Forum Forum emerytalneZUS

ZUS zdolność do pracy mimo że przyznają się do tego że jestem chory

ZUS zdolność do pracy mimo że przyznają się do tego że jestem chory

krzysztof ka / 193.238.200.* / 2013-02-27 12:38
Witam byłem dziś w ZUSie na trzecim badaniu kontrolnym i powiedział mi że wiedzą że jestem chory, mam dyskopatie ale to ma pół polski i musiałbym sobie przeszczepić kręgosłup albo urodzić się na nowo żeby to naprawić i pokazał mi na jakimś papierze zdolność do pracy zaznaczone TAK, nie jestem pewien czy tam było moje nazwisko bo tylko tą rubrykę widziałem, bardzo namawiał mnie do powrotu do pracy, prosiłem o kopie tego dokumentu to powiedział że pokazał mi to nieoficjalnie i nie może dać kopii, pytałem się o odwołanie to zmył mnie że to sądy itp, i powiedział że jak przyjdzie następne L4 to będzie musiał je zablokować, teraz pytanko co mam robić? mam iść chory do pracy ? czy powinno przyjść do mnie jakieś pismo o zdolności do pracy ? mogę starać się o rentę w takim wypadku, nie wiem co mam robić proszę o odpowiedzi


ahh, i skoro pokazał mi to nieoficjalnie że jestem zdolny do pracy, to skąd miałbym to wiedzieć oficjalnie ? skąd w ogóle miałbym to wiedzieć ?
wiwan / 2013-02-28 11:06
Jak w przypadku każdego innego urzędu- dotyczą nas DECYZJE i ORZECZENIA wydane na piśmie i prawidłowo dostarczone. I od każdej takiej decyzji/orzeczenia przysługuje odwołanie lub sprzeciw.

Jeśli więc w czasie ostatniej kontroli nie otrzymał Pan na piśmie zaświadczenia o braku niezdolności do pracy= skracające biegnące obecnie zwolnienie to nic się nie zmienia- nie chodzi Pan do pracy, ma wypłacane wynagrodzenie chorobowe lub zasiłek chorobowy.
Ma Pan jedynie nieoficjalny sygnał, ze kolejne zwolnienie przedłużające pewnie zostanie zakwestionowane, czyli będzie skrócone. I wtedy będzie przysługiwało Panu normalne odwołanie od takiej decyzji w ciągu 30 dni od jej otrzymania.

Najnowsze wpisy