ZNTKLAPY

Money.pl / 2007-11-20 19:05
Komentarze do spółki: ZNTKLAPY.
Wyświetlaj:
Legionnaire / 2010-03-07 21:34
Zastanawiam sie nad AD Dragowski - co o tej spolce sadzicie? Moze spekula sie postara i kurs wyjedzie ponad 10zl??
zorak / 84.10.54.* / 2010-03-05 21:03
Witaj Legionnaire,

Dzięki za informacje. Jesteś więc świeżą krwią w temacie inwestycji giełdowych , a co za tym idzie wolę opinie osób takich jak Ty niż giełdowych wyjadaczy , którzy ciągle błądzą i nigdy nie trafiają.Ja przyznaję mam na swoim koncie dużo więcej porażek niż zwycięstw na polu GPW.
W większości zawdzięczam to super fachowcom w tej dziedzinie.Zbyt często opierałem swoje inwestycje na opiniach analityków naganiaczy .Zresztą człowiek uczy się całe życie.

Pozdrawiam
zorak
Legionnaire / 2010-03-05 22:14
Jestem swieza krwia... Choc fakt, ze wczesniej 2lata przez 2lata gpw obserwowalem i wyciagalem swoje wnioski, ktore teraz sa przydatne.

Z opiniami na forum trzeba uwazac... Ja je czytam, bo czasem ktos wyczyta jakies oficjalne info, ktore ja przeocze... Poza tym nie sugeruje sie niczyimi opiniami. Przez 3mce na forum zdazylem sie dowiedziec, ze kazdy tu realizuje swoj zamysl i czesto klamie... Moje opinie nizej sa szczere, sam w Trionie siedze, bo licze na te 1-1,20 za akcje. Polimex mialem, ale wyszedlem by w Techmexa wejsc - teraz bym chetnie wrocil, ale poczekam, az troche Polimex spadnie. Sygnity sie dobrze zapowiada...

Mam jedna rade dla Ciebie - pamietaj, ze liczy sie zysk, ktory masz a nie ten, ktory mozesz miec... Jesli sie zalapiesz na jakas dzide 10-20% to lepiej realizowac zysk, niz czekac az jeszcze podrosnie... Czasem i podskoczy o nastepne tyle, ale z reguly pozniej schodzi w dol kurs i sie jest wkurzonym...

Co do moich 'popisow' na gpw, to mam spore porazki - kupno lccorp po 2,01 i sprzedaz chyba po 1,65, czy wpadka z ZNTK-choc moze jeszcze dzialalnosc wznowia, albo cos zostanie z likwidacji...

Mam tez sukcesy - 4 czy 5 razy zarobilem na Chemosie, Skotan mam na zero, zysk na Mieszko, zysk na Sygnity (z 12,50 zrobilem 15), na Polimexie(3,74-4,13), PGNIG(3,56-chyba 3,94).

Teraz w Trionie siedze-kupiony po 0,69 i 0,55 i KGHM(od dzis kupiony po 100,30) po sprzedazy Chemosa po 0,91 dzis. Mysle, ze KGHM w przyszlym tygodniu podbije pod 105zl za akcje, bo w USA zielono, a Chinczyki miedz beda kupowac.

W niedalekiej przyszlosci zawitam pewnie na Techmexa i wroce na Chemosa-mozna co jakis czas na dzidzie zarobic 4-10gr.

Jesli moge cos jeszcze radzic - czytaj przed kupnem akcji raporty biezace i okresowe spolki, ktora zamierzasz kupic - dzieki temu okreslisz jaki perspektywy wygladaja i co zarzad spolki kombinuje.

Spadam do nauki, exam na maklera juz niebawem;)

Pozdrawiam i powodzenia!;)
Legionnaire
zorak / 84.10.54.* / 2010-03-04 09:42
Witaj Legionnaire,

Mam jeszcze jedno pytanie.Czy mógłbyś polecić komuś takiemu jak ja tzn. osobie niezbyt
zorientowanej trzy spółki , które Twoim zdaniem mogłyby dać przyzwoity zysk w okresie
roku.

Pozdrawiam
zorak
Legionnaire / 2010-03-04 13:49
Witam!
Chyba jestem dosc marnym autorytetem - mam ledwie 23 lata a na gpw jestem ledwie pol roku...

Moim skromnym zdaniem warto w perspektywie roku przyjrzec sie Sygnity - spolka ma jakies tam dlugi ale powoli wychodzi na czysta i ten rok powinna zakonczyc na plusie - mysle, ze w tym roku kurs podskoczy pod 16-20zl. Osobiscie mam kase wladowana w Triona - sporo osob twierdzi, ze to bankrut - mam odmienne zdanie i licze,ze w tym roku ujrze 1zl za akcje, a spolka zacznie generowac zyski. Z WIG20 ciekawy jest Polimex - ma portfel zamowien liczony w miliardach, ktory zapewnia im prace na najblizsze 2lata - mimo, ze marze w budownictwie spadaja, to jednak spolka potafi niezly zysk na akcje wygenerowac(patrz raport za 4Q).

Przygladaj sie Skotanowi - jesli sie pojawi info o jakims nowym projekcie, to bedzie tam ostra jazda.
W najblizszym czasie powinny byc wzrosty pod PDA Chemosa. Jazda na pewno jeszcze bedzie na Techmexie - ale uwazaj - sporo osob sie napalilo na uklad, a go wcale moze nie byc!
Mozesz tez pograc na Centrozapie - mala uwaga - ustaw sie nizej niz kurs kupna wynosi, tzn jesli po stronie kupujacych sa oferty po 0,44, to mozna sie ustawic na 0,43 lub 0,42 - co jakis czas sa odpaly w dol i w gore i mozna w ciagu sesji zarobic 2-4 grosze na akcji, jak chocby dzisiaj ladne 4-5gr szlo zarobic...

Nie pakuj sie w spolki, ktore w ogole plynnosci nie maja - lepiej omijac 2fixingi i spolki stojace po 1-10gr - zysk niby spory ale czasu sie kupe straci.

Tyle z mej strony - z gory zastrzegam,ze to nie jest zadna rekomendacja, a ja jestem gieldowa sardynka, bo nawet nie leszczem!;)

Pozdrawiam i powodzenia zycze!
Legionnaire
Legionnaire / 2010-03-04 13:50
Jeszcze jedno - moim zdaniem rynek jest juz troche napompowany i w tym roku juz nie bedzie takich zwrotow jak w 2009r.
Legionnaire / 2010-03-03 20:24
Kolejny przetarg nie rozstrzygniety... Oferenci czekaja na obnizenie ceny. oferta z ZEA dalej aktualna. Zarzad ma dalej narady z prawnikami.

Mala ciekawostka-majatek ZNTK wyceniany jest na 58mln, dlugi na 40mln, co daje 18mln na czysto. Akcji jest 1,25mln. Gdyby faktycznie majatek spolki zostac sprzedany za 58mln, to w teorii akcjonariusz z kazdej akcji dostalby ok 14zl;) Oczywiscie to nierealne.

Pozdrawiam!
zorak / 84.10.54.* / 2010-03-02 21:21
Do Legionnaire

Widzę Twoją sporą aktywność na forach i dlatego mam pytanie : co sądzisz o akcjach MIT
( dawne PPWK ). Pytam bo czuję , że na pewno wiesz coś sensownego na temat tej spółki.
Ostatnio akcje spadły na 1,55 zł.Czy Twoim zdaniem warto je trzymać ?

Pozdrawiam
Legionnaire / 2010-03-03 00:20
Niewiele wiem na temat tej spolki... Sprawozdania nie wygladaja zle, ale nie widze nowego za 4Q... Pocieszajace jest to, ze cena akcji nowej emisji jest powyzej kursu. Nie wiem, czy restrukturyzacja ma sens - niby ida w nowoczesnosc, no ale czy nie ma tego juz za duzo na rynku?

Nie podejmuje sie oceny tej spolki - zbyt malo informacji na jej temat mam, a i jej nigdy nie obserwowalem. Przykro mi, ze nie pomoglem...

Pozdrawiam!
Legionnaire
zorak / 84.10.54.* / 2010-03-03 09:51
Witaj Legionnaire

Widzę , że i tak wiesz dużo więcej niż ja.Dzięki za szybką
odpowiedż .

Pozdrawiam
zorak
teves / 2010-02-28 16:37 / Bywalec forum
Nie dziwię się, że ta spółka padła.Przecież ta Pani prezes nie ogarnia tematu, posłuchałem ją 5 minut i wszystko w temacie Panowie.Babka może zarządzać kołem gospodyń wiejskich a nie spółką giełdową.Nie potrafiła odpowiedzieć na najprostsze pytania, z tego co pamiętam Rafała Hirsza.Na pytanie o akcjonariuszy co mają robić?Ani be,ani me.Więc o czym my rozmawiamy.Jakby przeprowadzili restrukturyzacje i poszukali klientów z zewnątrz a nie liczyli tylko na PKP to byłoby inaczej,ale oni p********* w stołki.
Dziś żeby wytrzymać na rynku w dodatku gdzie mieliśmy kryzys trzeba mieć wykfalikowaną kadrę, a tam nie było takich ludzi.

Pozdro bay bay ŁAPY
Legionnaire / 2010-02-28 18:38
To jest nowa Pani Prezes. Faktycznie jednak malo kumata. Do upadku ZNTK doprowadzil poprzedni zarzad, ktory wniosl wniosek o likwidacje spolki... Tak czy siak szanse na powrot wydaja sie nikle. Dlaczego? Nie wiemy. Mnie sie udalo gdzies wyczytac, ze zarzad dogadal sie z wierzycielai odnosnie ukladu, mial poparcie spoleczne, rzekomo byly kontrakty... Sad jednak nie klepnal ukladu - chcialbym uzasadnienie postanowienia zobaczyc - jesli ktos bedzie mial do niego dostep to niech linka wklei!
Legionnaire / 2010-02-24 20:51
http://www.tvncnbc.pl/czy-sa-szanse-na-ratunek-dla-zntk-lapy,6240083,21,klip.html#m=6240083,c=21
Legionnaire / 2010-02-24 18:02
Szkoda tej spolki...
RAFAŁ.... / 77.113.192.* / 2010-02-22 21:40
WITAM PANOWIE , NIE JESTEM ZA BARDZO W TEMACIE ALE CZY DOBRZE ROZUMIĘ.. ŻE SPÓŁKA NIE MA JUŻ ZADNYCH SZANS NA ISTNIENIE , ANI NA POWRÓT NA GIEŁDE ?????
zorak / 84.10.63.* / 2010-02-23 16:09
Wszystko na to wskazuje.I już chyba nic nie ulegnie zmianie.
Legionnaire / 2010-02-22 23:33
Na 99,99% spolka jest juz martwa i nie do odratowania. Inwestor sie juz raczej zaden nie znajdzie, a jesli sie znajdzie, to kupi wszystko od syndyka za pol darmo.

ZNTK nie ma zamowien - ten z Arabami przepada, poza tym do wznowienia dzialalnosci potrzebne im sa jakies certyfikaty, potrzebni sa ludzie, a Ci z pewnoscia juz dawno gdzie indziej prace znalezli. Jesli sad oddalil wniosek tzn, ze nie widzial podstaw do zmiany likwidacji.
Legionnaire / 2010-02-22 21:26
No i koniec. Jedyne co zostalo akcjonariuszom, to cieszysz sie,ze nie odpowiadaja za zobowiazania. Szkoda spolki, szkoda tradycji, szkoda ludzi...
zorak / 84.10.63.* / 2010-02-19 16:01
Jedynym faktem pozostaje to , że komuś na tym bardzo zależało . Pytanie komu ?
Szkoda , że Sąd nie wziął pod uwagę tego ile osób ponownie mogłoby tam
pracować.Teraz już wszyscy wiemy , że kontakt na cysterny jednak był.
Z całą pewnością ktoś się na tym obłowi. Zastanawiam się kiedy dowiemy się kto
tak naprawdę za tym stał i w imię jakich interesów.
ZiutaP / 87.205.0.* / 2010-02-25 10:23
zgadzam się z przedmówcą, bardzo na tym komuś zależało aby spółka upadła i żeby sprzedać majątek za pół albo i cwierć darmo, ceny akcji tej Spółki szły do góry podbijane specjalnie kursem aby ludzie z Zarządu mogli wyzbyć się swojego portfela za atrakcyjną cenę a co z resztą???? reszta nie jest milczeniem tylko tragedią dla wielu ludzi!! "czysta" spekulacja!!!
Matt_13 / 79.184.29.* / 2010-02-18 22:13
Wszyscy maja w dupie setki pracownikow, 150 lat tradycji, zarowno akcjonariusze glownie spekulanci, PKP jak i zarzad. Tak samo sprawnie choc w inny psosob zalatwiono cukrownie i bedziemy mieli w Polsce druga Prypec tylko ze na wycieczke nikt nie przyjedzie. Wy dalej debatujcie czy stracicie 10 czy 15zl bo to w koncu jest najwazniejsze.
Gwoli scislosci - nie znam nikogo kto tam pracuje, nie mam ani jednej akcji ZNTK, i mieszkam 500km od Łap. Zwyczajnie interesuje sie ta spolka i znam bardzo dobrze jej sytuacje na przestrzeni ostatnich lat i z historii. Nie dowierzam wlasnym oczom jak mozna zdlawic taki potencjal. Ktos mial zamiar niezle na tym zarobic.
bin_laden / 2010-02-18 22:28 / -
Niestety, masz rację, ogólnie jest tendencja żeby najlepiej wymazać Polskę i całą naszą tradycję z historii. Wiele obiektów, zakładów nawet zabytków, które powstało po wojnie teraz sprzedaje się za bezcen i burzy żeby postawić nowe, albo żeby po prostu znikło. "Szlak trafia" jak się na to patrzy i zastanawia się człowiek po co ci nasi ojcowie i dziadkowie walczyli o tą Polskę :( smutne to jak .... ale dla polaka najważniejsze, że jest niewolnikiem i dostaje 1000zł na wodę i suchy chleb, brak szacunku dla samych siebie. Mamy niewolnictwo, które nazywa się UNIA .... kiedyś PAN kupował niewolnikowi chleb i wodę, mieszkanie gdzieś tam, a teraz PAN daje 1000zł żeby niewolnik sobie sam zapłacił za wszystko.
Legionnaire / 2010-02-18 23:35
Macie niestety racje... Szkoda mi tych ludzi z Łap.
Legionnaire / 2010-02-18 14:25
Jednak zostaje upadlosc likwidacyjna... Wniosek o uklad oddalony.
asads / 188.47.73.* / 2010-02-18 19:56
Oj ktoś w plecki będzie miał :)
Legionnaire / 2010-02-18 22:01
na przyklad ja. Nie martw sie, nie placze. Jeszcze mam pakiet w Techmexie, jesli tez sad klepnie likwidacje, to tez sie nie poplacze. Luz wiec.
blom / 195.225.68.* / 2010-02-18 22:03
Pewnie masz kupione za grosze....
Legionnaire / 2010-02-18 23:34
ZNTK 9% portfela, Techmex ok. 11%.
zorak / 84.10.63.* / 2010-02-09 10:42
Po dzisiejszym info z zarządu spółki jestem większym optymistą. Są rozmowy zarządu z wierzycielami.
Legionnaire / 2010-02-09 18:58
Te rozmowy trwaja juz dluuuugo. Sad rzadzi:)
zorak / 84.10.63.* / 2010-02-08 17:34
Jest komunikat w sprawie braku orzeczenia Sądu odnośnie zmiany na upadłość układową.
Do dzisiaj do godz. 10 00 nie ma jeszcze w tej sprawie decyzji.
Legionnaire / 2010-02-08 17:44
Bylo oczywiste ze nie bedzie decyzji;) Wniosek dochodzi do sadu, sad przesyla odpisy wierzycielom, pozniej zwrotka musi wrocic... i tak sie ciagnie to:)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

PODOBNE WĄTKI NA FORUM

Najnowsze wpisy