ZUS daj nam LUZ

T.W. / .* / 2004-09-07 12:22
Komentarze do wiadomości: ZUS daj nam LUZ.
Wyświetlaj:
nnn / .* / 2004-09-20 00:50
ZUS Przestań być ZŁODZIEJEM!!!!!!!! Bo tak to widzą POLACY. Burdel i kupa smrodu - ZUS
kkk / .* / 2004-09-19 19:29
naqjwyższy już czas powiedzieć DOŚĆ
gakk / .* / 2004-09-19 19:27
Miałem dziś w nocy piękny sen, chodziłem po korytarzach ZUSu z japońskim mieczem :)
:-) / .* / 2004-12-04 20:12
i co? zardzewiał?
krzyniu / .* / 2004-09-17 23:38
a ja prowadzę dziłalność gospodarczą prawie 10 lat i już mam naprawdę wszystkiego DOŚĆ.To ZUS TO SKARBOWY TO STRAŻ MIEJSKA TO POLICJA WSZYSCY CHCĄ MNIE ZGNOIĆ!!!RZĄD KOMUNY zgnoić prywatę heja naprzód ?!!!
YatzeK / .* / 2004-09-17 20:19
Witam.Wypełniłem wniosek kredytowy, uzyskałem wszystkie wymagane przez bank zabezpieczenia. W poniedziałek zamierzałem złożyć je w banku i zarejestrować działalność.Ale jak to poczytałem to mi się odechciewa. Akurat po pierwszym okresie działaności dostanę po dupie od państwa, które od kilku lat wprowadza coraz to nowe przepisy, które mają mnie stymulować do własnej przedsiębiorczosci...Chyba jednak podrę ten wniosek!!!Tylko czy na pewno o to chodziło Paterowi i jego światłym kumplom??? Najwyraźniej właśnie o to!Przy okazji proszę o informację tych, którzy wiedzą - a jak ma wyglądać sytuacja osoby która prowadząc działąlność będzie równolegle zatrudniona na umowe o pracę?Z góry dziękuję za info.
J G. / .* / 2004-09-17 07:02
Od pewnego czasu moje zastanowienie budzi brak jakiegokolwiek "mini" bilansu lub "cashflow" z wykonania działań, do których ustawowo powołany jest ZUS.Z takiej corocznej publikacji każdy płacący obywatel dowiedziałby się ile składek faktycznie zebrał ZUS a ile nie zapłacił podatnik, zarówno osba fizyczna jak i podmiot gospodarczy. Można by sie dowiedzieć: 1. ile z tego "przejedli" urzędnicy ZUS (koszty lokalowe, pracownicze i inne),2. ile "pożyczył rząd,3. ile brakuje/zostaje lub na planowane emerytury na podstawie prognoz ilości przyszłych emerytur,Podobne dane powinny być ustawowo publikowane nt. pobieranych składek zdrowotnych. Obecna praktyka ZUS ( o ile sie oriemntuję) nie daje takich odpowiedzi. Może wtedy łatwiej byłoby przekonać ludzi do dołożenia pieniędzy lub nacisku na władzę (rząd i parlament) do zfreformowanie obecnej struktury ZUS. Napewno zbieranie składek "typu ZUS" jest w jakimś minimalnym stopniu konieczne ale może lepiej to podzielić na składki obowiązkowe i dobrowolne przy zagwarantowaniu praw i obowiązków. tazdrowotnychDowiedzieliWidzieli
Jurek / .* / 2004-09-16 23:03
To jest haracz mafijny przy wykorzystaniu strukturpanstwowych. Czasami wydaje się , że naszą Ojczyzną rządzą Jej wrogowie nasłani przez złe siły.Ich celem jest calkowita zniszczenie i upodlenie społeczeństwa. Niech robia doswiadczenia na swoim poletju rodzinnym a nie całym narodzie. Hańba
APOZ / .* / 2004-09-16 18:17
Dlaczego ZUS, a nie Sejm i Rząd ??? a dlaczego tylu prywatnych przedsiębiorców wykorzystuje ludzi do pracy w niegodziwych warunkach za niegodziwe pieniądze ? a sami jeżdzą najnowszymi BMW, Mercedesami itp. - wiem o tym, mam oczy, widze i znam takich przedsi ębiorców - WIELU !!!
ciucio / .* / 2004-09-20 10:11
Wystarczy policzyć: ile sprzedano w Polsce Mercedesów i BMW, a ilu jest przedsiębiorców; wniosek nasuwa się sam: przecietnego przedsiębiorcę nie stać na BMW, a takich przecietnych jest zdecybowana wiekszość
Prowadzący działalność / .* / 2004-09-17 16:16
Masz wybór zostań przedsiębiorcą na własny rachunek.Poczujesz ten smak i dorobisz się BMW.
tykap / .* / 2004-09-24 14:24
własnie takich kulczykow i im podobnych popdwyzka nie zalamie bo oni i tak wiedza jak okrasc i byc gora
Nowakowska / .* / 2004-09-14 23:23
z dniem 01.05.2004 rzad podwyższył podatek VAt na materiały budowlane i z tym dniem niemalże stanęła sprzedaz materiałów budowlanych, z czego wiec płacic wyzszą skłądkę na ZUS, skoro sam mam mizerne dochody w miesiącu lub nie mam ich wcale. Co jeszce zafunduje nam rzad, oprócz podnoszenia podatków i zaciskania pasa, zasłaniając się dyrektywami unijnymi i ujednolicaniem podatków. Jak można porównywać dochody w PLN Polaków i drobnych polskich przedsiębiorców z dochodami w EURO obywateli zachodnich państw unijnych.
Nowakowska / .* / 2004-09-14 23:18
z dniem 01.05.2004 rzad podwyższył podatek VAt na materiały budowlane i z tym dniem niemalże stanęła sprzedaz materiałów budowlanych, z czego wiec płacic wyzszą skłądkę na ZUS, skoro sam mam mizerne dochody w miesiącu lub nie mam ich wcale. Co jeszce zafunduje nam rzad, oprócz podnoszenia podatków i zaciskania pasa, zasłaniając się dyrektywami unijnymi i ujednolicaniem podatków. Jak można porównywać dochody w PLN Polaków i drobnych polskich przedsiębiorców z dochodami w EURO obywateli zachodnich państw unijnych.
stary dziad / .* / 2004-09-13 17:59
Bardzo chętnie zapłacę wyższy ZUS jeżeli w ramach zaciskania pasa i naprawy finansów publicznych i podreperowania budżetu posłowie, ministrowie, prezydent i świta, dyrektorzy zusu.krusu,orlenu i reszta złodzieji,czyli zarządy spółek skarbu państwa, rady nadzorcze, oraz ci pobierający straszne dla zwykłego zjadacza chleba odprawy dostaną trzy-cztery tysiące na miesiąc i z tego im się potrąci taką składkę jaką mi się proponuje, nieprzeczę zarabiam właśnie około trzy tysiące pięćset zł. ale pracuję po 12-14 godz. dziennie, zatrudniam trzy osoby więc już powiedziałem że jedną lub dwie trzeba zwolnić sam będę pracował po 8 godz. i może po jedenastu latach zrobię sobie urlop
Mario / .* / 2004-09-13 11:02
Kiedyś goście z ZUS'u twierdzili, że pracodawca może być ślepy a pracownik nie (pracodawca nie mógł sobie odliczyć wydatków np. na okulary). Dzisiaj zmuszają nas do kolejnych kombinacji. Przecież wiedzą, że Polak zawsze coś wymyśli. A tak swoją drogą to może ktoś wie co trzeba zrobić aby zarejestrować firmę na Słowacji.
Sławek / .* / 2004-09-15 15:08
Najdziwniejsze przepisy są niczym wobec codziennych spraw...Chcac przejść na wcześniejszą emeryturę znajoma pani złożyła ORYGINAŁY wszystkich potrzebnych dokumentów (dużo tego było). Dla porządku zrobiła sobie kopie...Potem cierpliwie czekała na rozpatrzenie wniosku...Po pewnym czasie przyszła prośba o dostarczenie ORYGINAŁÓW, bo zagubilli, zabij - nie mają.Potrzeba więcej cierpliwości... i środka przeciwspieniającego...Ma ktoś na zbyciu?
+ rest in peace / .* / 2004-09-15 15:26
"antypieniacz" da się załatwić, cierpliwość i spokój to już na tamtym świecie....
Heniek / .* / 2004-09-12 16:15
Proponuję ,aby Pan Minister Pater znalazł sobie jakąś niszę rynkową i sam podjął działalność gospodarczą.Ciekaw jestem po jakim czasie zmieniłby się jego punkt widzenia ?A tak swoją drogą to zgadzam się z przedmówcą i dodam do tego ".....jak długo ludzie mają coś do stracenia to można ich doić , ale jak pozostanie im już tylko życie i to w dodatku marne to wtedy BIADA!!! wam Władzo .
pracujący / .* / 2004-09-11 22:15
Zarób wstrętny komuchu parę groszy własnymy łapami a docenisz wagę pieniądza-dość sięgania do naszych kieszeni i hulanek za cudze złotówki.kwak-czy twoje ryło puchnie z biedy!!!!?????
Krzysztof / .* / 2004-09-11 11:45
A co ten debil parer moze wiedziec o przedsiebiorstwach???? Nieuk pZPR-owski!!! To moze przyjdzie osobiscie i mi to powie nierob na naszym utrzymaniu, ktory nigdy nie pracowal!!!!

Najnowsze wpisy