Forum Polityka, aktualnościGospodarka

ZNP ogłasza koalicję w obronie gimnazjum

ZNP ogłasza koalicję w obronie gimnazjum

Money.pl / 2015-11-24 07:39
Komentarze do wiadomości: ZNP ogłasza koalicję w obronie gimnazjum.
Wyświetlaj:
.,. / 81.190.49.* / 2015-11-24 12:36

Błędy zostały popełnione, ale trzeba je naprawiać, a nie wszystko burzyć.

No właśnie, błędy popełnione przez poprzednie rządy będą sukcesywnie poprawiane. Tym bardziej ,że znaczna większość społeczeństwa chce tego. Nikt niczego nie burzy. Po prostu przywraca się poprawność funkcjonowania placówek edukacyjnych, jednocześnie likwidują to co nie sprawdziło się w przeszłości.
Popi / 83.10.3.* / 2015-11-24 12:27
Problem złego zachowania dzieci, nie leży po stronie gimnazjów, podstawówek itd. Problem leży po stronie rodziców i organizacji "broniących" praw dziecka, które najzwyczajniej w świecie przeginają. Nikt nie mówi że dzieci należy lać ale należy pamiętać że nauczycielowi należy się prawo do godności i dania w pysk szczylowi który pluje mu w twarz, bądź zakłada śmietnik na głowę itd. Ja nie mówię o znęcaniu się nad dziećmi ale o ustawianiu ich do pionu kiedy na to zasłużą. Nie chodzi o lanie dzieci pasem itd. bo takim rozwiązaniom też jestem przeciwny ale bez przegięć w drugą stronę gdzie mama dająca dziecku klapsa jest posądzana o znęcanie się.
Popi / 83.10.3.* / 2015-11-24 13:04
Do tego dochodzi jeszcze temat durnych rodziców którzy przylatują na skargę do szkoły, atakując bardziej wymagających, pod kontem zachowania i nauki, nauczycieli że ci znęcają się nad ich pociechami krzycząc i stawiając im złe oceny, karnie odpytując itd.
Bo przecież ich synalek czy córuś są tacy grzeczni w domu gdy chcą wydębić kasę na fajki.
domino11 / 83.10.154.* / 2015-11-24 12:19
Gimnazja są potrzebne, jak qrwie dziecko !!!.
leming / 46.77.124.* / 2015-11-24 11:54
Towarzysz Broniarz atakuje
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
kkr81 / 194.150.247.* / 2015-11-24 11:49
Gimnazja mogłyby zostać, ale podział powinien być taki: klasy nauczania początkowego 1-3 osobno i klasy 4-8 osobno (jako coś w rodzaju gimnazjum) i powrót do liceum 4-letniego. I oczywiście do takiego gimnazjum nie powinno być testów czy egzaminów tylko przydział jak w podstawówkach - terytorialny.
Anna479 / 5.226.93.* / 2015-11-24 11:45
Moja córka właśnie kończy gimnazjum i powiem krótko dla mnie i mojego dziecka nie była to strata czasu. Przede wszystkim u niej podstawówka się nie sprawdziła. Nie zżyła się z dziecmi, wrecz nie chciała słyszeć o tym aby isc do rejonowego gimnazjum. w nowej szkole zaczynał od zera bez przyklejonej łatki. Druga sprawa chyba najważniejsza. Gimnazja w przeciwieństiwe do podstawówek są profilowane!!!. każdy rodzic który chce dobrze dla swojego dziecka powinien mieć to na uwadze. Moja córka chodzi do klasy humanistycznej z rozszerzonym językiem obcym ( 6 godzin języka w tygodniu za darmo). To samo dotyczy klas ścisłych. Ludzie zastanówcie się na co chcecie się zgodzić. Nasza młodzież nie będzie grzeczniejsza od tego że będzie wszkole 8 lat. Jeśli są takie problemy z zachowaniem to tymbardziej trzeba się skupić tylko na tych dzieciakach a nie mieć ich obok 7 latków . Kto nad tym zapanuje. Dla mnie najlepszym rozwiązaniem byłyby zmniejszenie ilości klas do maksymalnie 15 osób wtedy nauczyciel byłby wstanie sobie poradzić z grupą rozwydrzonych nastolatków, ale dołącznie ich do dzieci 7-10 do jest strzał w kolano.
Miszczuń / 46.113.43.* / 2015-11-24 11:42
ZNP to zmurszała, roszczeniowa organizacja związkowa.
moje imie / 176.221.120.* / 2015-11-24 11:21
Stopniowe wygaszanie Gimnazjow to wlasnie naprawa a nie burzenie. Gimnazja zostaly wprowadzone przez ludzi nie majacych pojecia o pedagogice, psychologi i rozwoju psychicznym czlowieka. Ich jedynym argumentem za bylo "bo przed wojna byly". Po wygaszeniu nalezy dokonac rzetelnego przegladu programow nauczania i zmodyfikowac je aby staly sie aktualne i przystawaly do obecnych warunkow.
trupek / 77.253.233.* / 2015-11-24 12:03
Łatwo się gada lub wypisuje ogólniki, ale na czym ma polegać stopniowe wygaszanie? Zapewne na tym, że od września 2016 już nie będzie przyjęć do klas pierwszych w gimnazjach. Ale skoro za rzetelny przegląd programów i ich modyfikację należy się wziąć dopiero po zakończeniu działalności gimnazjów to gdzie pójdą do szkoły od września 2016,2017 i 2018 absolwenci klas 6?

Być może polski system oświaty wymaga reform, ale likwidacja gimnazjów nie jest tym od czego należy zacząć. Pani minister już zaczyna sobie zdawać z tego sprawę i dlatego "jest zdziwiona, że temat pojawia się teraz skoro nie ma jeszcze nawet projektu ustawy". Nie ma i długo nie będzie, bo to było tylko takie przedwyborcze klapanie jęzorem po próżnicy. Pani (jeszcze wówczas) kandydatka rzuciła nieprzemyślane hasło w eter, a teraz konkretów brak. Do tego ta cholerna mierzalność i porównywalność efektów edukacyjnych, którą wprowadzono w ostatnim dziesięcioleci. Jak Pani minister narobi bałaganu i to się to odbije na wynikach to nie będzie można wciskać kitu, że to była dobra zmiana.
jo~ / 94.9.175.* / 2015-11-24 11:18
Gdy moj syn konczyl gimnazjum (z bardzo dobrymi wynikami) ja bylam przekonana ze to strata czasu i niepotrzebne zamieszanie - oddzielanie grup uczniow i ciagle ich mieszanie. Co do programow np. z historii, w szkole podstawowej i gimnazjum zaczynali od starozytnosci, tylko szli w przyspieszonym tempie. Z reszta podobnie. Zamiast jak bylo wczesniej poswiecic wiecej czasu w ramach szkoly podstawowej. Glupie te gimnazja, dzieciaki sie nie asymiluja, bo co zaczna to juz koncza. Tylko wiecej kasy dla wiekszej ilosci dyrektorow.
Yolo / 94.141.147.* / 2015-11-24 10:42
Nauczyciele narzekali na gimnazjum że nie sposób w takiej szkole pracować teraz nauczyciele występują w obronie gimnazjum. Czy ktoś z tego coś rozumie >?
SPOKO-1 / 89.76.27.* / 2015-11-24 11:23
Nie nauczyciele narzekają tylko dyrektorzy. Nauczyciel dalej będzie miał pracę, a dyrektor już może ją stracić. Chociaż gdy gimnazjum jest oddzielnym budynkiem to i dyrektor powinien się uchować.
Xxz / 91.221.145.* / 2015-11-24 10:27
Czas najwyższy popatrzeć prawdzie w oczy.Polski system edukacyjny jest w zapaści,programy są okrojone w stosunku do tych sprzed 40 lat zarówno na poziomie szkoly podstawowej, gimazjum i przede wszystkim liceum.System edukacyjny ma na celu przygotowanie do testów końcowych, a wiedza ogólna jest całkowicie pominięta.Sama likwidacja gimazjów nic nie da.Należy zacząć od przedszkoli.Jakiś idiota usunął podstawy programowe w przedszkolach i ograniczył w szkole podstawowej.Ciemnym narodem łatwiej rządzić.
AniaK188 / 83.25.172.* / 2015-11-24 20:18
Zgadza się! A wszystko to przez dążenie do edukacji zachodniej i AMERYKANIZACJI naszej oświaty.
w du...ie / 78.10.240.* / 2015-11-24 10:23
ja też się wsłuchuje ale i tak mam ich w du...ie.
sthrtsh / 46.171.246.* / 2015-11-24 10:23
Gimnazja są źle postrzegane bo są w nich dzieci w najtrudniejszym wieku. Po zmianie będzie się działo to samo co teraz ale będą na to patrzeć najmłodsze dzieci. Powinno się zreformować nauczycieli aby nauczyli sobie radzić z trudnym wiekiem uczniów a nie wydawać miliardy aby to samo inaczej nazwać.
All95 / 194.99.117.* / 2015-11-24 11:55
a kiedy zreformujemy rodziców chcących reformować nauczycieli.
Ojciec ekonomista / 46.171.246.* / 2015-11-24 10:18
Czy Wy zwolennicy powrotu 8 klas podstawówki zdajecie sobie w ogóle sprawę ze skutków takiej reformy? Po wielu latach funkcjonowania gimnazjów szkoły w końcu zostały przystosowane do wieku uczniów a tu nagle wszystko będzie odkręcane? W końcu w podstawówkach są małe kibelki, małe ławki i krzesełka a Wy chcecie tam wpuścić gimnazjalistów? Czy może 7 latki mają korzystać z urządzeń przystosowanych dla dzieci w wieku gimnazjalnym? Nie wiem, który system jest lepszy a który gorszy ale wiem, że wraz ze zmianą jednego na drugi nie pójdą gigantyczne pieniądze na ponowne przystosowanie szkół do wieku dzieci i ucierpią na tym tylko nasze pociechy.
ZK590 / 83.26.205.* / 2015-11-24 10:37
najważniejsze są kibelki i krzesełka. Proponuję aby co 2 klasy wyodrębnić osobną jednostkę z dyrektorem sekretarką i sekretariatem.
Jeżeli nie ma świąt, urlopów to przynieść L-4 albo rok na podratowanie zdrowia. Rok przeleci a dzieci jak w I klasie nie umiały np. j.angielskiego tak kończą liceum i dalej ich umiejętności są żadne.
gość977 / 83.14.17.* / 2015-11-24 10:14
Banda złodziei w szoku.

Najnowsze wpisy