Forum Forum emerytalneZUS

ZUS zawiesił emeryturę co dalej?

ZUS zawiesił emeryturę co dalej?

rymek / 2011-10-24 09:13
Szacowny ZUS zawiesił mi moją mizerną emeryturę, bo ośmieliłem się dorabiać na etacie... Co mam teraz zrobić, żeby odzyskać to świadczenie? Czy coś w ogóle można? Czy już po zawodach?
Wyświetlaj:
xxxxxxx / 2011-10-24 12:02
Pobierałeś świadczenie dostając jednocześnie wysoką pensję za pracę, czy to sprawiedliwe wobec tych którzy nie mają ani jednego ani drugiego?
wiwan / 2011-10-24 12:32
Ty z kolei w drugą stronę. Emerytura jest świadczeniem z ubezpieczenia, fakt, że na ogół obowiązkowego. Nie jałmużną, nie nagrodą pokojową. Jej wypłata uregulowana jest ustawowo, a nie moralnie. I nie o sprawiedliowość tu chodzi, bo z natury jest to kwestia "niesprawiedliwa" bo każdy kolejny rocznik emerytów żył i żyje w innych warunkach.

Prosty test dla Ciebie- czy będąc na emeryturze i znalazłszy pracę zrezygnujesz ze świadczenia, gdy nie będziesz musiał ?
aber / 2011-10-24 13:32
tak to już jest w naszym kraju, jak inny ma a ja nie mam to już niesprawiedliwość, w takim razie trzeba mu zabrać... nasza zazdrość jest destrukcyjna...
wiwan / 2011-10-24 11:44
Po cóż ten sarkazm ? Zawieszanie świadczenia wynika z ustawy emerytalnej ( art.103 i 104 ), a nie z samowoli ZUS. A Pan ma mniej niż 65 lat i zaczął osiągać przychód podlegający ubezpieczeniu społecznemu wyższy niż 130 % przeciętnego wynagrodzenia. Co oznacza obecnie (IX do XI 2011 )4376,00 zł brutto.
Zawieszenie wypłaty Pan świadczenia NIE oznacza utraty prawa do niego- ono jest dożywotnie. Zaprzestanie dorabiania lub zmniejszenie wynagrodzenia za nie będzie równoznaczne z wznowieniem wypłaty. Co roku dokona Pan szczegółowego rozliczenia. Wraz z uzyskaniem wieku powszechnego to ograniczenie dochodowe przestanie Pana obowiązywać.

Najnowsze wpisy