Forum Polityka, aktualnościKraj

ZUS: Prawie 10 tysięcy fałszywych L4

ZUS: Prawie 10 tysięcy fałszywych L4

Money.pl / 2011-05-18 08:18
Komentarze do wiadomości: ZUS: Prawie 10 tysięcy fałszywych L4.
Wyświetlaj:
Ivv / 89.78.35.* / 2011-05-24 11:09
Należy dodać, że to 7 dni kalendarzowych, a nie roboczych, o czym przekonałam się jak mi obcięli świadczenie o te 25 %, a nigdzie to jakoś nie było napisane. A zgadnijcie, kto rozpatruje odwołanie? Oni sami je sobie rozpatrują, czyli drogi odwoławczej też nie ma. Cholerni złodzieje.
skrzywdzona przez ZUS / 195.187.84.* / 2011-05-18 14:14
Ludzie nie wierzcie w tę politykę cudownego uzdrawiacza. Doświadczyłam tego na własnej skórze, a raczej kręgosłupie. Będąc po bardzo poważnej operacji kręgosłupa (operacja na cito ratująca przed paraliżem) dostałam po szpitalnym L-4 kolejne zwolnienie od lekarza ortopedy od razu na 60 dni, ponieważ nie można dostać się do specjalisty częściej. Po 3 miesiącach choroby a 2,5 miesiąca po operacji zostałam wezwana do ZUS i tak lekarz o wyglądzie stracha na wróble i sposobie bycia menela spod budki piwnej uznał, że skoro chodzę i poruszam rękoma to jestem już zdolna do pracy. A ja wtedy nawet jeszcze nie rozpoczęłam rehabilitacji, nie byłam nawet w stanie sama ubrać się i umyć, miałam okropne zawroty i bóle głowy, drętwienie kończyn i karku. Dla tego bęcwała moje dolegliwości - niewidoczne gołym okiem- w ogóle nie miały znaczenia. Odwołania od takiej decyzji nie ma. Jest to uzdrawianie tylko na papierze, bo w rzeczywistości chorzy ludzie wkrótce ponownie trafią do szpitala albo na cmentarz. ZUS będzie na pewno podliczał oszczędności i cieszył się. A składki płaciłam 30 lat i nigdy wcześniej nie chorowałam. Skandal w majestacie prawa.
Mariansk / 178.36.98.* / 2011-05-20 21:49
Właśnie wygrałem w sądzie sprawę z ZUS. Okazało się że pracodawcy oraz samozatrudnieni, lub wolne zawody opłacają składkę chorobową, jako składkę dobrowolną. Jeżeli taka składka zostanie opłacona w niepełnej należnej wysokości, lub chociaż nie dotrze na konto ZUZ w terminie, to taki człowiek traci prawo do chorobowego. Według przepisów ZUZ musi wystąpić o ponowne przywrócenie terminu ubezpieczenia i po trzech miesiącach nabywa ponownie prawo do chorobowego.Gdy zacząłem chorować pierwszy raz po 15 latach opłacania składek, ZUZ odmówił mi zasiłku chorobowego twierdząc że 11 lat temu nie zapłaciłem składki w terminie i od tego czasu nie podlegam ubezpieczeniu chorobowemu.
Dokonałem ponownego zgłoszenia do ubezpieczenia chorobowego i po trzech miesiącach znowu przedstawiłem zwolnienie lekarski.
Ponownie ZUZ odmówił mi zasiłku chorobowego twierdząc że nastąpiła niedopłata składki w związku z tym zasiłek mi się nie nalęży.Od tej decyzji odwołalem się do sądu na tej postawie że nie mogło być niedopłaty ponieważ przez 11 lat opłacałem składkę i powinna być nadpłata. Sąd nakazał ZUZ- owi rozliczenie kont. ZUZ kilka razy prosił sąd o przesunięcie terminu rozliczeń (świadczy to o tym że ZUZ nia jest w stanie ze względu na bałagan rozliczyć naszych składek) wreszcie na rozprawę sądową przysłał pismo informujące o przyznaniu mi zasiłku chorobowego.
Do tej pory nie rozliczył się z moich składek. Będę walczył dalej o ich rozliczenie. Uważam że nie należy się poddawać tylko walczyć o swoje. ZUZ stwarza wokół siebie taką otoczkę że trudno z nim wygrać w sądzie, a to jest nie prawda. WALCZMY O SWOJE
i to by było na tyle / 83.30.126.* / 2011-05-18 08:54
Co znaczy "fałszywych" ? Podrobionych czy wystawionych bezzasadnie? KTO WYSTAWIA L-4 w tym dziwnym państwie? Piekarz, listonosz czy lekarz? Jeśli wystawia bezzasadnie to czy dlatego że jest niedouczony, ma dobre serce czy dużą kieszeń? A niezależnie od tego pytanie ostatnie ; czy ponosi z tego tytułu jakąś odpowiedzialność?
A o tym jakoś cicho-sza.
Ś lusarz / 178.37.36.* / 2011-05-18 08:18
Polak potrafffiiiii

Najnowsze wpisy