Forum Forum emerytalneZUS

ZUS chce dowód na to, że chodziłem do szkoły

ZUS chce dowód na to, że chodziłem do szkoły

Uczeń96 / 78.10.210.* / 2018-01-24 18:39
Witam. Mam pytanie odnoście tego co ZUS może zrobić w sytuacji którą opisze poniżej.
Mam 21 lat i pobieram rente rodzinną po zmarłym ojcu. Około półtorej roku temu zapisałem się do szkoły policealnej. Dostałem zaświadczenie od tej szkoły do ZUSU na okres 2 lat czyli tyle ile nauka w tej szkole trwa. Zaniosłem te zaświadczenie do ZUSU. Niestety szkołe zamknięto po roku (2 semestrach). Zapisałem się więc do innej szkoły o tym samym kierunku. W tej szkole dano mi zaświadczenie tylko na 1 semestr. Zaniosłem te zaświadczenie do ZUSU, a pani urzędniczka mówi, że potrzebują dowodu na to, że się uczyłem w poprzedniej szkole (tej zamkniętej). Niestety po tej szkole w moim mieście nie ma już żadnego śladu, w budynku gdzie była ta szkoła, nie ma już żadnej sekretarki ani nikogo kto byłby powiązany z tą szkołą. Rente dostaje cały czas, ale już 3 razy dostałem list od ZUSU - prośbę o udostępnienie moich danych osobowych i adres gdzie mieściła się zamknięta już szkoła. Rozumiem że wysyłają oni cały czas to samo do tej byłej szkoły i nikt nie odpowiada.
No i moje pytanie jest takie jeśli w dalszym ciągu ZUS nie będzie się w stanie skontaktować z tą szkołą, jakie kroki mogą podjąć? Ja do szkoły chodziłem cały czas, tylko nie wiem czy w jakikolwiek sposób mogę to udowodnić.
Carol202 / 79.190.126.* / 2020-11-18 15:36
Czy to było w Novej? Brzmią jak oni...
Teraz już jestem w Cosinus i tam dają zaświadczenia ważne przez miesiąc (bo jest wymóg 50% frekwencji), ale nie ma z tym problemu. Albo ja przekazuję do ZUS albo oni wysyłają. Polecam

Najnowsze wpisy