Forum Forum dla firmDotacje

Znajdą sposób na ratowanie Eurolandu?

Znajdą sposób na ratowanie Eurolandu?

Money.pl / 2011-09-16 08:05
Komentarze do wiadomości: Znajdą sposób na ratowanie Eurolandu?.
Wyświetlaj:
buc_pucybut / 2011-09-16 12:37 / Tysiącznik na forum
jak dzis bedzie początek kolejnej spadkowej na euro.usd to wtedy euro po 4.5 i vicek może sobie zaklinać a reformy toi moze POoszolom zrobił by w kraju
Perfecto / 213.227.101.* / 2011-09-16 12:21
Przegladajac artykuly z roku 2008 i dzisiejsze mam wrazenie
jakbym czytal to samo tylko zamiast "Islandia" jest "Grecja".
Straszono, grozono, obwieszczano koniec koncow i prawdziwy upadek upadlych instytucji Heheh nic, doslowinie nic sie nie zmienilo. :-))))))))
Perfecto / 213.227.101.* / 2011-09-16 10:57
ze Grecja to to kolejna banka spekulacyjna i temat zastepczy. Tak samo ja p********* w lipcu o bankructwie USA, drozejacym zlocie, itp itd. Wydaje mi sie ze tu chodzi tylko o dobra zabawe, picie litrami wodki.
Zenujace jest to z jaka latwoscia zwykli ludzie toleruja kosztowne wybryki "elit" politycznych.
Bedzie lepiej / 87.64.49.* / 2011-09-16 10:33
W Polsce bedzie lepiej , gdy zmniejszymy popyt na "Herbate".
>>>>CCCP / 194.181.88.* / 2011-09-16 10:02
ile to już miliardów poszło w ":systemy bankowe" ?!!!!

a kto te kredyty udzielał, kto ułatwił drogę do nich ?
Banki nie ponoszą żadnego ryzyka bo zawsze znajdą się durne liberały, które będa im napychać kabzę !
poprzecie / 89.228.64.* / 2011-09-16 09:54
W Eurolandzie kryzys - a złotówa zdycha (złotówa to waluta Tuskolandu)
1 EUR to już 4,34 PLN.
Lampić się w TVN i słuchać Rostowskiego :-)
Głosujta yntelygenty na PO :-)
k u k u ł k a / 194.181.88.* / 2011-09-16 10:06
zapamiętajcie twarze tych wszystkich specy wazelinujących platformie i tuskowi, zapamiętajcie tych "dziennikarzy" popierajacych te wszystkie matactwa tuska i rostowskiego. Zapamiętajcie bo jak tusk zwali was ekonomicznie na glebę to musicie sobie przypomnieć te gęby co oszukiwały cały naród przez tyle lat abyście wiedzieli komu dziękować !
bartuś / 91.215.32.* / 2011-09-16 08:25
Co za minister. Jak podczas zaborów rządzący dawali dupy Rosjanom, tak teraz dają Niemcom. Ratowanie Grecji a raczej banków niemieckich i francuskich odbywać będzie się z kieszeni podatników UE. Czy ludzie, którzy wybrali obecnie rządzącą ekipę są głupi / głusi / ślepi?
Poza tym jeśli minister finansów nie widzi powodu dla którego Złotówka traci to niech lepiej zajmie się hodowlą drobiu.
Floyd / 2011-09-16 11:43 / Tysiącznik na forum
Kaczyński byłby bardziej wiarygodny dla rynków finansowych? Chyba sam w to nie wierzysz. A może by walnął pięścią w stół i wszyscy by się podporządkowali? :) No to przypomina mi się taki dowcip:
Małżonkowie siedzą przy stole. Mąż wali pięścią w stół i krzyczy: Kto tu rządzi! Żona wstaje od stołu biorąc się pod boki. Mąż na to: No co, no co, zapytać się nie można?
bartuś / 91.215.32.* / 2011-09-16 13:01
nawet nasi południowi sąsiedzi mają tyle jaj, by się postawić tym eurokomuchom. Grecy tymczasem dostaną kolejny zasiłek na przechlanie. a ty Floyd myślisz, że kto za to zapłaci? Ja się pytam dlaczego mamy się dorzucać do Greków, którzy nic nie robią, żyją sobie w ciepłym i pieknym kraju a zarabiają 2x tyle co my? Jeśli Twoim zdaniem należy się do nich dorzucić, to ja współczuję Twojej rodzinie.
Floyd / 2011-09-16 13:42 / Tysiącznik na forum
To nie jest tak jak Ty myślisz Bartuś z tym ratowaniem Grecji. To nie Grecy dostaną jakieś pieniądze na przepicie jak Ci się wydaje. Tu chodzi o banki które użyczyły im pożyczek. Pewnie powiesz, a co mnie obchodzi jakiś bank, niech splajtuje. A, gdy byś Ty miał pieniądze w tym banku, też byś tak powiedział?
Pewnie powiesz, że nie trzymasz kasy we francuskich czy niemieckich bankach. No to pozostaje mi odpowiedzieć, że dyskusja o bankach, to nie jest temat dla przedszkolaków którzy zawsze widzą proste rozwiązania. Chyba, że znajdzie się ktoś inny, chętny do zrobienia ci wykładu bo ja nie mam ochoty, a temat jest dość szeroki i złożony.
Che Ernesto / 2011-09-16 13:52
Ja mam szczerą nadzieję że Euroland się rozpadnie.
Tadeusz Kromka / 95.49.84.* / 2011-09-16 08:36
Słuszne słowa!
kasander 89 / 77.255.253.* / 2011-09-16 08:05
czasu

Grecja zbankrutuje w weekend?

Najbliższy weekend według Andrzeja Stefaniaka, dealera w DMK-Alpha, jest najlepszym momentem na ogłoszenie bankructwa Grecji.
Stefaniak w TVN CNBC Biznes powiedział, że jego zdaniem amerykański sekretarz skarbu Timothy Geithner przyjeżdża do Polski na spotkanie ministrów finansów UE po to, aby przedstawić ministrom, jak w USA trzy lata temu wprowadzano program TARP dla swojego systemu bankowego.

Dealer walutowy przypomniał, że Christine Lagarde, szefowa MFW, wskazywała, że najlepszą datą na ogłoszenie bankructwa jest weekend. Najbliższy jest według niego najbardziej odpowiedni, bo wstrząsy mogą być zneutralizowane przez przyszłotygodniowe posiedzenie Fed.

wp pl
arch / 2011-09-16 08:51 / Tysiącznik na forum

że najlepszą datą na ogłoszenie bankructwa jest weekend.

Myślę że jeszcze nie teraz . Nie będzie tak źle - na krótko . EBC podioł działania płynnościowe we wpółpracy FEDu, Banku Angli, Banku Japonii oraz Szwajcarskiego Banku Centralnego.
Oznacza to, że EBC dostanie od FEDu dziesiątki , setki miliardów $ , i udzieli pożyczek europejskim bankom które nie mogo pozyczyć na rynku międzybankowym .

Pytanie ile teraz będą wytwarzać PKB drukarnie w USA ?

Pytanie drugie to co po upadku Grecji?

" To, że Grecja jest bankrutem, nie ulega żadnej wątpliwości - mówi Mariusz Grendowicz, były prezes BRE Banku.
" Upadłość Grecji uderza najbardziej w EBC a a to spowoduje konieczność dodruku euro "
cały wywiad ----------
www.tvncnbc.pl/10334123,0,0,1,1,co-po-upadku-grecji,tvn_cnbc.html
kasander 89 / 77.255.59.* / 2011-09-16 09:57

Nie będzie tak źle - na krótko
. EBC podioł działania płynnościowe we wpółpracy FEDu, Banku
Angli, Banku Japonii oraz Szwajcarskiego Banku Centralnego.
Oznacza to, że EBC dostanie od FEDu dziesiątki , setki
miliardów $ , i udzieli pożyczek europejskim bankom które
nie mogo pozyczyć na rynku międzybankowym .




Toż to ściema by nie dopuścić do szalonego zjazdu przed weekendem. Po bankructwie Grecji w ten weekend będzie to już nieaktualne. A tak spekuła ubrała jeszcze trochę jelonków w akcje.

Najnowsze wpisy