Forum Polityka, aktualnościKraj

Zniknie Straż Ochrony Kolei

Zniknie Straż Ochrony Kolei

Money.pl / 2010-02-16 17:01
Komentarze do wiadomości: Zniknie Straż Ochrony Kolei.
Wyświetlaj:
fary / 31.0.67.* / 2016-09-16 11:14
Straż ochrony kolei istnieje dłużej niż policja więc zasługują na swoją ustawę tak jest na całym świecie
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Globtroter223 / 46.77.124.* / 2016-05-09 14:04
Myślę że Sokiści dostaną weście swoją ustawę trzymam kciuki
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
sonia 89 wlkp / 80.51.79.* / 2013-03-13 02:30
a syn komendanta soku z posterunku w moim mieście dostał się do soku od razu! dziwny zbieg okoliczności :))
trwam / 46.77.124.* / 2016-05-09 14:06
Głupoty piszesz gdyby nie oni to bym na wózku inwalidzkim dziś jeździła
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
peter12 / 80.51.79.* / 2013-03-13 02:27
co do wykształcenia to prawda bo mój kolega jest na 3 roku studiów ma wiele dyplomów i uprawnień w tym pozwolenie na broń a mimo wszystko i tak nie może się dostać ponieważ ma za wysokie uprawnienia. Wysłał papiery już 5 razy w ciągu 1,5 roku a oni nawet nie oddzwonili ! nawet rozmowy wstępnej nie dostał! nic! Na szczęście zmądrzał i złożył papiery do innej służby gdzie dostał się od razu! A straż ochrony kolei to tylko Komuna i ludzie w większości bez matury a nawet średniego zatrudnieni po znajomościach...
Prałat / 46.77.124.* / 2016-05-09 14:09
Widocznie psychologia nie przeszedł więc go tak nie zachwalają
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
.doradca. / 81.190.61.* / 2013-03-13 11:16

nie może się dostać ponieważ ma za wysokie uprawnienia.


Do SOK-u wystarczy 7 klas szkoły podstawowej i tylko takie papiery powinien złożyć, żadne inne.
Ps. Do Straży Miejskich tak samo.
szklarek / 2013-03-13 11:22
BZDURA.
Od kandydata wymaga wykształcenia przynajmniej ŚREDNIEGO co wynika z art. 59, ust.4

USTAWY
z dnia 28 marca 2003 r.
o transporcie kolejowym.
eryk542 / 80.51.79.* / 2013-03-13 02:18
dobrze że zniknie bo do nich jak do straży miejskiej można się dostać tylko po znajomości...
eryczek / 46.77.124.* / 2016-05-09 14:13
Wyjedź do UK tam nie trza mieć znajomości
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
maszynista / 178.252.10.* / 2013-02-08 14:44
Pięknie zniknięcie SOKistów to poraszka ,to żaden pociąg ze śląska nie wyjedzie,prawdę mówiąc i tak jest ich mało .
policmajster / 80.48.180.* / 2013-02-22 12:39
i dobrze niech znika- to relikt PRL,tytułują się służbą mundurową, ale to obraza dla munduru. znam ludzi którzy nawet nie mają pełnego średniego tj.bez matury i siedzą na wysokich stołkach w służbie ochrony kolei.w policji czy nawet w straży miejskiej o ile by się dostali nie mogli by wyżej awansować niż posterunkowy hehe
prawda849 / 77.254.170.* / 2013-03-06 16:33
to jest prawda, ale teraz do SOK-u dużo przyszło młodych, są nawet po studiach, i ci komendanci i dyżurni bez matury mają pełne portki :))) trzeba było chodzić do szkoły a nie rzucać na nią kamieniami :)))
podróżnik / 85.193.220.* / 2012-12-10 23:23
nie no, wydaje mi się, że policja jako taka będzie skuteczniejsza niż strażnicy ochrony kolei. Ale to wynika właśnie z braku odpowiednich uprawnień SOKistów. Są bardziej lekceważeni i atak na nich grozi mniejszą karą. Ale nie myślę aby likwidacja SOKistów była dobrym pomysłem dla kogokolwiek (w myśl, że każdy medal ma dwie strony). A zmniejszenie ilości funkcjonariuszy do 1/3 to jest porażka. To kwestia kilku zaledwie lat gdy znów liczba wzrośnie, bo ten tysiąc ni jak nie podoła myślę. Oczywiście będą mogli się pochwalić statystykami, bo wypiszą masę mandatów takiemu statystycznemu Kowalskiemu, za picie piwa w przedziale. Ale zaczną znowu szerzyć się gangi i chuliganeria. Będą więc musieli przydzielić więcej funkcjonariuszy. Ale właśnie, ile czasu to potrwa? A odprawy i emerytury 3-4 tysiącom funkcjonariuszy trochę drożej wyniesie rząd niż tyleż samo SOKistom.
straz / 217.144.220.* / 2012-03-19 16:08
Współczuje kolega z SOK-u sam pracuje w strazy miejskiej i jak czytam dlaczego chca z nich zrobic policje az mi sie chce plakac ze smiechu to sa ludzie ktorzy sie naprawde znaja na tym co robia zostawcie wszystko tak jak jest ewentualnie dodajcie uprawnien ale te ktore oni chca a nie te co wydaje sie wam ze maja miec, oni wiedza lepiej
podróżny wars / 195.177.67.* / 2011-10-22 12:19
Patrol sok pomógł mi kiedy wracałem z Warszawy zostałem zaatakowany przez pijaczków.Interwencja tych funkcjonariuszy była szybka i bardzo skuteczna więc jeżeli ktoś wypisuje bzdury niech poda przynajmniej swoje konkretne przykłady a nie zachowuje sie jak dziecko i tylko obraża .W kazdych słuzbach są czarne owce ale nie wolno jednakowo oceniać całość.
Lucko / 91.189.220.* / 2011-06-19 12:54
Pewnie zlikwidujmy wszystkie służby mundurowe bo PO co nam Straż Graniczna Policja Straż Ochrony Kolei Biuro Ochrony Rządu Centralne Biuro Antykorupcyjne Centralne Biuro Śledcze
beno / 88.220.62.* / 2010-03-12 09:00
Słuchaj tomekman widzę że nie znasz pracy ,albo jesteś byłym kolejarzem którego zwolniono z pracy i masz ze sobą problem.Chciałbym widzieć jak będziesz pracować mając 60-tkę i czy przyjdzie rozum.
Reoganizoator / 93.95.81.* / 2010-11-09 15:38
y miesięcznie. Tyleż samo zastępców + 1 Warszawa po 7 tysięcy. Naczelników, inspektorów itp. SOK trzeba odbiurokratyzować i będzie dobrze na kolei. Czy tego nikt nie widzi? Zobaczcie co robi SOK w święta kościelne.
star / 188.33.99.* / 2010-03-14 18:02
niech sok zniknie już dziś
tomekamn / 2010-02-25 18:59
Ludzie SOK to jedna wielka ściema już dawno powinni rozgonić to barachło na cztery wiatry. Kogo oni ochraniają linie trakcyjna kradną miedz aż się kurzy, mienie kolejowe proponuję przejechać się pierwszym lepszym pogięciem i zobaczyć zdewastowane budynki kolejowe "spada ilość zdewastowanych budynków" bo nie ma już co roz....dalać, gdzie ten SOK. Ochraniają życie i zdrowie, jednemu Panu "nie wybili zębów", a ile osób jest pobitych w pociągach na dworcach. Ludzie nawet nie zgłaszają takich zdarzeń bo komu dwóm dziatkom w patrolu pieszym, trzeba wynająć agencję ochrony żeby ich pilnowali na służbie. Oszczędności ile im płacą za nic nie robienie, jak się zlikwiduje SOK to już jest oszczędność. Panie rzeczniku oni się po prostu do Policji by się nie dostali dlatego są Sokistami. Negatywne zdanie na temat tej reformy maja chyba panowie z soku którzy zajmują siepie stołeczki przy korytku bo jest taka szansa że trzeba by perony szlifować co?????? jeszcze można by tak długo dobrze że likwidują SOK teraz kolej na Straż Miejska w małych miejscowościach też dobre darmozjady. Nie ma się co obrażać wystarczy rozszerzyć kompetycję Policji do inwestować tę instytucję i spokojnie poradzi sobie z problemami z jakimi z pewnością nie radzi sobie w tej chwili SOK
kasia409 / 46.77.124.* / 2016-05-09 14:02
Sok powinna być odrębną formacja myślę że PIS da tą możliwość
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
marjac11 / 46.112.114.* / 2010-11-03 17:45
Tomekamn sie nie zna i gada bzdury a moim zdaniem to chca rozszerzyc kompetencje nie tej instytucji co trzeba. Bo zamiast likwidowac SOK i wprowadzac 3 razy mniej policji powinni rozszerzyc kompetencje SOKistow, zwiekszyc rekrutacje lecz podniesc poprzeczke jesli chodzi o pobor i selekcje. Dolozyc do tego szybsza emeryture i bedzie OK. 1 slowem PROFESJONALIZACJA SOK yamiast likwidacji.
Jelemiasz / 77.87.219.* / 2010-04-08 21:17
Tomekamn, wypisujesz bzdury, bo nie masz pojęcia o zabezpieczeniu specyficznego obszaru kolejowego. Oby nie dochodziło do takich wspomnianych przez ciebie zdarzeń, to w każdym pociągu (jest ich około 5 tysięcy dobowo), na każdym dworcu kolejowym, i na szlakach kolejowych (jest około 20 tysięcy km) musiałby być patrole SOK. To pomyśl sobie logicznie ile tych sokistów musiałoby być (patrol to co najmniej 2 funkcjonariuszy). Co do pracy Policji na obszarze kolejowym, to powstaje pytanie: Dlaczego przez prawie 92 lata istnienia SOK, Policja nie zdecydowała się na przejęcie zadań od Straży Ochrony Kolei? W historii SOK były już dwa eksperymenty likwidacji SOK, które się nie powiodły. I teraz w chwili likwidacji SOK mądrzy geniusze tacy jak ty wchodzą trzeci raz do tego samego błota.
Mieszczuch / 88.199.247.* / 2010-03-22 19:37
Wg tomekamn to w mieście jest bardzo spokojnie, gdyż policja pilnuje porządku. Miły panie akurat z kolei nie korzystam, a na forum przypadkiem trafiłem. jak to się ma do tego, że mieszkam w dużym miescie i pomimo monitoringu, straży miejskiej policji to strach wieczorem chodzić. Latem nocą nie można otworzyć okana szczególnie w soboty, gdyż rozdziczała krzycząca młodzież wraca z deskotek. Jest przecież przepis, że nocą nie wolno krzyczeć, gdzie wówczas policja się chowa wspólnie z strażą miejską. idąc ranem miast jest zdewastowane, poprzewracane kosze, porozbijane przystanki autobusowe, kradzieże smochodów, włamania do samochodów ITD. Nie rozumiem co pan pisze. Chyba, ze jest pan mieszkańcem wsi z 40 mieszkańcami. Jeżeli tak to współczuję za głupotę. Proszę udać się wieczorem do dużego miasta.
Grafii / 77.46.24.* / 2010-03-05 17:43
komisariaty kolejowe już były i co?i dno.Policji nie było na dworcach i w pociągach.Brudną robotę wykonywali Sokiści.Byli wszędzie tam gdzie powinni na dworcach,peronach w pociągach i szlakach kolejowych.SOK powinien istnieć i dbać o bezpieczeństwo podróżnych i nie tylko.A co do wieku sokistów to nie jest ich wina,że do 65 lat mają pracować.Rząd chce zamienić 3000 Sokistów na 1000 Policjantów kolejowych o tu na pewno poprawi się bezpieczeństwo.Niesamowite 1 za 3 niezła poprawa.A może do tego dorzucimy agencje ochrony to dopiero grupy przestępcze pożyją.
Taktyczny / 109.243.137.* / 2010-02-20 16:38
Moje zdanie takie ktoś zobaczył W TYM wszystkim lepszy biznes i chce zagarnąć więcej kasy pod Siebie jak to wygląda w wiekszości przypadków w Polsce.. Ciekawy jestem co zrobią z 2 tysiącami ludzi którzy w jeden dzien stracą prace czyżby nagle wzrósł współczynnik bezrobocia ... ale pomijając ten fakt Ciekawy jestem jak miejsce patrolowania trzech Sok zajmie jeden pseudo policjant jak On będzię wykonywał swoja prace idąc w prawo powiedzmy 500 m będzie ok a Ciekawe co z 500 m które zostanie za nim Oj rozkwitnie albo lepiej rozwinie sie nowy zawód złodziej Kolejowy. Oszczędność będzie taka że państwo właduje 3 razy wiecej kasy niż normalnie w utrzymanie Funkcjonariuszy SOK bo do okola będą kradzieże i niszczenie mienia kolejowego kilka krotnie wiekszego niż do tej pory. Tak że ten kto to wymyśla powinien się 2 razy zastanowić chociaż znajać realia naszego państwa to i tak jeśli staraty będą ogromne to osobą za nie odpowiedzialna podkuli ogon i się że tak powiem wycofa a wina obarczą tego który zajmie jego miejsce...
Brym / 79.191.73.* / 2010-02-20 11:45
Jak by nie SOK-iści to bym nie miał zebów ,komórki i portfela,,,a tak tylko złamany palec... Dzieki..
chłop jag / 84.234.10.* / 2010-02-16 21:42
Jeżeli po polskich liniach kolejowych, będą jeździć niemieckie pociągi to przecież zamiast SOK, będzie Bahnpolizei!
To chyba jasne!
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy