Forum Forum ubezpieczeńInne

ZUS wykreślił mnie z systemu

ZUS wykreślił mnie z systemu

adrianna malicka / 2012-07-17 08:54
Okazało się, że kiedyś przez 1 dniowe spóźnienie z opłaceniem składek, ZUS wykreślił mnie z systemu ubezpieczonych, z tym że nie zostałam w ogóle o tym poinformowana i przez kolejne miesiące składki opłacałam. Co mam teraz z robić, zeby znów figurować w bazie jako ubezpieczona?
Wyświetlaj:
martinos23 / 46.112.15.* / 2012-07-18 10:36
Wlasnie 30 minut temu bylem w ZUS w Gdańsku na Starowce to co widzialem przeraziło mnie 4 osoby na krzyz i nagle trzy pracownice jedna w krótkich spodenkach z rudzilcem na głowie stoją przy maszynie wydającej numerki i mowią do siebie trzeba podnieść ilość klientów ty drukuj tych wiesz emerytów ja wezme zasiłki dodrukowaly nieiwm ile ale to nagralem na telefonie i w poniedziałek wrzuce na YOU TUBE jak one gadały beka bedzie naprawde powinni roznieść ten ZUS tam same darmozjady
....
wodzu2771 / 2012-07-18 10:25
najlepiej by było gdyby zlikwidować ten cały ZUS i wprowadzić prywatna opieke medyczną, tyle ile nam się z pensji obcina w ramach ubezpieczenia zrowotnego, to spokojnie bym dał radę wyleczyć się prywatnie; szybciej i na pewno w lepszej atmosferze
Budyń / 89.76.112.* / 2012-07-17 21:48
Jeżeli to własna działalność, to we właściwym oddziale ZUS standardowe podanko o [1] zgodę na opłacenie składki po terminie [2] przywrócenie ubezpieczenia.
W innych przypadkach, chyba podobnie.
czysta łza / 2012-07-17 12:40 / Bywalec forum
proszę napisać podanie o ponowne zarejestrowanie w bazie ubezieczonych, zazwyczaj to wystarcza i pozytywnie sie ustosunkowują do tego
wiwan / 2012-07-17 11:40
W przypadku ubezpieczeń obowiązkowych powstaje po prostu zaległość wobec ZUS i naliczane są odsetki. Ubezpieczenie NIE ustaje, nikogo się "nie wykreśla", a zaległych składek ZUS będzie dochodził.

W przypadku ubezpieczeń dobrowolnych
- u. zdrowotne ustaje po 30 dniach zaległości
- u. chorobowe ustaje przy jakiejkolwiek zaległości.

Co do zasady więc w tym drugim wypadku konieczne jest ponowne zgłoszenie do ubezpieczeń, zaliczenie okresu wyczekiwania dla u. chorobowego. Niezależnie od tego nadal pozostają składki do zapłacenia wraz z odsetkami za czas trwania ubezpieczenia.
mężatka10 / 2012-07-17 12:45
no ale moment, a co jeśli mowa o tym chorobowym i jeśli ubepzieczony nie został poinformowany o wykreśleniu z rejestru i płacił składki, pomimo że ubepziecznym nie był w praktyce, można jakoś te pieniądze odzyskać?
ofiara losu / 62.21.14.* / 2012-07-17 13:52
mnie także ZUS wykreślił z systemu (a właściwie NFZ) 9 lat po powstaniu przesłanki do wykreślenia.Prawdopodobnie zrobił to zgodnie z prawem: wezwanie rezerwisty na kilkudniowe ćwiczenia i wypłacenie mu żołdu anulowało umowe o dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne. Tylko dlaczego od tego faktu musiało upłynąć 9 lat żeby ktoś z urzędników to zauważył? Przez te 9 lat pobierano oczywiście składki, ale mogłem też korzystać ze świadczeń NFZ. Wszystko to niezgodnie z prawem. Jak znam życie winnym sytuacji będe tylko ja, bo nie czytam ze zrozumieniem wszystkich ustaw i nie śledze zmin ustawowych. A co z armią urzędników zatrudnionych do kontroli działania SYSTEMU? Jestem PEWIEN, że ŻADEN NIE PONIESIE KONSEKWENCJI

Najnowsze wpisy