ZUS daj nam LUZ

T.W. / .* / 2004-09-07 12:22
Komentarze do wiadomości: ZUS daj nam LUZ.
Wyświetlaj:
mamut / .* / 2004-09-08 09:49
Chciałabym nieśmiało zapytać ministra, jak ma zwiększyc wydajność ktoś, kto prowadzi działalność godpodarcza jednoosobowo (nie wyciśnie więcej z pracowników), w zawodzie np. tłumacza, gdzie każda minuta przelicza się na złotówki (tzn. jeżeli przez 5 minut się nie pracuje, to się nie zarabia, nic samo nie przyrasta), a ilośc stron, jaką można wykonac w ciągu godziny, jest ograniczona nie tyle stopniem zaangażowania w pracę, ile zwykłą fizjologią. Tłumacz pracujący już teraz 7 dni w tygodniu po 10 godzin dziennie NIE JEST W STANIE pracować więcej (dodatkowe 1100 zł na ZUS to dobrze ponad tydzień pracy). Najwyraźniej rząd po raz kolejny w historii uważa, ze wyżywi się sam.
szwab anonim / .* / 2004-09-11 14:00
I jeszcze jedno: jak rozumiem stawka procentowa składek 2005 ma zależeć od dochodów 2004 (!) - jeśli się mylę, proszę o sprostowanie. Co będzie, jeżeli po dobrym 2004 przyjdzie załamanie w 2005 ? A propos wyjaśnień: czy prawdą jest sugestia z któregoś z głosów w dyskusji, że KAŻDY prowadzący działalność (tj. niezależnie od jej skali) będzie płacił wszystkie skłądki MIMO ZATRUDNIENIA na pełny etat? Co wtedy np. z całą rzeszą lekarzy? Śmiać się, czy płakać?
pepe / .* / 2004-09-11 12:25
Otóz to!!!! Jestem w tej samej sytuacji...Popieram!! Smutne jest niestety jeszcze coś innego...ktoś tych debili do rządu wybrał...ciekawe jak sie teraz ci wyborcy światłej prawicy czuja???
pepe / .* / 2004-09-11 12:25
Otóz to!!!! Jestem w tej samej sytuacji...Popieram!! Smutne jest niestety jeszcze coś innego...ktoś tych debili do rządu wybrał...ciekawe jak sie teraz ci wyborcy światłej prawicy czuja???
Corwin / .* / 2004-09-11 18:40
chyba komunistycznej lub zwiazkowej lewicy panie pepe.
mamy / .* / 2004-09-08 10:21
Zawodów, w których wielkość obrotów (i zarobków) nie zależy od ilości zleceń, ale od ograniczeń fizycznych, jest więcej. Przy obecnej dekoniunkturze i wojnie cenowej niemal w każdej dziedzinie, gdzie wszyscy walczą o przetrwanie, dodatkowych wpłat na ZUS nie da się zrekompensować podniesieniem cen, bo wtedy wykończą nad zachodnie korporacje, agencje, itp., których płynność pozwala na 2 -3 lata strat. My sobie na to nie możemy pozwolić. Będziemy musieli pracowac za stawki, które one dyktują, a które są na granicy przeżycia. Tak więc ZUS, zamiast od nas otrzymywać składki, już niedługo zacznie naw wypłacac zapomogi. Jak rozumiem o to chodziło Paterowi.
omega999 / .* / 2004-09-08 08:37
Minister Pater swoje założenia oparł chyba na informacjach uzyskanych od wróżki. Swoje wizje próbuje na siłę doprowadzić do urzeczywistnienia. Gospodarką i ekonomią rządzą twarde prawa, których zdaje się p. Pater nie rozumie lub nie chce zrozumieć ! Jak możliwym jest że 2/3 przedsiębiorców nie odczuje podwyżek !? oraz 20% odczuje wzrost składek o ponad połowę. Jak to się ma do wzrostu wydajności pracy ? - chyba w szarej strefie i w nadgodzinach (za które też trzeba zapłacić pracownikom, a to z koleji powoduje wzrost kosztów). Czy minister planuje tym samym rozwój gospodarki czarnorynkowej i zwiększenie nominalnej liczby godzin pracy ?
Ja / .* / 2004-09-08 08:23
Czysty,pazerny fiskalizm, na dodatek jeśli utrzymany zostanie pomysl, iz podatwą wyższej skladki maja byc wyniki roku poprzedniego, gdy w następny roku będzie gorszy, czego nie da się wykluczyć, skutkiem będzie konieczność zamkniecia firmy.
kasias / .* / 2004-09-08 08:15
Zus to niech się zabierze za ściąganie składek a nie za dobieranie się do pieniędzy tych co je płacą bo im chorobowe zabiorą. Sama znam kilku pracodwaców co nie płacą składek pracowników i co im zrobia ni nawet wezwań nie przysyłają. A ta ich niedoróbka w postaci "PŁACZNIKA" kto za to płaci , mam dosyć nieustannych korekt do korekt . Nie mam co robić tylko latać po zusach....
ZUS-ty dziwko!!! / .* / 2004-09-07 23:53
kur....cze...przecież Ci co zarabiają 2,4-do 4 tys jest najwięcej i na nich Pańswto buduje swą siłe, oni zasuwają na tych złodziei rządzących-to jeszcze z nich tych małych zedrzeć..Wy skur....syny-jak tak można-aż się we mnie gotuje.... - co to jest te 2 czy 3 tys-jeszcze zabrać z tego tysiąc na Zus-kur....to się w mojej niemałej pale nie mieści....to jest polityka prorodzinna, to się nazywa wspieranie inicjatyw gospodarczych...ludzie- to kur.....jest wielkie.....idę sobie bo mnie zaraz szlag trafi....---NAJLEPSZE ZYSKI PAŃSTWU DA CAŁKOWITA LIKWIDACJA ZUS-u----
ZUS-ty dziwko!!! / .* / 2004-09-07 23:52
kur....cze...przecież Ci co zarabiają 2,4-do 4 tys jest najwięcej i na nich Pańswto buduje swą siłe, oni zasuwają na tych złodziei rządzących-to jeszcze z nich tych małych zedrzeć..Wy skur....syny-jak tak można-aż się we mnie gotuje.... - co to jest te 2 czy 3 tys-jeszcze zabrać z tego tysiąc na Zus-kur....to się w mojej niemałej pale nie mieści....to jest polityka prorodzinna, to się nazywa wspieranie inicjatyw gospodarczych...ludzie- to kur.....jest wielkie.....idę sobie bo mnie zaraz szlag trafi....---NAJLEPSZE ZYSKI PAŃSTWU DA CAŁKOWITA LIKWIDACJA ZUS-u----
ZUS-ty dziwko!!! / .* / 2004-09-07 23:51
kur....cze...przecież Ci co zarabiają 2,4-do 4 tys jest najwięcej i na nich Pańswto buduje swą siłe, oni zasuwają na tych złodziei rządzących-to jeszcze z nich tych małych zedrzeć..Wy skur....syny-jak tak można-aż się we mnie gotuje.... - co to jest te 2 czy 3 tys-jeszcze zabrać z tego tysiąc na Zus-kur....to się w mojej niemałej pale nie mieści....to jest polityka prorodzinna, to się nazywa wspieranie inicjatyw gospodarczych...ludzie- to kur.....jest wielkie.....idę sobie bo mnie zaraz szlag trafi....---NAJLEPSZE ZYSKI PAŃSTWU DA CAŁKOWITA LIKWIDACJA ZUS-u----
Robb / .* / 2004-09-07 14:59
W jaki sposób to ma być mobilizacja?
Edyta Sala / .* / 2004-09-07 13:43
Dobrowolne ubezpieczenie chorobowe ustaje z mocą działania prawa wstecz. Nikt kto podlega temu ubezpieczeniu nie ma pewności prawa jakie go dotyczy w danej chwili. Jest to sprzeczne z Konstytucją, oraz podraża koszty pracy stosami korespondencji. To bardzo ważne dla przedsiębiorców. Najwyższy czas to zmienić !! Być może jest ku temu dobra okazja !!
T.W. / .* / 2004-09-07 12:22
Pan minister to zwykly oderwany od realiów PALANT!!
Rider997 / .* / 2004-09-07 19:59
Ja bym sie wyrazil dosadniej ale znowu mnie zablokuja na kawal czasu...:)A tak calkiem powaznie to wiekzosc tych blyskotliwych pomyslow dotyczacych biznesu powstaje w glowach przyklejonych do biurka teoretykow,urzedasow...Co oni wiedza...Ja mam biznes od roku i jeszcze nic nie zarobilem i co on mi moze powiedziec o biznesie...
Zbig / .* / 2004-09-07 15:29
To zbyt łagodne określenie!
Jurek / .* / 2004-09-10 16:15
To jest chore. Nie współczujmy sami sobie lecz mocno wznieśmy zacisniętą pięść. Przecież nic już nie mamy do stracenia!
Wściekły / .* / 2004-09-11 01:54
Wszyscy na świecie dziwią się nam i kompletnie nie rozumieją dlaczego pomimo tak permanentnych bandyckich zagrywek ze strony rządzących w naszym kraju złodziejom którzy w biały dzień i w tkzw.majestacie prawa doprowadzają nas do nędzy i upodlenia, jeszcze nie wyszliśmy na ulice żeby ich wszystkich żywcem porozszarpywać. Mam nadzieję że ten dzień nadejdzie już całkiem niedługo, a ci wszyscy krwiopijcy wylądują na dożywocie (czyli dość krótko) w kamieniołomach o czlebie i wodzie, żeby zanim zdechną mieli szanse poczuć co to znaczy ciężka praca i walka o byt.
1 2 3 4
na koniec starsze

Najnowsze wpisy