Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zmiany w umowach na czas określony to niepewny los blisko 2 milionów pracowników

Zmiany w umowach na czas określony to niepewny los blisko 2 milionów pracowników

Wyświetlaj:
J.H. / 89.69.180.* / 2015-05-08 21:37
Najpierw wprowadzili umowy śmieciowe, a teraz dobroczyńcy je likwidują. Tak w jednym jak i w drugim przypadku los pracowników mało ich obchodził i obchodzi. Takie mamy rządy, taki sejm, senat, prezydenta. Te instytucje tworzą prawo.Taką mamy rzeczywistość i to na własne życzenie.
Waniek / 2015-05-08 21:41 / Bywalec forum
Po pierwsze żadna strona nie ma pomysłu na współpracę, każdy tylko chce kasy i takie są efekty ludzie głosują nogami. Tylko że żaden na takim postępowaniu nie wygra dalej będziemy wyrobnikami we własnym kraju.
jan2013 / 89.229.90.* / 2015-05-08 21:35
Otwórzcie sobie firmę i męczcie się z takimi jak Wy, co nie nadają się nawet do pchania karuzeli. Dajcie takim jak Wy (płaczki) porządną pensję, pracujcie i myślcie za pracowników, odbierając pieniądze własnym dzieciom. P******* i marudy nie nadają się do pracy tylko do klepania na klawiaturze.
Waniek / 2015-05-08 22:15 / Bywalec forum
Powiedział co wiedział a, że niewiele wiedział to wyszedł klops. Tak mnie nauczył mój nauczyciel dlaczego innych poniżasz sam nie mając zbyt wiele rozumu?(żeby było śmieszniej sam jestem pracodawcom). Nie obrażaj się ale napisz coś z sensem.
jan2013 / 89.229.90.* / 2015-05-08 22:36
Waniek weź się za lekcje, szczególnie za ortografię i przestań fantazjować, że jesteś pracodawcą. 20 lat byłem na etacie. Mam firmę 2 lata i ciężko pracuję za ludzi, którym płacę. Sam ledwo wiążę koniec z końcem bo odważyłem się być pracodawcą i zwolniłem etat (umowa na stałe) dla jednego z narzekających.
Waniek / 2015-05-08 22:48 / Bywalec forum
Dawno nie narzekałem, ale wiadro pomyj wylewać na innych jest łatwo. Pracuje jako pracodawca prawie od 18 lat. Mam firmę międzynarodową projektową płacę pracownikom bardzo rzetelnie. Ale aby założyć tę firmę pracowałem jako nurek w bardzo trudnych warunkach przez ponad 4 lata dostając prawo do emerytury. Zaraz po szkole. Ale założyłem firmę i pracuję ciężko do tej pory za chwilę stuknie mi 40 lat życia ale będę w stanie pójść na emeryturę bo zarobiłem na siebie 5 dzieci i wnuki. Ma m 3 doktoranckie fakultety z elektroniki informatyki i materiałoznawstwa.
_normal / 46.228.230.* / 2015-05-09 02:26
Waniek jak ty tak projektujesz jak piszesz, to lepiej się do tego nie przyznawaj. Przeczytaj co napisałeś, przecież to się ani kupy ani d...y nie trzyma. Napisz może jak ci się udało skończyć studia z taką logiką wypowiedzi. To między kropkami, to zdanie i powinien się w nim znaleźć przynajmniej podmiot i orzeczenie, bez tego nie ma mowy o sensownej wypowiedzi, a jedynie o bełkocie.
Waniek / 2015-05-09 08:16 / Bywalec forum
Może by tak samemu wziąć słownik i poczytać co to równoważniki zdań.
real / 88.156.134.* / 2015-05-09 03:59
nie widzisz, ze doktoraty wydrukowane kupil na targu, a gada jak pijak... a tak na poważnie to mam trochę więcej fakultetow i to samych technicznych (nie mowiac o tych teoretycznych, plus u mnie firma ma pare dzialow o podobnych profilach), i mogę z czystym sumieniem powiedzieć, ze roku nie wytrzymalby na prawdziwym rynku... ponadto żaden szanujący się specjalista od wielu lat nie chce isc na umowę o prace, bo to najwieksza glupota i ograniczenie dla niego, ale jak ktoś tego nie wie, tzn. ze nawet z tym styczności nie ma albo kopie rowy...
Waniek / 2015-05-09 07:25 / Bywalec forum
Jak jesteś taki mądrala to podaj najniższą kwotę na którą cię stać przy zatrudnieniu u mnie ona wynosi 10 tyś euro cwaniaku a u ciebie? Pewnie tak jak u poprzednika tylko doczepić się potrafisz do krótkiej informacji. Doktoraty mam na szczęście zrobione na trzech uczelniach w polsce politechnika poznańska wrocławska i warszawska.
Waniek / 2015-05-09 08:23 / Bywalec forum
10 tyś euro nie licząc podatków. A nie jak w polsce podawanie pensji brutto.
Waniek / 2015-05-09 07:14 / Bywalec forum
Dziękuje dziękuje za docenienie i głupawe argumenty he he. Naciągane jak jasny gwint. Dlatego że tacy pseudo pracodawcy jak wy zniszczyliście w polsce pracowników pracują u mnie na etacie. U was zarabiają marne grosze i jeszcze się mają chwalić tym że nie stać ich na odprowadzenie podatków. Tak też umiem, ale uważam sie za człowieka a nie poganiacza niewolników.
witek22 / 109.243.215.* / 2015-05-08 21:30
Żadne zmiany, jakie wprowadza rząd, nie wyjdą na dobre ani pracownikom, ani pracodawcom, ani obywatelom. Rząd ma dwa cele: ciąć wydatki i podnosić podatki. Ulica zweryfikuje sondaże i mam nadzieję, że prezydent gdzieś poleci i wszystko się zmieni.
emerytka109 / 109.207.146.* / 2015-05-08 21:08
Umowy na czas nieokreślony i płaca porządna nie najniższe. Godna umowa , godna płaca i praca nie wyzysk człowieka .
adam522 / 94.254.209.* / 2015-05-08 21:31
Polska to chiny europy. Zwiększy się szara strefa i tyle w temacie.
Pomóc pracownikom ale i pracodawcom w tym samym czasie a nie tylko w jedną stronę.
Brytania już się szykuje żeby imigrantom podziękować więc tyrać za granicą nie będzie można a w PL w szarej strefie na emeryturkę, rentę, chorobowe, itd. się nie uzbiera jak pracodawcy stać nie będzie.
Waniek / 2015-05-08 21:37 / Bywalec forum
Łatwiej napisać niż zrobić. Aby coś rozsądnego zrobić trzeba rozmawiać a ani związki ani pracodawcy ani rząd nie mają zamiaru nikogo słuchać jak w takich warunkach rozmawiać?? Każdy tylko bo ja a żaden się nie zająknie "my".
zbyhu / 83.11.148.* / 2015-05-08 20:47
Jak można takie banialuki wypisywać.Pracownicy w wiekszosci przypadków tyrają po 60 godz tygodniowo za grosze,a prezesi zgarniaja miliony i z obłudą opowiadają jakich to drogich mają pracowników.Nie chcą pamiętać że bez nich nie zbudowaliby swoich fortun.Oj będą sie smażyć w piekle za swoja pazerność.
wilma / 89.67.129.* / 2015-05-08 20:45
Jeszcze się taki nie urodził, żeby każdemu dogodził - umowy śmieciowe be, umowy bezterminowe be. Pokutuje hasło: w Polsce jak kto chce - jak kto chce, to pracuje, jak nie chce, to kombinuje.
bocian450 / 109.173.218.* / 2015-05-08 19:31
To nie rząd powinien się w to wcinać tylko tego typu sprawy powinny być poddane głosowaniu przez pracowników . Bo kto się na tym lepiej zna pani Kopacz która ani nie była dobrym lekarzem ani jako minister zdrowia , gdzie służbę zdrowia zostawiła w opłakanym stanie Arłukowiczowi że ten biedak do dziś nie może sobie z tym poradzić a o rządzeniu to już nic nie mówię bo to widać że zielonego pojęcia o tym nie ma. Więc te sprawy zostawić lepiej pracownikom niech oni się wypowiedzą jak oni to widzą .
prezasik / 89.67.201.* / 2015-05-08 19:28
Jeszcze jedna próba drenażu kasy przez ZUS (czytaj rząd = PO). Pod parawanem dobra robotnika podwyzszenie kosztów pracy na pewno nie wpłynie na większe płace. Raczej miejsc pracy ubędzie. Wszyscy forowicze chcący (i słusznie )więcej zarabiać są manipulowani rządową propagandą. Prowadząc małą firmę, której dochód jest stały, po odprowadzeniu większych składek zarobki będą niższe. Skutkiem może być likwidacja działalności , zwolnienia przcowników i przejście "prezesa" na zasiłek (na który ktoś musi dać kasę).
PS Kasa wpłacana do ZUS trafia do "czarnej dziury" Pozdrawiam optymistów
Grom89 / 83.24.41.* / 2015-05-08 19:28
Haha niech u siebie w tym p****.... zmieniaja zasady. Ludzie lećmy głosować na nastepnego barana. Uciekajmy z tego kraju niech sami sie bawia w tym gównie
Daniel D Koszalin / 83.21.51.* / 2015-05-08 18:57
Powinny być większe stawki godzinowe. Dodatkowo gwarancja min 2 miesięcy zatrudnienia. Obecnie najczęściej zwodzi się człowieka, że dostanie umowę na 3 miesiące. Po 2 tygodniach zmiana ustna. A przed trzecim tygodniem wypowiedzenie umowy. Mało tego. Firma zapłaci pracownikowi tyle ile przepracował a na papierze okażę się, że firma zgłosiła go w połowie okresu. Wniosek ? Człowiek przepracował kilka-kilkanaście dni i z takim świadectwem to nie ma nawet co wpisać w cv. Śmiech na sali.
gda / 5.172.247.* / 2015-05-08 19:24
To nie śmiech na sali tylko zwykłe złodziejstwo i oszustwo, a na dodatek w majestacie prawa. władza ma was w d.... i chroni cwaniaków, malwersantów i złodzieji, jakimi wielokrotnie są "pracodawcy".
Roy001 / 89.65.7.* / 2015-05-08 18:15
Przypomnijcie sobie co jako pierwsze zmieniono 25 lat ,kiedy podobno odzyskaliśmy wolność!. Pierwsze co zrobili zamachowcy to dorwali się do Kodeksu Pracy i go rozpieprzyli po to aby się mogli nachapać i 2 miliony wygonić z kraju.
marek611 / 31.175.190.* / 2015-05-08 20:02
Wolności i niepodległości nie odzyskaliśmy do tej pory. Zmieniliśmy tylko okupanta z sowieckiego na watykańskiego. Przedtem pracownik był pracownikiem teraz jest robolem niewolnikiem.Tamten okupant jeżeli już kradł to nieoficjalnie i małą łyżeczką ten natomiast oficjalnie,otwarcie, całymi wiaderkami. Mentalność polaka popadanie z jednej skrajności w drugą na zasadzie im większą ciemnotę ktoś wciska ubraną w ładniejszą szatę najlepiej purpurową tym lepiej, tym większe poparcie i nieważne że wyboru tego dokonujemy sami przeciwko sobie i swoim dzieciom zmuszając tym samym swoje dzieci do przymusowej emigracji i szukania godnego życia na wygnaniu a siebie skazując na konanie pod mostem bądź na ławce przed szpitalem.
oko 67 / 109.91.36.* / 2015-05-08 22:49
a co ma Watykan z tym wspolnego niedouczony osle !
matematyk / 85.11.120.* / 2015-05-09 06:51
a to debilu że rocznie pompujemy w te zabobony 2 mld złociszy
brather / 46.113.177.* / 2015-05-08 17:54
zabraniam nazywania PRACODAWCĄ dziada co płaci najniższą krajową !!!
OKRADA W TEN SPOSÓB pracownik{niewolnika} oraz Państwo !!!
aa44 / 5.172.247.* / 2015-05-08 17:24
rzad czy nierząd banda nieuków po uczelniach kup se wykształcenie zatrudnieni po znajomościacc i układach rodzinnych. Mają w d... dohbro ludzi i wymyślają durnoty żeby zaistnieć - do łopaty nieroby. DZIKI TO KRAJ przydałby się 4 rozbiór!!!!!
Wsza / 46.231.157.* / 2015-05-08 17:03
Trzeba Bylo dawno zrobic porzadek ze zlodziejami I oszustami !!! Moze mniej mlodziezy by wyjechalo na stale za granice !!
sirtolainen / 85.76.146.* / 2015-05-08 16:51
Płaca za pracę na czas określony (w tym umowy cywilno - prawne plus ZUS) powinna być przynajmniej 50% wyższa, ze względu na podwyższone ryzyko jednej ze stron.

Najnowsze wpisy