Forum Forum prawneCywilne

Znecanie sie nad synem.

Znecanie sie nad synem.

mon_ / 2010-04-25 23:17
Moj kolega ma ciezka sytuacje rodzinna w domu. Jego matka jest za granica, a jego ojciec z kolei zajmuje sie tu 3-dzieci . Gdzie dwoch jest nie pelnoletnich. Ojciec naduzywa alkocholu nie oplaca rachonków. Jego 17-sto letni syn pracuje i sie uczy oplaca rachunki kiedy jest juz na prawde zle sam sie zywi (bo ojciec mu wypomina) jego siostra (19) prowadzi dziwny tryb zycia uczy sie w szkole wieczorowej nie wraca czesto na noc do domu i gdy dostanie od ojca pieniadze na rachunki to odrazu zaczyna imprezowac, po czym nic nie zostaje oplacone. kiedy corka przechulala okolo 700 set zl na prąd i kiedy ten prad odcieli ojciec i najmlodszy syn (8) wyprowadzili sie do babci a corka poszla mieszkac do chlopaka. Syn(17) po miesiacu uzbieral na prad i oplacil w dzien kiedy wlaczyli prad corka przyszla i naslala 4 kolegow na brata ktorzy go pobili w jego wlasnym domu byl na obdukcji ale policja powiedziala ze nic z tym nie zrobia bo dwa lima pod okiem , guz na glowie i obite zebra to za malo. (gdby nie interwencja sasiadow chlopaka dalej by bili). Ojciec dzis uderzyl swojego 17-sto letniego syna za to ze nie pomyl naczyn po tym jak wrocil dzisiaj z pracy mlodszy synek zaczal plakac zeby tata nie bil brata ale na to weszla siostra i powiedziala ze Patrykowi sie nalezy. Pewnie zastanawiacie sie co matka na to? Matka ma swoje zycie (nie dziwie sie jej bo tez bym nie chciala byc z takim "mężczyzna" jak ojciec jej dzieci) ale kobieta stara sie dzwoni do syna (17) od czasu do czasu przysyla mu pieniadze zeby mial sie za co ubrac bo kokosow to nie zarabia. Pomożcie co zrobic gdzie to zglosic? jak pomoc mu i jego malemu braciszkowi ktory nie daj boze za kilka lat bedzie tak samo traktowany? dodaje ze ojciec byl juz na leczeniu psychicznym od alkocholizmu. Gdzie to zglosic ?czy jak zglosze to do opieki spolecznej to to cos da? Pewnie pytanie teraz czemu ja? Bo moj kolega sie boi , boi sie co bedzie jak sie ojciec dowie ze on to zglosil. a ja nie chce patrzec jak on cierpi wiec prosze dajcie mi jakies rady.,

Najnowsze wpisy