Forum Forum podatkoweOdliczenia

Zmiany w uldze na dzieci niemal pewne. 300 tys. rodzin straci

Zmiany w uldze na dzieci niemal pewne. 300 tys. rodzin straci

Wyświetlaj:
H****** / 178.235.5.* / 2012-03-02 10:56
Ha ha ha
po chyba nie lubi internetu najpierw acta teraz odbierają ulgi.
Zamiast wziąć się za bandę biurokratycznych darmozjadów i krus.
roterdam / 94.42.189.* / 2012-03-02 09:38
tym ludziom nie można wierzyć, kiedy to wreszcie zrozumiecie ?
wyłączcie tvn i przestańcie czytać gw !
tusk poucza Białoruś, dobre. twórca policyjnego państwa, gdzie służby bez decyzji sądu w największym stopniu w UE inwigilują obywateli, gdzie o 6 rano do młodego blogera wpada grupa w kamizelkach ochronnych, w kominiarkach i z kałachami, demonstracja siły, zastraszanie ! Polowanie na przywódce kibiców, atak na ostatnie WOLNE MEDIA.
szmal dla kolesi a 450 000 dzieci niedożywionych.

kiedy te fakty do was wreszcie dotrą wyborcy tuska ?
wy_bor_ca / 82.160.46.* / 2012-03-02 13:43
a czemu nie napiszesz, że to jareczek i zyta gilowska obnizając składę rentową kilka lat temu doprowadzili do zapaści słuzby zdrowi i ZUS obecnie! Gdyby wtedy nie probowali kupowac glosów wyborców za państwowe pieniądze i robić się takimi dobrymi to do ZUS wpływałoby co roku o ok. 10 mld więcje. Gdyby rząd pisu w czasach swoich rządów dokonał choć jednej reformy - była wtedy sposobnośc bo nie było kryzysu i Polska doskonale sie rozwijała to dziś byłoby lepiej. Nie zrobili wtedy nic i to pis jest odpowiedzialny za obecny stan rzeczy PRZES SWOJE ZANIECHANIA z tamtych lat! Kiedy w końcu dotrze do wyborców pisu, że oni tylko patrzą jak powrócic do władzym, jak upchac swoich na stołki, jak zrobic dobrze kosciołowi i rydzykowi a nie narodowi! Gdyby każda parafia sprzedała choć po 1 działce która ma i przekazałaby te środki na biednych to nie byłoby biedy w Polsce. Gdyby proboszczowie kupowali samochody nie po 200tys a po 50tys a reszte przekazaliby na ubogich to w Polsce nie było nędzy!
Romek P / 83.15.163.* / 2012-03-03 04:05
Przypominam zainteresowanym że ulgę prorodzinną wprowadził rząd Kaczyńskiego, a zwolennicy PO zawsze mogą z niej zrezygnować.
ech2 / 77.115.208.* / 2012-03-02 19:33
no i jak dligo rzadzil Jaroslaw? Dwa lata?
Aru / 195.69.80.* / 2012-03-02 17:20
Szanowny wy_bor_co. Przypomnę Ci, że obniżona składka rentowa (zresztą jak sama nazwa wskazuje powinna iść na renty a nie na emerytury) została w kieszeni podatników. Tak, w naszych własnych kieszeniach (przypomnę, że część tej składki jest w naszym wynagrodzeniu brutto). Jeżeli z tego powodu ubolewasz, że ludziom w kieszeniach po tej zmianie zostało trochę pieniędzy więcej a nie przepadło w czeluści ZUSu to ja Ci współczuję krótkowzroczności. Przypomnę, że jeżeli obniży się podatki bezpośrednie ludziom to ci sami ludzie wydając tę nadwyżkę zapłacą podatki pośrednie napędzając przy okazji sprzedaż i produkcję. No ale nie każdy te oczywiste zasady jest w stanie pojąć.
Zarzucasz PISowi, że nie zrobił żadnych reform. Może i masz rację ale przypomnij mi ile reform zrobiło PO w ciągu swoich 4rech lat rządów?
Dobrego samopoczucia życzę.
Punch Warszawski / 31.11.183.* / 2012-03-02 09:24
Co ci idioci liczą, oszczędności, żadnych oszczędności nie będzie bo krewni i znajomi Chyżego Roju skonsumują natychmiast jak przy milionowych premiach ukręconych na budowie Narodowej Jurty w Warszawie (Róg Al. Jerozolimskich i Zielenieckiej). A to dopiero początek, nie ma na szkoły, dzieci niedożywione, przemysł niszczony (bo po co burdelowi Europy przemysł), lecznictwo jak w buszu (choryś, dymaj szósta rano do kolejki), ogólnie pełen Czad (cesarstwo?), ale wodzusie mają igrzyska i premie. Może się przeliczą.
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-03-02 09:23
Zmiany w uldze na dzieci - w 100% popieram. POmimo, ze tego POsranego rzadu nie moge zdzierzyc... Szkoda tylko, ze nie pomysalno jeszcze o tych ktorych pensje sa tak male, ze ta ulga i tak ich nie obejmie (zbyt maly podatek). A takich jest mnostwo.

Tutaj:


Rząd przekonuje bowiem, że w związku z coraz większą liczbą dostawców internetu, koszty korzystania z sieci znacznie spadły i

widac od razu, ze rzad POmatrixowy i nie wie co gdzie spadlo. W malych miasteczkac i wioskach nic nie spadlo a co najwyzej wzroslo. W duzych miastach tez nie spada tylko dostarczyciel mowi - "a teraz ta bedzie wieksza szybkosc za ta sama cene (jesli masz szcescie) albo "tylko" za 5 zl wiecej". Tak bynajmniej jest z moim dostarczycielem , jakim jest Mulitmedia (jeszcze 3 miesiace i zegnam towarzystwo).
A co do Internetu - moze ten rzad wzialby sie w koncu za polozenie szkieletu sieci swiatlowodowej w Tuakolandii - nie zastanawiacie sie dlaczego o tym temacie sie nie mowi? Bo tutaj tej kompromitacji z ostatanich 4 lat to nawet nie da sie opisac.
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-03-02 11:09

W duzych miastach tez nie spada tylko dostarczyciel mowi - "a teraz ta bedzie wieksza szybkosc za ta sama cene (jesli masz szcescie) albo "tylko" za 5 zl wiecej". Tak bynajmniej jest z moim dostarczycielem , jakim jest Mulitmedia (jeszcze 3 miesiace i zegnam towarzystwo).

u mnie spada wyraźnie, nie wiem jak w Multimedi, ale z tego nie korzystam bo droższe. Polecam Vectrę jeśli masz możliwość
enveloped / 83.27.27.* / 2012-03-02 09:16
"Jestem politykiem XXI wieku. Mam do czynienia z młodymi. Moje dzieci wchodzą na rynek pracy i wiem, że na umowach o pracę im nie zależy. Umowy o dzieło i zlecenie to nie jest największy problem młodych"
premier donald tusk
~~m / 151.88.22.* / 2012-03-02 09:05
Mydlenie oczu niedouczonym, aby otrzymać ulgę na dziecko trzeba płacić podatki, jeśli podatek zapłacony jest niższy to nikt wam ulgi nie da - nie martwcie się oni są cwani i wiedzą co robią a ulgi zrobili tylko i wyłącznie dla siebie, jak ktoś tu słusznie zauważył już wcześniej.
mariakiri / 2012-03-02 09:09 / Bywalec forum
trochę tych ulg odpadnie w ogóle, bo oprócz tego, że te na dzieci się zmienią, to jeszcze odpadają na Internet, a z tej korzystało naprawdę dużo ludzi
konrad policmajster 34 / 212.14.47.* / 2012-03-02 09:03
Wszystko dla Nowej Nomenklatury. Tutaj w tej bananowej republice truli naród przez 10 lat solą przemysłową[ najgorszy syf jaki można sobie wyobrazić] i nikt zadna instytucja odpowiedzialna za kontrolowanie żywności nie zapobiegła tej zbrodni.Tymczasem głównym zmartwieniem reżimu i szczekaczek propagandowych jest Białoruś i znalezienie sposobu na zdestabilizowanie tego kraju w celu odebrania Białorusinom praw socjalnych które zdecydowanie są korzystniejsze dla obywateli od tych obowiązujących w krajach członkowskich UE.

Tym właśnie zajmuje się Polski Reżim a sytuację obywateli Polskich ma w du...e.


UE = Globalny Reżim Totalitarny
bodzio fisio / 212.14.47.* / 2012-03-02 08:46
Białorusi oraz prowadzenia kolejnych wojen np. Syria, Iran, Jemen, Egipt etc [ tego nigdy nie zabraknie. PRL i jego polityka solidarności międzynarodowj to mały pikuś wobec apetytów UE nad opanowaniem Świata i narzuceniem swich standartów krajom niepodległym.

UE = Globalny Reżim Totalitarny
Pisior / 91.196.10.* / 2012-03-02 08:16
Co oznacza hasło "bezpłatny internet", o którym się tyle mówi?
v1 / 89.76.219.* / 2012-03-02 08:10
Czyli kto na tym skorzysta? Chyba Kulczyk i jemu podobni. Kto zarabia krocie i ma kilkoro dzieci? Prawo skonstruowane ewidentnie pod garstke najbogatszych coby im się krzywda nie stała
tak, tak, trele morele / 83.11.246.* / 2012-03-02 08:04
>Re: Zmiany w uldze na dzieci niemal pewne. 300 tys. rodzin straci

goowno straci, po prostu nie otrzyma już więcej z moich podatków !!!
bo i dlaczego ja mam płacic za utrzymywanie czyichś dzieci???
Punch / 31.11.183.* / 2012-03-02 09:31
Kabotynie nie z "twoich" tylko z własnych.
ojciec 123 / 79.189.184.* / 2012-03-02 08:33
Dokładnie tak jak napisał squun, a ponadto dlaczego moje dzieci mają finansować Twoją emeryturę?
qwik / 83.17.230.* / 2012-03-02 08:31
Ty chamie, jak będziesz stary i zdychał to kto będzie robił na twoją emeryturę albo na pielęgniarkę żeby ci d... wytarła
yimsha / 79.110.195.* / 2012-03-02 18:52
a jeśli ktoś nie chce mieć dzieci - stać mnie na to bez żadnego problemu aby na starość piguła wycierła mi d... Poza tym, kryterium dochodowe jest wyłącznie dla rodzin z 1 dzieciakiem - to co podają w tych wyliczeniach to lipa
squun / 78.133.227.* / 2012-03-02 08:15

po prostu nie otrzyma już więcej z moich podatków !!!
bo i dlaczego ja mam płacic za utrzymywanie czyichś dzieci???


w sumie dobrze ze nie masz dzieci bo wiecej glupkow juz nam nie potrzeba.

a chociaz pewnie i tak juz jest za pozno na twoja edukacje to jednak moje wyksztalcenie kaze mi sprobowac

Otoz ulga prorodzinna nie rozdaje TWOICH podatkow a jedynie pomniejsza ICH podatki, skadinąd calkiem slusznie
yimsha / 79.110.195.* / 2012-03-02 18:57
na samym początku trzeba mieć środki aby je wydać - a dopiero później można je ''próbować'' odzyskać w formie ulgi (patrz ''zapłacić mniejszy podatek''); mając czwórkę miesięcznie ''zarabiasz'' na jednym - 186 pln- teraz tą kwotę porównaj do wydatków jakie ''potencjalnie'' ponosisz w związku z ich utrzymaniem - pytanie brzmi - stać Cię na to?
m-53 / 83.24.20.* / 2012-03-02 07:54
Idiotycznie to skonstruowano.
Kryterium dochodowe dotyczy wyłącznie rodzin z jednym dzieckiem. Jeżeli ktoś to zaskarży do TK to powinno to być "uwalone"

Ulga powinna być wyraźnie progresywna w zależności od ilości dzieci i wyraźnie degresywna w zależności od dochodu rodziny na każdą głowę rodziny.
squun / 78.133.227.* / 2012-03-02 08:17

Kryterium dochodowe dotyczy wyłącznie rodzin z jednym dzieckiem.


jesli masz wiecej dzieci to musisz wiecej zarobic zeby moc wiecej odliczyc.
Takze kryterium dochodowe przywiekszej liczbie dzieci jest bez sensu
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy