ZUS daj nam LUZ

T.W. / .* / 2004-09-07 12:22
Komentarze do wiadomości: ZUS daj nam LUZ.
Wyświetlaj:
q_ba01 / .* / 2004-09-11 06:58
mam pytanie, może ktoś wie, a jak w tym projekcie wygląda sprawa emerytów prowadzących działalność gospodarczą, czy oni też będą płacić ubezpieczenie emerytalne, bo nic o tym się nie mówi, ciekawe czym te opłaty uzasadni minister patera. Emeryt po przekroczeniu określonego dochodu ma zawieszaną emeryture, jak jeszcze będzie musiał płacić składkę emerytalną to napewno będzie mu się to opłacało, A najśmieszniejsze jest to że tych ewentualnie wpłaconych pieniędzy nigdy nie zobaczy na oczy. Ciśnie się tylko jedno słowo na usta s****.......)
Małgosia / .* / 2004-09-11 09:15
Z tego co się zorientowałam , to emeryci będą opłacać składkę na ZUS
Dagmara / .* / 2004-09-10 22:46
Uważam że składka na ZUS powinna wynosić 400 zł, dla zarabiających do 2.000 zł. Jeśli chcą ratować budżet Państwa, niech zaczną od siebie. Niech zaczną oszczędzać na swoich pensjach służbowych samochodach, wyjazdach itp.. Człowiek i tak wiąże ledwo koniec z końcem a myśli jeszcze o pracownikach - oni też mają rodzinę i żołądki.
Sławek / .* / 2004-09-15 14:41
Znajomi w Kanadzie prowadząc samodzielnie działalność gospodarczą ubezpieczenie społeczne płacą raz do roku w ramach ogólnego podatku, tzn. państwo Kanadyjskie odlicza cześć tego podatku na opiekę socjalną.Czy można tak zrobić w Polsce?
antyZUS / .* / 2004-09-10 19:42
Komuchy i im podobni nie maja juz z kogo doic pieniedzy. Sami sie nazarli, a teraz chca sklocic ze soba przedsiebiorcow z rencistami i emerytami. Gorzej jak obydwie strony rzuca sie na tych ktorzy ten chory szwindel nam zafundowali.
Janusz Lachowicz / .* / 2004-09-10 18:13
Jak ktokolwiek z rodziny i przyjaciół prowadzacego działalność gospodarczą będzie głosował na SLD to znaczy , że jest masochistą !Każdy niech wykona pracę obywatelską i wytniemy w pień katką wyborczą pseudo socjaldemokratów .Reforma systemu ubezp.społecznych zakładała obniżanie składek podstawowych a wzrost znaczenia podmiotowego III filara .Rząd , który nie przeciwdziała pladze bezrobocia poprzez aktywizowanie , stwarzanie stabilnych warunków do samozatrudniania , rozwoju przędsiębiorstw rodzinnych jest pajacem kokietującym wyborców i antyrodzinnym sowietsojuszem .
Skrzypczak / .* / 2004-09-10 11:36
Do czeskiego Cieszyna ma blisko ok. 30 km. Lepiej jednak dla gospodarki kraju by to rząd i nasi parlamentarzyści opuścili Polskę.
smallbiznes / .* / 2004-09-09 01:28
moze oni tacy zlobbowani, biedactwa. (ciekawe przez kogo)spadam bo mnie szlag trafi.
smallbiznes / .* / 2004-09-09 01:23
ludzie. dajcie chociarz zarobic na łapówke dla orzecznika zusu, bo dla niego astma oskrzelowa z powikłaniami to przeziebienie jest. (u 7 letniego dziecka) (niestety autentyk) mam pomysł: studia o 500% w górę, zadnych państwowych dla chołoty. składka zdrowotna 50%. pare lat. i same najsilniejsze, tepe robole można pobierać. ale cholera chyba nie byłem pierwszy. buuuuuuuuuuu
smallbiznes / .* / 2004-09-09 01:16
a ja mam poważne pytanie. czy sa fundusze unije na pomoc społeczną i w jakim okresie obowiązują? prosze tylko o powazne odpowiedzi. bez poważania. powoli szukajacy pracy (u kogoś innego)
smallbiznes / .* / 2004-09-09 01:10
zahamowanie w mikro, chyba sie troche przełozy na makro (błogosławiony nich bedzie plan szybszego odzysku naszych pieniedzy) i polityka prorodzinna rzadu. staruszkowie pracowac beda na umowy o dzieło (choć dla us tez pewnie cos wymyslą) a pomysł otwarcia własnej firmy bedzie lepszy od przychodzi baba do lekarza... nie jest dobrze ........ a przestaje być smiesznie
Taki sobie dowcip ale po nim będą następne :) / .* / 2004-09-10 15:28
... przychodzi facet do ZUSu i mówi "chciałbym otworzyć firmę". A co, zamknęli się przed paterem?
dynamiczny smallbiznes hahaha / .* / 2004-09-09 01:03
rozumiem że złodzieje popieraja złodziei. widac jakies braki w szeregach. jeszcze troche a składki zus w wys. 100% to bedzie troche za mało. trzeba spie.....ć do zambezi. chociaż tam podobno tez dzicy.....
Wowa / .* / 2004-09-08 17:56
„Zus” to dopiero początek rozprawy z małymi, którzy europejskim kumplom naszych liberałów zajmują miejsce na rynku...W Ministerstwie Gospodarki i Pracy powstał raport „Przedsiębiorczość w Polsce 2004”. Rząd planuje między innymi . zlikwidować opodatkowanie w formie ryczałtu ewidencjonowanego.6 stycznia 2004 r. ówczesna Rada Ministrów zaakceptowała dokument i nadal jest to oficjalne stanowisko Rządu!Dodatkowo zamierza się wprowadzić „powszechną”, uzależnioną od dochodu ( z każdego jego źródła) składkę na ubezpieczenie społeczne, co doskonale współgra z likwidacją przychodów objętych ryczałem, więc tworzących „niewiadomy dochód”. Ta przewrotna polityka prowadzona jest pod hasłami wprowadzania ułatwień i zmniejszenia barier administracyjnych dla przedsiębiorców.Każdy, kto prowadzi własną małą firmę „ryczałtową” zada zaraz pytanie „jakich przedsiębiorców?” Pod wpływem czyjej to inspiracji grupa niewyżytych naukowo profesorów i zawodowych warszawskich urzędników ministerialnych chce rozwalić to, co od lat funkcjonuje i jest w wielu wypadkach zaczynem do powstania większych inicjatyw gospodarczych. Czy nie jest to przypadkiem wynikiem działania zakamuflowanego lobby, zmierzającego do wyczyszczenia rynku usług i producentów z „małych”, którzy nie są szewcami, naprawiaczami telewizorów itp. (tym pozostawia się kartę podatkową).???Wiem, że spiskowa teoria dziejów jest najłatwiejszym sposobem wytłumaczenia takiej głupoty i absurdu, ale obecnie, gdy trąbi się o „ podejmowaniu działań korzystnych dlapodatników, nawet wówczas, gdy są one niekorzystne dla budżetu państwa” ( patrz ww. raport), inne wytłumaczenie nie przychodzi mi do głowy.Powiem tylko, iż obecnie jak będę chciał zrezygnować z ryczałtu to zrobię to, ale z własnej woli.Tego prawa chcą mnie pozbawić ci, którzy już od początku lat 90-tych wiedzą, co dla Polaków jest najlepsze!Ponieważ w powoływanych przeze mnie materiałach wspomina się o toczącej się „dyskusji o systemie podatkowym”, to ta wypowiedź stanowi mój w niej udział.Wowa z Poznania
mamy / .* / 2004-09-08 15:48
Liberałowm z Platformy Obywatelskiej dziękujemy za nieobecnosc na głosowaniu nad Paterem i zapewnienie nam bankructwa.
Zbig / .* / 2004-09-10 15:25
Cały czas o tym piszę. Tym panom już dziękujemy. Przenoszę się do innej partii albo nie będę głosował. Ta obniżka ich notowań to przecież ewidentna odpowiedź na bezmózgie poparcie Hausnera, jak to oni mówią, "dla dobra Polski". No to niech się teraz tą dobrocią udławią. W życiu bym nie przypuszczał, że będę pisał "NIE DLA PO!"
kj / .* / 2004-09-08 14:18
PANIE minister polityki socjalnej Krzysztof Pater moze tak o połwe zmiejszymy panu pensje a panz wiekszy o dwa razy wtedy wydajność, jak pan bedzie stał z zapałkami na sprzedaż i napisze sobie kupujcie ludzie na ZUS bo jak nie to nie tylko dzieci mi z głodu umrą, ale mnie jeszcze zamkną. Państwo bedzie bogadsze wiec wiecej miejsc w więzienu będzie za niepłacenie bandziorom za ich biurowce i darmozjadą za ściąganie haraczu.Oddajcie lepiej komuchu to co Gierek dla was ukradł ze składek na zus huty wybudowano, wiec niech teraz te huty na składki sprzedadzą!
asik / .* / 2004-09-08 12:39
a poza tym co my z tego ZUS-u mamy, nie przysługuje mi wychowawczy, chociaż mam bliźniaki, więc ponad 2 lata pracowałam jak wół i jednocześnie wychowywałam dzieci. Gdy są chore nie przysługuje mi opieka na dzieci, gdy były małe co miesiąc musieliśmy wydawać 300 zł na szczepionki bezkomórkowe, bo szczepienie ich normalnymi szczepionkami wiązało się z dużym ryzykiem, nie wspomnę już o wydatkach, gdy przez półtora roku bez przerwy chorowały - gdzie był wtedy ZUS, mamy gdzieś ich emerytury - właściwie to będzie cud jeśli przy takim tempie życia i takiej harówie dożyjemy jej.
asik / .* / 2004-09-08 12:26
a może by tak Panu ministrowi ustalić wypłatę na poziomie 2000-4000 i zbrać mu z tego ponad 1100 - ciekawe czy wtedy będzie taki skory do inicjowania tak absurdalnych pomysłów, ale tak to już jest syty głodnego nie zrozumie
Sławek / .* / 2004-09-15 14:52
Wtedy to Szanowna Małżonka Pana Ministra pomówi z Nim, aby cześciej w domu bywał i więcej pieniążków z pracy przynosił, bo nie ma co do garnka włożyć...

Najnowsze wpisy