Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zmiany w umowach na czas określony to niepewny los blisko 2 milionów pracowników

Zmiany w umowach na czas określony to niepewny los blisko 2 milionów pracowników

Wyświetlaj:
marsobserverorbiter / 83.24.72.* / 2015-05-08 16:50
prywaciarze beda szukac pracowników na Marsie!
mariusz68957 / 78.8.55.* / 2015-05-08 16:37
Przepraszam - a gdzie minimalna stawka godzinowa? Nadal rozwój tego grajdołka ma stanowić tania siła robocza (niewolnictwo)? Sami powodujecie, że Polacy wyjadą z kraju za chlebem a Wam na siłę wcisną wyznawców Allacha z Afryki - a wtedy dopiero będzie ciekawie.
weqwas / 79.185.15.* / 2015-05-08 16:33
To ja tez mam propozycje. Niech wszyscy właściciele firm płacą wszystkie i w pełnej wysokości składki ZUS :)
onn / 78.154.64.* / 2015-05-08 16:21
zlikwidowac agencje pracy tymczasowej!! pracuje juz tak 4lata
esu / 78.9.151.* / 2015-05-08 16:55
Po zmianach może się okazać, że już nie będziesz pracował wcale.

Firmy oparte na taniej sile roboczej istnieją bo jest ona tania. Kiedy tak nie będzie to produkcja przeniesie się do tych krajów w których siła robocza ciągle jest jeszcze tania.

Od likwidacji zakładu opartego na taniej sile roboczej nie przybędzie zakładów, które dają wyższe płace. Przybędzie tylko bezrobotnych. Zakładów w których lepiej płacą przybywa tylko od wzrostu gospodarczego. Takie są prawa ekonomii.
kunia / 194.153.119.* / 2015-05-08 17:50
kochaniutki, ja znam taką agencję, pan prezes już nie wie jak często ma zmieniać samochody a do zarządzania prywatnymi nieruchomościami musiał oddelegować pracownika. Oczywiście zbiera też złote zegarki których ma ogromną kolekcję. A pensja pojedynczego pracownika nie przekracza 1450 zł miesięcznie za 224 godziny pracy w miesiącu. Zacznie płacić normalnie to zwolni tempo wymiany mercedesów i zbierania apartamentów
jan-ru / 95.49.191.* / 2015-05-08 17:25
Nie opowiadaj głupot ,zakłady nie istnieją dlatego że zatrudniają pracowników tymczasowych,tylko ich zatrudniają bo właściciele mają trzy razy większy zarobek.To tez ekonomia tylko złodziejska.
jason504 / 164.127.110.* / 2015-05-08 17:17
a krzyż na drogę mogą się wynieść do Chin albo Etiopii można by pomyśleć że pracodawca robi łaskę zatrudniając na umowy śmieciowe płacąc symboliczny ZUS od pierwszej umowy, jeśli nie są w stanie utrzymać się na rynku to niech się zwija bo robi nieuczciwa konkurencje tym którzy zatrudniają na etatach z pełnymi opłatami- to są prawa ekonomii
j.zielinski / 89.77.200.* / 2015-05-08 16:04
I tak banda bedzie was manic zmianami az do wyborow parlamentarnych,a zmiany beda minimalme i pozorowane.
Ci liberalowie lewaccytylko mania a pracownikow maja w rzeczywistosci w "d"
dość tego / 94.254.198.* / 2015-05-08 15:47
Jeśli będziemy nadal myśleć w takich kategoriach jak autor artykułu wraz z cytowanymi tu ekspertami i tłumaczyć jawne łamanie praw człowieka, to nic się w naszym kraju nie zmieni. Chyba że na gorsze. Pracodawcy czują się bezkarni, ponieważ ciągle wmawia się nam wszystkim, że nie mają wyboru i muszą okradać pracowników, by przetrwać. Z perspektywy uczciwego przedsiębiorcy powiem tak - jest to jedna wielka bzdura. Owszem, problem może realnie dotyczyć wielu małych przedsiębiorstw, ale na pewno nie średnich i dużych, które mimo to nagminnie zawierają z pracownikami umowy śmieciowe zamiast umów o pracę. Dlaczego? - bo mogą, ot co! W naszym kraju dominuje przekonanie, że jak przedsiębiorca jest uczciwy i szanuje pracownika to musi być albo jakiś nienormalny, albo totalny frajer. Zmieńmy to i zacznijmy w końcu promować te wartości!
m-53 / 213.108.152.* / 2015-05-08 16:15

uczciwy i szanuje pracownika to musi być albo jakiś nienormalny, albo totalny frajer.

Tak to niestety wygląda.
Na dodatek, jak "idiota", zgłosiłem do gminy cały plac i budynki wykorzystywane w firmie. A to są niezłe koszty. Pracownicy przeszkoleni, przebadani, ubezpieczeni. Przez 25 lat nie spóźniłem się z wypłatą.
Nie wytrzymałem konkurencji z firmami "niskokosztowymi" - pracownicy na KRUS-ie albo kuroniówce, na rencie inwalidzkiej albo wcześniejszej emeryturze.
Dołożył się do tego rząd. Zlikwidował ulgę budowlaną i klienci przestali być zainteresowani fakturami. Patrzą tylko gdzie taniej, bez VAT, bez podatku.
Pozamiatane. Przestaliśmy zarabiać na własne utrzymanie. Pracownicy odeszli do gorszej, gorzej płatnej pracy, zostałem sam.
Waniek / 2015-05-08 16:06 / Bywalec forum
Zgoda z promowaniem pewnych wartości wśród pracodawców, ale przydała by się uczciwość jeszcze po stronie rządu czego od wielu lat nie widać. Mówią o komisjach trójstronnych i innych bzdurach, ale problemu jak nie widzieli tak nie widzą w rządzie. Mamy kolejne ogłoszenia walki z szarą strefą i innymi głupotami ale wystarczyły by dobre chęci i nawet minimalne obniżki stawek na zus pit i mogło by być nieopłacalne pracowanie w szarej strefie. Dlaczego duży z zagranicy może wywalczyć za inwestycję spore obniżki a normalni uczciwi podatnicy nie??
roland422 / 212.122.206.* / 2015-05-08 15:42
25 lat masowego bezrobocia pozwala z pracowników robić niewolników, jak tu uwierzyć że robotnicy zamienili socjalizm na skansen neoliberalny !!!!
nowy ... / 95.41.74.* / 2015-05-08 15:36
Ja jestem za, pracę pracownikom ZUS, są zatrudnieni na umowę o pracę. Szara strefa i umowy śmieciowe powodują obniżanie cen na rynku i działalność na granicy opłacalności dla tych, którzy starają się stworzyć dla pracowników godziwe warunki pracy. Chyba wszystkim zależy na tym aby więcej zarabiać a nie tylko minimum.
Waniek / 2015-05-08 15:50 / Bywalec forum
Tylko że pracownicy w polskim sektorze przemysłowym należą do jednych z najgorzej opłacanych na świecie i porównanie do chińczyków nie jest na wyrost. Problemem nie jest chcieć ale móc.
1)System wsparcia innowacji w msp leży i kwiczy. 2)system wspierania firm z produktami które są rozpoznawalne na świecie ale są polskie tylko pod przykrywką też leży i kwiczy
esu / 78.9.151.* / 2015-05-08 17:08
Wierzyć, że tzw. "wsparcie" dla przedsiębiorstw naprawdę ma sens to tak jak wierzyć w perpetum mobile. Przecież to jest niezgodne z prawami fizyki.

Firma płaci podatek państwu po to żeby państwo mogło z powrotem oddać pieniądze firmie (gdzie tu sens). Albo co gorsza zabrać pieniądze jednej firmie (podatek), która dobrze prosperuje (więc ma duże dochody i płaci duże podatki) i dać jakiejś zapyziałej, prowadzonej przez teściową urzędnika rozdającego pieniądze (dotacje), która nie ma żadnych dochodów bo towar tak marny że nikt go nie chce brać nawet z państwową dopłatą.
Waniek / 2015-05-08 17:29 / Bywalec forum
Problemem takich patologii jest jak z poziomu państwa je rozpoznać. W tym nie ma łatwych narzędzi a dodatkowym utrudnieniem jest łatwy dostęp tej pani do pieniędzy i informacji których nie posiadają inni. Powtarzam jednak że należy rozmawiać a nie hałasować, aby coś powstało musi być współpraca nie da się samemu wymyślić nowego napędu do autobusu - nie stać cie po prostu na części.(jestem praktykiem)
kosarz / 85.255.243.* / 2015-05-08 15:17
Zróbcie zus na poziomie 400 zł od wszystkich w tym właścicieli firm jednoosobowych ,którzy obecnie płacą najwięcej [1200zł]. Zniknie szara strefa ,wzrośnie zatrudnienie -zniknie bezrobocie ,wzrośnie PKB.W czym problem?
Waniek / 2015-05-08 15:33 / Bywalec forum
W tym że belka nie będzie miał na ośmiorniczki ministra nie będzie stać na samochód będzie własnym jeździł.

Problemem nie jest sam zus ale to że pieniędzy w samym polskim systemie jest na tyle mało że nie jesteśmy w stanie zebrać na te obowiązkowe składki. Nie jestem jakimś czarodziejem ale uważam że jakieś 700-800 zł było by uczciwsze.
Weles. / 88.156.131.* / 2015-05-08 15:13
Mój kolega zasłabł w szpitalu rok temu.Nie chciał iść na zwolnienie zaniżona stawka na umowie.Nie mógł sobie pozwolić na zwolnienie lekarskie .Unikał chodzenia do lekarzy.Ostatnio uskarżał się na stan zdrowia.Dziś w nocy zmarł.Ciekaw jestem na ile się przyczynił do jego śmierci chciwy pracodawca.
Peter D / 77.254.159.* / 2015-05-08 15:21
I co teraz na jakiej umowie pracował na śmieciowej to nic niedostanie jego żona czy dzieci żadnej renty itd czy pracodawca płacił składki do ZUS itd .Praca za którą nie dostaje się godnych pieniędzy nie jest warta zdrowia !!!
pijany / 188.125.236.* / 2015-05-08 15:20
niestety, ja też choruję w pracy i nigdy nie chodzę do lekarzy...pracuję do 1-2 w nocy, spię po kilka godzin, ale i tak problemem są pijani kierowcy..a co tam.
Wkurzony / 77.254.159.* / 2015-05-08 15:11
A co z milionami osób na umowach zleceniach po których nic nie ma a zarobki tam są ze stawkami godzinowymi po 4.50-8 zł netto a system pracy jak an etat skończyć z tym miliony wyjechało i miliony wyjadą kto zostanie ? co się dzieje z tym krajem ludzie
???????? / 89.72.23.* / 2015-05-08 15:08
mam umowę od 1 maja z pracodawcą niemieckim, pierwszy raz pracuję za granicą. Umowa na czas nieokreślony w tym czas próby 6 miesięcy jeżeli się nie nadam 2 tygodnie wypowiedzenia jak pracuję ponad te 6 miesięcy wypowiedzenie 1 miesiąc. potrącenia z pensji (emerytura, kasa chorych, podatki)to około 50% i do tego dopłaca też pracodawca jak u nas. Takie MAŁE? koszty i nie narzekają traktują człowieka jak człowieka i państwo bogate
Zwykły Obywatel / 83.15.11.* / 2015-05-08 15:07
Ale pie...lenie, przecież tego się nie da czytać.
Tak na pewno te zmiany pomogą pracowaniką, przecież wy tam w tym nierządzie macie nasrane w tych głowach. Firmy będą zatrudniać na umowę o pracę tylko i wyłącznie wtedy kiedy obniżone do minimum zostaną koszty pracy i kiedy firma będzie mogła swobodnie zawrzeć umowę i swobodnie z dnia na dzień ją rozwiązać. Koniec kropka. Wbijcie sobie to wreszcie do waszych pustych łbów panowie politycy bez żadnego doświadczenia życiowego.
davvid / 185.24.27.* / 2015-05-08 14:57
Mój szef powtarzał wciąż i co dzień kryzys nie ma podwyżek a w ciagu 2 lat wybudował 4 domy.....niewolnictwo w naszym kraju podparte jest ustawami i silnym lobby w r********************* nawięcej godzin w europie, sypią sie rodziny , tylko dlatego by coś mieć...zero szacunku dla Obywatela...
Ida wybory może czas zmienic i zaryzykowac....wprowadzic JOW i sprawdzic czy warto...
A pan Hoffman p********* do seju z teczuszka jako bezpartyjny bez konsekwencji....kpina kpina kpina
...a ile jest takich Hofmanów/nowaków/ codzien wykluwa sie inny.....
esu / 78.9.151.* / 2015-05-08 17:20
Wybudował a tobie g.... płaci bo w każdej chwili może zatrudnić kogoś na twoje miejsce. To jest cała przyczyna. A nie umowy o dzieło/zlecenie.

A teraz zagadka jak zmiany ministra wpłyną na to jak będzie Cię traktował szef? Moim zdaniem bezrobocie, które właśnie spada wyhamuje a może nawet wzrośnie. Rezultat? Będą nadal bezrobotni, których Twój szef może rzucić na Twoje miejsce kiedy zażądasz podwyżki.

Dobry rynek pracy to taki, w którym bezrobocie jest niskie, a jak brakuje pracowników pensje idą do góry. Te zmiany spowodują, że mniej opłacalne biznesy zbankrutują. Liczba bezrobotnych wzrośnie, a Ci którzy zostaną na rynku pracy dalej będą mieć niskie pensje, bo na ich miejsce będzie setka chętnych bezrobotnych. I może właśnie o to chodziło, żeby kosztem drobnego biznesu zahamować wzrost płac. Po to w każdym zasr... socjalizmie trzyma się te 10% bezrobotnych w rezerwie.
Zwykły Obywatel / 83.15.11.* / 2015-05-08 15:11
"Mój szef powtarzał wciąż i co dzień kryzys nie ma podwyżek a w ciagu 2 lat wybudował 4 domy..."
Pisze takie same bzdury jak ten redaktorzyna.
Co stoi na przeszkodzie, zakładaj swoją własną firmę i w dwa lata postawisz sobie cztery domy. Dawaj przecież to takie proste
Wkurzony / 77.254.159.* / 2015-05-08 15:18
Zwykły Obywatel a jak nie stać szefa godnie płacić pracownikowi to niech zamknie budę lub zatrudni żonę dzieciaka matkę ojca i i m płaci tyle co pracownikom to pogadamy .Niech szef ma 4 domy 5 aut itd ale niech pracownik który u niego pracuje będzie miał chociaż godne zarobki by utrzymać rodzinę jeden dom i auto a tak nie jest.Jest za to wyzysk śmieciowe umowy i 1200-2000 zł netto przeżyj za to dziś
Zwykły Obywatel / 83.15.11.* / 2015-05-08 15:54
Wpisz sobie kalkulator płac dla pracodawcy i tam masz czarno na białym jakie są koszta dla pracodawcy. Jeżeli Ty na rękę dostajesz najniższą krajową (1242 zł) to pracodawca musi do tego dołożyć (754 zł )na haracz dla tych u władzy.
Liczysz? No to teraz drugi przykład na rękę dostajesz 2000 zł to pracodawca dodatkowo płaci naszemu kochanemu rządowi 1350 zł. Liczysz? To pracodawca woli się z Tobą dogadać i dać Ci pod stołem 3000 zł na rękę bez żadnej umowy. I właśnie wysokie koszta pracy są przyczyną kombinowania i omijania przepisów. Zrozumcie to wreszcie to nie pracodawca was dyma, a rząd i politycy.
Ja12345 / 85.31.241.* / 2015-05-08 16:39
Pracodawca da mi w najlepszym razie 1242 zł i ani grosza więcej. Bardzo wielu zatrudnia na zlecenia za 5 zł netto za godzinę. 5zł x 200 godzin = 1000 zł. Liczysz?
Bardzo wielu zatrudnia na czarno i nie płaci wcale.Liczysz? Taka jest rzeczywistość.
jan2013 / 89.229.90.* / 2015-05-09 06:26
Musisz być bardzo słaby w tym co robisz, że masz piątkę na godzinę. Jak jesteś dobry daję 15.
Thelambethpath / 85.255.233.* / 2015-05-08 14:54
Jednak z perspektywy czasu (2002 rok) moja decyzja o wyjezdzie z 'katolyckiego' raju była słuszna czytając o tym co się tam teraz wyrabia.... Czas na GRUNTOWNE zmiany Polacy !
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy