszałem o pracodawcy który by doszedł do wniosku, że ma już dość
kasy i może , ot tak z dobroci serca podnieść place swym pracownikom.
Nawet gdyby były zerowe podatki, to i tak byś płakał, że masz za mało
pieniędzy bo ten wyścig szczurów nie ma końca.

Floyd racja, ale jest wyjątek., ten pracodawca to rządzący, ich to nie dotyczy, mogą podnosić swoim "do woli" :)
Floyd / 2012-01-03 09:54 / Tysiącznik na forum
Swoim? Rzeczywiście, to prawda, tylko ilu jest tych 'swoich'? Moim zdaniem to garstka nie mająca większego wpływu na ogólny bilans kraju.
Chyba, że masz na myśli zwykłych pracowników pracujących np. w sferze budżetowej czy firmach państwowych, ale tym pracownikom też się nie przelewa według mojego rozeznania.
Mamy jednak takie czasy, że jeden drugiego utopił by w łyżce wody, ale to już inny problem.
pirzmol / 2012-01-03 21:16
swoim czyli sobie, ich praktycznie nie obowiązują żadne ograniczenia :)
Floyd / 2012-01-03 21:33 / Tysiącznik na forum
Ty oczywiście będąc na ich miejscu zachował byś się inaczej bo jesteś jak św. Franciszek i oddal byś biedniejszemu ostatnią sukmanę. :)
Problem dotyczy także wszelkiej maści biznesu.
Jeżeli np. dochody członków rad nadzorczych stanowią pewien procent dochodu prezesów, to w ich interesie jest aby dochody prezesa były jak największe. Kierownik w zakładzie też by chciał zarobić więcej, ale przecież nie może zarobić więcej niż prezes i historia się powtarza.
Najgorzej na tym wychodzą ci co są na samym dole w hierarchii bo dla nich już nie wiele zostaje. :)
skoru / 79.190.207.* / 2012-01-02 10:07
Gorzej dla firm? Lepiej dla ludzi? A kto do diaska w tych firmach pracuje? Widzę że komunistyczny motłoch dalej myśli że nie moje to niczyje i można kraść...
Donek King / 195.138.211.* / 2012-01-02 09:47
dziękuje nasram sam sobie odłożę , nie będę pompował swoich ciężko zarobionych pieniędzy w kolejnego trupa.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy