Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Znany miliarder współpracował z SB

Znany miliarder współpracował z SB

Money.pl / 2008-07-01 13:32
Komentarze do wiadomości: Znany miliarder współpracował z SB.
Wyświetlaj:
prawiezara / 83.14.41.* / 2008-07-01 17:04
Cóż, po dwóch lampkach dobrego wina i przy dzisiejszym upale powiem tyle:
Pamietam ten sierpień.
Byłem debiutującym inżynierem na Wielkiej Hucie. W pierwszych dniach września ni stąd ni zowąd wybrano mnie przewodniczacym Solidarności w blisko tysiac-osobowej firmie na tejże hucie. Dwa lata wcześniej skończyłem polibudę i miałem świeżo w pamięci ostatnie doswiadczenia z uczelni. Partia wyłapywała dla siebie studentów nie tyle najlepszych, co tych z predyspozycjami przywódczymi.
Taka jest prawda. w partii nie było juz wtedy idiotów (może poza szczeblem "szeregowym").
Bolek dopełnił reszty.
Dzis spijamy owoce tamtych dni. Czrnecki to jeden z młodziaków z tamtych dni. Tacy jak on, wolność mieli w d.
DA-old / 217.172.247.* / 2008-07-01 17:01
A czy jakakolwiek fortuna powstała w Polsce bez udziału SB, WSI lub KGB??????
garażowy / 83.24.143.* / 2008-07-01 18:05
nam matołkom dali tzw WOLNOŚĆ hehe a sami się pouwłaszczali ....tylko kto nam wtedy, teraz robi(ł) wodę z mózgów????????? zara,zara siengne po Wybiórczom i sprawdze
borys32 / 83.24.206.* / 2008-07-01 17:58
mieli wiedze strategicznąwiedzieli gdzie uderzuć
klloszz / 79.188.45.* / 2008-07-01 17:00
a przez moment zastanawiałem się nad lokatą w GETINIE (eh ta reklama).
Czarnecki wydał kasę na reklamę ale zapomniał opłacić swojego prowadzącego.
teraz musi szybciutko sprzedać ten biznes.
~Kris / 2008-07-01 15:43 / Tysiącznik na forum)
To dlatego giełda spada?
Najwyższy czas, żeby naukowcy zabrali się za badanie wpływu wartości, zawartości, i obiegu 'teczek' na procesy ekonomiczne. Przecież obraz rynku jest wyraźnie niepełny bez tych analiz.
... nie mówiąc już o wycenie wartości przedsiębiorstw.
hehe / 83.24.170.* / 2008-07-01 16:31
Nie, nie dlatego spada. Ale DLATEGO dzieją się w Polsce znacznie gorsze rzeczy, drogie dziecko.
arch / 2008-07-01 16:01 / Tysiącznik na forum
nie ma co komentowac to jest klasyka
"Majster: – Kochany, wiesz co oni mogą mnie zrobić? ...
- oni mogą pana majstrowi skoczyc
- tak jest moga mnie skoczyc
- a gdzie oni moga panu... skoczyc?
- no Jasiu powiedz panu no..
-Jasio: – Oni mogą panu majstrowi skoczyć tam, gdzie pan może pana majstra w d ... pocałować "
rybka62 / 80.54.88.* / 2008-07-01 21:44
:)nic dodac nic ujac
teoretyk-praktyk / 2008-07-01 15:32 / portfel / Toddler giełdowy
Znany rusek wspolpracowal z sb. System byl taki, ze wszyscy wspolpracowali lub prawie wszyscy, a ci co nie wspolpracowali to mieli jeszcze gorzej, bo zazwyczaj dosc szybko konczyli na cmentarzu. Ponoc kazdy student musial co podpisa bo w zainteresowaniu prl-owskich sluzb specjalnych, wiec pan Czarnecki nie jest zadnym wyjatkiem. Np. taki Kaczynski Lech tez musial podpisac lojalke jak zostal praownikiem w panstowej uczelni, Kaczynski Jaroslaw tez musial, po spelnieniu zerowego warynku jakim jest doktorat, pozniej byl warunek nr 1 pozostania na uczelni. A Tusk Donald czy jak zakladal NZS w Gdansku to nie byl w zainteresowaniu sb lub Komorowski Bronislaw? Takie rzeczy robi sie tylko zdrajcom.
hehe / 83.24.170.* / 2008-07-01 16:26
"Np. taki Kaczynski Lech tez musial podpisac lojalke jak zostal praownikiem w panstowej uczelni, Kaczynski Jaroslaw tez musial, po spelnieniu zerowego warynku jakim jest doktorat, pozniej byl warunek nr 1 pozostania na uczelni. "

Co Ty za bzdury wypisujesz, człowieku dobry? Kto Ci takich banialuk naopowiadał? Tatuś z milicji obywatelskiej???
rozwado / 2008-07-01 15:20 / Tysiącznik na forum
No trudno. Jesli ktos ma kase to wspolpracowal, ale czy zawsze z SB?

Z kim wspolpracowali Rydzyk, Jankowski? Z kobylanskim i z niemiecka ultraprawica.
wojciechIV / 83.25.9.* / 2008-07-01 15:14
I tak po kolei dowiemy się o tych pseduomilionerach stworzonych przez Sbecję. Czyją kasę tak naprawdę trzymają? Oczywiście naszą, którą komuniści ukradli Narodowi. Czas zacząć rozliczać tych chłopków!!!
KAP / 2008-07-01 14:51 / Tysiącznik na forum
wspolpracowal-nie wspolpracowal ? to juz teraz nie wazne. kolejny odstrzelony w imie IVRP. Wczoraj PiSprezydent bredzil znowu o Ukladzie, przedwczoraj Jarek mamrotal o ewngelizacji. Dzis jest kontynuacja medialna na poparcie. Przekaz jest prosty: kazdy powinien modlic sie by jego konkurent mial cokolwiek wpisane przez SB. Swoja droga ciekawe kto zarobi na spadku?
ćwiczjęzor! / 213.158.196.* / 2008-07-01 18:34
nie ważne?, teraz? Poczekasz sobie KAP-usi, poczekasz i mordę wyliższesz jęzorem z lewa na prawo, tak się zaślnisz ze zdziwienia, ile to jeszcze współpracowników się ujawni.
Tomasz.S. / 83.7.23.* / 2008-07-01 14:40
Wcale się nie zdziwię, gdy niebawem gruchnie wiadomość, że np Rydzyk był aktywnym TW. Sądzić można tak po tym, z jaką łatwością operował potężnymi kwotami,
bez ewidencji i bez płacenia jakichkolwiek podatków. Kto go wtedy chronił?; bo teraz wiadomo - PiS.
KAP / 2008-07-01 14:52 / Tysiącznik na forum
nie gruchnie, jesli byl to IPN juz to przekazal Braciom...:)
stgm / 78.8.57.* / 2008-07-01 14:32
Ej tam, kasa z akcji jego firm pięknie się wam układa w portfelach, wystarczy tylko oczyścić ze śluzu, nie ?!
arch / 2008-07-01 15:14 / Tysiącznik na forum
mogą mu na,......
" Za swoją firmę --GBank wrocławski biznesmen za może dostać nawet 8,5 mld zł ... "
GW.294 str.26
to zaszczyt współpracować z SB , przecież przez lata ciązko pracował -:))
ciężką i uczciwą pracą ludzie się bogacą
bo najbogatsi byli by niewolnicy.........
pppx / 77.254.133.* / 2008-07-01 16:00
"ciężką i uczciwą pracą ludzie się bogacą" dowcip roku :P
man13 / 2008-07-01 15:20 / Tysiącznik na forum
A jest kościół.
lkhsd / 195.140.236.* / 2008-07-01 14:21
Ja nie wiem czym się podniecacie?
Nie widziały gały ..... no a jakmiały zobaczyć gruba kreska im zasłaniała. A mohery pełne nienawiści opluwają geniuszy biznesu bo im zazdroszczą....

To niech zobaczą pozostałych krezusów z WPROST.
Czarnecki, Krauze, Solorz, Gudzowaty, Kulczyk i paru innych - ot geniusze którym się udało od zera w 10 lat zarobić po kilka miliardów.

Byli też tacy co (chyba) nie byli TW - ale oni jak nawet coś zarobili to w ciągu chwili mozna było ich wysiudać.
Mieli możliwość wypasać owce (z całym szacunkiem Panie K), lub jak się stawiali za długo to do ciupy lub kwiatki wąchać od spodu w skrajnych wypadkach.

A może to są "Wydziały SB":
finanse, informatyka, telekomunikacja, budownictwo, media, surowce energetyczne, medycyna, infrastruktura.... coś jeszcze zostało ważnego dla gospodarki co pominąłem... chyba nie w końcu myśleli nad tym od 1981 - 1989 - więc nic nie umknęło ich uwadze.

Pozdrawiam więc i tych co byli i tych co żałują że nie byli jak również tych co nie kumają różnicy.
miro0zaj62 / 89.171.110.* / 2008-07-01 16:11
to taki tramp gates rockefeler to pikusie bo oni w wolnym kapitaliżmie nie zarobili tyle w tak krótkim czasie.gratuje ci .......głupoty. bo forsy to pewnie nie powąchałeś i na pewno nie powąchasz -LEGALNIE
..-oo3d / 83.17.193.* / 2008-07-01 14:07
no to ładnie. Pieknie panie Czarnecki, pieknie. Chociaz, miał18 lat, wtedy człowiek robi głupoty, sam byłem socjalistą w wieku 17 lat ale na szczescie mi przeszło dosc szybko i to radyklalnie. Ale... mogł siępan przyznac wiele lat temu, byłoby w porządku, zwłaszcza jesli nikomu pan swini nie podłozył. A tak? Niesmak, panie, niesmak.
moim skromnym zdaniem / 2008-07-01 14:00
Kolejna osoba z kręgu wielkiej setki najbogatszych jest podejrzana o współpracę z SB.
Oczywiście budzi to wstred w społeczeństwie i wielkie oburzenie.
Urodziłem się 1983r. o tych czasach posiadam więdzę zdobytą w szkole z książek z opowieści rodziców itp. szczerze powiedziawszy uważam że nie mam prawa do krytyki osób , które zdecydowały się na współpracę , ponieważ nie znam realiów tamtego okresu.( Nie doświadczyłem na własnej skórze)
To nie znaczy , że pochwalam decyzję , sposób działania ówczesnego aparatu władzy.
Szczerze powiedziawszy jeśli dostałby propozycję studiowania na renomowanej uczelni atrakcyjną pracę itd. kto wiem jak bym się zachował.
Obóżenie i krytykę możemy kierować pod adresem rządzących po 1991r. że układy sprzed 1990r ciągle obowiązują.
wolny człowiek / 83.27.27.* / 2008-07-01 16:43
Obóżenie - nie mogłem rozszyfrować. Uruchom słownik, bo nie sposób tego czytać. Oburzenie wygląda lepiej.
tarras / 87.205.109.* / 2008-07-01 15:29
Mądra uwaga Drogi Chłopcze.
Jesli sędzia sam nie wie jak zachowałby sie określonej sytuacji, to może powinien powstrzymać sie z wyrokiem.
Nade wszystko jednak sądzę, że Pan Cz w swoich 18-letnich wyobrażeniach słuzył Polsce a innej niz tamta przeciez nie mieliśmy. Gdyż Polska to nie był rząd na uchodźctwie (to jest dopiero dziwoląd językowy, spróbuje to pojecie przełozyć na zrozumiały angielski, niemiecki itp). Polska była tutaj gdzie jest obecnie z hymnem, językiem, drużyną piłkarską i władzami, uznawanymi przez cały świat. Tak ustalono w Teheranie, Jałcie i Poczdamie. I tak jak byliśmy ograniczeni w swoich decyzjach kiedy Polska powstawała, tak i efektem tamtych decyzji była nasza ograniczona suwerenność do 1989r. Ale innej Polski nie było.
I tylko ludzi o umysłowosci inkwizytora moga myślec inaczej i ludzie, którzy nie maja innej mozliwości by zaistnieć niz tylko plując na ludzi znanych, znajduja sposób by zaistnieć i by leczyć swoje frustracje.
kpt Czechowicz / 83.4.34.* / 2008-07-01 14:00
Jedyny który nie miał - Kluska - pasie dziś owce, bo firmę rozwaliły mu WSI za pomocą fałszywych doniesień do fiskusa. Kto nie żyje dobrze ze służbami - traci firmę.
cgjnfm / 195.140.236.* / 2008-07-01 14:59
Kapitanie Czechowicz jeżeli to ty miałeś z chłopakami JTT to możesz napisać swobodnie o JTT, no chyba że ty to nie ten Czechowicz co mi się kojarzy, no albo ten ale byłeś TW i nie chcesz pisać o sobie ;-)

Nie no nie wszyscy tracili firmy.... tylko ci co mieli duże (WSI w detalu nie robi) i ci co nie chcieli współpracować (ja bym współpracował tyle pieniędzy było i jest do wyjęcia, że można drugą listę wprost stworzyć - tylko po co stara jest ok).

Pozdrawiam
NO PIS / 87.105.191.* / 2008-07-01 14:00
wierzycie PISowi (Rzeczpospolita tak jak TVP są w rękach PISu) czy Czarneckiemu ?

Nie dajcie sie wpusić w nagonkę pisu
miro0zaj62 / 89.171.110.* / 2008-07-01 16:17
koleś co ma polityka do tego?gość się przyznał a spiera się o drobiazgi - czy to ma być kolor zielony czy seledynowy.więcej obiektywizmu - TO NIE BOLI
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy