Forum Forum emerytalneInne

Zrównanie wieku merytalnego. "Premier rozumie kobiety"

Zrównanie wieku merytalnego. "Premier rozumie kobiety"

Wyświetlaj:
Caprika / 83.22.213.* / 2012-02-17 18:01
Panie premierze, niech pan ujmie trochę kasy swojemu rządowi, a zwłaszcza tych pięknych diet. Zacznijcie oszczędności od siebie, a nie szukajcie tam, gdzie większość emerytów ledwo wiąże koniec z końcem. Swoją polityką młodych wyganiacie za granicę, a starym każecie pracować. Gdyby któryś z panów, urodził chociaż jedno dziecko, czy byłby za zrównaniem wieku emerytalnego?
młody obywatel / 83.3.245.* / 2012-02-13 07:07
Tylko kobiety i kobiety.....ale meszczyzna to może dłużnej pracowac??.....Zrównac wiek emerytalny bo to DYSKRYMINACJA MESZCZYZN!!!!!a wcześniejsza emerytura kobiet jest nieuzasadniona!!!!!Szybciej sie nie starzeja i dłuzej żyją!!!!!!!A jak ktoś ma inne zdanie to niech sam se za nie dłużej pracuje....a kobiety jak niechcą to niech wogóle nic nie robią!!!..wrzędzie tylko nauczone przywilejów!!!i jeszcze im sie wydaje że to im sie należy...
męszczyzna obywatel / 83.3.245.* / 2012-02-09 20:21
Dlaczego muszę pracować dłużej od kobiety.....????!!!!dłużej sie nie starzeje czy co ???!!!!!,krócej żyję!!!!...a zajmowanie sie domem to jest dla siebie i swojej rodziny!!!!!...tylko męszczyżni mogą sie dla niej poświęcać????!!!!!
anarcchista / 94.251.233.* / 2012-02-09 16:59
Więcej kobiet utraci prawo do uzyskania emerytury bo w wieku 50 lat nikt nie da im zatrudnienia.
cdn. / 87.206.180.* / 2012-02-08 20:57
Panie Premierze, gdyby za rozum pobierano podatki - miałbyś wielki rabat.
Bernard+ / 178.37.57.* / 2012-02-08 19:07
W POLSCE DZIŚ JEST ZA DUŻO TYCH, KTÓRYCH UTRZYMUJE PAŃSTWO A ZA MAŁO JEST TYCH KTÓRZY SWOJĄ SAMOFINASUJĄCĄ SIĘ PRACĄ UTRZYMUJĄ POLSKIE PAŃSTWO.
PSL zawsze gdy mowa o emeryturach to wyskakuje z jakimiś durnymi propozycjami tylko po to aby odwracać uwagę od przywilejów obszarników ubezpieczanych w KRUS. KRUS dotowany w 93% z budżetu trzeba wpierw zlikwidować i obszarników mających powyżej 50ha a wielu ma powyżej 500ha ubezpieczyć i opodatkować na zasadach ogólnych takich jakie obowiązują drobnych rzemieślników i drobnych sklepikarzy oraz wszystkie osoby samozatrudnione. A kobietom które urodziły więcej niż 1 dziecko jeżeli w dniu ich 65 urodzin to dziecko nadal żyje i pracuje płacąc podatki i składki dać trzeba dodatek do emerytury a nie posyłać je wcześniej na emeryturę. Nowymi przywilejami emerytalnymi nie naprawi się zepsutego przez złe prawo państwa. W Polsce jest za dużo tych których państwo utrzymuje a za mało jest tych którzy utrzymują nasze państwo.
Bernard+ / 178.37.57.* / 2012-02-08 19:03
Mam 62 lata pracuję od 16 roku życia, mam 46 lat stażu pracy. Za 3 lata jeżeli dożyję 65 lat i będę nadal miał pracę będę miał 49 lat stażu pracy i Tusk chce mi jeszcze przedłużyć o 5 miesięcy czas pracy i płacenia haraczu na 40 letnich uprzywilejowanych emerytów z wysokimi ponadprzeciętnymi emeryturami. Dziś mamy w Polsce więcej 40 letnich emerytów niż pracujących 64 letnich mężczyzn oraz mamy więcej 50 letnich emerytek niż pracujących 59 letnich kobiet. To politycy rozdawali przez 20 lat przywileje emerytalne aby oszukując wyborców trwać 5 kadencji przy publicznej kasie i pobierać niezasłużenie wysokie apanaże. A teraz tym Polakom którzy najdłużej pracują chcą jeszcze przedłużyć o 2 lata okres pracy a tym którzy otrzymują wysokie emerytury po zaledwie 15, 25, czy 30 latach pracy tym kosztownym pasożytom chcą ich przywileje pozostawić. FUJ to ohydna niesprawiedliwość to nie my pracujący do 65 lat powodujemy, że brak środków na emerytury. To rozdawnicwo przywilejów emerytalnych to puchnąca liczebnie co rok i co kadencja sejmu kosztowna kasta urzędasów pożera nasze podatki i składki. Najpierw trzeba radykalnie ograniczyć i docelowo zlikwidować wszelkie przywileje emerytalne a kto nie jest zdolny do pracy temu dać na ogólnych zasadach uczciwie wyliczona proporcjonalnie do wpłaconych składek rentę a gdy już wszyscy będą pracowali do 65 roku życia wtedy można zacząć podwyższać wiek emerytalny powyżej 65 lat. Jeżeli tego rząd i sejm nie potrafi zrobić to niech się poda do dymisji a prezydent niech rozpisze nowe wybory.
Ceneo / 83.19.80.* / 2012-02-08 16:21
Największym wyzwaniem tej kadencji jest... doprowadzenie do jej demokratycznego, zgodnego z prawem końca.
Brak kompetencji, kwalifikacji i arogancja władzy w wielu sprawach to prawdziwy problem.
Przejawy nepotyzmu i prywaty [vide syn Pana Ministra Rolnictwa - a propos doniesienia prasowe w tej sprawie to prawda czy fałsz Panie Rzeczniku?], są nie tylko społecznie nieakceptowalne, stają się po prostu nie do zniesienia.
Tak samo kwestia reform. Nie rozumiem, dlaczego w sytuacji kiedy każdy ma własne konto emerytalne i przypisane do nich składki, mówimy wyłącznie o wieku emerytalnym. A gdzie kryterium wielkości zgromadzonego kapitału?
Ustawodawca mnie osobiście okradł już raz w zgodzie z prawem, przy okazji Kapitału Początkowego. Nie mam zamiaru dać się ograbić po raz kolejny. Nie chce i nie będę pracował do śmierci...
Polska Partiokracjo! Reformy czas zacząć od siebie, czas dać pozytywny przykład. Miast samolotami jeździć koleją. Pozwoli to też wam być bliżej ludzi i ich problemów.
Miast wojować za granicami, zasilić fundusz służby zdrowia i ograniczyć przywileje szeroko pojętego aparatu przymusu.
Generalnie mniej mówić, więcej robić. Zrywając przy tym z powszechnym kolesiostwem politycznym i nepotyzmem, zapatrzeniem w sondaże.
Szerzej o problemach polskiej partiokracji na:
frankofil-francja-przede-wszystkim.blogspot.com
matka niepelnosprawnej / 109.243.79.* / 2012-02-08 16:13
niech pan tusk sprawuje opieke nad niepelnosprawnym dzieckem i pracuje do 67 lat matki takich dzieci powiny miec od panstwa przywilej konczyc prace po 20 latach uwazam ze ciezej pracujom jak wojsko i policja
sumerr / 95.51.184.* / 2012-02-08 14:51
Chciałyśta Baby tego mundrego oszołoma - bo Wam sie Jarek nie podobał - to tera nie róbta larma tylko heja, raus do roboty !!
I nie zapomnijta chwalić jego wielgich zasług w "rozumnieniu kobit".
maxio2000 / 178.73.63.* / 2012-02-08 12:10
tak samo rozumie jak w innych kwestiach.Spotka sie, pokiwa glowa, pokaze jaki to ludzki jest, a i tak zrobi swoje bo trzeba zacisnac pasa. Z podwyzszeniem wieku emerytalnego kobiet o 7 lat to pojechal po calosci, dziwi mnie ze jeszcze nie ma masowych strajkow kobiet. No i co na to feministki?
mmx / 2012-02-08 12:03 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ciekaw jestem
estetyka ponad wszystko / 188.146.177.* / 2012-02-08 12:30
nie pracuje bo jest piękna, a o piękno trzeba dbać.
Marta z Warszawy / 46.170.173.* / 2012-02-08 11:59
Dziady, odczepcie się o d mojego wieku!! 67 lat katorgi, to będę miała 50lat pracy!!! niektórzy nawet tyle nie żyją!! Mój ojciec zmarł jak miał 54 lata a mama jak 62. TO O TO CHODZI by ludzie pozdychali bez emerytur a politycy pławili się w dostatkach. I tak dostałam 5 lat do wyroku to jest 5 lat więcej harówy do 60-tki, to jeszcze chcą mi dopieprzyć 7 ? To razem 13 lat więcej!!!!!!!!! NIE NIEZGADZAM SIĘ!!!!!
tak jest / 178.182.232.* / 2012-02-08 12:33
dokładnie o to chodzi, o czym Pani pisze.
Donek King / 195.138.211.* / 2012-02-08 11:47
Prawda jest taka że młodzi zdolni ludzie uciekli z tego grajdoła , a pozostali nie są wstanie uciągnąć na swoich plecach pomysłów rudego pajdokraty.
młodaIniezadowolona / 2012-02-08 11:53
jaka jest średnia życia w Polsce, przeciętnie 75 - 76 lat? To znaczy, ze mamy pracować dłużej, całe życie niemalże, na emeryturę, którą będziemy otrzymywać nie dłużej niż 10 lat. Naprawdę cudowny pomysł.
barg / 91.193.208.* / 2012-02-08 11:45

Podkreślił, że premier rozumie specyficzną sytuację kobiet, które nie tylko wykonują swój zawód, ale bardzo intensywnie zajmują się wychowaniem dzieci i prowadzeniem domu.

Premier - człowiek, którego zajęciem jest podpisywanie dokumentów, rozkazywanie podwładnym, wymyślanie głupich ustaw i siedzenie na stołku. Ten człowiek rozumie kobiety? Przecież on nie wie nawet co to praca fizyczna.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy