Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zmiany w umowach na czas określony to niepewny los blisko 2 milionów pracowników

Zmiany w umowach na czas określony to niepewny los blisko 2 milionów pracowników

Wyświetlaj:
Ryszard B / 83.0.180.* / 2015-05-08 09:07
Umowy czasowe - o dzieło winny zniknąć z naszego rynku pracy !!! nie ma składek na ZUS !!! Kiedyś można było w roku kalendarzowym przepracować 176 godzin na umowy o dzieło i to było poprawne działanie, ale dzisiejsi pracodawcy są po prostu oszustami i chcą jak najmniej płacić pracownikom , czas wprowadzić taryfikator płacowy tak jak to kiedyś było, wysługa lat doświadczenia w pracy za każdy pięciolecie 5% aż do 30%, w zależności od stażu pracy taryfikator przewidywał awans - a dzisiaj co jest - jedne oszustwo - ludzie emerytur na starość nie będą mieli !!!
wdwadadwad / 80.50.63.* / 2015-05-08 09:38
i bardzo dobrze ze nie ma skladek na ZUS, bo emerytury i tak miec nie bedziemy i dzieki temu zostaje Ci wiecej w kieszeni.
fds / 109.197.32.* / 2015-05-08 09:06
Spokojna głowa. Za niedługo wszyscy będa zatrudnieni na samozatrudnieniu i skończą się komentarze. ZUS 1000 Księgowa 200 podatek od DG 100 i heja z 1300 kosztów miesięcznie ;-)
Nickjr / 31.0.1.* / 2015-05-08 09:31
Prawda 100% doprecyzuję iż ZUS nieco ponad 1000zł/mc:) KRUS dla porównania nieco ponad 1/3 z tego na kwartał. Dla mnie nie mieści się w głowie pozarolnicza działalność gospodarcza . Każda DG to DG i powinna być tak samo rozliczana...
kowalski 522 / 87.206.204.* / 2015-05-08 09:06
Czyli zamiast zmniejszyć bandyckie haracze czyli ok. 40% ZUS i 18% PIT by realnie podnieść pracownikom wynagrodzenia,zmniejszyć obciążenia firm i ograniczać szarą strefę mafia Komorowski-PO-PSL jak zwykle zwiększa opresje i obciążenia tym razem "tylko" firmom.
polak73 / 95.171.217.* / 2015-05-08 09:03
proponuje tych tzw expertów zesłącdożywotnio do kamieniołomów
yonnek / 62.225.151.* / 2015-05-08 09:03
Ale to zlodziejstwo panstwowe w zakresie ZUS, VAT i podatku dochodowego powoduje, ze wszyscy probuja jakos to bledne kolo obejsc. Ja wiem, ze z punktu widzenia naszej (tfu!) wladzy procownik powinien pracowac 25 godzin na dobe i do pensji doplacac 1500 pln-ow a cale zarobki przeznaczac na podatki , ale jak to zrobic, jak np. Niemcy przeszkadzaja?
stancki / 89.71.172.* / 2015-05-08 08:58
Co lemingi dalej będziecie głosowali na bula, który podpisze ustawę pogarszającą warunki pracy?
slan2449 / 2015-05-08 08:57
Umowy-zlecenia powinny być zlikwidowane,ponieważ służą tylko do wyzyskiwania pracowników.Większości polskich pracodawców prywatnych śni się Bangladesz,gdzie ludzie pracują za 50 dolarów miesięcznie bez ograniczenie godzin.W Polsce powinny być przeprowadzane kontrole zatrudnienia pracowników/niezapowiadane/ i w przypadku stwierdzenia zatrudnienia pracowników"na czarno" nakładane dotkliwe kary na właścicieli zakładów imiennie.
kukułka / 46.175.45.* / 2015-05-08 08:57
ŁOBUZERIA z pod znaku UNI WOLNOSCI ustanowiła takie prawo że PRACOWNIK może pracować bez łańcucha u nogi.Teraz chcą lekko zluzować kajdany bo społeczeństwo się burzy...Chłopaki z PLATFORMY chciały pewnie już budować czworaki dla plebsu żeby móc korzystać z ich żon oraz córek ale na planie pokazał się KLUCZNIK z PSL-u czyli nasz WYBACA!!!
anja1988 / 46.186.9.* / 2015-05-08 08:48
Ja nie wiem w jakim kraju wy żyjecie, ale w moim środowisku pracownik jest wykorzystywany do maximum i robi robotę 3 etatów, wiec nie ma mowy o jakichkolwiek zwolnieniach, bo firma po prostu przestałaby funkcjonować. I nie jest to spowodowane brakiem rentowności firmy tylko chęcią zysku szefa! Zmiany niczego nie pogorszą bo nie ma już czego pogarszać, a może zmuszą pracodawców do traktowania ludzi z szacunkiem!
zniesmaczonyPolak / 78.11.30.* / 2015-05-08 08:45
A co Duda może? Daj Boże żeby nie wygrał . Jak się dosiądzie będzie dalej jechał po nas. Oni wszyscy tylko pięknie gadają. I nawet nie mówią tylko -GADAJĄ , bo gadać można wszystko i tak im nic nie zrobią.
takijedenuysy / 5.149.192.* / 2015-05-08 08:45
Rząd platformy kontynuuje swój związkowo-socjalistyczny marsz. Kontynuuje wzmacnianie zatrudnionych już osób, osłabiając pracodawców (i olewając bezrobotnych).
Ciekawe skąd wezmą kasiorkę na swój ukochany ZUSik, jak ci z pracodawców którzy nie splajtują - przniosą swoje biznesy (formalnie) za granicę. Ja tak właśnie zamierzam zrobić. Bardzo przykro mi będzie patrzyć jak za moje podatki buduje się ulicę w obcym kraju.... Cóż, ale mam rodzinę na utrzymaniu i odpowiedzialność za kilku pracowników, którzy też mają rodziny.....
kukis / 85.14.97.* / 2015-05-08 08:44
A u nas w firmie sami emeryci i górnicy mający po 3tys plus to co w naszej firmie. A młodzi pod sklepem wołają daj na jabola lub fajkę to jest chore. Komorowski z PO wszytko zrobią by nam było ,,lepiej,,
bgyjuk / 31.63.142.* / 2015-05-08 08:44
Gospodarstwo domowe powinno prowadzić budżet domowy czyli domową księgowość. I nie chodzi o to aby chodzić do pracy, mieć taka czy inną umowę tylko ile pieniędzy wpływa na konto i ile z niego wypływa. Saldo miesięczne i roczne powinno być dodatnie.
kik222 / 77.65.17.* / 2015-05-08 08:40
TEN RZĄD WSZYSTKO CO ZROBIŁ DOTYCHCZAS TO DZIAŁANIE NA SZKODĘ OBYWATELA I PRACOWNIKA,BOJĘ SIĘ,ŻE JESZCZE COŚ MOŻE ZDĄZYĆ WYKONAĆ BO WIEDZĄ,ŻE TO ICH KLĘSKA,TERAZ PREZYDENT DUDA A NA JESIEŃ PIS!!!
Heh / 89.188.222.* / 2015-05-08 08:39
To jedna z najbardziej nienormalnych zmian w systemie zatrudniania. Efekt będzie bardzo prosty ... umowy terminowe zostają zamienione na umowy zlecenia ( luka w prawie pozostaje, niech minister zgadnie, gdzie jest dziura ). Ozusowanie podwójnych umów zleceń do wysokości minimalnej krajowej jest utrzymaniem stanu aktualnego. Po prostu ludzie będą musieli więcej pracować, a jedyne co uzyskane zostanie to zwiększenie wpływu do ZUS. Jeżeli tego nie rozumiecie to porównajcie rozwiązanie z minimalną stawką godzinową na umowę zlecenie, a ozusowaniem do minimalnej krajowej. Obniży się stawki na umowach zleceniach i koniec kropka. Czyli ZUS będzie szczęśliwy, pracodawca utrzyma koszty na dotychczasowym poziomie ( co uratuje go przed bankructwem, przy deflacji w kraju ), a pracownik będzie więcej pracował przy tej samej pensji. Oczywiście dostanie szału i spakuje manatki.

Najnowsze wpisy