Forum Polityka, aktualnościKraj

zmiany w umowie o pracę

zmiany w umowie o pracę

andzia23 / 2013-03-19 08:35
Nowy projekt zmian w ustawie zmieniajacej ustawe panstwowej inspekcji pracy i niektore inne ustawy. Główne to ze pracodawca musi podpisac umowe z pracownikiem jeszcze przed dopuszczeniem go do wykonywania zadan. Zmiany te maja ulatwic walke z praca na czarno i ograniczac zawierane umow cywilnoprawnych tzw. smieciowych zamiast umow o prace
Wyświetlaj:
lubie_duzo / 2013-03-26 09:33
dla mnie bomba. mam nadizeje ze ten przepis wejdzie w zycie i bede mogl wreszcie na poaczatki miesiaca podpisuwac umowe na konkretne zlecenie i konkretna kwote, a nie tak jak to jest teraz oczekiwac do konca miesiaca w ozekiwaniu na infomracje ile mi sie nalezy
gracz_fanatyk / 2013-03-27 09:47
no to dziwna prace masz ze pracujesz i pod koniec miesiaca sie dowiadujesz dopiero co gdize i ile dostaniesz, Ja przyjmujac zlecenia wiem konkretnie co gdzie i za ile wykonywuje, kwestia podejscia pracodawcy do tego
spidi_gonzales / 2013-03-25 10:15
pomysl tez fajny, ale niewiem gdzie sie stosuje takie prkatyki, u nas w firmie zawsze sa zaiwrane najpierw umowy a dopiero potem jest dokonanie planotsic itp no i przedewszystkim odbior zlecenia czy sie zgadza z wytycznymi
anal_izator / 2013-03-19 11:34
cos mi sie wydaje ze kombinowanie polakow i zrecznosc w jaki sposob potrafia ominac przepisy prawa sa zaskakujace wiec napewno zaraz zanjda rozwiazanie tego problemu co i jak ominac zeby bylo korzystniej dla obu storn

Najnowsze wpisy