Forum Polityka, aktualnościKraj

Znowu o krzyżu. Jest wniosek o jego usunięcie z Sejmu

Znowu o krzyżu. Jest wniosek o jego usunięcie z Sejmu

Wyświetlaj:
chłopiszow / 79.163.172.* / 2011-10-29 23:08

Andrzej Rozenek, który przedstawił petycję dziennikarzom, podkreślił, że nie jest ona wyrazem walki z Kościołem.

Panie, to ja na pana zharchnę i nie będzie to oplucie.
Pyclik / 2011-10-30 01:47 / Tysiącznik na forum
Przydał by się słownik ortograficzny
Pyclik / 2011-10-28 16:50 / Tysiącznik na forum
Drań / 93.159.53.* / 2011-10-27 17:55 - czy rzeczywiście proponujesz powieszenie np symboli religijnych jak w WIKI
http://pl.wikipedia.org/wiki/Symbole_religijne
oraz jakieś symbole ateistów , np.litera "A"?
Pomysł można by skopiowac w całym kraju, wszędzie tam gdzie dotychczas wiszą symbole jedynej słusznej religii.
ździcho / 178.42.53.* / 2011-10-28 14:31
Podobno w tym kraju jest jakaśtam demokracja, czy cóś na ten kształt. zatem należałoby uszanować wolę katolików i ten krzyż pozostawić i jednocześnie uszanować wolę ateistów i ten krzyż zdjąć. Propunuję zatem zawieszać go co drugi dzień począwszy od najbliższego poniedziałku.poniedziałku.
Pyclik / 2011-10-30 01:24 / Tysiącznik na forum
Co to jest demokracja i czego dotyczy - do szkółki proszę!
A pomocniczo - czy demokracja ( posłowie, radni, itd)mają mieć możliwość decyzji( głosowania)na tematy interesujące osobiście pana Żdzicho,w rodzaju;
- ile razy albo w jakiej pozycji ma obowiązek sypiać z żoną,
- czy koniecznie ze swoją żoną
- czy może to być panna
- a czy można z 2 żonami albo 2 mężami ? mężamiżonami
kpiarz / 83.27.58.* / 2011-10-28 14:52
Doskonały pomysł, wpłynie również na redukcję bezrobocia bo powstanie nowy etat w Sejmie - Krzyżowiec:)))
Pyclik / 2011-10-28 02:31 / Tysiącznik na forum
Dotyczy: Bernard+ / 188.117.142.* / 2011-10-27 18:50
Pacan Bernard+", czy Ty jesteś dzisiejszy?
Może byś poczytał, pomyślał trochę, o polskich prawdziwych tradycjach,o Staro - słowianach, którzy przez kilkaset lat od tzw chrztu Polski żyli i ginęli z rąk "krzyżowców" w imię swoich słowiańskich ideałów.
Prawdziwie polski Światowid do Sejmu!
edek111 / 89.72.73.* / 2011-10-27 21:44
Będzie kolejna walka o krzyż? Tym razem w sejmie? Czuję się zawiedzony po wyborach, a niedługo pewnie zacznę się wstydzić za tych durniów. Coś czuję, że Palikot będzie robił wokół siebie hałas niczym śp. Andrzej Lepper czy Roman Giertych kilka lat temu...
JanuszPOlikot / 2011-10-27 20:55 / Tysiącznik na forum
Posłowie elekci złożyli petycję.?....Na jakiej POdstawie prawnej skoro jeszcze nie zostali zaprzysiężeni......?
Paligłup twierdzi że powinna być rozdzielność państwa od kościoła ....Ok:):) ....Ale krzyż jest symbolem religijnym a nie kościelnym......Jaki kościół symbolizuje krzyż w sejmie?......Katolicki czy protestancki(Luterański)...Krzyże w innych religiach mają różny wygląd, kształt... lub są puste (Nie zawierają motywów Mesjasza)....
Gdzie w naszym prawodawstwie jest opisany wygląd krzyża.....?..Jako symbolu Kościoła panie Palikot?

Pan Paligłup już się raz wygłupił ...Próbując" zainstalować" Gwiazdę Dawida.....Tylko się machnął ..Bo owa gwiazda jest symbolem państwowym Izraela a nie religijnym.....Jak Paligłup chciał być dokładnym to powinien zawiesić menorę...Bo to jest symbol Judaizmu......Czyli religijnym.....
Swoją drogą kto głosował na tego pajaca i jemu POdobnych.....
Pyclik / 2011-10-28 01:35 / Tysiącznik na forum
Dotychczas Ci płacili w znanej każdemu partyjnej kasie, a teraz gdzie?
W jakiejś zakrystii?
Bernard+ / 188.117.142.* / 2011-10-27 18:50
Zamiast radzenia w Sejmie jak poprawić poziom życia narodu głupcy spierają się o głupoty a nieuczciwi zaczynają walkę z Symbolem Pokoju i Pojednania między ludźmi jakim jest Krzyż. Nie chcą patrzeć na krzyż bo przypomina im dekalog i takie przykazania jak: Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu, nie kradnij, nie zabijaj, miłuj bliźniego swego jak siebie samego, a to jest tak bardzo niezgodne z tym co się w sejmie stale robi, więc kłamcy i oszuści polityczni źle się czują widząc krzyż, który przypomina im o potrzebie rachunku sumienia za swoje słowa i czyny.
tesa1959 / 2011-10-27 20:39 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Nie chcą patrzeć na krzyż bo przypomina im
dekalog i takie przykazania

Gdyby tak było, to nie byłoby tak źle, bo oznaczałoby, że mają jeszcze nie całkiem zagłuszone sumienie. Niestety, oni walczą z krzyżem z innego powodu. To jest po prostu nienawiść skierowana do Kościoła. Niestety, za taki stan rzeczy ( i9 to jest przykre) odpowiedzialnych jest część hierarchów kościelnych.
JanuszPOlikot / 2011-10-27 20:58 / Tysiącznik na forum
A co ma krzyż do kościoła pani katechetko.....?
tesa1959 / 2011-10-27 21:15 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nie do kościoła, a do Kościoła, to po pierwsze. Ma bardzo dużo wspólnego, bo cała nauka Biblii jest oparta o krzyż. Zauważ też, że nie mówię o Kościele Katolickim, ale o Kościele w ogóle.
Pyclik / 2011-10-30 01:46 / Tysiącznik na forum
Nie cierpię Pani dyskutanta i jestem gotów mu przypisać - w ramach prawdy i tych głupot , które pisze - najgorsze cechy i zamiary, ale Pani przesadza pisząc różne nieprawdy gramatyczne i merytoryczne.
Z pierwszych to Pani się sama wytłumaczy, ale fałszerstwo w cytacie poniżej;
"bo cała nauka Biblii jest oparta o krzyż"
wymaga napiętnowania i bezwarunkowego odwołania.
Botycki / 77.254.247.* / 2011-10-27 23:38

cała nauka Biblii jest oparta o krzyż.

A to ciekawe. Jeżeli tak jest, to w którym dniu stwarzania Bóg stworzył krzyż? Przed niebiosami i ziemią, czy po niebiosach i ziemi, bo jakoś nie doczytałem. A jestem katolikiem
JanuszPOlikot / 2011-10-27 21:24 / Tysiącznik na forum
Tesa wpisz w google "krzyż"....POczytaj twoją ulubioną Wikipedię i stwierdzisz że piszesz głuPOty.....:).....Tesa znowu jesteś nieprzygotowana do dyskusji na forum..:)
JanuszPOlikot / 2011-10-27 21:17 / Tysiącznik na forum
O których hierarchach piszesz.....?......Tesa włącz myślenie ok?....:)
Pyclik / 2011-10-28 01:42 / Tysiącznik na forum
Opłacony pajac? Jak duża zaliczka/ Bo żle się sprawujesz!
tesa1959 / 2011-10-27 21:21 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ciągle mi to powtarzałeś w kampanii wyborczej, i powiedz, czyje myślenie wyszło na wierzch?
Piszę o hierarchach KK, bo innych nie znam, ale Kościół jest jeden, tylko wielowyznaniowy, więc walka z krzyżem dotyczy całego Kościoła, nie tylko katolickiego. To, że politycy głównie walczą z KK, to dlatego, że ten jest największy w Polsce, a więc co za tym idzie, bardziej widoczny.
JanuszPOlikot / 2011-10-27 21:28 / Tysiącznik na forum
Tesa wpisz w google "krzyż"....POczytaj twoją
ulubioną Wikipedię i stwierdzisz że piszesz
głuPOty.....:).....Tesa znowu jesteś nieprzygotowana do
dyskusji na forum..:)

Całego Kościoła piszesz ....:):):):)...Rozumiem że np Kościół scjentologiczny też ...?:):?):):)
tesa1959 / 2011-10-27 21:35 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Przestań pisać głupoty o moim nieprzygotowaniu. twoje przygotowanie już nie raz wyszło.
Wikipedia nie jest moim ulubionym źródłem wiedzy, to na marginesie. Mówiąc o Kościele jako całości, mówię o Kościele , który założył Jezus Chrystus, a nie scjentologiczny. To nie jest Kościół, a sekta (nie zamierzam prowadzić dysputy na temat różnicy między Kościołem a sektą).
Widzisz... jestem przygotowana i wiem co piszę, w przeciwieństwie do Ciebie w tym temacie.
Pyclik / 2011-10-28 01:46 / Tysiącznik na forum
Masz rację, po co dyskutować!
KK jest najdłużej działającą sektą chrześcijańską!
JanuszPOlikot / 2011-10-27 21:41 / Tysiącznik na forum
Scjentolodzy są uznawani jako kosciół Tesiu..:):):)...POszukaj w necie.........Jak widzisz nie POrozmawiamy merytorycznie ze względu na twoje nieprzygotowanie w temacie...:)
tesa1959 / 2011-10-27 21:46 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Przez kogo??? Za kościół, ale nie w sensie chrześcijaństwa. Dla mnie Kościół to chrześcijaństwo, a scjentologia to alternatywa dla psychologii, specjalizująca się w psychiatrii, bo z psychologią też niewiele ma wspólnego. Zajmuje się duchem ludzkim, ale w innym sensie niż Jezus i tyle. Zadziwiasz mnie swoja pewnością siebie, że niby pozjadałeś wszystkie rozumy.
JanuszPOlikot / 2011-10-27 21:58 / Tysiącznik na forum
Tak wracając do wyborów jak tam KNP....?....No i które myślenie wyszło na wierzch....Z pewnością nie twoje...:)
JanuszPOlikot / 2011-10-27 21:53 / Tysiącznik na forum
Mnie nie interesuje co dla Ciebie znaczy Kościół .....Tematem forum jest "sprawa" Ruchu Palikota....I o tym staram się dyskutować:)....A ty jak zwykle uciekasz od konkretów......:).....Tesa więcej merytoryki.....ok?
tesa1959 / 2011-10-27 21:56 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Właśnie to Ty zapytałeś mnie
A co ma krzyż do kościoła pani katechetko.....?

więc Ci wyjaśniłam. Palikot nie walczy ze scjentologami. A wypowiadam się merytorycznie, tylko Ty próbujesz zbić mnie z pantałyku. Niestety, to Ci nie wyjdzie, bo tu akurat jest moja działka, a nie Twoja, niestety:). Nie zacząłeś dyskusji o Palikocie, ale o krzyżu i Kościele. Zboczyłeś z tematu, więc idę tropem za Tobą, aby wyjaśnić Ci to, czego sie czepiasz.;)
JanuszPOlikot / 2011-10-27 22:04 / Tysiącznik na forum
Teso jak tam KNP......?......Skoro tak piszesz merytorycznie?.....Z pewnością twoje "myślenie" nie jest na wierzchu...:)...Czym szczyciłaś się w POstach POwyżej.....?.....:):):)..... "Mój"PIS jest w sejmie i niedługo okaże się że ci którzy głosowali na innych POmylili się kolejny raz....
tesa1959 / 2011-10-27 22:15 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Zaczynasz z innej beczki??? Nigdy nie mówiłam, że PiS nie będzie w Sejmie, ale że nie wygra wyborów. Zresztą, wcale nie chciałam, aby tej partii nie było w Sejmie. Jeśli chodzi o KNP, to nie miałam wielkiej nadziei, że dostanie się do Sejmu, ale postanowiłam zaryzykować, aby była jeszcze inna siła. Źke się stało, że Mikke okazał się nieudolnym w rejestracji i prowadzeniu kampanii (nie było go słychać ani widać). Dla Polski byłby lepszy Mikke niż Palikot. Nie głosowałam do sejmu na KNP, ponieważ tym razem mogłam wybrać tylko jednego kandydata, a przecież pisałam, że mam jednego pewniaka i jest w Sejmie po raz kolejny od początku naszej pseudo demokracji. Glosowałam na KNP do Senatu i klapa:).

"Mój"PIS
jest w sejmie i niedługo okaże się że ci którzy
głosowali na innych POmylili się kolejny raz..

Ja na pewno się nie pomyliłam. Głos na PiS w obecnym kształcie byłby moją pomyłką, zwłaszcza, że w moim okręgu kandydował Hoffman (wszedł oczywiście, ale nie przy moim poparciu). PO też nie dostało i nie dostanie mojego mandatu zaufania, zresztą żadna partia w obecnym kształcie nie może na mnie liczyć. I nie mów mi, że głosując na Tomaszewskiego, głosowałam na SLD, bo to nie jest prawdą, ale dobrze, że też ta partia jest w Sejmie (jak i PiS). Żałuję tylko, że Palikot wszedł, chociaż zrzekł sie uposażenia poselskiego na rzecz domów pomocy.
JanuszPOlikot / 2011-10-27 22:26 / Tysiącznik na forum
Tesa ponawiam pytanie....."A co ma krzyż do kościoła pani
katechetko.....?"......Skoro krzyż zawieszony w Sejmie nie jest symbolem kościoła.....
tesa1959 / 2011-10-27 22:32 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Skoro krzyż zawieszony w
Sejmie nie jest symbolem kościoła.....

Nie jest symbolem kościoła ani Kościoła, a symbolem wiary w zwycięstwo nad grzechem i śmiercią, symbolem zbawienia, które jest w Kościele realizowane. Ten, kto umarł na krzyżu założył Kościół. Przestań mnie podpuszczać. Nie zamierzam na forum prowadzić katechezy. Jeśli ziewałeś lub rozrabiałeś na lekcjach religii, to masz teraz tego skutki. A tymczasem dobranoc, bo jutro zaczynam od pierwszej lekcji.
1000aukcji.pl / 109.232.24.* / 2011-10-27 18:48
Naobiecał i chociaż próbuje. Donek skupił się na tym pierwszym. * http://1000aukcji.pl
arch / 2011-10-27 18:02 / Tysiącznik na forum
--uciekają w tematy zastępcze , należy „wrzucać” tematy zastępcze, wpuszczać wyborców w kanał spraw mniej istotnych, wcale nie istotnych .Mają przesłonić trudne dla PO tematy gospodarki ,finansów publicznych , braku reform .

Jak zauważy Gajowy Marucha Palikot zastosował stary i wypróbowany numer, ten sam jaki uskuteczniała machina propagandowa III Rzeszy Niemieckiej. Dla dr. Goebbelsa wrogiem nr 1 był Żyd i wszystko to, co było żydowskie, począwszy od żydowskiej tradycji, stylu życia, języka, kultury a skończywszy na symbolice.

Wielką rolę w antysemickiej nagonce odgrywały pieniądze Żydów.

Dla Palikota wrogiem nr 1 jest Katolik i wszystko to, co katolickie: hierarchia kościelna, dogmatyka, obyczajowość. Olbrzymią rolę w antykatolickiej nagonce odgrywająfinanse Kościóła. Widzimy zatem podobny modus operandi socjalistów Hitlera i Palikota.. Niemieccy narodowi socjaliści niszczyli w przestrzeni publicznej gwiazdy Dawida, nasz współczesny socjalista chce z tej samej przestrzeni usuwać krzyże.
stan zagrożenia / 178.180.92.* / 2011-10-27 17:40
małolaty w Polsce zdecydowały, że ważniejsze od kryzysu w Polsce jest WOJNA z KOŚCIOŁEM !

dostali na to przyzwolenie strażnika Konstytucji w zajściach na Krakowskim Przedmieściu, gdzie pomimo wielu kamer watahy antykościelne nie zostały ukarane !

W POlandii nie ma kryzysu, wszystkim żyje się dobrze i bezpiecznie jest fajnie !

Kto wychował te pokolenie POlandii, odpowiedź jest prosta, reżimowe media i publikatory. Palikot wywoła wojne !!!
maciekkkk / 2011-10-27 17:45 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Świadomość ponad wszystko, precz z ciemnotą szerzoną przez księży
tesa1959 / 2011-10-27 20:41 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Świadomość czego??? A przykład ciemnoty???
Pyclik / 2011-10-28 04:14 / Tysiącznik na forum
Mamy zacząć od tzw chrztu Polski i wyszczególniać celowo niszczone sprawy z pra- polskiej kultury!
Kilkaset lat to trwało, aż doszło do zakłamanego stanu dzisiejszego, gdzie jedyną uznawaną tradycją jest bzdurny skrót: Polak - katolik
tesa1959 / 2011-10-28 06:09 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Gratuluję znajomości historii i to nie tylko historii Polski!
zby79 / 2011-10-27 18:39 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Braknie 240 mld na emerytury a idioci się będą krzyżem zajmować. Satysfakcją się nie najesz.
Bernard+ / 188.117.142.* / 2011-10-27 19:02
Dlaczego na forum Money.pl nie rozmawiamy o tym?
Duże zatrudnienie w bankach i firmach ubezpieczeniowych nie poprawia a obniża wysokość PKB każdego kraju. Polska ma nadmierne zatrudnienie w takich dziedzinach działalności, które konsumują PKB a najmniejsze w tych dziedzinach, które wytwarzają PKB. Dlatego 9 milionowa Szwecja miała za 2009 rok takie samo PKB jak 38 milionowa Polska, ale w 9 milionowej Szwecji PKB wypracowuje 3 miliony pracujących Szwedów oraz 3 miliony Polaków zmuszonych do kupowania energii elektrycznej od szwedzkiej firmy Vattenfall. W Polsce całe PKB wypracowuje tylko 5,5 miliona pracujących Polaków. Reszta polaków to jest ponad 9 milionów zatrudniona jest w sferze budżetowej albo w sferze obrotu finansowego więc tam gdzie żadne nowe wartości ani towary ani usługi ani wiedza do sprzedania jak np. projekty inżynierskie nie powstają Wszak usługi bankowe, finansowe i ubezpieczeniowe to tylko przekładanie pieniędzy z jednej kieszeni do drugiej przy pobieraniu za to prowizji. UWAGA tak zwany ""ZYSK"" PZU to różnica pomiędzy wpłaconymi przez ubezpieczonych składkami wypłaconymi odszkodowaniami i kosztami własnymi tej instytucji a głównym kosztem są wynagrodzenia pracowników i prowizje agentów. Jeżeli nadal więcej polaków będzie emerytami, rencistami, bezrobotnymi i pracownikami sfery budżetowej oraz sfery obrotu finansowego niż pracownikami przedsiębiorstw produkcyjnych, usługowych, transportowych, handlowych i badawczo projektowych to zawsze będziemy biednym krajem z PKB per capita czyli na głowę mieszkańca wynoszącym 1/4 tego co mają Szwedzi, Niemcy, Anglicy, Duńczycy, Włosi czy Amerykanie. Nie zapominajmy, że bezrobocie w Polsce malało w latach 2006-2008 dlatego, że oficjalnie 2 miliony polaków a nieoficjalnie nie wiadomo ile znalazło zatrudnienie za granicą. W Polsce nadal nie ma dla nich miejsc pracy bo przedsiębiorcy nie mają środków na inwestycje a tylko inwestycje generują nowe miejsca pracy i wzrost zatrudnienia. Bez inwestycyjny rozwój przedsiębiorstw to zawsze jest redukcja kosztów i redukcja zatrudnienia w celu obniżenia kosztów. W Polsce redukuje się koszty w przedsiębiorstwach aby móc zapłacić rosnący z roku na rok haracz dla klasy polityczno biurokratycznej w postaci podatków i składek obowiązkowych oraz przymusowych obciążeń socjalnych nakładanych na przedsiębiorstwa przez państwo. Większe zyski przedsiębiorstw są w coraz większym stopniu zawłaszczane przez budżet i tam w 50% marnowane na rozrastającą się biurokrację i na rosnące koszty ustawowych świadczeń publicznych jak np. na koszty utrzymywania "PUBLICZNEJ" służby zdrowia, poczty polskiej, administracji, sądów i sejmu z senatem na uprzywilejowane emerytury dla osób 40 letnich i temu podobne corocznie uchwalane przez nieodpowiedzialną, pazerną sitwę zawodowych polityków głupie prawo. Koszty utrzymania całej sfery polityczno administracyjnej od 20 lat rosną znacznie szybciej niż rośnie PKB i to jest najpodlejsze okradanie własnego społeczeństwa przez zawodowych polityków. Podłością ludzi władzy jest gdy więcej zabierają corocznie dla siebie, niż jej działania przynoszą pożytku całemu narodowi. Jeżeli PKB Polski w 2009 roku wzrosło tylko o 1,7% to żaden urząd i nikt ze sfery budżetowej nie ma prawa moralnego, a powinno to stać się jak najszybciej prawem konstytucyjnym, do uchwalania aby móc wydawać więcej niż w roku ubiegłym. Dopiero gdy wzrost PKB przekroczy 5% to sfera budżetowa powinna mieć prawo do wzrostu kosztów swojego funkcjonowania o połowę wzrostu PKB czyli o 2,5% bo pozostałe 2,5% trzeba wreszcie przeznaczać na spłatę ogromnego ponad 600 miliardów zadłużenia kraju. Inaczej nieuczciwi politycy szykują Polskiemu narodowi za kilka lat bankructwo ze skutkiem utraty suwerenności narodu i utraty prawa do samostanowienia narodu o sobie !!!! Ten takst pisałem już w 2008 roku i nadal niewiele się zmieniło a to co zmieniono to wątpliwe czy na lepsze. Dziś zadłuzenie już przekracza 800 miliardów więc czy sprawy gospodarki Narodu Polskiego idą w dobrym kierunku dlatego, że po kolejnej kadencji sejmu będziemy mieli kilka luksusowych stadionów piłkarskich, orliki i trochę więcej szerokich dróg? A ile będziemy mieli bezrobotnych ile będzie niedozywionych dzieci? jak długo będziemy czekać na sprawiedliwy wyrok Sądu? jak długo będziemy czekać na wizytę u lekarza specjalisty? Lista pytan warznych dla polaków jest długa a politycy przed kamerami i mikrofonami wciąż gawędzą o p********* lub o jednym okienku a o podatkach cisza za to kościół katolicki stoi im w gardle i krzyż ich drażni ale to nic nowego krzyż zawsze drażnił przez 2000 lat morderców, złodziei, oszustów, kłamców i wszelkich niegodziwców.
Ekonom. / 81.190.46.* / 2011-10-27 20:41
hehe, ciekawe ile z osób stawiających Tobie "-" doczytało do końca. ;) Bo w sumie nic dodać nic ująć (no może moje małe słówko - pracując w banku, liczy się tylko zysk i mimo, że ewidentnie brakuje jednego typowo "zapleczowego" pracownika w moim (i nie tylko moim) oddziale, a sam bank zwiększa zyski i obniża wskaźnik kosztów do dochodów od kilku lat, to oczywiście 'góra' ma to głęboko w ... dole...),
Pozdrawiam,
m-53 / 83.24.25.* / 2011-10-27 18:24
Widzę, że ciężko pracowałeś nad plusikami i minusikami.


Świadomość ponad wszystko

Świadomość czego???
tesa1959 / 2011-10-27 20:43 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
:) zadałam to samom pytanie:).
jasko / 86.8.102.* / 2011-10-27 19:03
Dokladnie, te plusiki i minusiki sa beznadziejne, bo mozesz glosowac wiecej niz raz. |\\\\\\\hallo money.pl czy mozna to zmienic!?!
zby79 / 2011-10-28 00:30 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Gościu sobie ładnie ich nastukał. Rekord to z tego co pamiętam 1000. Zresztą dziwię się, że komuś się chce coś takiego robić. Pewnie bezrobotny bo jak ktoś ma pracę i rodzinę to ma lepsze zajęcia.
Drań / 93.159.53.* / 2011-10-27 17:37
a co mówi Konstytucja o wolności wyznania. Dla mnie brak krzyża czy innych symboli religijnych to nie oznaka neutralności religijnej ale wyznawanie ateizmu przez Państwo. Państwo nie może popierać ateizmu. Neutralność oznacza równość w traktowaniu czyli każdy ma prawo wywieszać swoje symbole religijne. A nie oznacza to propagowania ateizmu.
maciekkkk / 2011-10-27 17:38 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ale Sejm jest Wszystkich Polaków, a nie tylko wyznania rzymskokatolickiego.
Drań / 93.159.53.* / 2011-10-27 17:55
a kto innym broni wywieszać np. Półksiężyca. Niech wisi.
Pozamiatane / 83.29.91.* / 2011-10-27 17:48

Ale Sejm jest Wszystkich Polaków, a nie tylko wyznania
rzymskokatolickiego.

Większość posłów jest wyznania katolickiego, więc mniejszość musi podporządkować się większości!.
Na tym polega demokracja!, paniał Wania????.
maciekkkk / 2011-10-27 18:12 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Polskie państwo nie jest państwem wyznaniowym. Rozumiesz co to oznacza? Mniej więcej tyle, że każdy obywatel ma czuć się swobodnie, bez narzucania religii, bo jakby nie patrzeć mamy wolność religijną. Tak? Wiesz, tak podpowiem Tobie, to jest zapisane w Konstytucji.
zby79 / 2011-10-27 18:42 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Wolność religijna polega na tym, że swobodnie możesz wyznawać religię. Narzucanie? Jak ateista popatrzy na krzyż to zmusi to go do zmiany wyznania?
Pyclik / 2011-10-28 04:29 / Tysiącznik na forum
Czy uważasz, ze każdy ma prawo do swoich poglądów, a także ich prezentacji wszędzie, gdzie mu tylko przyjdzie do głowy?
Czy ateista lub buddysta ....jeszcze 10 innych ma prawo pokazywać swe symbole lub np walczyć z innymi, sobie obcymi - np w kościele katolickim,na procesji itp
Może było by lepiej, aby w tym był porządek na zasadach równości?
maciekkkk / 2011-10-27 17:34 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Oby zdjęli, w końcu nie jesteśmy państwem wyznaniowym, a co by było, jakby w Sejmie zawisła także Gwiazda Dawida, Krzyż Prawosławny, oraz Półksiężyc?!
mmx / 2011-10-27 17:24 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Rozdział XII
ZMIANA KONSTYTUCJI

Art. 235.
Projekt ustawy o zmianie Konstytucji może przedłożyć co najmniej 1/5 ustawowej liczby posłów, Senat lub Prezydent Rzeczypospolitej.

Zmiana Konstytucji następuje w drodze ustawy uchwalonej w jednakowym brzmieniu przez Sejm i następnie w terminie nie dłuższym niż 60 dni przez Senat.

Pierwsze czytanie projektu ustawy o zmianie Konstytucji może odbyć się nie wcześniej niż trzydziestego dnia od dnia przedłożenia Sejmowi projektu ustawy.

Ustawę o zmianie Konstytucji uchwala Sejm większością co najmniej 2/3 głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów oraz Senat bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby senatorów.

Uchwalenie przez Sejm ustawy zmieniającej przepisy rozdziałów I, II lub XII Konstytucji może odbyć się nie wcześniej niż sześćdziesiątego dnia po pierwszym czytaniu projektu tej ustawy.

Jeżeli ustawa o zmianie Konstytucji dotyczy przepisów rozdziału I, II lub XII, podmioty określone w ust. 1 mogą zażądać, w terminie 45 dni od dnia uchwalenia ustawy przez Senat, przeprowadzenia referendum zatwierdzającego. Z wnioskiem w tej sprawie podmioty te zwracają się do Marszałka Sejmu, który zarządza niezwłocznie przeprowadzenie referendum w ciągu 60 dni od dnia złożenia wniosku. Zmiana Konstytucji zostaje przyjęta, jeżeli za tą zmianą opowiedziała się większość głosujących.

Po zakończeniu postępowania określonego w ust. 4 i 6 Marszałek Sejmu przedstawia Prezydentowi Rzeczypospolitej uchwaloną ustawę do podpisu. Prezydent Rzeczypospolitej podpisuje ustawę w ciągu 21 dni od dnia przedstawienia i zarządza jej ogłoszenie w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej.

=====================================
zmienią konstytucję i KRZYŻ w sejmie zostanie na wieki
krzyż nie przeszkadza obywatelom - dali temu wyraz w wyborach - palikot dostał niecałe 10 % TYLKO więc nie ma PRAWA decydować
Pyclik / 2011-10-28 04:32 / Tysiącznik na forum
Do szkoły dupku - że dostał 10 % wcale nie znaczy że możesz np Go zabić, bo jesteś z tej 90 % większości
maciekkkk / 2011-10-27 17:35 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Albo aż 10%! Moim zdanie to tylko kwestia czasu. Ja osobiście mam dość wszędobylskich "proboszczów" i ich przydupasów.
tuszczybyk / 77.254.255.* / 2011-10-27 17:11
Redaktorku słyszałeś jak grzmi Mariusz Błaszczak z PiS
tomcio_paluch / 2011-10-27 17:00 / Bywalec forum
No i mamy już jasność czym się będzie w tej kadencji sejm zajmował. Krzyż, in vitro, związki partnerskie, nauka skrobania w szkole i wyprowadzka stamtąd księży. Na cztery lata wystarczy.
maciekkkk / 2011-10-27 17:37 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Nareszcie, czekałem na to ładnych kilkanaście lat. Może doczekam się światłego społeczeństwa, które potrafi same decydować o sobie, a nie hierarchowie kościelni.
em96 / 151.80.8.* / 2011-10-28 01:07
No...
Bardzo "światłe"...
W obliczu gospodarczej katastrofy najważniejsze jest to, co wisi na ścianie...
Światłe społeczeństwo posiada inteligencję i nie pozwala robić z siebie durnia...
Jak już pisałem. Palikot był po to, by "zagospodarować" durniów potrzebnych PO...
xjasiux / 95.49.180.* / 2011-10-27 17:18
przynajmniej będzie się zajmował tym o czym mówił przed wyborami co jest w polskiej polityce nowoścą
maciekkkk / 2011-10-27 17:37 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Zgadza się!
Bunko / 193.109.225.* / 2011-10-27 17:50
acha więc nieważne czy będziemy mieli emerytury,za co żyć,wychowaćdzieci tylko będziemy słuchać przez najbliższe 4 lata o fobiach pana P. i jego przydupasów...
maciekkkk / 2011-10-27 17:52 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Nie zawężaj wszystkiego do tego, że będzie dyskusja tylko o jednym. Bo ograniczasz swoje horyzonty myślowe. Ważne są wszystkie sprawy.
bunko / 193.109.225.* / 2011-10-27 18:01
jak na razie to trąbią tylko o jednym,więc to oni zawężają swoje horyzonty a nie ja :)))tylko dlaczego o tych ważnych innych sprawach jakoś na razie cicho? tylko kilka populistycznych kawałków dla naiwnych...
maciekkkk / 2011-10-27 18:08 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Zdecydowanie nie zaliczam się do naiwnych, ale popieram ten wniosek, nikt do tej pory nie miał odwagi przeciwstawić się tej "czarnej hordzie" . Wiara jest prywatną sprawą każdego człowieka, a Państwo ma umożliwić współżycie różnych religii, a nie promowanie tylko jednej właściwej. Sprawy społeczne są różnie ważne jak i gospodarcze. Oczywiście Polska stoi przed wieloma problemami, ale z głupim społeczeństwem daleko się nie pociągnie.
eto82 / 193.109.225.* / 2011-10-27 18:29
jak wiara jest sprawą każdego człowieka a Ty jako "światły" człowiek obrażasz tą wiarę i jej wyznawców (czarna horda) to sam sobie odpowiedz na pytanie czy to przypadkiem nie jest nienawiść ...?może dla równości o którą tak apelujesz zapodasz coś o wyznawcach judaizmu albo muzułmanach?no fakt to nie jest trendy więc pewnie nie.
eto82 / 193.109.225.* / 2011-10-27 18:20
no fakt,przynajmniej 10% głosujących w tych wyborach inteligencją nie grzeszy:) będą pitolić o krzyżu,księżach a reszta dobierze nam się do skóry...wyśrubują podatki,sprywatyzują służbę zdrowia i będzie fajnie bo emryci będą zdychać w poczekalniach-jeden problem z głowy nieprawdaż?
maciekkkk / 2011-10-27 18:24 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
To nie kwestia tych polityków nie tak dawno przez nas wybranych, a ich problem, który muszą rozwiązać, bo nikt do tej pory nie miał wystarczająco stalowych ..... aby zreformować, te dziedziny życia, bo ... i tutaj można by wymieniać długą listę powodów, dla których nie zrobiono tego ze związkami zawodowymi na pierwszym miejscu. I ograniczanie do takich spraw (istotnych) w tym kontekście nie jest do końca właściwe. Trzeba spojrzeć na sprawę z większej perspektywy. Tak samo można zapytać, dlaczego PiS nie zreformował finansów publicznych w najlepszym momencie jaki tylko mógł się zdarzyć (czyli w roku 2006/2007). Można by tak zadawać pytania do każdego rządu.

Najnowsze wpisy