Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Znany miliarder współpracował z SB

Znany miliarder współpracował z SB

Money.pl / 2008-07-01 13:32
Komentarze do wiadomości: Znany miliarder współpracował z SB.
Wyświetlaj:
acomitam / 83.25.150.* / 2008-07-02 07:39
Gdyby nie te "epizody", wielu znanych "biznesmenów" zapewne nigdy nie dorobiłoby się fortun, a już szczególnie w finansach i bankowości, które w okrągłostołowym podziale łupów między agenturą i komuszkami rodem z PZPR, a bandą komuszków spod znaku Michnika i Geremka przypadły tej pierwszej bandzie.
studentMIM / 2008-07-01 23:32 / Tysiącznik na forum
Ech ta mentalność...
Oskarżono człowieka o współpracę z SB i wszyscy od razu wygadują o nim wszystko, co najgorsze.
Pomijając już sprawę, czy z SB współpracował, co jest prawdopodobne, to dlaczego należy oceniać człowieka po jednym epizodzie z jego życia?
Przecież mógł on się w pewnym momencie zreflektować i zdobyć swój majątek uczciwie. Mogło być też inaczej, ale oskarżanie człowieka bez dowodów jest prymitywne. Gdzie u Was postawa chrześcijańska, zaufanie (choćby ograniczone) do drugiego człowieka?
przypadek / 62.244.131.* / 2012-01-25 16:14
Studencie! Dlaczego zakłamujesz? W tekście jest napisane:
"Czarnecki został zwerbowany przez SB we Wrocławiu w sierpniu 1980 roku. Podpisał zobowiązanie do współpracy. W tym czasie dostarczał pisemne i ustne informacje dotyczące m.in. wybranych osób i rodzin, środowiska studenckiego i naukowego"
a ty piszesz oskarżono, prawdopodobnie.
Piszesz: "dlaczego należy oceniać człowieka po jednym epizodzie z jego życia?" A w tekście jest mowa o współpracy i z SB i z wywiadem.
Twoje komentarze i atak na chrześcijaństwo świadczy, że jesteś też uwikłany...
Racjonalista123 / 77.253.113.* / 2008-07-02 00:07
Chyba pomyliłeś wyrozumiałość dla ludzkich słabości z pobłażliwością dla świństw i świństewek popełnianych na szkodę osób trzecich. Niestety postępowanie pana Czarneckiego podpada pod tą drugą kategorię i szafowanie w tym miejscu etyką chrześcijańską przywodzi na myśl sławetne zawodzenia towarzysza Michnika nad losem ubeków i oprawców narodu polskiego wszelkeij maści, którzy jakoby mieli być objęci polowaniami na czarownice i jakobińskim terrorem.
studentMIM / 2008-07-02 08:24 / Tysiącznik na forum
Chciałbym przypomnieć, że póki co nic temu człowiekowi nie udowodniliśmy, a już w szczególności malwersacji finansowych. Tak więc wypisywanie teraz tego typu rzeczy na forum jest NIEZGODNE z etyką chrześcijańską. Jeśli zostanie skazany, to będzie inna rozmowa, ale póki co należałoby się wstrzymać
Racjonalista123 / 77.253.121.* / 2008-07-02 21:04
Malwersacje finans. to temat na zupelnie inna audycję! Takimi rzeczami zajmuje się prokurator. Tutaj natomaist rozmawiamy o innej rzeczy, mianowicie takiej, że najbogatszym polakiem jest TW. No cóż, nikt mu nie odbiera prawa do życia i zarabiania pieniedzy. Niemniej jednak takie fakty wychodzące na jaw trochę nam mowią o polskich przemianach ustrojowych i rodzącym się kapitalizmie, który to jednak nie opieral sie w 100% na wolnym rynku, ale na umowie miedzy "naszymi i waszymi". Stąd biorą się np. to , że w PL mamy najdroższe opłaty bankowe w całej Europie. Przy takim "polskim kapitalizmie" nie moglo byc jednak inaczej.
studentMIM / 2008-07-02 22:57 / Tysiącznik na forum
Nie twierdzę, że spora częsć najbogatszych w polskim kapitaliźmie tak powstała. Jednak powstrzymuję się od personalnych oskarżeń, gdyż nie mam dowodów. Jedyne co wiemy o Czarneckim, to że przed 80 - którymś rokiem współpracował z SB. Później mógł tą współpracę zerwać i mógł ją kontynuować, ale tego nie wiemy. Tak więc póki nie mamy jasnych dowodów (lub wyroku skazującego) to nie decydujmy się oceniać ludzi, gdyż możemy kiedyś kogoś przez to skrzywdzić("nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni")
Nuta / 77.255.54.* / 2012-11-30 23:15
he he "wyroku skazującego" - nie rozsmieszaj mnie.
Kto ma taki wyrok wydać?
man13 / 2008-07-01 23:24 / Tysiącznik na forum
Dać politykom pieniądze społeczne i pozwolić realizować potrzeby społeczne.
rty / 83.7.114.* / 2008-07-02 00:34
To się nazywa Socjalizm!
komu / 91.192.165.* / 2008-07-01 21:00
większość tych polskich miliarderów mają powiązania z różnego rodzaju służbami. ciężko ich wymieniać b jest ich sporo, min Podkulski z Jasła za haracze i wymuszenia się dorobił majątków a pewnie i też donosił na innych on to potrafi. proponuje zrobić listę tych komuchów do publicznej wiadomości
Dziekan_1980 / 83.10.149.* / 2008-07-01 20:33
Widać od dziecka był pracowity. Ale ma coś takiego cholernie nieszlachetnego, wszawego na twarzy. Nieprawdaż?
historyk / 89.77.39.* / 2008-07-01 20:29
jak to to dokumenty SB nie były tym razem sfałszowane, dziwne
5424 / 2008-07-01 19:57 / Fan Linuxa Ubu
konkurencja nie próżnuje podsyłająć kompromitujące infa na dolach spadkowych aby pogrążyć interesy Czarneckiego dlaczego takie info nie wyszła jak była hossa,
Racjonalista123 / 77.253.113.* / 2008-07-01 19:44
Oczywiście, że wielu znajdzie się takich, którzy potępią Czarneckiego w czambuł za ten agenturalny epizod z życia. Ja jednak odróżniłbym pana Solorza, któty działa w biznesie medialnym i przez to ma ogromny wpływ nie tylko na opinię publiczną, ale i bezpośrednio na wynik wyborów od pana Czrneckiego, który takich ambicyji nie miał i nie ma. Choć oczywiście szkoda, że wychdzi na jaw smutna prawda o III RP, w której karierę mogli robić przede wszystkim agenci, którzy mieli o niebo łatwiej od pozostałych(w dobie koncesji, zezwoleń, kontraktów dla państwowych firm, wyjazdów na placówki zagraniczne etc) uczestników (wolno)rynkowej gry o kasę gdy polskie przemiany ustrojowe dopiero kiełkowały.

Jedynym sposobem, aby pozostawić na rynku najlepszych i odsiać tych, którzy budowali swoje bogactwo na podłożu korupcjogennych kontraktów z państwowymi przędsiębiorstwami od biznesmenów, którzy sowje bogactwo zawdzięczają jedynie własnemu trudowi i pracy jest wprowadzić wolny rynek. Tak jak za Wilczka. Żadnych koncesji i zezwoleń !!! Ostaną się najlepsi, może i byli agenci ale jeśli np. potrafią tanio sprzedawać telewizory to niech je sprzedają nadal. Skorzystają na tym przede wszystkim konsumenci.
zenn / 62.87.142.* / 2008-07-01 19:34
Przez chwilę wisiała informacja o tym, że Cz. był TW, a teraz już ją zdjęli. :D
nieUBezpieczony / 83.26.57.* / 2008-07-01 19:13
Solorz, Czarnecki, Gawronik (kto go jeszcze pamięta) i setki/tysiące(?) równie czystych, niewinnych, niezwykle zdolnych i mających niebywałe szczęście w biznesie.
sceptyk / 2008-07-01 20:12 / Tysiącznik na forum
Nie "szczęście" tylko własna praca, zdolności i odwaga!
UPRośćmyTO / 213.25.120.* / 2008-07-02 02:14
Odwaga do zapisanie się na jeden dzień do służb i zdobycie informacji, kiedy będzie można otworzyć sieć kantorów ?
Nienaiwny / 83.142.222.* / 2008-07-02 01:07
buhahaha praca hehr chyba z kolesiami z SB w Szwajcarji na lewych kontach.
dzikilg / 2008-07-01 18:55
A ja mam już dość mówienia kto był agentem a kto nie. To już się nudne robi. A jeżeli nawet to mu pomogło w założeniu firmy to co z tego - to było prawie 25 lat temu. Ja mam 27 i w ogóle WSI ani agenci mnie nie interesują. Co z tego, że był. Był i nie jest - niech mu się powodzi.
o s a / 83.23.29.* / 2008-07-02 07:59
Mylisz się chłopie i to bardzo. Przez takich jak on, nie udało się wielu osobom, takim jak ja, wyjść na swoje w dobie przemian. Załatwiali sobie przetargi, koncesje, zezwolenia. A nam się nie udawało i to jest już nie do odrobienia. Z jednej strony powstały fortuny, z drugiej upadające firmy. To nie jest normalne. Gdzie klasa średnia w Polsce, która jest oznaką zdrowego społeczeństwa i sprawiedliwych przemian?
acomitam / 83.25.150.* / 2008-07-02 07:53
Taaaa... Większość ludzi o tzw. uproszczonej osobowości tak naprawdę obchodzi niewiele. Ot. napić się, zakąsić, w weekend zarwać jakąś laskę, pogadać z kolesiami o pracy, żarciu, kobitach, kupić samochód klasy średniej, dorobić się mieszkanka na kredyt (to ostatnie w okolicach 30-tki), zimą pojechać na narty do modnego kurortu, a latem na jakieś słoneczne plaże. A w wolnych chwilach obejrzeć dobry program w TV, np. w MTV, lub poczytać jakieś kolorowe czasopismo dla pań / panów, w którym najważniejszym tematem jest kto z kim, jakie są modne ciuchy tego sezonu i gdzie się wybrać na urlop aby być trendy i cool. Tak się jednak składa, że rozwój naszej cywilizacji zawdzięczamy tym, których to i owo interesowało. Niestety w demokracji ludowej szara masa osobników o niewielkich potrzebach egzystencjalnych ma zbyt duży wpływ na bieg wypadków.
vldnc / 2008-07-02 08:47
Może jednak nie jest to takie złe. Dzięki konsumpcji, którą opisałeś/aś rozwija się gospodarka, a przez to większości żyje się lepiej. Nie każdy potrafi myśleć dniem i nocą o ideach i sensie istnienia. Pzdr.
acomitam / 83.25.150.* / 2008-07-02 11:43
Pewnie tak jest, jak szanowny Kolega napisał. Ale gdy ktoś, kto nie ma potrzeb egzystencjalnych domaga się, aby inni też ich nie mieli, i na dodatek jest święcie przekonany, że on jeden ma rację, to mnie trochę rusza. Świat nie może wyglądać tak, jak sobie życzą tego uproszczone osobowości, czy jak to się teraz ładnie nazywa - elektorat.
Handel wyrokami 1 / 83.26.2.* / 2008-07-01 18:51
Ojej - donosił i jeszcze przypadkiem miernota została miliarderem
Same przypadki !!!!!!!
Zebra1 / 85.222.34.* / 2008-07-01 18:50
A może poszukać także tych co współpracowali z CIA. Przecież te 70 mln $ które Regan przekazał poprzez CIA na walkę z PRLem ktoś musiał odebrać. Pieniądze z Paryża też płynęły. Jakoś nikt się nie chwali , że brał pieniądze od obcych służb a w kraju udawał męczennika. Teraz tylko się kłócą między sobą . Jak nie wiadomo o co to napewno chodzi o pieniądze.
sceptyk / 2008-07-01 20:23 / Tysiącznik na forum
Poczytaj historię finansową spółki AGORA.
Oraz pieniędzy, którymi zarządzał Kuroń z Michnikiem, a które związki zawodowe Wolnego Świata przeznaczyły na finansowanie CAŁEJ opozycyjnej (podziemnej) prasy.
O ile dotrzesz do tych głęboko utajnionych informacji. Polecam publikacje, które ukazały się w Stanach.
Taka ciekawostaka: wśród wielu krajów radośnie witających liderów opzycji takich jak Michnik, jakoś nie ma Stanów Zjednoczonych. Zastanawiające, prawda? Kuroń też jakoś do Stanów nie jeździł.
Za to do Francji i Niemiec co chwilę.
acomitam / 83.25.150.* / 2008-07-02 07:57
Jak opisuje Kisiel w swoich Dziennikach, Adaś Michnik jeździł do Francji nawet wtedy, gdy Kisiel i większość niepokornych o paszporcie mogło tylko pomarzyć.
Troche anty, troche się nie dziwię, troche zazdroszcze / 195.140.236.* / 2008-07-01 17:59
Panowie spokojnie....
Ci co wiedzą o co chodzi a nie byli TW/UB i tak się na was wściekają (a może nie tyle na was co na motłoch)(więc komentarz zbędny) a ci co nie kumają różnicy na starcie w 89 i tak nie skumają przesłania (więc komentarz zbędny).
Szczerość szczerością ale trzy poniższe komentarze to dowód że nerwy wam puszczają i się trochę dziwię....
He he a tam weryfikatorzy WSI już was namierzają po IP.....
Jak was wytropią to będą mogli co najwyżej was w ........... pocałować.
Karty rozdane - można zapalić światło.

Czy jakiś bogaty ubek nie szuka kogoś do liczenia kasy - TW nie byłem więc nie donoszę.
Cholera ale w UB też nie byłem - więc nie ma dowodu że wierny jestem.
No i nici z roboty....
Pozdrawiam ;-))))
Mmmmmmmmmm / 212.75.104.* / 2008-07-01 17:04
CZY NIKOMU NIE PRZYSZŁO DO GŁOWY ZE KAZDY MOŻE ROBIĆ I MÓWIĆ, CO UWAŻA ZA STOSOWNE ? TO BYŁY INNE CZASY I INNE ROZUMIENIE SPRAW. Uważam, że to zaszczyt pracować w wywiadzie dla polski jak by nie była - czerwona,pomarańczowa czy też czarna. Każdy ma prawo pracować dla swojego kraju według własnej wizji a nie czyjejś. Myślę,że Ci, co piszą na tym forum mają za mało lat żeby pamiętać Polskę socjalistyczną a Ci, którzy ją pamiętają nie maja często komputerów lub nie potrafi z nich korzystać i dlatego nie przekazują swojej prawdy o tamtych czasach. Nigdy nie należy nikogo, obrazać ponieważ każdy ma prawo do robienia tego, co uważa za słuszne.Ważne żeby być Polakiem przez duże P.
atochamjeden! / 213.158.196.* / 2008-07-01 18:25
uważasz za zaszczyt pracować dla wywiadu PRL, czyli dla wywiadu KGB i GRU łącznie?. No widzisz, takich jak ty należało zaszczytnie w 1989r. rozwalić pod ścianą jakieś stodoły. Zaszczyt to zaszczyt.
hmm / 83.5.183.* / 2008-07-01 21:49
a kto to jest śp. Kukliński ???
man13 / 2008-07-01 18:03 / Tysiącznik na forum
Z tą czarną to bym nie przesadzał. Ponoć tyle razy jesteś Polakiem ile razy uciekniesz z lekcji religji.
sceptyk / 2008-07-01 20:28 / Tysiącznik na forum
man13,
już kilka razy apelowałem do ciebie, żebyś teksty na forum sprawdzał ze słownikiem ortograficznym!
Ja rozumiem, że na WUMLu tego nie wymagali, ale czasy się zmieniły.
Nawet Doda mówi dużymi literami, a jako analfabetka nie pisze niczego sama.

A ja słuszałem, że ponoć tyle razy jesteś Polakiem, ile razy naplujesz w gębę man13.
saull / 77.254.152.* / 2008-07-01 17:24
A więc być Polakiem przez duże P znaczy donosić na kolegów, sąsiadów, generalnie innych Polaków nie licząc się z konsekwencjami, które mogą im grozić (nie raz nawet śmierć). To ja wolę być Polakiem przez malutkie p...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy